X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • Anonimek Przyjaciółka
    Postów: 110 51

    Wysłany: 29 marca 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dopiero po 1 nieudanej aid, druga przede mną, ale też te badania, które mam porobione wskazują że jest wszystko w porządku. Ostatnio jeden lekarz mi powiedział że niepowodzenia inseminacji mogą brać się z "głowy", tak jak nieraz zdarza się w naturalnych staraniach i dopiero przy 4-6 razie można zaskoczyć, mimo że kobieta jest w pełni zdrowa. Ja byłam nastawiona na to, że uda mi się jeszcze w tym roku zostać mamą. Niestety nie udało się, ale teraz myślę, że bez tej "presji" w głowie będzie łatwiej mi podejść do kolejnej próby i w razie czego, do kolejnej i kolejnej...

    relg3e5e3c6j2p62.png
    Azoospermia, u mnie wszystko (niby) ok.
    8 x AID bez skutku
    20.11.2018 start in vitro
    06.12.2018 szczęśliwy transfer, brak mrozaków
  • Czekajaca na cud... Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 1 kwietnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Cie ANONIMEK i wszystkie tutaj czekajace na 2 kreski:)
    Ja tez jestem po drugiej inseminacji AID,czekam na testowanie.W razie co mamy jeszcze 2 proby,a pozniej niestety InVitro :( jednak mysle,mam nadzieje ze nie dojdzie juz do tego :)

    Nusieńka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie, jeżeli 1 inseminacja była w styczniu a druga będzie maj-czerwiec to nie będzie za długa przerwa pomiędzy zabiegami ?

  • j_justyna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuję porady.Wybieram sie do Poznania na Aid i chciałabym na Polną ale nie wiem od czego zacząć(do jakiego lekarza na nfz się udać)ile kosztuje aid?

    j_justyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w medarcie 1900

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 maja 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem tutaj nowa.Od dłużego czasu obserwuję ten wątek i dziś odważyłam się napisać. Niedawno podjęliśmy decyzję o AID. Niestety przyczyną azoospermii u męża okazała się genetyka (kariotyp mozaikowy).Wstępnie jesteśmy zdecydowani na Gyncentrum w Katowicach. Czy któraś z Was podchodziła do AID w tej klinice? Ilu mają dawców?

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podchodzę do AID w gynocentrum u Piekarz. I coś ostatnio tracę do niej zaufanie. Niestety jestem po trzech AID. Że mną wszytsko w porządku. Miałam za wysoka prolaktyne, zamówiłam spermę z cyros. Lekarka twierdziła że prolaktyna nie ma nic wspólnego z zajście w ciążę. Po dwóch AID poszłam do endokrynologa która twierdzi że prolaktyna ma wpływ.... Teraz będę podchodzic do trzeciej i przed ostatniej próby. Prolaktyne mam już uregulowana ale zaufanie niestety straciłam i coraz mniej wierzę w ta całą inseminacje AID. Bo jak to jest że Kobiet super zdrowa ma owulacja cykle jak w zegarku. Nasienie super ekstra a jednak ciąży nie ma... Jak masz pytania to pisz

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 maja 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Witam. Jestem tutaj nowa.Od dłużego czasu obserwuję ten wątek i dziś odważyłam się napisać. Niedawno podjęliśmy decyzję o AID. Niestety przyczyną azoospermii u męża okazała się genetyka (kariotyp mozaikowy).Wstępnie jesteśmy zdecydowani na Gyncentrum w Katowicach. Czy któraś z Was podchodziła do AID w tej klinice? Ilu mają dawców?

    Ja co prawda podchodzę w nOvum ale podzielam zdanie Malinowej co do AID. Mam za sobą 2 podejścia. Jedno na cyklu naturalnym, drugie na stymulowanym. Oba bez powodzenia. Oba podejścia w idealnym momencie, owulacja po kilku godzinach, piękne endometrium a ciąży brak.
    Wiem, że są dziewczyny, którym się udaje. Może to ze mną jest coś nie tak?
    My trzeci raz nie podchodzimy. Startujemy z in vitro.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 5 maja 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5,Zizu87 dziękuję za odpowiedź. Zdecydowaliśmy się na Gyncentrum,ponieważ tu mamy najbliżej.Spróbujemy max.3-4 razy a potem ewentualnie będziemy myśleć co dalej. Sama decyzja o AID była bardzo trudna a tyle jeszcze przed nami.Mam nadzieję,że wszystkie w końcu doczekamy się upragnionego dziecka.
    Malinowa5 jaki jest orientacyjny koszt badań przed 1 próbą? Czy HSG wykonuje się też na początku?

    Malinowa5 lubi tę wiadomość

  • Czekajaca na cud... Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 5 maja 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny ponownie.Ja bede teraz podchodzic do ||| AID.U mnie wszystko w porzadku,ale niestety 2 inseminacje nie udane,nic nie wychodzi.Mam nadzieje ze te jeszcze 2 w zapasie w koncu ktoras da ten upragniony cud i nie bedzie trzeba podchodzic do in vitro :(

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 6 maja 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Malinowa5,Zizu87 dziękuję za odpowiedź. Zdecydowaliśmy się na Gyncentrum,ponieważ tu mamy najbliżej.Spróbujemy max.3-4 razy a potem ewentualnie będziemy myśleć co dalej. Sama decyzja o AID była bardzo trudna a tyle jeszcze przed nami.Mam nadzieję,że wszystkie w końcu doczekamy się upragnionego dziecka.
    Malinowa5 jaki jest orientacyjny koszt badań przed 1 próbą? Czy HSG wykonuje się też na początku?
    Powiem ci że nie pamiętam zupełnie.:( wiem że ja nadałam dodatkowo Kariotyp 1500 zł i miałam wycinany polip za 2000 tys. Ale chyba ten wymazy itp potrzebne do inseminacji to ok 800-1000 zł. A powiedz mi co którego lekarza jesteś zapisana

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie jestem zapisana.Na razie szukałam informacji o klinice i lekarzach. Z tego co czytałam to dobre opinie ma dr Mercik i chyba do niego spróbujemy. Byliśmy już kiedyś w oddziale Gyncentrum w Częstochowie u dr Gretki. Były to 2 wizyty andrologiczne (zanim poznaliśmy wyniki genetyki). Niestety o tym lekarzu nie mam dobrej opinii. Wizyty trwały bardzo krótko. Bez badania urologicznego i genetyki dr skierował męża na biopsję jąder.Bardzo dużo czytałam o azoospermii i postanowiliśmy jednak najpierw wykonać badania genetyczne.Przez jednego lekarza nie chcę skreślać tej kliniki.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 7 maja 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem u doktor Piekarz. Jest na prawdę bardzo dobrym lekarzem bardzo dobrym. Spróbuj u niej. Właśnie też idę teraz w sobotę na monitoring do Gretki. Trochę mnie zszokowalas bo wydawał mi się w miarę fajny. Mercik jest bardzo specyficzny malomowny gburowaty. Ale podobno super skuteczny i pacjentek ma na pęczki. Na pewno nie polecam ci czerwinskiej ta babę to bym na stosie spaliła. Okropna koboeta

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 8 maja 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jako ginekolog jest lepszy niż jako androlog. Dziękuję Ci za pomoc. Dam znać jak już ruszymy. Trzymam kciuki za kolejną próbę. Tym razem musi się udać:)

  • MajkaLove Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 4 lipca 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja dopiero rozpoczynam swoją drogę do macierzyństwa. Jestem w trakcie badań płodności, a metodą zapłodnienia będzie inseminacja.
    Czy są tu kobiety, które korzystały z Europejskiego Banku Nasienia(ESB)?

    Czekajaca na cud... lubi tę wiadomość

  • Czekajaca na cud... Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 7 lipca 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Cie MajkaLove...

    U mnie niestety juz 3 nieudane inseminacje.Wszystkie badania wychodza super,ale ciazy brak :( Moj lekarz mowi ze mam jeszcze 1 raz inseminacje a pozniej niestety juz IN Vitro.
    Teraz zrobilam sobie 2 miesiace przerwy,startuje z ostatnia we wrzesniu...
    Zobaczymy,moze w koncu....

  • Czekajaca na cud... Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 7 lipca 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajkaLove wrote:
    Cześć dziewczyny! Ja dopiero rozpoczynam swoją drogę do macierzyństwa. Jestem w trakcie badań płodności, a metodą zapłodnienia będzie inseminacja.
    Czy są tu kobiety, które korzystały z Europejskiego Banku Nasienia(ESB)?


    AID 3 x nieudane :(

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 4 września 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? W następnym cyklu będziemy podchodzić do 1 AID. Czy po wyborze dawcy oprócz cech tj. grupa krwi, wzrost, waga, kolor oczu i kolor włosów miałyście informację o ilości ciąż uzyskanych z wykorzystaniem tego nasienia oraz czy dawca ma dzieci? Panie w rejestracji w klinice nie były w stanie odpowiedzieć. Wysłałam więc pytanie do pani, która przysłała mi na e-mail propozycję dawców. Na razie nie mam odpowiedzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po 1 Aid ale szczerzepowiem nie pytałam lekarza o to. Teraz we wrześniu będziemy przygotowywać się do drugiej próby.

  • Czekajaca na cud... Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 6 września 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Witam. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? W następnym cyklu będziemy podchodzić do 1 AID. Czy po wyborze dawcy oprócz cech tj. grupa krwi, wzrost, waga, kolor oczu i kolor włosów miałyście informację o ilości ciąż uzyskanych z wykorzystaniem tego nasienia oraz czy dawca ma dzieci? Panie w rejestracji w klinice nie były w stanie odpowiedzieć. Wysłałam więc pytanie do pani, która przysłała mi na e-mail propozycję dawców. Na razie nie mam odpowiedzi.

    Witaj,zaglada,zaglada.Zalezy jakie przepisy ma klinika.W mojej klinice poinformowali mnie,ze od dawcy ktorego dostalam,AID u innych kobiet sie udalo.Jezeli chcesz porozmawiac wiecej pisz smialo

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ