X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 6 września 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź:). Dostałam dziś wiadomość od koordynatora z kliniki, że z nasienia tego dawcy są 2 ciąże oraz że według ustawy może być maksymalnie 10. Trochę mnie to uspokoiło bo nigdzie nie mogłam znaleźć takich informacji. Jeśli dobrze zrozumiałam to Wy korzystacie z Europejskiego Banku Nasienia?

  • Czekajaca na cud... Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 7 września 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak niestety ta sama droga...

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 7 września 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbardziej boję się porażki. Wstępnie zaplanowaliśmy 4 próby. Z badań wynika, że u mnie wszystko ok. Chociaż czytając niektóre wypowiedzi wcale to nie daje dużej szansy powodzenia. Mimo wszystko wierzę, że każda z nas doczeka się swojego szczęścia☺

  • havana90 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 12 września 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Dołączam do Waszego grona - kobiet pragnących i starających się zajść w ciążę. W moim przypadku wystąpiło sporo komplikacji. U mnie niedoczynność tarczycy + zespół policystycznych jajników. U męża - bezpłodność potwierdzona badaniami genetycznymi i badaniami nasienia; mąż ma zespół Klinefeltera. Od początku, gdy tylko poznałam mojego partnera wiedziałam o tym i liczyłam się z tym, że będzie w przyszłości problem z zajściem w ciążę.
    Póki co jestem stymulowana Lamettą. Miałam także wykonywane badanie drożności jajowodów (tutaj wszystko w porządku). 14.09 mam wizytę, na której ginekolog ma ustalić, czy kwalifikuję się do inseminacji. Jestem pełna nadziei, tak bardzo chciałabym, żeby wszystko przebiegło pomyślnie... Nie potrafię przyjąć tego do wiadomości, że mogłoby się nie udać, albo co gorsza - udałoby się, ale nie donosiłabym ciąży...
    Czytając Wasze wpisy mam mętlik w głowie - łzy wzruszenia kręcą się w oku, gdy czytam, że komuś się udało :) i łzy bezsilności napływają do oczu, gdy czytam o tych, którym się nie udało...
    Przez ten okres, w którym staramy się o dziecko przerobiłam już każdy rodzaj emocji - od radości, poprzez nadzieję, a na kompletnej beznadziei i bezsilności kończąc.
    Staram się myśleć optymistycznie, ale jednak jakiś cień racjonalizmu gdzieś tam z tyłu głowy się czai.
    Tak jak każda z Was - bardzo chciałabym aby udało mi się za pierwszym razem. Moje szczęście byłoby nie do opisania.
    Dziewczyny - jakieś słowa otuchy? Jak sobie radzić z tym mętlikiem, chaosem w głowie? Jak poukładać myśli? Czy da się do tego wszystkiego podejść trochę normalniej, bez tych ogromnych emocji (wątpię)?
    Lekarz poinformował mnie, że jeśli stymulacja przebiegnie prawidłowo, to do inseminacji dojdzie już w tym miesiącu...
    Razem z mężem wybraliśmy pewną klinikę w Gdańsku. Braliśmy jeszcze pod uwagę Białystok, ale Gdańsk "wygrał" ze względu na wiele pozytywnych opinii.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 13 września 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    havana90 witaj☺. Niedługo również będę miała 1 inseminację. Czekam na okres i rozpoczynam stymulację clo. U mojego męża bezpłodność też potwierdzona genetyką. Takie same lub podobne emocje myślę, że przechodzi każda z nas. Na początku rozpacz, łzy poprzez złość do całego świata. Odbiło się to też na związku, kłótnie i nerwy z byle powodu. Jednak w końcu zaczęliśmy więcej rozmawiać.Tak sobie myślę, że wzmocniło to nasz związek. Obecnie jesteśmy na etapie wspierania się i działania. Ten plan i pozytywne myślenie, że musi się udać daje mi siłę do działania. Pewne obawy jednak są i myślę, że tego się nie uniknie. Jednak staram się jak najmniej o tym myśleć. Z czasem nauczyłam się też panowania nad emocjami w przypadku wiadomości o ciążach lub pytań. Pozytywne myślenie i wzajemne wsparcie pomaga przetrwać czas oczekiwania. Życzę Wam dużo sił i trzymam kciuki☺

  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 22 września 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, podbijam wątek. U nas czynnik męski, nieprawidłowa translokacja w kariotypie. Staramy się piąty rok. Jesteśmy po nieudanym ivf. Zastanawiamy się nad iui ewentualnie ivf nasieniem dawcy. Jak wygląda sprawa z kosztami cryosa? O co chodzi z tym, że dawca jest nieanonimowy, tzn jest to osoba,z którą potencjalnie moje przyszłe dziecko mogłoby się skontaktować?

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • havana90 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 5 października 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po inseminacji (20.09.18) i chyba niestety nie udało się :(
    Gin kazał czekać ze zrobieniem beta HCG do dzisiaj. Stanowczo odradzał robienie testów płytkowych, gdyż mogą dawać przekłamany wynik. Ale oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam taki test jeden dzień przed spodziewaną miesiączką, która powinna się pojawić 03.10. test wyszedł negatywnie, ale postanowiłam nie załamywać się i po ciuchu miałam nadzieję, że beta z krwi wykaże coś innego. Dziś z rana poszłam zrobić test z krwi, nie dawno odebrałam wyniki. Beta <0.100 :( Nie jestem lekarzem, ale wujek Google podpowiedział, że z taką betą szanse, że jestem w ciąży są zerowe.
    Najbardziej mnie dziwi to, że nie dostałam jeszcze miesiączki, mam obolałe piersi i raz na jakiś czas pojawiają się bóle podbrzusza, ale nie trwają one długo. Co prawda w dniu, w którym powinna się ona pojawić wystąpiło skąpe plamienie, ale to z pewnością nie był okres. Mam mętlik w głowie, cały czas chyba próbuję się łudzić, że może jednak coś z tego wyjdzie. Nie ma chyba na świecie bardziej naiwnej kobiety ode mnie... Jutro wizyta u ginekologa i on ostatecznie rozwieje wszystkie moje wątpliwości...
    Staram się nie załamywać, ale ta cała sytuacja mnie trochę przerasta. Mąż też się podłamał, gdy przeczytaliśmy interpretacje wyniku...
    Dziewczyny, czy jest w ogóle cień szansy, że przy becie <0,100 mogę być w ciąży? :( Miała któraś z Was taki przypadek?

    Jedno jest pewne, jeśli się nie udało, to będziemy próbować dalej. Mówię sobie do trzech razy sztuka, jeśli nie w ten sposób, to będziemy myśleć o in vitro. Chociaż wolałabym nie korzystać z tej metody - coraz mniej kasy, a wiem, że taki zabieg jest o wiele droższy od insemki. :(

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 października 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    havana90 wrote:
    Jestem już po inseminacji (20.09.18) i chyba niestety nie udało się :(
    Gin kazał czekać ze zrobieniem beta HCG do dzisiaj. Stanowczo odradzał robienie testów płytkowych, gdyż mogą dawać przekłamany wynik. Ale oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam taki test jeden dzień przed spodziewaną miesiączką, która powinna się pojawić 03.10. test wyszedł negatywnie, ale postanowiłam nie załamywać się i po ciuchu miałam nadzieję, że beta z krwi wykaże coś innego. Dziś z rana poszłam zrobić test z krwi, nie dawno odebrałam wyniki. Beta <0.100 :( Nie jestem lekarzem, ale wujek Google podpowiedział, że z taką betą szanse, że jestem w ciąży są zerowe.
    Najbardziej mnie dziwi to, że nie dostałam jeszcze miesiączki, mam obolałe piersi i raz na jakiś czas pojawiają się bóle podbrzusza, ale nie trwają one długo. Co prawda w dniu, w którym powinna się ona pojawić wystąpiło skąpe plamienie, ale to z pewnością nie był okres. Mam mętlik w głowie, cały czas chyba próbuję się łudzić, że może jednak coś z tego wyjdzie. Nie ma chyba na świecie bardziej naiwnej kobiety ode mnie... Jutro wizyta u ginekologa i on ostatecznie rozwieje wszystkie moje wątpliwości...
    Staram się nie załamywać, ale ta cała sytuacja mnie trochę przerasta. Mąż też się podłamał, gdy przeczytaliśmy interpretacje wyniku...
    Dziewczyny, czy jest w ogóle cień szansy, że przy becie <0,100 mogę być w ciąży? :( Miała któraś z Was taki przypadek?

    Jedno jest pewne, jeśli się nie udało, to będziemy próbować dalej. Mówię sobie do trzech razy sztuka, jeśli nie w ten sposób, to będziemy myśleć o in vitro. Chociaż wolałabym nie korzystać z tej metody - coraz mniej kasy, a wiem, że taki zabieg jest o wiele droższy od insemki. :(

    Dziś 15 dzień po Twojej AID. Przykro mi ale wynik jest jednoznaczny- nie udało się :-(
    A bierzesz jakieś leki po AID: luteine albo duphaston lub coś innego z progesteronem? One mogą być przyczyną braku miesiączki.

    havana90 lubi tę wiadomość

  • havana90 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 5 października 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Dziś 15 dzień po Twojej AID. Przykro mi ale wynik jest jednoznaczny- nie udało się :-(
    A bierzesz jakieś leki po AID: luteine albo duphaston lub coś innego z progesteronem? One mogą być przyczyną braku miesiączki.

    Tak przeczuwałam, że nic z tego nie wyszło :(
    Nie biorę żadnych leków oprócz euthyroxu na na niedoczynność tarczycy i kwasu foliowego. Więc pewnie miesiączka prędzej czy później się pojawi.

    Kurczę przykro trochę, ale trudno.
    Najważniejsze, żeby się nie poddawać. :)
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 października 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    havana90 przykro mi:-(. Trzeba zebrać siły i próbować dalej. We wtorek miałam 1 AID. Teraz pozostaje cierpliwie czekać. Chciałabym żeby udało się za 1 razem ale rozsądek i statystyki podpowiadają, że to nie takie proste. Ustaliliśmy z M., że próbujemy max. 3-4 razy. W razie niepowodzenia przerwa i potem in vitro.
    Trzymam kciuki za kolejne podejście:-).

  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 6 października 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A podchodził tutaj ktoś od razu do ivf z dawcą?

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • havana90 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 9 października 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    havana90 przykro mi:-(. Trzeba zebrać siły i próbować dalej. We wtorek miałam 1 AID. Teraz pozostaje cierpliwie czekać. Chciałabym żeby udało się za 1 razem ale rozsądek i statystyki podpowiadają, że to nie takie proste. Ustaliliśmy z M., że próbujemy max. 3-4 razy. W razie niepowodzenia przerwa i potem in vitro.
    Trzymam kciuki za kolejne podejście:-).
    Mam nadzieje, ze niedlugo napiszesz, ze zobaczylas dwie krechy na tescie :)
    Oczywiscie, ze nie zamierzamy sie poddac. Bylam ostatnio u swojego lekarza prowadzącego- dalej stymulacja cyklu. 19-tego mam kolejna wizyte. Byc moze bedzie juz ustalony kolejny termin AID. :)

  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 13 października 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy ktoś przygotowywał się do AID w invikcie i wie jak wyglada sytuacja z dawcami?

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 17 października 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety 1 AID nieudana. Zbieramy siły na kolejne podejście.

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 17 października 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Niestety 1 AID nieudana. Zbieramy siły na kolejne podejście.
    Przykro mi :( trzymam kciuki za kolejne podejście :))

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 17 października 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mogłybyście mi powiedzieć jak wyglądają wasze przygotowania do AID? Jak wybieraliście dawców itp? Czy jesteście stymulowane, czy insyminacja była na naturalnym cyklu? Proszę o jakies informacje. Agness001 trzymam kciuki, kiedy możecie podchodzić do kolejnej ?

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 17 października 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap, ja byłam stymulowana Clo od 3 do 7 dnia cyklu po 1 tabletce. Dzień przed inseminacją zastrzyk Ovitrelle. Jeśli chodzi o wybór dawców to w klinice wypełniłam formularz na temat danych moich i męża (grupa krwi, wzrost, waga, kolor oczu, kolor włosów) oraz preferowane cechy dawcy. Później na maila otrzymałam propozycję 3 dawców na podstawie naszych danych. Pisałam z panią z laboratorium zadając jeszcze kilka pytań. Ostatecznie wybraliśmy dawcę z moją grupą krwi. Potwierdziliśmy to jeszcze na wizycie dzień przed inseminacją. Chodzimy do Gyncentrum Katowice. Na razie czekam na okres i rozpoczynam stymulację od 3 dnia cyklu.

  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 17 października 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego postanowiliście z lekarzem na stymulację przed AID? Slyszlam ze robią tez na naturaln cyklu. Czy miałaś jakies problemy z prolaktyna, tarczyca czy czymś ?

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 17 października 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie wyniki mam dobre, jedynie testosteron w górnej granicy. Lekarz stwierdził, że stymulacja daje większe szanse. Miałam 2 pęcherzyki. Niestety nie pomogło. Mam wrażenie, że inseminacja odbyła się dzień za wcześnie. W sumie to sama nie wiem, może tylko tak mi się wydaje. Nigdy nie czułam bólu owulacyjnego a po stymulacji i zastrzyku były wyraźne kłucia jajników.

  • havana90 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 18 października 2018, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap wrote:
    Cześć dziewczyny, czy ktoś przygotowywał się do AID w invikcie i wie jak wyglada sytuacja z dawcami?
    Ja sie przygotowywalam w invikcie w Gdansku. Po ogolnej rozmowie z lekarzem itd. bylam stymulowana (ze wzgledu na PCOS), dzien przed zabiegiem zastrzyk, o ktorym pisala Agness. Jesli chodzi o dawce - nie mialam zbytnio duzego wyboru, ale akurat trafil sie dawca, ktory posiada niemal identyczny genotyp jak moj maz :)

    Agness przykro mi, ze sie wam nie udalo :( wiec musimy dalej walczyc.
    U mnie 19tego wizyta kontrolna czy stymulacja przebiegla pomyslnie i ewentualne ustalenie terminu inseminacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2018, 06:03

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ