Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Promyczek 2024 Przyjaciółka
    Postów: 159 30

    Wysłany: 3 sierpnia, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helloworld1 wrote:
    To może naturalny proces, bo już chyba w wieku 36 lat było poniżej normy. Ciężko mi oceniać.

    Już sama nie wiem. Biorę suplementy i ćwiczę myślałam że będę miała większe amh

  • Helloworld1 Przyjaciółka
    Postów: 72 21

    Wysłany: 3 sierpnia, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Już sama nie wiem. Biorę suplementy i ćwiczę myślałam że będę miała większe amh

    Hmmmm, suplementy chyba nie zwiększają samego parametru AMH, ale wpływają na jakość tych jajeczek, które zostały. Ja z takim nastawieniem się suplementowalam. Ten parametr chyba powinno się zestawiać z obrazem USG żeby mieć jasny obraz :)

    Promyczek 2024 lubi tę wiadomość

    👄 niskie AMH,podwyższone FSH
    Diagnoza: nieadekwatna do wieku rezerwa jajnikowa, początki endometriozy
    Rozpoznanie: 06.23
    I procedura: 08.23, puste pęcherzyki
    II procedura: 11.23, 2 dojrzałe komórki, jeden zarodek 3 dniowy, transfer 12.23
    🤰dwie kreski: 27.12.23
  • MAJA2024 Koleżanka
    Postów: 34 15

    Wysłany: 4 sierpnia, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie po mezoterapii jajników z 0.79 a 1.20 wzrosło następnego cyklu byłam już w ciąży

    Promyczek 2024, Dzekowa, Dahlia lubią tę wiadomość

  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 5 sierpnia, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAJA2024 wrote:
    Mnie po mezoterapii jajników z 0.79 a 1.20 wzrosło następnego cyklu byłam już w ciąży
    O super, nigdy o tym nie słyszałam. Możesz coś więcej napisać na czym to polega?

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • MAJA2024 Koleżanka
    Postów: 34 15

    Wysłany: 5 sierpnia, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    O super, nigdy o tym nie słyszałam. Możesz coś więcej napisać na czym to polega?

    Oczywiście zabiegi chyba tylko wykonuje klinika invimed, ok 3 tysiące to kosztuje. Zabieg polega na znieczuleniu pod narkozą ostrzykuja jajniki osoczem. Wypis tego samego dnia l4 na tydzień bo jajniki obolałe w moim przypadku pomogło jestem wdzięczna klinice

  • Basia_J Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 13 sierpnia, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co myślicie o takich wynikach?

    TSH: 1,490 22 d.c.
    Progesteron: 9,12 22 d.c.
    Prolaktyna: 23,10 2 d.c.; 43,60 3 d.c.
    FSH: 5,80 2 d.c.
    LH: 6,97 2 d.c.
    Estradiol: 21,00 2 d.c.; 44,00 3 d.c.
    AMH: 5,4 2 d.c.

    Pierwszym razem przy prolaktynie i estradiolu byłam po delikatnym śniadaniu, kolejnego dnia na czczo.
    Z góry dziękuję za odpowiedź 😊

  • Cari09 Ekspertka
    Postów: 153 79

    Wysłany: 13 sierpnia, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia_J wrote:
    Dziewczyny co myślicie o takich wynikach?

    TSH: 1,490 22 d.c.
    Progesteron: 9,12 22 d.c.
    Prolaktyna: 23,10 2 d.c.; 43,60 3 d.c.
    FSH: 5,80 2 d.c.
    LH: 6,97 2 d.c.
    Estradiol: 21,00 2 d.c.; 44,00 3 d.c.
    AMH: 5,4 2 d.c.

    Pierwszym razem przy prolaktynie i estradiolu byłam po delikatnym śniadaniu, kolejnego dnia na czczo.
    Z góry dziękuję za odpowiedź 😊

    Hej :) ilu dniowe masz cykle, są regularne? Jeśli progesteron w 22dc poniżej 10, to najprawdopodobniej owulacji jeszcze nie było, lub cykl bezowulacyjny. Tsh jest ok (ale powinnaś jeszcze oznaczyc ft3,ft4, antytg i antytpo). Prolaktyna wysoko- do konsultacji, AMH tez trochę wysokie (nie wiem ile masz lat), być może świadczy to o PCOS. Napewno skonsultuj się z endokrynologiem i gin

  • Basia_J Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 13 sierpnia, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle mam regularne. Przed braniem suplementacji przed staraniami o dziecko 28-29 dni, teraz 26. Mam niecałe 31 lat. U ginekologa byłam jakieś 3 miesiące temu, mówił że ze strony ginekologicznej z usg wszystko jest dobrze.

  • Cari09 Ekspertka
    Postów: 153 79

    Wysłany: 13 sierpnia, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia_J wrote:
    Cykle mam regularne. Przed braniem suplementacji przed staraniami o dziecko 28-29 dni, teraz 26. Mam niecałe 31 lat. U ginekologa byłam jakieś 3 miesiące temu, mówił że ze strony ginekologicznej z usg wszystko jest dobrze.

    To odwiedź koniecznie jeszcze endokrynologa (weź ze sobą badania prolaktyny, tsh oraz pozostałych hormonów, które masz i oznacz dodatkowe ft3,ft4, antytpo,antytg). Nie wiem jak długo się staracie, ale najlepiej odrazu poszerzać diagnostykę, bo czas jest cenny. Mąż/partner tez oczywiście powinien wykonać chociaż podstawowe badania nasienia, powodzenia

  • Basia_J Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 13 sierpnia, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ft3, ft4, antytpo, antytg robi się w jakimś konkretnym dniu cyklu? Staramy się piąty cykl więc może i nie jakoś długo ale właśnie wolę wszystko sprawdzić, a nie niepotrzebnie czekać. Myślisz, że AMH jak na mój wiek jest ok? Partnera umówiłam na badanie nasienia żeby i tu sprawdzić czy wszystko jest ok 😊 bardzo dziękuję za wskazówki 😊

  • Cari09 Ekspertka
    Postów: 153 79

    Wysłany: 13 sierpnia, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia_J wrote:
    Czy ft3, ft4, antytpo, antytg robi się w jakimś konkretnym dniu cyklu? Staramy się piąty cykl więc może i nie jakoś długo ale właśnie wolę wszystko sprawdzić, a nie niepotrzebnie czekać. Myślisz, że AMH jak na mój wiek jest ok? Partnera umówiłam na badanie nasienia żeby i tu sprawdzić czy wszystko jest ok 😊 bardzo dziękuję za wskazówki 😊

    Dzień cyklu jest bez różnicy- ważne żebyś była na czczo :) wizytą u endokrynologa się nie stresuj, jak będziesz miała te podstawowe tarczycowe wyniki +prolaktyne+ progesteron+ lh+ fsh+ estradiol, będzie miała już obraz twojej sytuacji i odrazu będzie mogła działać. A tak to pójdziesz bez badan, będzie Ci kazala je wykonać i wiadomo więcej czasu i pieniędzy na wizyty pojdzie. Na wyższa prolaktyne jest bromocorn na receptę, który hamuje jej wydzielanie :). Jeśli korzystasz z testów owulacyjnych i wyjdzie Ci pozytywny np. W 13 dniu to dodaj 7 dni i oznacz jeszcze raz progesteron (czyli w tej sytuacji w 20-21dc). Progesteron powinien być powyżej 10- świadczy to o przebytej dobrej owulacji. Przy normnie laborytoryjnej do 15,9- dobrze jak jest około 13-14 w 7 dniu po owulacji (tak mi endokrynolog mowila). Jeśli znów wyjdzie Ci niski na to też są wspomagacze, które może Ci przypisać endokrynolog lub gin. Bardzo dobrze, że się starcie i jednocześnie juz "sprawdzacie". Jeśli się uda w miedzyczasie- czego Ci życzę to super, a jeśli nie to będziesz już miała diagnozy i wiedziała nad czym trzeba się skupić. Czekanie 12 miesięcy i później sprawdzanie, uważam za starte czasu. Szczególnie dla kobiet po 30ste, a obecnie większość decyduje się w tym wieku na dziecko. Amh wg mnie masz również wysokie, ale to do oceny przez gin i też konsultacji. stosunek hormonów lh/fsh powinien byc bliski 1.0 (u Ciebie wynosi 1.2), oczywiście do tego jest ważne jeszcze usg- obraz jajnikow. Także to tez sprawdziłabym i skonsultowała z gin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia, 17:49

  • Basia_J Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 13 sierpnia, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 cykle wcześniej progesteron w 22 dniu cyklu miałam 14,7, teraz jakiś niski wyszedł. Dorobię te badania, o których mówisz i wybiorę się do endokrynologa 😊 zobaczymy co powie. Bardzo dziękuję 😊

    Cari09 lubi tę wiadomość

  • Cari09 Ekspertka
    Postów: 153 79

    Wysłany: 13 sierpnia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia_J wrote:
    2 cykle wcześniej progesteron w 22 dniu cyklu miałam 14,7, teraz jakiś niski wyszedł. Dorobię te badania, o których mówisz i wybiorę się do endokrynologa 😊 zobaczymy co powie. Bardzo dziękuję 😊

    Może akurat cykl był akurat bezowulacyjny (zdarzają się takie czasem). To powodzenia :)

  • Valie05 Przyjaciółka
    Postów: 119 136

    Wysłany: 15 sierpnia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam spytać Was o radę. Miałam badane AMH dwukrotnie:
    02.01.2024 - 2.35 ng/ml (2 dc, w UCZKiN nie wiem czy na miejscu)
    25.07.2024 - 1.63 ng/ml (3 dc, w mojej klinice niepłodności na miejscu)

    Skąd może wynikać dosyć spora różnica w przeciągu trochę ponad pół roku?

    Wspomnę, że od początku kwietnia zaczęłam "ostro" suplementować wg zaleceń dietetyka klinicznego, ponieważ wiedzieliśmy, że podejdziemy do invitro, jak wejdzie refundacja ze względu na ciężki czynnik męski
    Suple: komplex witam B, folian 400mg, Q10 Ubiquinol 200g, 4000j witamina D, DHA 500 mg, NAC 1200 mg, cynk, Witamina C + E, magnez, melatonina 1mg. Zaczynam jutro stymulację i ze stresu chyba kwestionuje już wszystko :(

    Starania od marzec 2023
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G)
    07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Abcdeka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 20 sierpnia, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mi wyszedł wynik 12,74 ng/ml :( Cykle mam regularne i jestem po jednej ciąży biochemicznej. W czwartek mam ginekologa i zobaczę co powie :(

    Lat: 33
    Długość starania o dziecko: 6 miesięcy
  • Muczylando Ekspertka
    Postów: 190 195

    Wysłany: 21 sierpnia, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Chciałam spytać Was o radę. Miałam badane AMH dwukrotnie:
    02.01.2024 - 2.35 ng/ml (2 dc, w UCZKiN nie wiem czy na miejscu)
    25.07.2024 - 1.63 ng/ml (3 dc, w mojej klinice niepłodności na miejscu)

    Skąd może wynikać dosyć spora różnica w przeciągu trochę ponad pół roku?

    Wspomnę, że od początku kwietnia zaczęłam "ostro" suplementować wg zaleceń dietetyka klinicznego, ponieważ wiedzieliśmy, że podejdziemy do invitro, jak wejdzie refundacja ze względu na ciężki czynnik męski
    Suple: komplex witam B, folian 400mg, Q10 Ubiquinol 200g, 4000j witamina D, DHA 500 mg, NAC 1200 mg, cynk, Witamina C + E, magnez, melatonina 1mg. Zaczynam jutro stymulację i ze stresu chyba kwestionuje już wszystko :(

    Różnice w wynikach AMH mogą wynikać z kilku czynników, które wpływają na pomiar tego hormonu:

    Różne metody pomiaru: Laboratoria mogą używać różnych metod analitycznych i zestawów odczynników do pomiaru AMH. Różne testy mogą mieć różną czułość, specyficzność oraz dokładność, co może prowadzić do rozbieżności w wynikach.

    Kalibracja aparatury: Sprzęt używany do pomiarów w laboratoriach może być inaczej kalibrowany. Nawet niewielkie różnice w kalibracji mogą prowadzić do różnic w wynikach.

    Czynniki biologiczne: Wartość AMH może się nieznacznie zmieniać w krótkim okresie czasu, nawet u tej samej osoby, ze względu na naturalne wahania hormonów.

    Jakość próbki: Sposób pobrania, przechowywania i transportu próbki krwi może wpływać na stabilność AMH w próbce, co z kolei wpływa na wynik testu.

    Podsumowanie: Rozbieżności w wynikach AMH między różnymi laboratoriami są dość powszechne i mogą wynikać z technicznych oraz biologicznych czynników. Aby uzyskać najbardziej wiarygodne wyniki, zaleca się wykonanie badań w jednym, dobrze znanym laboratorium, najlepiej z powtarzaniem badań w tym samym miejscu, jeśli jest to konieczne.

    Ja badając 3 lata temu miałam 2,6, w tym roku 3,6 co nie jest realne, bo amh jest jakby niezmienne. Określa rezerwę naszych komórek, nie da się tego podnieść w żaden sposób. Podnieść można jedynie jakość komórek suplementaki, dietą itp. Ważne żeby wynik nie był za niski (niska rezerwa) i za wysoki (często pcos), a to czy jest 2 czy 3 czy nawet 4 nie ma dużego znaczenia :)

    Valie05 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    24/06 - kwalifikacja do ivf
    24/07 - punkcja, 5 blastocyst ❄️
    24/07/31 - I FET, cykl sztuczny, 9 dpt ⏸️, hcg 12dpt 14, cb 4+3
    24/09/04 - II FET, cykl sztuczny, 6 dpt ⏸️, hcg 7dpt 1,6, cb 3+6

    KIR: Bx
    + 2DS2, 2DS4 (del-22bp)
    - 2DS1, 2DS3, 2DS4 norm, 2DS5, 3DS1
    HLA-C C1/C2 oboje
    PAI-1 4g/4g
    mthfr

    "Tylko spokój może nas uratować"
‹‹ 139 140 141 142 143
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ