X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 14 lipca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Jeski bedziesz potrzebowac jakis informacji, wal smialo :)
    Dziękuję, na pewno wpadnę zobaczyć jak wynik testu 🙂

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 14 lipca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂
    Mamy w planach podejście do iui nasieniem dawcy ale jeszcze raz chcemy spróbować nasieniem meza. Powiedzcie mi jak Wasi mężowie podchodzą do tematu? I jak wasze odczucia? Bo ja mam trochę mieszane uczucia
    Witaj :). Decyzja o dawcy nie była łatwa. Mój mąż na początku nie chciał słyszeć o takiej opcji. To było jeszcze w trakcie diagnostyki i lekarz już proponował takie rozwiązanie. Jednak kiedy okazało się, że nic nie można zrobić to on sam wyszedł z tematem. Długo rozmawialiśmy. Mąż jest takim typem człowieka, że jak raz coś przegada to potem nie chce tego w koło wałkować. Dużo miałam wątpliwości na początku. Do tej pory biję się czasem z natłokiem myśli. A teraz jak kolejne podejście się przeciąga to już w ogóle wszystko do mnie wraca. Zaczęłam nawet ograniczać internet i wymyślam sobie zajęcia poza pracą żeby nie mieć zbyt dużo czasu na myślenie. Mam nadzieję, że jednak uda Wam się z własnymi plemnikami. Jeśli jednak nie to służymy tu pomocą i wsparciem 😊. Dla mnie to miejsce i wsparcie dziewczyn jest bardzo pomocne.

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 14 lipca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Witaj :). Decyzja o dawcy nie była łatwa. Mój mąż na początku nie chciał słyszeć o takiej opcji. To było jeszcze w trakcie diagnostyki i lekarz już proponował takie rozwiązanie. Jednak kiedy okazało się, że nic nie można zrobić to on sam wyszedł z tematem. Długo rozmawialiśmy. Mąż jest takim typem człowieka, że jak raz coś przegada to potem nie chce tego w koło wałkować. Dużo miałam wątpliwości na początku. Do tej pory biję się czasem z natłokiem myśli. A teraz jak kolejne podejście się przeciąga to już w ogóle wszystko do mnie wraca. Zaczęłam nawet ograniczać internet i wymyślam sobie zajęcia poza pracą żeby nie mieć zbyt dużo czasu na myślenie. Mam nadzieję, że jednak uda Wam się z własnymi plemnikami. Jeśli jednak nie to służymy tu pomocą i wsparciem 😊. Dla mnie to miejsce i wsparcie dziewczyn jest bardzo pomocne.
    Właśnie jak ja zaproponowałam to mężowi jakiś czas temu to też nie chciał o tym słyszeć a później sam wyszedł z tą propozycją. Na początku mówił że spróbujemy 3 raz z jego nasieniem a później aid, teraz mówi że raz z jego a potem aid żeby nie tracić czasu ale właśnie ja trochę bije się jeszcze z myślami.

    A co się dzieje że się przeciąga ?

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 14 lipca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Właśnie jak ja zaproponowałam to mężowi jakiś czas temu to też nie chciał o tym słyszeć a później sam wyszedł z tą propozycją. Na początku mówił że spróbujemy 3 raz z jego nasieniem a później aid, teraz mówi że raz z jego a potem aid żeby nie tracić czasu ale właśnie ja trochę bije się jeszcze z myślami.

    A co się dzieje że się przeciąga ?
    Najpierw zmiana kliniki po 2 nieudanych AID a teraz w nowym miejscu jest problem z cechami dawcy. Ostatnio już zaczęłam stymulację i na monitoringu okazało się, że mają ostatnie słomki kiepskiej jakości nasienia od dawcy na którego przystaliśmy. Czekam na informacje bo mają mieć dostawę, czy coś się znalazło dla nas. Jeśli nie to trzeba będzie przemyśleć czy wybieramy dawcę z innymi cechami czy znów zmiana miejsca.

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 14 lipca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Najpierw zmiana kliniki po 2 nieudanych AID a teraz w nowym miejscu jest problem z cechami dawcy. Ostatnio już zaczęłam stymulację i na monitoringu okazało się, że mają ostatnie słomki kiepskiej jakości nasienia od dawcy na którego przystaliśmy. Czekam na informacje bo mają mieć dostawę, czy coś się znalazło dla nas. Jeśli nie to trzeba będzie przemyśleć czy wybieramy dawcę z innymi cechami czy znów zmiana miejsca.
    A to nie jest tak że to nasienie musi być dobrej jakości? Bo inaczej jaki w tym sens.
    No to beznadziejnie że tak wyszło, ciekawe jak jest u nas w klinice bo na razie się nie dowiadywaliśmy.
    A jak długo już czekacie ?

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    A to nie jest tak że to nasienie musi być dobrej jakości? Bo inaczej jaki w tym sens.
    No to beznadziejnie że tak wyszło, ciekawe jak jest u nas w klinice bo na razie się nie dowiadywaliśmy.
    A jak długo już czekacie ?
    Część nasienia tego dawcy wykorzystano. Zostały ostatnie. Widocznie jak dzielą na porcje to mogą się one różnić. Dobrze, że nas o tym mimo wszystko poinformowali. W poprzedniej klinice miałam 2 AID. Parametry nasienia dawcy (tego samego) się różniły. Za drugim razem były sporo gorsze. Zauważyłam to dopiero na protokole. Wliczając starania naturalne to minęły już 3 lata.

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 15 lipca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Część nasienia tego dawcy wykorzystano. Zostały ostatnie. Widocznie jak dzielą na porcje to mogą się one różnić. Dobrze, że nas o tym mimo wszystko poinformowali. W poprzedniej klinice miałam 2 AID. Parametry nasienia dawcy (tego samego) się różniły. Za drugim razem były sporo gorsze. Zauważyłam to dopiero na protokole. Wliczając starania naturalne to minęły już 3 lata.
    Tak, chociaż uczciwie ze Wam o tym powiedziano.
    Ale to nasienie i tak musi być powyżej normy? Czy zdarza się że jest gorsze ?

    My już staramy się 5 lat tak na serio, a w sumie to można powiedzieć że prawie 8 bo chcieliśmy zaliczyć "wpadkę" gdy byliśmy bardzo młodzi.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 15 lipca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Tak, chociaż uczciwie ze Wam o tym powiedziano.
    Ale to nasienie i tak musi być powyżej normy? Czy zdarza się że jest gorsze ?

    My już staramy się 5 lat tak na serio, a w sumie to można powiedzieć że prawie 8 bo chcieliśmy zaliczyć "wpadkę" gdy byliśmy bardzo młodzi.
    Na samym początku jak zdecydowaliśmy się na dawcę to uzyskałam informację, że dawcy to zdrowi mężczyźni z bardzo dobrymi parametrami. Interesowałam się trochę stroną internetową zagranicznego banku nasienia Cryos. Szukałam informacji jak opisywane są parametry. Przy każdym dawcy było specjalne oznaczenie jakiej jakości jest nasienie (od tego była zależna cena). Kiedy wybieraliśmy dawcę w klinice to otrzymałam tylko jego cechy fenotypowe. Jak zapytałam o parametry nasienia to powiedziano, że takiej informacji udzielić nie mogą, ale wszyscy dawcy mają bardzo dobre wyniki. Ta sytuacja i jeszcze parę innych zdecydowało o zmianie kliniki.
    No to faktycznie długo już to u Was trwa.

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Na samym początku jak zdecydowaliśmy się na dawcę to uzyskałam informację, że dawcy to zdrowi mężczyźni z bardzo dobrymi parametrami. Interesowałam się trochę stroną internetową zagranicznego banku nasienia Cryos. Szukałam informacji jak opisywane są parametry. Przy każdym dawcy było specjalne oznaczenie jakiej jakości jest nasienie (od tego była zależna cena). Kiedy wybieraliśmy dawcę w klinice to otrzymałam tylko jego cechy fenotypowe. Jak zapytałam o parametry nasienia to powiedziano, że takiej informacji udzielić nie mogą, ale wszyscy dawcy mają bardzo dobre wyniki. Ta sytuacja i jeszcze parę innych zdecydowało o zmianie kliniki.
    No to faktycznie długo już to u Was trwa.
    Jak to nie mogą udzielić takiej informacji, przecież dla Nas to bardzo ważna informacja. Nie rozumiem tego. Ciekawe jak to jest u Nas, muszę podpytać jak będę na wizycie.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Jak to nie mogą udzielić takiej informacji, przecież dla Nas to bardzo ważna informacja. Nie rozumiem tego. Ciekawe jak to jest u Nas, muszę podpytać jak będę na wizycie.
    Na protokole z inseminacji pisze tylko nr dawcy i ilość plemników w ruchu postępowym w ml. W obecnej klinice po ostatniej wpadce Pani dr przedstawiała innych dawców (z innymi niektórymi cechami) i mówiła tylko który ma najlepsze parametry. Czytała z monitora, nie miałam wglądu do tych informacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes a myslisz ze 96 mln /ml i 99 %ruchliwych to dobre parametry!? Takie mam na protokole po kapacytacji 🤔

    Anisima jak tak?

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Agnes a myslisz ze 96 mln /ml i 99 %ruchliwych to dobre parametry!? Takie mam na protokole po kapacytacji 🤔

    Anisima jak tak?
    Wydaje się, że bardzo dobre. U mnie po 1 AID było po preparatyce 21 mln/ml w ruchu postępowym. Przy drugiej było to 9,5 mln/ml.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Wydaje się, że bardzo dobre. U mnie po 1 AID było po preparatyce 21 mln/ml w ruchu postępowym. Przy drugiej było to 9,5 mln/ml.
    Chociaz ja mam mieszane uczucia pt i tak moga tam wpisac cokolwiek 😂

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 15 lipca 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie,

    Pomóżcie 😔 Z jakich źródeł można skorzystać w kwestii zamówienia nasienia od dawcy? Wiem na pewno o Criosie i European Sperm Bank. Czy znacie coś jeszcze? Czy w Polsce działa jakiś bank albo czy między klinikami są się jakoś zamowic? Jesteśmy w Novum ale dawców z naszym fenotypem = 0 😔 Czy ktoś wie ile kosztuje zamówienie z Crios i ESB? Po ile skomek należy zamówić? I który lepszy? Kochane z góry dziękuję za słowo choć komentarza ❤️😘

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 15 lipca 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Moje Drogie,

    Pomóżcie 😔 Z jakich źródeł można skorzystać w kwestii zamówienia nasienia od dawcy? Wiem na pewno o Criosie i European Sperm Bank. Czy znacie coś jeszcze? Czy w Polsce działa jakiś bank albo czy między klinikami są się jakoś zamowic? Jesteśmy w Novum ale dawców z naszym fenotypem = 0 😔 Czy ktoś wie ile kosztuje zamówienie z Crios i ESB? Po ile skomek należy zamówić? I który lepszy? Kochane z góry dziękuję za słowo choć komentarza ❤️😘
    Jeśli chodzi o Cryos to zakładałam kiedyś na ich stronie konto. Można było tam wyszukiwać po konkretnych cechach. Ceny były różne, nie pamiętam już ale wiem, że dla mnie było za drogo. Sama chyba nie potrafiłabym tam wybrać dobrze i zamówić. Ale wiem, że niektóre kliniki współpracują z zagranicznymi bankami. Zapytaj u siebie. Wystarczy wybrać, lekarz czy koordynator może w tym pomóc i zamówienie będzie na adres kliniki. Kliniki w Polsce jeśli mają kilka oddziałów to współpracują ze sobą. W Invimed na początku mi powiedziano, że będzie można sprowadzić z innego oddziału. Potem okazało się, że nie bo trzeba wykorzystać to co jest. No a teraz jednak będą sprowadzać ale nie wiem jeszcze czy dla nas coś się znajdzie.

  • anissima Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 15 lipca 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Agnes a myslisz ze 96 mln /ml i 99 %ruchliwych to dobre parametry!? Takie mam na protokole po kapacytacji 🤔

    Anisima jak tak?


    Całkiem dobrze, zaopatrzyłam się w ananasy i liczę, że pomogą :D , a jak u CIebie?

    I AID- :(
    II AID - :(
    III AID :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anissima wrote:
    Całkiem dobrze, zaopatrzyłam się w ananasy i liczę, że pomogą :D , a jak u CIebie?

    U mnie juz jeden caly zjedzony 🙈zostal drugi!


    Ciesze sie ze w pracy jestem tam mi szybko leci, a jeszcze teraz tak sie z mezem poklocilismy o pierdole ze az... Siedzimy w ciszy 😑

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 15 lipca 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness, dzięki wielkie za info 😘 Niestety na stronie Cyrosa i ESB też bez rewelacji jeśli chodzi o dawców, niewiele osób znaleźliśmy z naszym fenotypem 😔 Dziś to już u mnie naprawdę zalamka 😔 Moje wyniki do bani, u męża pozamiatane, nie mam siły już Dziewczyny na nic 😔

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 15 lipca 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Agness, dzięki wielkie za info 😘 Niestety na stronie Cyrosa i ESB też bez rewelacji jeśli chodzi o dawców, niewiele osób znaleźliśmy z naszym fenotypem 😔 Dziś to już u mnie naprawdę zalamka 😔 Moje wyniki do bani, u męża pozamiatane, nie mam siły już Dziewczyny na nic 😔
    Nie lam sie. Będzie dobrze. Co ci wyszło w wynikach. Byłaś już u lekarza? Kiedys mi dziewczyna na priv pisała za z cyrosa 1400, nie wiem jak jest teraz bo nie wychodzi to drogo. Macie rzadka grupę krwi? W klinice w której ja jestem mieli dawców mnóstwo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Agness, dzięki wielkie za info 😘 Niestety na stronie Cyrosa i ESB też bez rewelacji jeśli chodzi o dawców, niewiele osób znaleźliśmy z naszym fenotypem 😔 Dziś to już u mnie naprawdę zalamka 😔 Moje wyniki do bani, u męża pozamiatane, nie mam siły już Dziewczyny na nic 😔
    Happy co tam dokladnie za wyniki, jakiej cechy nie mozecie zgrac?

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ