X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkawka nie sam staż jest istotny by się zakwalifikować...
    wnetrostwo twojego małża jak i Twoje torbiele są juz wskazaniem do zakwalifikowania was do programu (nie wiem tylko jak wychodza Wam wyniki z nasienia)...
    prawda jest taka ze wszystko zalezy od Kliniki która kwalifikuje w poprzedniej Klinice dowiedziałam sie ze pomimo 3 lat jeżdzenia do Kliniki i diagnozy ze w Naszym przypadku tylko in vitro dowiedzieliśmy sie ze mozemy nie zostać zakwalifikowani do refundacji (oczywiście komercyjne in vitro mozemy u Nich zrobić od razu bo przecież z moim AMH to nie ma na co czekać ;)), co sie okazało bzdurą bo w drugiej Klinice na liste zostaliśmy zapisani bez zadnego problemu więc jak widac wszystko zalezy od lekarza...
    ale w drugiel Klinice lakarz powiedział ze in vitro to ostateczność więc zaczeliśmy od clo menopuru ovitrellu na pęknięcie i inseminacji :)
    tak więc i Tobie zycze byś trafiła na konkretnego lekarza :D

    turkawka, MisiaMisia lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Mała80 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dżola,
    Napisz plizz do kogo idziesz. Ja zapisałam się do dr Śliwińskiego w Gamecie. Moje AMH to 0,36 :( aż się boję pomyśleć że miałabym to dzielić na dwa. Zobaczę co mi powie lekarz, ale FHS też wysokie więc słabo to widzę. Trzymam za was wszystkie kciuki dziewczyny!

    Mała
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, zwracam się do Was o pomoc bo nie wiem co myśleć a Wy jesteście bardziej w temacie...w dniu dzisiejszym byłam na bezpłatnej konsultacji w nowo otwartej klinice invicta w gdyni, lekarz zrobił mi usg, stwierdził że ogólnie macica itd wsyztsko ok i nei ma się co czepić, ale jestem w 6 dc, a mam na każdym z jajników tylko po 4 pęcherzyki, z czego największy ma 11 mm, powiedział że to może świadczyć o obniżonej rezerwie jajnikowej po czym skierował mnie na badania amh, inhibina b i jeszcze 1 ale nie pamiętam nazwy, dodam że miałam badane hormony: fsh,lh,progesteron i estradiol w poprzednim cyklu w 2 połowie i wyniki jak najbardziej w normie, prolaktyna w normie testosteron w normie, ostatnie 3 cykle mierzę temperaturę i w każdym była owulacja -wzrost w 2 fazie widoczny i utrzymujący się do okresu....niestety wyniki amh itd mam dopiero 3 stycznia i się stresuję że mogą być kiepskie...czy naprawdę 4 pęcherzyki na każdym z jajników to tak mało że już mogę nie mieć nigdy dzidzi?:(

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam że dopiero co skończyłam 29 lat;/ więc troszkę szybko na wygasanie pracy jajników;/

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 28 grudnia 2013, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj na wynik AMH. Ważny jest też wynik FSH.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Mała80 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 28 grudnia 2013, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też byłam w Invikcie w Gdyni. U mnie widział tylko po 3 pęcherzyki i mam niskie AMH także niestety może to być objaw, ale poczekaj dla pewności na wyniki. To nie oznacza że już nie będziesz mieć dziecka, tylko że będzie ci trudniej zajść w ciążę, ale nie jest to niemożliwe. Mi już niestety sugerowali od razu in vitro, ale czekam jeszcze co powiedzą w Gamecie. Głowa do góry, nie wszystko jeszcze przesądzone.

    Mała
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 28 grudnia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pacjentką Gamety w Gdyni od dwóch lat. Pamiętajmy, że co para to inna sytuacja.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała80 a masz po 3 pęcherzyki na obu jajnikach czy tylko na 1? i drugie pytanie bo niestety wyniki mam dopiero w piątek jeśli o amh i inhibinę chodzi, ale czy możliwe że poprostu wypadł taki cykl że tylko po 4 na każdym? kurcze no ja mam dopiero 29 lat;/

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok z tego stresu już źle czytam, rozumiem że w obu, kurcze ja poprostu tego nie rozumiem, cykle mam w miarę normalne 26-28 dni, owulacja w każdym jest, hormony wszytskie które do tej pory badałam są ok, a tu mi gada o pęcherzykach i reerwie w wieku 29 lat;/ ja osiwieję do piątku, a moja prolaktyna to zwariuje, zwłaszcza że dopiero co odstawiłam dostinex na jej obniżenie..to już widze ją po tym tygodniu....jazda bez trzymanki :P

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam w invicie u dr łukaszuka....w gdyni otwierają klinikę więc zapisałam się na bezpłatne konsultacje..staramy się dopiero 3 cykle w sumie ale skoro klinika zrobiła promocję że konsutacja za free to żal było nieskorzystać a tu taka diagnoza;/ już mnie na poniedziałek na drożność zapisywał ale się wystraszyłam strasznie więc czekam na wyniki amh i inhibiny do piątku a potem na koniec stycznia do dr Czecha jestem zapisana...aczkolwiek o Śliwińskim słyszałam wiele dobrego niestety ma terminy na luty więc już sama niewiem czy czekać czy iść do Czecha

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella84 - 3 cykle starań to naprawdę niewiele... poszłaś na konsultacje i lekarz Cię nastraszył. Skoro inne wyniki w normie, cykle prawie książkowe to daj sobie jeszcze 3 cykle na spokojne, bezstresowe starania. Jestem pacjentką dr Śliwińskiego i on leczenie np. stymulację wprowadził u mnie po 12 miesiącach starań. Spokojnie, głowa do góry - jesteśmy z dobrego rocznika i na pewno się uda ;)

    relganli06k8eu81.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wiem że 3 cykle to malutko:(, ale ten łukaszuk mnie okrutnie strasznie nastraszył z tą liczbą pęcherzyków..ja nie znam normy dla tego badania nie wiem czy 4 to faktycznie mało..(już oczywiście wyczytałam że poniżej 5 to niska rezerwa, ale czy to jest miarodajne?)ale on mi tutaj po usg powiedział że to może wskazywać na obniżoną rezerwę już na drożność dawał więc zgłupiałam wystraszyłam się , od piątku oczy wypłakałam i czytam wsyztsko w necie jak zeschizowaniec mały;/ może Ty coś wiesz więcej czy takie 4 pęcherzyki na każdym jajniku to faktycznie mało? a może taki cykl a w innym może być inaczej?

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje AMH to..12,5 i nie jest dobre bo duuuużo za duże - mam PCO to dlatego (nadprodukcja). Mój lekarz mówi, że dobrze jest gdy jest w granicy 2-3 więc skoro masz 4 to chyba ok. Nie szukaj w necie bo wyjdzie, że masz jakąś straszną chorobę. Poszukaj innego lekarza - jak już pisałam polecam dr Śliwińskiego z Gamety.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    relganli06k8eu81.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 4 pęcherzyki antralne na jajnikach a nie amh=4 :(

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znaczy po 4 na każdym z jajników....a nieby na każdym powinno być więcej niż 5, poniżej 5 to niska rezerwa :(

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałaś badanie AMH? To jest badanie rezerwy jajnikowej - to Ci dużo powie tylko na wynik czekasz ok 10-14 dni

    relganli06k8eu81.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMG i FSH. To są 2 podstawowe parametry wskazujące na sytuację rezerwy jajnikowej. Dobry operator dobrego USG jest w stanie ocenić po ilości pęcherzyków taką rezerwę, albo postawić wstępną diagnozę. Bez badań jednak to tylko podstawa.
    Ja mam teraz po ok 4 na każdym i w moim przypadku to dużo. Parę miesięcy temu w jednym prawie nic nie było. Wynik AMH realny u mnie to ok 1,2 (bo ostanie wyniki trzeba dzielić przez ok. 2)
    Mam 34 lata i 1,5 roku temu dowiedziałam się, że AMH mam nieciekawe:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie amh i inhibinę zrobilam w piatek ale na wyniki musze niestety czekac do piatku kolejnego:( fsh mialam badane ale w 2 fazie cyklu- po owulacji gdyz tak zakecil lekarz i wynik miesci sie w normie ale czytalam tutaj na forum ze fsh powinnam badac w 2-3 dc wiec juz sama nie wiem czy moje badanie fsh w fazie lutealnej wogole cokolwiek mowi? Czy mam je powtorzyc- oczywiscie samo wydeboenie skierowania od lekarza to nie lada zagadka:( no ale w razie czego juz zaplace:/ czy moge opierac sie o badanie ktore mam czy powtarzac? Jak radzicie?

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella84 wrote:
    Badanie amh i inhibinę zrobilam w piatek ale na wyniki musze niestety czekac do piatku kolejnego:( fsh mialam badane ale w 2 fazie cyklu- po owulacji gdyz tak zakecil lekarz i wynik miesci sie w normie ale czytalam tutaj na forum ze fsh powinnam badac w 2-3 dc wiec juz sama nie wiem czy moje badanie fsh w fazie lutealnej wogole cokolwiek mowi? Czy mam je powtorzyc- oczywiscie samo wydeboenie skierowania od lekarza to nie lada zagadka:( no ale w razie czego juz zaplace:/ czy moge opierac sie o badanie ktore mam czy powtarzac? Jak radzicie?

    Powinno się wykonywać bad FSH w 3 dniu cyklu +- 1 dzień. Mój lekarz tego bardzo pilnuje. Warto zatem wydać ewentualne parę groszy i powtórzyć badanie w 3 dc. Jeżeli masz problem ze skierowaniami i nie stać Ciebie na prywatne badania, to może warto dostać się do lekarzy z UCK? Długo się staracie o dzidzię?

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziecko staramy sie stosunkowo niedługo, 6 miesiecy minęło od kiedy zaczeliśmy ale mój m jest marynarzem wiec charakter jego pracy dopuścil nas tylko do 3 cykli starań z owulacją na pozostałych niestety go nie było:/ ale jestem bardzo niecierpliwa więc porobiłam sobie parę badań i zApisałam się na bezpłatne konsultacji do invicty a tam ta diagnoza z pęcherzykami, teraz cieszę się że już to wiem gdyż w razie czego lepiej szybciej niż później mieć takie info :/ a do piątku muszę uzbroić się w cierpliwość za wynikami amh i inhibiny :( fsh też zrobię ale już jestem w 10dc więc muszę czekać do kolejnego:(

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ