X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Wiem dziewczyny, nie chodzi mi o pieniądze, ale o to, ze boje sie, ze wynik mnie dobije...i tak teraz sie staram jak tylko moge i zaczelam diagnostyke od 2 cs, jesli nie uda sie następne 2 cykle, to zbadam amh i moze to przekona lekarza to inseminacji, ale przecież każda z nas by chciała zeby sie udało naturalnie, ale moze rzeczywiście nie mam wiele czasu:( ciężka jest taka wiadomość bo nie przekroczylam 30 i chciałabym choć jedno dziecko. Mam nadzieje, ze to badanie nie odbierze mi nadziei, i tak juz mam wystarczająco stresu. Czasem czyta sie, ze ktoś przy fatalnych wynikach zachodzi naturalnie, a ja sie boje, ze każda taka negatywna wiadomość sprawi, ze jeszcze bardziej sie zatne i załamie i juz nawet nie będę miała siły i chęci na starania:(
    tez mialam stres ale jak zrobiłam to mi ulzyło, raczej wiekszosc ma dobre wyniki jak jestes młoda :) (ja mam 36) to raczej nie ma sie czego bac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, to nie tak ze nie chciałabym in vitro, ale 3 lekarzy uważa ze wszystko jest ok i trzeba czasu a ja czuje, ze cis jest nie tak i może amh to wyjaśni. U nas dodatkowo jest czynnik męski. Z tego co wiem amh jest ważniejsze niz fsh, na wzrost fsh może mieć tez w jakimś stopniu wpływ stres i nadmierne odchudzanie. Czas oczekiwania na wynik to ok. 20 dni, jak będę jyz mieć to tu wpadnę i trzymam za wszystkie kciuki!

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PasUla, poszukaj. Katowickie GynCentrum robi AMH w ciagu jednego dnia. Maja jakas nowa metode. Cos mi sie rzucilo w oczy. Moze gdzies indziej tez juz ja stosuja? Warto sprawdzic.

    FasUla lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 4 marca 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik AMH
    2,51 ( norma 0,61 - 6,21 )
    Co sądzicie? Chyba nie jest źle...

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 4 marca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila84 wrote:
    Odebrałam wynik AMH
    2,51 ( norma 0,61 - 6,21 )
    Co sądzicie? Chyba nie jest źle...

    Całkiem, całkiem :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 4 marca 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Całkiem, całkiem :)
    Kamień z serca ;)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • slonkoo Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:) Dla tych wszystkich które martwią się poziomem AMH..Ja jakiś czas temu miałam robione badania w GynCentrum w Katowicach w ramach projektu "Zdrowa Mama"mój wynik wynosił 1,04 AMH - Pani Ginekolog mnie nastraszyła, że będzie mi ciężko zajść w ciąże zwłaszcza,że leci mi 33 rok życia..I moje Drogie dziś po 3 miesiącach starań jestem w ciąży! Dlatego nie przejmujcie się tak bardzo wynikami, bo najważniejsze to "uwolnić" głowę od złych myśli! Pozdrawiam wszystkie kobitki starające się dziecko!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slonkoo wrote:
    Cześć Dziewczyny:) Dla tych wszystkich które martwią się poziomem AMH..Ja jakiś czas temu miałam robione badania w GynCentrum w Katowicach w ramach projektu "Zdrowa Mama"mój wynik wynosił 1,04 AMH - Pani Ginekolog mnie nastraszyła, że będzie mi ciężko zajść w ciąże zwłaszcza,że leci mi 33 rok życia..I moje Drogie dziś po 3 miesiącach starań jestem w ciąży! Dlatego nie przejmujcie się tak bardzo wynikami, bo najważniejsze to "uwolnić" głowę od złych myśli! Pozdrawiam wszystkie kobitki starające się dziecko!
    tak, tu juz dziewczyny pisały o tym, wiec wszystko zalezy od danego przypadku. Gratulacje :)

  • Bufiatko Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 11 marca 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny:

    Mój wynik AMH to 0,55 :( Mam 32 lata

    Bufiatko
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 11 marca 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bufiatko wrote:
    Czesc Dziewczyny:

    Mój wynik AMH to 0,55 :( Mam 32 lata

    To szłau nie ma... Ale dramatycznie też nie jest - nie z takich poziomów były dzieci :) nos do góry i do gina - niech myśli :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • strumyk Ekspertka
    Postów: 128 110

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Was
    moje amh 4,82ng/ml
    w sierpniu kończę 35 lat, czy jest to prawidłowy wynik?

    czekamy na Henia :)
    Bąbelek 13.10.2013 (14tc)
    Maluszek 19.11.2014 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładny wynik:)
    Czy amh trzeba zrobic rano i na czczo?

    strumyk lubi tę wiadomość

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Ładny wynik:)
    Czy amh trzeba zrobic rano i na czczo?
    Ja robiłam po południu, 3 godzinki przed badaniem nic nie jeść i nie pić ;-)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje:*

  • *EwelkA* Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 17 marca 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam badanie AMH - Mam 27 lat i wynik to 2,35 ng/ml - w normie opisane, że płodność prawidłowa. Porobiłam badania żeby się uspokoić...
    Staramy się z mężem od pół roku i nie możemy zaskoczyć.... zaczynam się denerwować :(

    http://ovufriend.pl/graph/02699afad885890ce4da8654c13d12c3
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 marca 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *EwelkA* wrote:
    Zrobiłam badanie AMH - Mam 27 lat i wynik to 2,35 ng/ml - w normie opisane, że płodność prawidłowa. Porobiłam badania żeby się uspokoić...
    Staramy się z mężem od pół roku i nie możemy zaskoczyć.... zaczynam się denerwować :(

    Jest ok, ale może warto by iść do gina i zbadać jakieś podstawowe rzeczy: prolaktynę, TSH, progesteron 7 dni po spodziewanej owulacji, sprawdzić na usg czy w ogóle owulacja występuje? Pół roku to jeszcze raczej nie powód do zmartwień :) na szczęście :) choć rozumiem, że jak ktoś jest niecierpliwy to czas się może dłużyć.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam amh, to był 23 dzien cyklu, dzis dzwonilam o wynik i dowiedziałam sie, ze powinno sie robic 2-3 dc, przy pobieraniu nikt mnie nie poinformował o tym a musiałam podać dzien cyklu, wiec mogli mi powiedzieć, ze mam przyjść kiedy indziej... Robiłam to w diagnostyce, zmarnowałam 180 zł, czy Wy tez robiliście 3 dnia cyklu? Nie wiem czy ktoś uzna mi reklamacje czy będę musiała płacić jeszcze raz, wyniku na razie nie ma.

  • magic1 Autorytet
    Postów: 265 333

    Wysłany: 19 marca 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Zrobiłam amh, to był 23 dzien cyklu, dzis dzwonilam o wynik i dowiedziałam sie, ze powinno sie robic 2-3 dc, przy pobieraniu nikt mnie nie poinformował o tym a musiałam podać dzien cyklu, wiec mogli mi powiedzieć, ze mam przyjść kiedy indziej... Robiłam to w diagnostyce, zmarnowałam 180 zł, czy Wy tez robiliście 3 dnia cyklu? Nie wiem czy ktoś uzna mi reklamacje czy będę musiała płacić jeszcze raz, wyniku na razie nie ma.

    Poziom AMH nie jest uwarunkowany cyklem miesiączkowym kobiety, tak więc może być badany w dowolnym dniu cyklu.
    link do cyt. http://www.skotnicki.pl/ginekologia/content/view/186/49/

    4c3tugpjetqoi3k1.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 marca 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma znaczenia dzień cyklu.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to juz całkiem zgłupiałam, mam nadzieje, ze chociaż wynik beden miec dobry...

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ