X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Jeśli chodzi ci o to po co bierze się acard,to przychodzę z odpowiedzią :) acard bierze się żeby zarodek się zaimplantował :) moim zdaniem jeśli lekarz nie zalecił nie ma co brać.jesli chodzi o skurcze to lepiej brac jednak nospe forte,jest bezpieczna i lekarze o tym mówią.

    Kamma a jak tam u Was? Przygotowujecie się do aid? Kiedy startujecie?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness, Jolcia jak samopoczucie dziewczyny? Jakieś bóle/objawy? Mnie mocni w brzuchu ściska, taki jakby skręt kiszek ehh, rano aż nospe brałam bo usiedzieć nie mogłam.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kamma a jak tam u Was? Przygotowujecie się do aid? Kiedy startujecie?
    Hej,tak przygotowujemy we wtorek robie drożność jajowodów a 2 września monitoring jak oczywiście będą jajowody drożne.Nic mnie już nie zaskoczy wiec wole się nie nastawiać ze zaczniemy.
    Torbiel mi się wchłonęła😍 to jest bardzo dobra wiadomość również 😁
    Mamy wybranego dawce,tylko czekać na monitoring :) ja jestem mega młoda wiec mój lekarz boi się mnie póki co stymulować

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Hej,tak przygotowujemy we wtorek robie drożność jajowodów a 2 września monitoring jak oczywiście będą jajowody drożne.Nic mnie już nie zaskoczy wiec wole się nie nastawiać ze zaczniemy.
    Torbiel mi się wchłonęła😍 to jest bardzo dobra wiadomość również 😁
    Mamy wybranego dawce,tylko czekać na monitoring :) ja jestem mega młoda wiec mój lekarz boi się mnie póki co stymulować

    O a ile masz lat? Gdzie podchodzicie? Udało Wam się znaleźć odpowiedniego dawce w klinice czy sprowadzacie? Rozumiem, że od razu po drożności w 1 cyklu można podchodzić do IUI ? Myslałam, że trzeba odczekać 1 cykl własnie ale moze nie ma reguły :-) A robiłaś HSG czy Sono? Bo ja tez przymierzam się być może w kolejnym miesiącu i nie wiem czym to się różni właściwie.

    Mocne kciuki zatem za wtorek, oby był szczęśliwy. Często za 1 razem się udaje, zwłaszcza po drożności więc szanse są ooogromne :D

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się leczymy w Szczecinie w vitrolive.Ja mam 27 lat,mój mąż jest na wózku,dali nam szanse od momentu kiedy tam przyszliśmy ze będą plemniki i generalnie odrazu zrobiliśmy wszystkie badania do invitro.Niestety po biopsji okazało się ze nie ma nic..(szok,smutek generalnie dramat)
    Mój lekarz od początku mówił ze mam wysokie AMH i wie ze może dojść do hiperstymulacji,tak samo mówi teraz że mogą być bliźniaki.
    Lekarz nie był przekonany żeby podchodzić odrazu po drożności do IUI ale ja się upieram żeby właśnie tak zrobić bo wiem ze po hsg zawsze są duże szanse.Dlatego zgodził się na monitoring odrazu po tym badaniu.
    Co do hsg czy sono,kochana nie wiem tego ja będę mieć robione hsg :)
    Jeśli się nie uda do dwóch razy,podchodzę do invitro wszystkie badania mam kwestia stymulacji :)
    Nie było w planach kompletnie to wszystko,dawca jest z „bazy dawców” kliniki a oni swoich dawców maja z cryosa,wiec myśle ze to plus.
    Mialam w planach sprowadzać nasienie ale narazie odpuściłam ten temat.Jednak jest to bardzo duży koszt.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie czuję lekkie pobolewanie podbrzusza. Czasami też zakłuje jajnik. Ból podbrzusza towarzyszy mi właściwie od połowy stymulacji. Widocznie taki skutek uboczny Lametty. Przy poprzedniej stymulacji (kiedy nie doszło do AID) też tak było.
    Jeśli chodzi o drożność to w sono-hsg przepuszcza się kontrast przez jajowody obserwując przez usg. Natomiast zwykłe HSG wykonuje się z użyciem rentgena. Dlatego po nim zaleca się cykl przerwy.
    Jak się okazało to w naszej klinice też mają większość nasienia z zagranicznego banku. Pani dr twierdziła, że w ten sposób jest mniejsze ryzyko spotkania się rodzeństwa. Ostatecznie więc przystaliśmy na dawcę zagranicznego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 to dobrze wiedzieć z tego co mi powiedział lekarz ja będę mieć ten kontrast przepuszczany przez jajowody wiec chyba ta lepsza wersje niż sam rentgen

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma chodziło mi o to, że przy zwykłym HSG też jest przepuszczany kontrast ale wykonywany jest przy tym rentgen. Ja miałam sono-hsg. Robisz to badanie prywatnie czy na NFZ?

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My płacimy 1200 zł - Angelius Katowice

    Co do objawów i mojego samopoczucia, to nic szczególnego...czasem cos tam zakłuje/zaboli i to tyle. Mocnych bóli nie mam.
    Ale mam większe libido:D Nie mam pojęcia czy to może o czymś świadczyć.

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Kamma chodziło mi o to, że przy zwykłym HSG też jest przepuszczany kontrast ale wykonywany jest przy tym rentgen. Ja miałam sono-hsg. Robisz to badanie prywatnie czy na NFZ?
    Robie na NFZ może akurat to jest wtedy rentgen ale dziwne po to by mnie do szpitala kładli na cały dzień ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    My się leczymy w Szczecinie w vitrolive.Ja mam 27 lat,mój mąż jest na wózku,dali nam szanse od momentu kiedy tam przyszliśmy ze będą plemniki i generalnie odrazu zrobiliśmy wszystkie badania do invitro.Niestety po biopsji okazało się ze nie ma nic..(szok,smutek generalnie dramat)
    Mój lekarz od początku mówił ze mam wysokie AMH i wie ze może dojść do hiperstymulacji,tak samo mówi teraz że mogą być bliźniaki.
    Lekarz nie był przekonany żeby podchodzić odrazu po drożności do IUI ale ja się upieram żeby właśnie tak zrobić bo wiem ze po hsg zawsze są duże szanse.Dlatego zgodził się na monitoring odrazu po tym badaniu.
    Co do hsg czy sono,kochana nie wiem tego ja będę mieć robione hsg :)
    Jeśli się nie uda do dwóch razy,podchodzę do invitro wszystkie badania mam kwestia stymulacji :)
    Nie było w planach kompletnie to wszystko,dawca jest z „bazy dawców” kliniki a oni swoich dawców maja z cryosa,wiec myśle ze to plus.
    Mialam w planach sprowadzać nasienie ale narazie odpuściłam ten temat.Jednak jest to bardzo duży koszt.
    Kama do kogo chodzisz w vitro?

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Robie na NFZ może akurat to jest wtedy rentgen ale dziwne po to by mnie do szpitala kładli na cały dzień ?
    Z tego co zaobserwowałam na forum to właśnie na NFZ dziewczyny miały głównie HSG i też pisały o całym dniu w szpitalu.
    Ja miałam prywatnie w klinice. Badanie trwało może że 3 minuty. Musiał być mąż ze mną bo dostałam czopek przeciwbólowy i "głupiego Jasia" (po tym nie mogłam prowadzić). Mi właśnie nikt wtedy nie zasugerował tego badania na NFZ.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga ja chodze do Dr Ciepieli
    Btw napisałam do ciebie wiadomość :)
    Właśnie widzisz ja chciałam zrobić to prywatnie ale mój lekarz właśnie mi zasugerował ze mogę przecież na NFZ i zaoszczędzimy.Wiec zobaczę jak będzie w tym szpitalu,liczę na coś przeciwbólowego chociaż w żyłę 😂 chociaż podejrzewam ze strach ma wielkie oczy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamma9207 wrote:
    Mallagga ja chodze do Dr Ciepieli
    Btw napisałam do ciebie wiadomość :)
    Właśnie widzisz ja chciałam zrobić to prywatnie ale mój lekarz właśnie mi zasugerował ze mogę przecież na NFZ i zaoszczędzimy.Wiec zobaczę jak będzie w tym szpitalu,liczę na coś przeciwbólowego chociaż w żyłę 😂 chociaż podejrzewam ze strach ma wielkie oczy
    Odpisalam 😊

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4087

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj już dostałam @.4 dni po punkcji. Nie wiem czy to za szybko nie przyszła i przez ten czas zdążyły się jajniki wyciszyć. Jutro wizyta. Zobaczymy co powie doktor.Mam nadzieję, że jutro będzie jakas informacja o zarodkach.

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    A ja dzisiaj już dostałam @.4 dni po punkcji. Nie wiem czy to za szybko nie przyszła i przez ten czas zdążyły się jajniki wyciszyć. Jutro wizyta. Zobaczymy co powie doktor.Mam nadzieję, że jutro będzie jakas informacja o zarodkach.
    To czejamy na informacje tez, 🤞🤞

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4087

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem po wizycie. Jak na razie jest wszystko dobrze. Jak dobrze pójdzie transfer będziemy mieli 12 września. Na początku doktor chciał 13 września ale to jest piątek, więc zrezygnowalismy bo mógłby być pechowy, ale kto wie może i szczęśliwy. O zarodkach już coś wiemy, ale dam Wam znać w poniedziałek żeby nie zapeszyć😉

    happilyeverafter, jolcia1005 lubią tę wiadomość

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    Już jestem po wizycie. Jak na razie jest wszystko dobrze. Jak dobrze pójdzie transfer będziemy mieli 12 września. Na początku doktor chciał 13 września ale to jest piątek, więc zrezygnowalismy bo mógłby być pechowy, ale kto wie może i szczęśliwy. O zarodkach już coś wiemy, ale dam Wam znać w poniedziałek żeby nie zapeszyć😉
    Super, że wszystko idzie do przodu :). No to czekamy do poniedziałku na kolejne dobre wieści :).

    Kasia2602 lubi tę wiadomość

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4087

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Super, że wszystko idzie do przodu :). No to czekamy do poniedziałku na kolejne dobre wieści :).
    Ja też nie mogę się doczekać 😉

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Która warszawska klinka korzysta z banku nasienia cyros? Trzeba im to zgłosić czy standardowo korzystają z niego?
    Wiecie jakie są koszty AID z takim nasieniem? I jak długo trwa jego ściągnięcie?
    A może w warszawskich klinikach korzysta się głównie z własnych zasobów?
    Napiszcie proszę jakie macie doświadczenia 😊

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ