Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > AID inseminacja nasieniem dawcy
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

luuap
Koleżanka
2

Wysłany: 18 października, 09:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kurczę mało tych dawców u nas. Jak długo trwa przygotowanie w invikcie od początku do AID? Wszytsko sprawnie tam działa ?:) agness001 ja niestety mam wysoka prolaktyne. Zobaczymy co lekarz postanowi.

26 lat, starania od 2016
11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
03.2018- ja mutacja MTHFR
05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego

Agness001
Koleżanka
10

Wysłany: 18 października, 15:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
havana90 walczymy dalej☺. Nie nastawiałam się zbytnio na powodzenie za pierwszym razem, choć cichą nadzieję miałam. Nie wytrzymałam i w niedzielę zrobiłam test, wyszedł negatywny, beta tylko to potwierdziła. Na dodatek źle zareagowałam na luteine. Wywołała u mnie silną infekcję i bóle brzucha. Lekarz powiedział, że tak się zdarza. Przepisał globulki na złagodzenie objawów. Po kolejnej inseminacji muszę chyba poprosić o jakiś zamiennik. Na wątku o inseminacji dziewczyny pisały o Duphastonie.

7.2017- azoospermia
4.2018- wyrok: nieprawidłowy kariotyp u M.
7.2018- nie poddam się: decyzja o AID.
2.10.2018- 1 AID :(

havana90
Debiutantka
0

Wysłany: 19 października, 19:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
luuap napisała:
Kurczę mało tych dawców u nas. Jak długo trwa przygotowanie w invikcie od początku do AID? Wszytsko sprawnie tam działa ?:) agness001 ja niestety mam wysoka prolaktyne. Zobaczymy co lekarz postanowi.
Pierwsza wizyte mialam 12.06.18 a 20.09.18 pierwszą inseminacje, wiec chyba to nie jest az tak dlugo. Tak naprawde to wszystko zalezy od lekarza i od tego jakie wyniki bedziesz miala. Moim zdaniem w tej klinice wszystko przebiega sprawnie, obsluga przemila, lekarz kompetentny. Przynajmniej tak jest w Gdansku, nie wiem jak w innych oddzialach.

Agness ja po pierwszej inseminacji dobrze sie czulam, zadnych skutkow ubocznych przyjmowania tabletek. Az sie zaczelam zastanawiac czy to normalne :D ale lekarz mnie uspokoil.
Mialam nic nie pisac, zeby nie zapeszczac, ale musze :) jutro drugi zabieg aid.
Prosze o trzymanie kciukow. ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 października, 19:11

Agness001
Koleżanka
10

Wysłany: 19 października, 20:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kciuki mocno zaciśnięte☺.

7.2017- azoospermia

havana90
Debiutantka
0

Wysłany: 3 listopada, 00:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Już w niedzielę czas na test (o ile nie dostanę okresu w międzyczasie...) trochę zaczynam się bać :(
Mam nadzieję, że się udało, ale wiem jakie są szanse i wlaśnie tego rozczarowania się boję najbardziej.
Zaczynam powoli rozważać czy podchodzić 3 raz do aid, czy może sobie odpuścić i zacząć myśleć o in vitro. Wiem, że jeszcze nic nie wiadomo, ale lubię mieć plan awaryjny w zanadrzu.
Kurczę, dlaczego musimy tak wiele przejść, by doczekać się upragnionego dziecka?
Tak, załapałam lekkiego doła :(

Edit:
Nie wytrzymałam i zrobilam dzis rano test. Niegatywny. Jutro pójdę na betę z krwi, ale to tylko przykra formalność :(
Trzeba dalej walczyć.

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 12:40

Agness001
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 08:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Havana mimo wszystko trzymam kciuki za pozytywną betę bo z tymi testami to różnie bywa☺. U mnie przymusowa przerwa. W tym cyklu nie zareagowałam na CLO. W 13 i 15 dc był jeden pęcherzyk i zatrzymał się na 15mm. Lekarz stwierdził, że odpuszczamy. Przepisał mi na kolejny cykl inny lek. Wściekła byłam strasznie po ostatniej wizycie, ale później pomyślałam, że ta przerwa może dobrze nam zrobi☺.

7.2017- azoospermia

havana90
Debiutantka
0

Wysłany: 5 listopada, 16:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Agness za jakies 2-3 godz bede miala wyniki, wiec wszystko bedzie jasne.
Tez myslalam, zeby zrobic przerwe i do ewentualnej 3 aid podejsc w styczniu. Ale zastanawiam sie jeszcze czy odpuscic inseminacje i podchodzic do in vitro.

Agness001
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 16:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Po ostatniej wizycie mój M stwierdził, że po kolejnej nieudanej próbie może warto byłoby zmienić klinikę na inną. Może ma rację. Przemyślimy to jeszcze.

7.2017- azoospermia

havana90
Debiutantka
0

Wysłany: 5 listopada, 17:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Beta potwierdzila brak ciazy :(
Musimy teraz przemyslec dalsze dzialanie, bo cos mi sie zdaje ze albo ta metoda w naszym przypadku sie nie sprawdza, albo trafilismy nie na tego lekarza co trzeba.
Agness zmiana kliniki to moze dobry pomysl - ja tez przez chwile o tym myslalam. Tym bardziej, ze w moim miescie jest taka, ktora takze ma bank nasienia i koszta sa troche mniejsze.
Poki co mam lekki metlik w glowie, musze odczekac jakis czas zeby na chlodno do tego podejsc.

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 listopada, 17:48

mt30
Koleżanka
1

Wysłany: 5 listopada, 18:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny.
Zmagamy się z azospermią i przygotowujemy się do biopsji.
Ja oprócz badania hormonów, które wyszły ok nie wykonywałam, żadnych badań.
Jakie są potrzebne do inseminacji a jakie do invitro?
Takie, które można zrobić wcześniej i nie stracą wazności po 3 miesiącach. Mam 35lat.
Czy badania hormonów trzeba zrobić 3 razy w ciągu cyklu? Proszę o informację.

Azospermia
Wysokie FSH i LH, niski T

Agness001
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 19:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Havana bardzo mi przykro:(. Daj sobie trochę czasu na ochłonięcie i zebranie sił do dalszej walki. Tyle już przeszłyśmy więc w końcu doczekamy się tego szczęścia.

7.2017- azoospermia

Agness001
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 19:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
mt30 napisała:
Cześć dziewczyny.
Zmagamy się z azospermią i przygotowujemy się do biopsji.
Ja oprócz badania hormonów, które wyszły ok nie wykonywałam, żadnych badań.
Jakie są potrzebne do inseminacji a jakie do invitro?
Takie, które można zrobić wcześniej i nie stracą wazności po 3 miesiącach. Mam 35lat.
Czy badania hormonów trzeba zrobić 3 razy w ciągu cyklu? Proszę o informację.
W klinice, w której jestem najdłuższy termin mają badania HIV, Anty-HCV-Ab, HBsAg, Anty-HBc (2 lata) oraz wymaz w kierunku chlamydii-ureoplasmy-mycoplasmy (1 rok). Nie pamiętam jak jest z ważnością badań na różyczkę, toksoplazmozę i kiłę. To są niektóre badania przed inseminacją.

7.2017- azoospermia

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)