X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Gama81 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 24 września, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy niskim AMH polecacie mezoterapię jajników? Co jeśli lekarz nie zasugeruje? Czy działać na własną rękę, bo będzie grzyb, czy mu sugerować?

  • Helloworld1 Przyjaciółka
    Postów: 75 22

    Wysłany: 25 września, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gama81 wrote:
    Czy przy niskim AMH polecacie mezoterapię jajników? Co jeśli lekarz nie zasugeruje? Czy działać na własną rękę, bo będzie grzyb, czy mu sugerować?

    Opinie są różne na ten temat. Są osoby, którym pomogło, ale czytałam też sporo takich wypowiedzi, że jest to nieskuteczne.
    Ja nie robiłam- za to ostro się suplementowalam.

    Gama81 lubi tę wiadomość

    👄 niskie AMH,podwyższone FSH
    Diagnoza: nieadekwatna do wieku rezerwa jajnikowa, początki endometriozy
    Rozpoznanie: 06.23
    I procedura: 08.23, puste pęcherzyki
    II procedura: 11.23, 2 dojrzałe komórki, jeden zarodek 3 dniowy, transfer 12.23
    🤰dwie kreski: 27.12.23
  • Gama81 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 25 września, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helloworld1 wrote:
    Opinie są różne na ten temat. Są osoby, którym pomogło, ale czytałam też sporo takich wypowiedzi, że jest to nieskuteczne.
    Ja nie robiłam- za to ostro się suplementowalam.
    Helloworld1 , jakie suplementy stosowałaś przed?

  • Martolina Przyjaciółka
    Postów: 100 37

    Wysłany: 6 października, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem załamana. Moje amh w maju wynosiło 2,88 - mam 30 lat więc wynik taki średni ale nie tragiczny. Ostatnio fsh bardzo wystrzeliło w górę i lekarka zaleciła powtórzyć amh - po 5 miesiącach spadło do 1,72 😢 czyli o 40% ! Jutro mam wizytę, ale szczerze mówiąc jestem mega zdołowana…

  • Cari09 Ekspertka
    Postów: 174 91

    Wysłany: 6 października, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martolina wrote:
    Dziewczyny, jestem załamana. Moje amh w maju wynosiło 2,88 - mam 30 lat więc wynik taki średni ale nie tragiczny. Ostatnio fsh bardzo wystrzeliło w górę i lekarka zaleciła powtórzyć amh - po 5 miesiącach spadło do 1,72 😢 czyli o 40% ! Jutro mam wizytę, ale szczerze mówiąc jestem mega zdołowana…
    Hej, amh jest dosyć czule- czy wykonywałaś dwukrotnie w tym samym laboratorium i w tym samym dniu cyklu? Najlepiej, aby był to dzień 3-6 dc. Twój drugi wynik- 1.72 jest nadal dobry, nie jest wysoki, ale nie jest też tragiczny. Więc głowa do góry. Dziewczyny maja poniżej 0.5 i zachodzą w ciążę

  • Ricka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 8 października, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    84karolina wrote:
    Hej, nie martw się! Ja mam 1,4, lat 32, fsh 10. Ale moja gin twierdzi, że zarówno AMH jak i FSH nie są ważne, bo to himery tzn. mogą wychodzić rózne wyniki. Kluczowe jest badanie USG czyli AFC. U mnie jeden jajnik jest ok, ok. 6-7 jajeczek, a drugi ma ok 2-3. Moja ginekolog przede wszystkim proponuje ćwiczenia na mięśnie brzucha i ud, aby poprawiło się ukrwienie jajników. Oraz dieta niskocukrowa, co poprawia wydolność organizmu. Pomaga też koenzym q10, ale ja jeszcze go nie brałam.

  • Ricka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 8 października, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    84karolina wrote:
    Hej, nie martw się! Ja mam 1,4, lat 32, fsh 10. Ale moja gin twierdzi, że zarówno AMH jak i FSH nie są ważne, bo to himery tzn. mogą wychodzić rózne wyniki. Kluczowe jest badanie USG czyli AFC. U mnie jeden jajnik jest ok, ok. 6-7 jajeczek, a drugi ma ok 2-3. Moja ginekolog przede wszystkim proponuje ćwiczenia na mięśnie brzucha i ud, aby poprawiło się ukrwienie jajników. Oraz dieta niskocukrowa, co poprawia wydolność organizmu. Pomaga też koenzym q10, ale ja jeszcze go nie brałam.


    Ale nie zawsze widać najmniejsze 2 mam. Prawidłowo powyżej 5 powinno być,ałe jednak tylko te do 11 mm są widoczne. Reszta nie.

  • Ricka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 8 października, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Parę dni później zrobiłam FSH i wyszło 6.7 przy AMH 13.1.
    Jak to interpretować?[/QUOTE


    idealnie 💐

  • twix Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 10 października, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, tak czytam te fora o amh, bo moej wynosilo 0.16, wiec generalnie tragedia :D Zaszlam w ciaze za pierwszym podejsciem, a lekarze juz stawiali na mnie krzyzyk i mowili ze nawet z ivf bedzie ciezko. Chcialam dodac tym postem otuchy dziewczynom ktore mysla ze sie nie uda. Dobra suplementacja plus dieta i powinno sie udac.

  • twix Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 10 października, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, dodam ze zaszlam naturalnie. Nie jestem lekarzem ale wydaje mi sie ze to jak sie zyje, je jest wazne. Mam 34 lata ale nigdy nie palilam ani nie pije alkoholu, moj partner tez jest abstynentem, chociaz jak lekarz zobaczyl moje amh to zapytal czy kiedykolwiek palilam. Od razu zaczelam brac witamine d3, koenzym q10 i tabletki genante (psorwadzane z Wloch), generalnie resweratrol, po 3 tygodniach bylam w ciazy przy dramatycznie niskim amh ale wszystkie inne parametry byly super, tylko wit d3 troche niska :)

  • Komanuss Ekspertka
    Postów: 287 68

    Wysłany: 10 października, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    twix wrote:
    Aha, dodam ze zaszlam naturalnie. Nie jestem lekarzem ale wydaje mi sie ze to jak sie zyje, je jest wazne. Mam 34 lata ale nigdy nie palilam ani nie pije alkoholu, moj partner tez jest abstynentem, chociaz jak lekarz zobaczyl moje amh to zapytal czy kiedykolwiek palilam. Od razu zaczelam brac witamine d3, koenzym q10 i tabletki genante (psorwadzane z Wloch), generalnie resweratrol, po 3 tygodniach bylam w ciazy przy dramatycznie niskim amh ale wszystkie inne parametry byly super, tylko wit d3 troche niska :)
    Co to za tabletki z Włoch?

  • twix Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 11 października, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genante. https://vemaxpharma.rs/products/genante/

    Komanuss lubi tę wiadomość

  • Malina_1 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 października, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie dziewczyny, poczytałam z uwagą to forum i jestem pozytywnie zaskoczona jaki ogrom wiedzy i wsparcia stąd płynie. Rzadko już się widzi takie miejsca w sieci. ;) będę na pewno obserwować i chętnie dorzucę coś od siebie. Powiedzcie proszę, co myślicie o takich wynikach, czy tutaj jest szansa na naturalną ciążę? Odbiór wyniku amh był dla mnie szokiem (tak, wiem, że to tylko 1 ze wskaźników płodności i nie decydujący pod kątem starań "na już", ale wiecie jak jest :)). Amh: 0.66 stosunek lh do FSH: 0.92, tsh: 1.1, ft3 i ft4 ok, anty tpo i anty tg nisko, glikemia w normie, progesteron 6 dni po owulacji: 51.78 nmol/L. Narządy rozrodcze w dobrym stanie, bez zmian. Niestety tylko 6 pęcherzyków na usg w poprzednim cyklu (wiadomo, amh, wszystko się zgadza😄). Mam 35 lat, mój mąż 32 lata (b. Dobry stan zdrowia, dziś czekamy na wyniki nasienia🙂), czuje się i wyglądam na duużo mniej, od wielu lat regularnie uprawiam sport, BMI w normie, w ogóle nie choruję, dobrze się suplementuję. Mój najsłabszy punkt od zawsze to sen i stres, ale i tutaj wzięłam byka za rogi i od jakiegoś czasu jest dużo lepiej - joga, medytacja, spacery, uregulowanie rytmu dobowego. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i wskazówkę. ❤️

  • Komanuss Ekspertka
    Postów: 287 68

    Wysłany: 16 października, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina_1 wrote:
    Drogie dziewczyny, poczytałam z uwagą to forum i jestem pozytywnie zaskoczona jaki ogrom wiedzy i wsparcia stąd płynie. Rzadko już się widzi takie miejsca w sieci. ;) będę na pewno obserwować i chętnie dorzucę coś od siebie. Powiedzcie proszę, co myślicie o takich wynikach, czy tutaj jest szansa na naturalną ciążę? Odbiór wyniku amh był dla mnie szokiem (tak, wiem, że to tylko 1 ze wskaźników płodności i nie decydujący pod kątem starań "na już", ale wiecie jak jest :)). Amh: 0.66 stosunek lh do FSH: 0.92, tsh: 1.1, ft3 i ft4 ok, anty tpo i anty tg nisko, glikemia w normie, progesteron 6 dni po owulacji: 51.78 nmol/L. Narządy rozrodcze w dobrym stanie, bez zmian. Niestety tylko 6 pęcherzyków na usg w poprzednim cyklu (wiadomo, amh, wszystko się zgadza😄). Mam 35 lat, mój mąż 32 lata (b. Dobry stan zdrowia, dziś czekamy na wyniki nasienia🙂), czuje się i wyglądam na duużo mniej, od wielu lat regularnie uprawiam sport, BMI w normie, w ogóle nie choruję, dobrze się suplementuję. Mój najsłabszy punkt od zawsze to sen i stres, ale i tutaj wzięłam byka za rogi i od jakiegoś czasu jest dużo lepiej - joga, medytacja, spacery, uregulowanie rytmu dobowego. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i wskazówkę. ❤️
    biez melatonine przed snem wplywa dobrze na komorki jajowe , sen i stres . Mi doktor z kliniki nieplodnosci zapisal 3 miesieczna suplementacje na poprawe komorek jajowych

  • twix Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 16 października, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Malina
    Nie znam się na wynikach niestety ale wiem jak duży wpływ ma witamina D3. Na usg u mnie było jeszcze mniej pęcherzyków bo 3-5, a się udało. Kurczę, czasem naprawdę ciężko o logiczne wytłumaczenie 😅Trzeba pozostać pozytywnym.

    Malina_1 lubi tę wiadomość

  • Komanuss Ekspertka
    Postów: 287 68

    Wysłany: 17 października, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina_1 wrote:
    Drogie dziewczyny, poczytałam z uwagą to forum i jestem pozytywnie zaskoczona jaki ogrom wiedzy i wsparcia stąd płynie. Rzadko już się widzi takie miejsca w sieci. ;) będę na pewno obserwować i chętnie dorzucę coś od siebie. Powiedzcie proszę, co myślicie o takich wynikach, czy tutaj jest szansa na naturalną ciążę? Odbiór wyniku amh był dla mnie szokiem (tak, wiem, że to tylko 1 ze wskaźników płodności i nie decydujący pod kątem starań "na już", ale wiecie jak jest :)). Amh: 0.66 stosunek lh do FSH: 0.92, tsh: 1.1, ft3 i ft4 ok, anty tpo i anty tg nisko, glikemia w normie, progesteron 6 dni po owulacji: 51.78 nmol/L. Narządy rozrodcze w dobrym stanie, bez zmian. Niestety tylko 6 pęcherzyków na usg w poprzednim cyklu (wiadomo, amh, wszystko się zgadza😄). Mam 35 lat, mój mąż 32 lata (b. Dobry stan zdrowia, dziś czekamy na wyniki nasienia🙂), czuje się i wyglądam na duużo mniej, od wielu lat regularnie uprawiam sport, BMI w normie, w ogóle nie choruję, dobrze się suplementuję. Mój najsłabszy punkt od zawsze to sen i stres, ale i tutaj wzięłam byka za rogi i od jakiegoś czasu jest dużo lepiej - joga, medytacja, spacery, uregulowanie rytmu dobowego. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i wskazówkę. ❤️
    mi lekar w klinice zalecil witamine d 4000, l karnityne 500mgx3, biosteron25 x3, b complex, koenzym q10 200 x3, melatonina

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października, 06:44

  • Grażka1985 Koleżanka
    Postów: 67 16

    Wysłany: 17 października, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie jestem po punkcji i nie dostałam żadnych tabsow np. Duphastonu czy to antybiotyku czy to normalne czy każda z was miała przepisywane cos.

  • Dziewiarka Przyjaciółka
    Postów: 102 193

    Wysłany: 17 października, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grażka1985 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie jestem po punkcji i nie dostałam żadnych tabsow np. Duphastonu czy to antybiotyku czy to normalne czy każda z was miała przepisywane cos.
    Jeśli masz odroczony transfer to tak. Po prostu czekasz na nowy cykl.

    Grażka1985 lubi tę wiadomość

    '94
    AMH 0,29
    MTHFR A1298 heterozygota
    PAI-1 4G/5G heterozygota
    kariotypy prawidłowe
    niedoczynność tarczycy- pod kontrolą
    18.02 ⏸️ naturalnie
    27.03 poronienie zatrzymane 💔
    👼 Miłosz trisomia 22
    11.09 start stymulacji do procedury IVF w programie MZ
    26.09 ET 4BB
‹‹ 140 141 142 143 144
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ