X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1073 1734

    Wysłany: 29 marca 2023, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95, a czy mogłabyś/chciałabyś przypomnieć, skąd u Was konieczność AZ? Czy 95 to Twój rocznik? Ja jestem 88. Jeśli nie chcesz, to nie pisz, rozumiem to :)

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • En Wu Autorytet
    Postów: 873 1179

    Wysłany: 29 marca 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95 wrote:
    Tak, ja jestem po az w invimedzie, 500 zł dobór zarodka jak dobrze pamietam: ostatnio w pakiecie mieliśmy 3 zarodki. plus normlane koszty za kriotransfer, leki plus dodatki jakie lekarz Ci zleci. My czekaliśmy zawsze ok miesiąca na zarodeczki :)

    Cudownie! A który to InviMed? W jakim mieście? Ja Poznan i właśnie nie wiem czy tam maja taka opcje ale jeśli to InviMed to chyba cała dokumentacje powinni mieć w systemie w razie wyboru innego miasta, tak myśle

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1073 1734

    Wysłany: 29 marca 2023, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Cudownie! A który to InviMed? W jakim mieście? Ja Poznan i właśnie nie wiem czy tam maja taka opcje ale jeśli to InviMed to chyba cała dokumentacje powinni mieć w systemie w razie wyboru innego miasta, tak myśle
    Ja jestem z Poznania, odpisałam Ci na poprzedniej stronie. Spójrz :)

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • En Wu Autorytet
    Postów: 873 1179

    Wysłany: 29 marca 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Ja jestem z Poznania, odpisałam Ci na poprzedniej stronie. Spójrz :)

    Wybacz, nie zauważyłam. Lejesz miód na moje serce. Dziękuje Ci dziewczyno! Wiem, ze wszystko się może zdarzyć i ze to wciąż długa i trudna droga ale światełko się zapaliło w tunelu. Badania mamy na świeżo, nawet leki do transferu mam już w domu bo 1,5 tyg temu miałam punkcję (bez zarodków niestety), a ze mieszkam w UK i głęboko wierzyłam, zakupiłam już nawet leki potrzebne do transferu żeby nie latać w kółko. Czy ja dobrze rozumiem, ze z tej adopcji jesteś w ciąży? 😃

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 912 1470

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dziękuje. Zastanawiam się jeszcze czy ta pierwsza wizyta możliwa jest online czy trzeba być osobiście? Czy trzeba się w jakiś sposób kwalifikować do AZ czy każdy po nieudanych leczeniach może przystąpić do adopcji?
    A wie ktoś może czy InviMed również ma opcje AZ?

    W Czechach to pierwsza wizyta może być online ale w Polsce to chyba osobiście ale pewności nie mam. Jeśli chodzi o kwalifikacje do AZ to niby jedni mówią że decyzja należy do nas ale też zależy od lekarza. My chcieliśmy już podejść po pierwszej procedurze bez zarodkow ale lekarz powiedział że absolutnie nie. Do drugiej podeszłam w innej klinice. Finalnie 1 zarodek i brak ciąży. Sami zapytaliśmy o AZ. Oczywiście namawiał na 3 procedurę ale nic na siłę i nie robił problemów ze chcemy AZ. A skoro Wy już macie za sobą 3 procedury bez skutku to myślę że nie powinien nikt robic problemu

    12 lat starań
    🙎‍♀️33l
    🙎‍♂️40l
    Niedrozne jajowody
    Słaba jakość 🥚
    1 ivf 2019 - 0 zarodkow
    2 ivf 2022 - 1 ❄️ beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 873 1179

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    W Czechach to pierwsza wizyta może być online ale w Polsce to chyba osobiście ale pewności nie mam. Jeśli chodzi o kwalifikacje do AZ to niby jedni mówią że decyzja należy do nas ale też zależy od lekarza. My chcieliśmy już podejść po pierwszej procedurze bez zarodkow ale lekarz powiedział że absolutnie nie. Do drugiej podeszłam w innej klinice. Finalnie 1 zarodek i brak ciąży. Sami zapytaliśmy o AZ. Oczywiście namawiał na 3 procedurę ale nic na siłę i nie robił problemów ze chcemy AZ. A skoro Wy już macie za sobą 3 procedury bez skutku to myślę że nie powinien nikt robic problemu

    U nas to od początku były marne wyniki. Pierwsze Ivf 1 zarodek, drugie 2 a trzecie 0 wiec o 4 nawet już nie myśle, zreszta już nawet mąż mi nie pozwoli dlatego chcielibyśmy spróbować AD

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Kapa95 Ekspertka
    Postów: 125 119

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Kapa95, a czy mogłabyś/chciałabyś przypomnieć, skąd u Was konieczność AZ? Czy 95 to Twój rocznik? Ja jestem 88. Jeśli nie chcesz, to nie pisz, rozumiem to :)


    Tak ja jestem 95, moj 94.
    od ok 2,5lat staramy się o ciąże w Invimedzie. Przeszliśmy 2 procedury. Za kazdym razem tylko jeden zarodek 3 dniowy. Nigdy nie było implantacji. Chyba moje komórki były za słabe 🥺 zawsze z chyba 8 komórek jajowych wychodził tylko jeden zarodek.

    Dostaliśmy się w tym roku do programu z miasta z Invicty ale szczerze mówiąc boje się podchodzić tez pod ta „cała procedurę” w ciągu tych 2 lat miałam z 6 razy ( minimum!) usg piersi, ciagle sobie coś nowego wyczuwam jakies zgrubienia, grudki. Aż boje się kapać, żeby czegoś nowego nie odkryć. Hipochondria poziom 10000+ u mnie niestety 🤦‍♀️

    Nobi lubi tę wiadomość

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95 wrote:
    Hej, byłam dziś w klinice dziwna sprawa na usg u mojego lekarza z mojego miasta zarodek miał 5 mm w piątek
    A dziś równy 7 tc a w klinice wielkość zarodka 6.11
    Serce bije wiec jeszcze nie obumarł. Strasznie mnie to zastanawia, lekarka mówi, ze może być to błąd pomiarowy i ze na chwile obecna jest ok… ?! No ale to chyba nie możliwe co…?? myśle, ze obumiera ☹️☹️ jestem strasznie zła i smutna 😥😥

    Poza tym przed wizyta pod klinika widziałam kobietę która wyszła i płakała
    Tak mi jej było szkoda 😥😥😥😥eh..
    Idź do tego lekarza gdzie miałaś pierwsze mierzenie, bo ta niepewność Cię wykończy.
    Ja płakałam ze szczęścia, jak widziałam, że wszystko jest ok. Ostatnia wizyta, gdzie stwierdzono brak pulsu mnie złamała, zero płaczu dopiero następnego dnia mnie popuściło i mogłam płakać.

    Nobi lubi tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Kapa95 Ekspertka
    Postów: 125 119

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Cudownie! A który to InviMed? W jakim mieście? Ja Poznan i właśnie nie wiem czy tam maja taka opcje ale jeśli to InviMed to chyba cała dokumentacje powinni mieć w systemie w razie wyboru innego miasta, tak myśle


    Ja Wrocław :)

    En Wu lubi tę wiadomość

  • Kapa95 Ekspertka
    Postów: 125 119

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Idź do tego lekarza gdzie miałaś pierwsze mierzenie, bo ta niepewność Cię wykończy.
    Ja płakałam ze szczęścia, jak widziałam, że wszystko jest ok. Ostatnia wizyta, gdzie stwierdzono brak pulsu mnie złamała, zero płaczu dopiero następnego dnia mnie popuściło i mogłam płakać.



    Tak zrobie!

    Jak się teraz czujesz? Plany nowe są? Prawda? 🍀

    Eh.. to całe leczenie uczy nas pokory.. 😥💔
    Na początku mojej drogi myślałam, ze skoro jestem mloda nie będzie problemu z ciąża z in vitro. A teraz dopiero wiem jakie to skomplikowane. Aż.. niekiedy rzygac sie chce.. bo ileż można ☹️☹️.

    to takie straszne, wiedziałaś ze jesteś w ciazy, bylo wszystko dobrze a nagle brak pulsu. Po takich stratach odczuwamy po prostu żałobę 🥺…

    A jak czytam te stopki dziewczyn które podchodzą do transferów po 10 razy i za każdym razem Beta 0 albo biochemiczna… i te poronienia 💔 w 7,8,9,10 tygodniu to aż mi sie serce łamie na pół. Gdybym miała taka moc pozabierałabym tym wszystkim patolom dzieciaki z brzuchów i dała kobietom które naprawdę chcą być mamami. Mam dość pracy z patologicznymi rodzinkami. A najśmieszniejsze jest to, ze oni z płodnością nie maja w ogóle problemow. Są płodni jak króliki.

    Eh.. musiałam, przepraszam 💔🥺

    Wierze, ze u Ciebie będzie dobrze kochana 😘😘

    Monika29, En Wu, Nobi, Magra3, Ewa3bit, Ada M, kid_aa, maxbar lubią tę wiadomość

  • Nobi Autorytet
    Postów: 1073 1734

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Wybacz, nie zauważyłam. Lejesz miód na moje serce. Dziękuje Ci dziewczyno! Wiem, ze wszystko się może zdarzyć i ze to wciąż długa i trudna droga ale światełko się zapaliło w tunelu. Badania mamy na świeżo, nawet leki do transferu mam już w domu bo 1,5 tyg temu miałam punkcję (bez zarodków niestety), a ze mieszkam w UK i głęboko wierzyłam, zakupiłam już nawet leki potrzebne do transferu żeby nie latać w kółko. Czy ja dobrze rozumiem, ze z tej adopcji jesteś w ciąży? 😃
    Tak, z 6 programach IVF miałam tylko 4 komórki, tylko jeden transfer trzydniowcow, beta nie drgnęła. Pierwsze AZ się udało! Jeszcze druga połowa ciąży i poród przede mną, ale staram się myśleć optymistycznie :)

    Ewa3bit lubi tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu
    Ja miałam AZ w invimedzie w Katowicach.
    Czekałam 2 lata, bo grupa u nas RH+0 i RH-0.
    Myślałam, że zarodek będzie też szukany w innych oddziałach invimedu a po kolejnym telefonie usłyszałam, że szukają tylko w Katowicach.
    Zgłosiłam się w tym czasie do Reprofitu i miałam zarodek zaraz po kilku dniach.
    W Czechach wszystko online, jedziesz tylko na transfer i wtedy też płacisz.
    Invimed ma jednak opiekę lekarską i cieszę się, że dr Sodowska wysłałanie mnie na badania i do immunologa. Zarodki są lepsze z Czech, bo od zdrowych dawców, a w Pl pozostałe po transferach od leczących się par.
    Poszukaj w Pl lekarza, który Cię poprowadzi a do Czech tylko po mocny zarodek pojedziesz.
    Ceny w invimedzie Katowice oprócz wszystkich badań, wymazów i wizyt to dopasowanie zarodka 500 zł i transfer 1800 teraz widzę, że Wrocłam to 2100. Reprofit Ostrawa zarodek nieprzebadany 1450 € a przebadany 2450€.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1073 1734

    Wysłany: 29 marca 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95 wrote:
    Tak ja jestem 95, moj 94.
    od ok 2,5lat staramy się o ciąże w Invimedzie. Przeszliśmy 2 procedury. Za kazdym razem tylko jeden zarodek 3 dniowy. Nigdy nie było implantacji. Chyba moje komórki były za słabe 🥺 zawsze z chyba 8 komórek jajowych wychodził tylko jeden zarodek.

    Dostaliśmy się w tym roku do programu z miasta z Invicty ale szczerze mówiąc boje się podchodzić tez pod ta „cała procedurę” w ciągu tych 2 lat miałam z 6 razy ( minimum!) usg piersi, ciagle sobie coś nowego wyczuwam jakies zgrubienia, grudki. Aż boje się kapać, żeby czegoś nowego nie odkryć. Hipochondria poziom 10000+ u mnie niestety 🤦‍♀️
    To forum pokazuje, ze wiek czasem nie gra roli w staraniach… Jak ja widzę rodziny, w którym dzieci są zaniedbane, to nóż mi się w kieszeni otwiera, gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie?

    Kapa95, Ewa3bit, Sas lubią tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Kapa95 Ekspertka
    Postów: 125 119

    Wysłany: 29 marca 2023, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    To forum pokazuje, ze wiek czasem nie gra roli w staraniach… Jak ja widzę rodziny, w którym dzieci są zaniedbane, to nóż mi się w kieszeni otwiera, gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie?


    Brak sprawiedliwosci kochana 🥺

    Sas lubi tę wiadomość

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 912 1470

    Wysłany: 29 marca 2023, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    U nas to od początku były marne wyniki. Pierwsze Ivf 1 zarodek, drugie 2 a trzecie 0 wiec o 4 nawet już nie myśle, zreszta już nawet mąż mi nie pozwoli dlatego chcielibyśmy spróbować AD

    Ja już do 3ciej nie chciałam podchodzić bo wiem że wynik i tak byłby taki sam chociaż mój lekarz zachodził w głowę czemu przy tak wysokim AMH takie marne wyniki 🤔
    Po drugie mąż też już nie był za kolejną procedura bo to sam stres i stwierdził że przez to oddalamy się od siebie jakoś
    A po trzecie wszystko oparło się o finanse.
    Gwarancji nie byłoby żadnej a my byśmy tylko żyli od procedury do procedury albo może się zadłużali 🤷‍♀️

    12 lat starań
    🙎‍♀️33l
    🙎‍♂️40l
    Niedrozne jajowody
    Słaba jakość 🥚
    1 ivf 2019 - 0 zarodkow
    2 ivf 2022 - 1 ❄️ beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Kapa95 Ekspertka
    Postów: 125 119

    Wysłany: 29 marca 2023, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam nie mogę zapomnieć tego widoku jak ta dziewczyna płakała dziś przed klinika… 💔🥺

    Podszedł do niej partner i ona zaczęła płakać, przytulił ją, weszli do auta…

    Tak mi smutno jak o tym myśle, w tamtym momencie sama az miałam łzy w oczach…. Nie mogę przestać o tym myśleć 😞😞😞

  • Nobi Autorytet
    Postów: 1073 1734

    Wysłany: 29 marca 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    En Wu
    Ja miałam AZ w invimedzie w Katowicach.
    Czekałam 2 lata, bo grupa u nas RH+0 i RH-0.
    Myślałam, że zarodek będzie też szukany w innych oddziałach invimedu a po kolejnym telefonie usłyszałam, że szukają tylko w Katowicach.
    Zgłosiłam się w tym czasie do Reprofitu i miałam zarodek zaraz po kilku dniach.
    W Czechach wszystko online, jedziesz tylko na transfer i wtedy też płacisz.
    Invimed ma jednak opiekę lekarską i cieszę się, że dr Sodowska wysłałanie mnie na badania i do immunologa. Zarodki są lepsze z Czech, bo od zdrowych dawców, a w Pl pozostałe po transferach od leczących się par.
    Poszukaj w Pl lekarza, który Cię poprowadzi a do Czech tylko po mocny zarodek pojedziesz.
    Ceny w invimedzie Katowice oprócz wszystkich badań, wymazów i wizyt to dopasowanie zarodka 500 zł i transfer 1800 teraz widzę, że Wrocłam to 2100. Reprofit Ostrawa zarodek nieprzebadany 1450 € a przebadany 2450€.
    Ja tez sądziłam, ze zarodek będzie szukany we wszystkich oddziałach InviMed, ale faktycznie tak nie jest. W Poznaniu w InviMedzie jest baza kilkudziesięciu zarodkow do adopcji (info z września 2022). Wydaje mi się to dużo, bo w mniejszych klinikach bywa ich zaledwie kilka - w mojej poprzedniej klinice było ich dokładnie 5 (info z sierpnia 2022).

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 29 marca 2023, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95 wrote:
    Tak zrobie!

    Jak się teraz czujesz? Plany nowe są? Prawda? 🍀

    Eh.. to całe leczenie uczy nas pokory.. 😥💔
    Na początku mojej drogi myślałam, ze skoro jestem mloda nie będzie problemu z ciąża z in vitro. A teraz dopiero wiem jakie to skomplikowane. Aż.. niekiedy rzygac sie chce.. bo ileż można ☹️☹️.

    to takie straszne, wiedziałaś ze jesteś w ciazy, bylo wszystko dobrze a nagle brak pulsu. Po takich stratach odczuwamy po prostu żałobę 🥺…

    A jak czytam te stopki dziewczyn które podchodzą do transferów po 10 razy i za każdym razem Beta 0 albo biochemiczna… i te poronienia 💔 w 7,8,9,10 tygodniu to aż mi sie serce łamie na pół. Gdybym miała taka moc pozabierałabym tym wszystkim patolom dzieciaki z brzuchów i dała kobietom które naprawdę chcą być mamami. Mam dość pracy z patologicznymi rodzinkami. A najśmieszniejsze jest to, ze oni z płodnością nie maja w ogóle problemow. Są płodni jak króliki.

    Eh.. musiałam, przepraszam 💔🥺

    Wierze, ze u Ciebie będzie dobrze kochana 😘😘
    Wiesz ja coś czułam, dlatego tego suwaka z odliczaniem do porodu nie chciałam zrobić.
    Pierwszy transfer zero, ale drugi się udał i wiesz ja nie musiałam podjąc decyzji, żeby tą ciąże usunąć, życie za mnie zdecydowało.
    Czasami kobiety muszą podjąć taką decyzję, bo dziecko może być cieżko chore i taka decyzja jest ciosem, mocniejszym niż nagły brak pulsu u zarodka.
    Moja instruktorka jogi jest też psychologiem i dużo takich psycho zdań mi do głowy podczas medytacji nawpychała. Takie jak wdzieczności za to co się posiada, o akceptacji tego co nie da się zmienić i zbieraniu sił do kolejnej walki.
    Ja nie poddaje się łatwo, jak ta wiewiórka z mojego nicka.
    U Ciebie też będzie wszystko dobrze🍀

    Magra3, kid_aa, Nobi, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • En Wu Autorytet
    Postów: 873 1179

    Wysłany: 30 marca 2023, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Tak, z 6 programach IVF miałam tylko 4 komórki, tylko jeden transfer trzydniowcow, beta nie drgnęła. Pierwsze AZ się udało! Jeszcze druga połowa ciąży i poród przede mną, ale staram się myśleć optymistycznie :)

    Ogromne gratulacje! Długa droga ale udało się i to się liczy! Życzę powodzenia i dużo zdrówka dla mamy i maleństwa ♥️

    Nobi lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 873 1179

    Wysłany: 30 marca 2023, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    En Wu
    Ja miałam AZ w invimedzie w Katowicach.
    Czekałam 2 lata, bo grupa u nas RH+0 i RH-0.
    Myślałam, że zarodek będzie też szukany w innych oddziałach invimedu a po kolejnym telefonie usłyszałam, że szukają tylko w Katowicach.
    Zgłosiłam się w tym czasie do Reprofitu i miałam zarodek zaraz po kilku dniach.
    W Czechach wszystko online, jedziesz tylko na transfer i wtedy też płacisz.
    Invimed ma jednak opiekę lekarską i cieszę się, że dr Sodowska wysłałanie mnie na badania i do immunologa. Zarodki są lepsze z Czech, bo od zdrowych dawców, a w Pl pozostałe po transferach od leczących się par.
    Poszukaj w Pl lekarza, który Cię poprowadzi a do Czech tylko po mocny zarodek pojedziesz.
    Ceny w invimedzie Katowice oprócz wszystkich badań, wymazów i wizyt to dopasowanie zarodka 500 zł i transfer 1800 teraz widzę, że Wrocłam to 2100. Reprofit Ostrawa zarodek nieprzebadany 1450 € a przebadany 2450€.

    W Pl w invimed już mamy lekarza i skoro tam jest również możliwość to raczej się zdecydujemy na taka opcje, wszystkie badania itp już mamy wiec myśle ze będzie najłatwiej ale dobrze wiedzieć ze jest jeszcze opcja w Czechach w razie czego. Walczymy! Za Ciebie również trzymam kciuki!

    Ada M lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
‹‹ 954 955 956 957 958 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ