X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biaziczka wrote:
    Dziewczyny!

    proszę o pomoc w interpretacji wyników AMH - 5,4 ng/ml przy czym obok jest zapis: zakres referencyjny: faza płodna 0,8 - 12,6

    nie rozumiem ...czy to oznacza podwyższone AMH a co za tym idzie podejrzenie policystycznych jajników??.....w moim przypadku jest to mało możliwe...... leczę się od ponad roku i raczej mam problem z brakiem pęcherzyków niż z ich nadmiarem..

    zdezorientowana jestem

    proszę o pomoc
    dobry wynik.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tere85 wrote:
    witajcie, ja mam AMH 8,5 wiek 29
    brak cech PCO, dobrze czy niedobrze?

    koszt 180zł
    trzeba patrzec na normy ale wyglada na to ze jest dobre :) wg nowych norm dobre.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    No własne ja sie przerazilam jak zobaczyłam ten wynik, bo niby świadczy o obniżonej rezerwie jajnikowej... Więc pewnie zrobię ale dam sobie jeszcze 2 szanse, tak czy inaczej wciaz sie staramy....
    zrob badanie AMH.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    JA:

    Moje AMH wynosi obecnie 12,76 - mam PCOS, moj partner ma slabe nasienie, doradzaja nam in vitro. Zastanawiam sie czy przy takim AMH uda sie wystymulowac jajeczka zdolne do zaplodnienia? ponoc przy PCOS jest wieksze ryzyko hiperstymulacji, czy to prawda?

    LEKARZ: Krzysztof Łukaszuk

    W zespole policystycznych jajników faktycznie wzrasta ryzyko hiperstymulacji; przy wysokim poziomie AMH może także wystąpić trudność z wystymulowaniem komórek jajowych. Wysokie AMH nie koreluje jednak z gorszą jakością komórek, a więc ich zdolnością do zapłodnienia. Postępowanie w Pani przypadku z pewnością będzie wymagało doświadczenia w prowadzeniu stymulacji i szczegółowej analizy.

    Myslicie, ze mozna mu wierzyc? jesli tak, to mile zaskoczona jestem, ze jakosciowo jesli chodzi o komorki, to nie ma roznicy :D
    roznie moze byc, moze byc hiperstymulacja a moze nie byc, wszystko zalezy od dobranego leku i dawki.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 27 lutego 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam AMH 1,1 i zamierzam powtórzyć badanie. Nie leczę się aktualnie skupiłam się na problemach męża. Co mogę zrobić żeby zwiększyć szansę?

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 27 lutego 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy komuś się udało z tak niskim wynikiem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina86 wrote:
    Czy komuś się udało z tak niskim wynikiem?
    udaje sie i z nizszym, na niskie AMH polecana jest suplementacja DHEA/DHEAS.

    Nina86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy amh muszę zrobic na czczo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze jak robie badania z krwi to robie na czczo - nie wiem jak w tym przypadku <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, lekarz powiedział, ze wynik jest w normie, ze jestem młoda, ale boje sie, ze okaże sie ze amh jest do bani, staramy sie 4 cykle, lekarze uważają, ze wydziwiam i ze na razie nie bedzie inseminacji ani nic. Stresuje mnie to badanie amh ale moze lepiej wiedzieć wczesniej, jakby ktoś był z Krakowa to cena w luxmedzie jest 233 a w procreative 180zl, więc warto szukac roznych labow;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 13:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz, nie lubie gadania lekarzy, ze trzeba poczekac, bo jestesmy mlode - wiele mlodych osob juz ma pco i endomerioze, wiec nawet w wieku 20-25 moze byc juz problem w zajsciu w ciaze... ja mialam pco - gdzie lekarz twierdzil, ze wszystko ok, gdy cykle byly co 60-70 dni, nadmierne owlosienie i tradzik, ale taki wg niego byl moj organizm. Pierwsze 2 cykle staran i co - wyszlo pco, dobrze, ze nie wzlekalam i od razu zaczelam stymulacje z clo... choc clo czesto slabo dziala na pco-wiczki <3 dlatego czasem warto sluchac wlasnej intuicji, nie mozna slepo wierzyc lekarzom, wiele dziewczyn (wlacznie ze mna) nieraz sie o tym przekonalo... kciukam FasUla mocno za Ciebie i twoje amh :) buziaki :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 13:19

    aszka, FasUla lubią tę wiadomość

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aszka za informacje poczytam o tym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Dzieki, lekarz powiedział, ze wynik jest w normie, ze jestem młoda, ale boje sie, ze okaże sie ze amh jest do bani, staramy sie 4 cykle, lekarze uważają, ze wydziwiam i ze na razie nie bedzie inseminacji ani nic. Stresuje mnie to badanie amh ale moze lepiej wiedzieć wczesniej, jakby ktoś był z Krakowa to cena w luxmedzie jest 233 a w procreative 180zl, więc warto szukac roznych labow;)
    zazwyczaj sie robi razem AMH i FSH bo na te badania patrzy sie razem. Na Twoim miejscu bym zrobiła, 200 zł to nie majatek, sama zrobilam.

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    udaje sie i z nizszym, na niskie AMH polecana jest suplementacja DHEA/DHEAS.
    Aszka co Ty piszesz.... na niskie AMH nie ma lekarstwa! Taka natura i juz! A DHEA jest brana na jakośc komórek, a nie ilość. To tak na zaś :)

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    zazwyczaj sie robi razem AMH i FSH bo na te badania patrzy sie razem. Na Twoim miejscu bym zrobiła, 200 zł to nie majatek, sama zrobilam.
    Na te badania nie patrzy sie jednocześnie... ma się do wyboru AMH lub FSH w stosunku do LH! Jeżeli ma się AMH nie potrzeby robić tego drugiego lub odwrotnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 15:11

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Czy amh muszę zrobic na czczo?
    U mnie było zalecenie 3 godz przed badaniem nie jeść i nie pić ;)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 27 lutego 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Dzieki, lekarz powiedział, ze wynik jest w normie, ze jestem młoda, ale boje sie, ze okaże sie ze amh jest do bani, staramy sie 4 cykle, lekarze uważają, ze wydziwiam i ze na razie nie bedzie inseminacji ani nic. Stresuje mnie to badanie amh ale moze lepiej wiedzieć wczesniej, jakby ktoś był z Krakowa to cena w luxmedzie jest 233 a w procreative 180zl, więc warto szukac roznych labow;)
    Warto , warto ;) U mnie w mieście ceny wahają się od 140 zł do 260zł!! Najniższa cena jaką znalazłam to 85zł ( badanie wykonywane w szpitalu )

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem dziewczyny, nie chodzi mi o pieniądze, ale o to, ze boje sie, ze wynik mnie dobije...i tak teraz sie staram jak tylko moge i zaczelam diagnostyke od 2 cs, jesli nie uda sie następne 2 cykle, to zbadam amh i moze to przekona lekarza to inseminacji, ale przecież każda z nas by chciała zeby sie udało naturalnie, ale moze rzeczywiście nie mam wiele czasu:( ciężka jest taka wiadomość bo nie przekroczylam 30 i chciałabym choć jedno dziecko. Mam nadzieje, ze to badanie nie odbierze mi nadziei, i tak juz mam wystarczająco stresu. Czasem czyta sie, ze ktoś przy fatalnych wynikach zachodzi naturalnie, a ja sie boje, ze każda taka negatywna wiadomość sprawi, ze jeszcze bardziej sie zatne i załamie i juz nawet nie będę miała siły i chęci na starania:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Wiem dziewczyny, nie chodzi mi o pieniądze, ale o to, ze boje sie, ze wynik mnie dobije...i tak teraz sie staram jak tylko moge i zaczelam diagnostyke od 2 cs, jesli nie uda sie następne 2 cykle, to zbadam amh i moze to przekona lekarza to inseminacji, ale przecież każda z nas by chciała zeby sie udało naturalnie, ale moze rzeczywiście nie mam wiele czasu:( ciężka jest taka wiadomość bo nie przekroczylam 30 i chciałabym choć jedno dziecko. Mam nadzieje, ze to badanie nie odbierze mi nadziei, i tak juz mam wystarczająco stresu. Czasem czyta sie, ze ktoś przy fatalnych wynikach zachodzi naturalnie, a ja sie boje, ze każda taka negatywna wiadomość sprawi, ze jeszcze bardziej sie zatne i załamie i juz nawet nie będę miała siły i chęci na starania:(

    Kochana, wiem, ze takie wyniki dobijaja, ale tak jak mowisz, szkoda czasu, zebys chociaz 1 dziecko miala, wiec naprawde warto sie czegos wiecej dowiedziec. Tez nigdy w zyciu nie sadzilam, ze nie zajde naturalnie, w zyciu bym nie pomyslala pare lat wstecz, ze teraz bede sie szykowala do in vitro. Jadac do kliniki sadzilam, ze najpierw mi jakies HSG zaproponuja, moze IUI, a tu od razu wiadomosc o IVF - heh mimo, ze tez obstawialam taka mozliwosc, w pewnym sensie bylam gotowa na wszystko, to kiedy doktorka z kliniki powiedziala to na glos - i tak w lekkim szoku bylam <3 teraz juz sie oswajam z ta mysla... wiem, ze rozne sa przekonania, ze nieraz ludzie akceptuja tylko i wylacznie naturalne metody, ale gdybysmy z moim mieli czekac na naturalny cud - to przy problemie z obu stron, na 99% bysmy sie go nie doczekali... a tak zrobimy wszystko co mozliwe. Ja dla odmiany, nawet jak mam PCO - chlone cala wiedze na ten temat, kazde nowe wyniki analizuje, chce sie jak najwiecej o tym dowiedziec, co moge zrobic itd - wole wiedziec... Wiesz, jak lekarz jeden nie bedzie chcial zrobic wam IUI, to trzeba bedzie isc do innego - co lekarz to opinia... Np badanie nasienia mojego - 3 lekarzy, 3 rozne opinie... ze dobre, ze zle, ale moznaby popracowac itd... Powodzenia zycze kochana i sluchaj, trzeba walczyc, tak szybko sie nie poddamy :D glowa do gory - sa tu kobitki, ktore kilka razy juz sa po nieudanym IVF i nadal walcza :) od takich ludzi musimy brac przyklad... <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Na te badania nie patrzy sie jednocześnie... ma się do wyboru AMH lub FSH w stosunku do LH! Jeżeli ma się AMH nie potrzeby robić tego drugiego lub odwrotnie!
    jest poczytaj sobie, od stosunku sie odchodzi :) ja jednak jestem za tym zeby rownoczesnie jak w klinice niepłodnosci mowia ze AMH i FSH wspolnie :) przynajmniej tak czytałam, lekarz mi mówił itd. dlatego ja stosje na tym stanowisku, gdyby patrzec tylko na stosunek to jakies 60% kobiet w Pl ma zły a zachodzi...kazdy moze miec swoje zdanie ja jednak sie przychylam do zdania mojego lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2015, 09:06

‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ