X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Ja za Ciebie też trzymam kciuki.
    Jutro będę w Angeliusie, bo mamy rano wizytę u genetyka, to się dopytam, bo się teraz zestresowałam, że nie dostanę tej wizyty, mimo, że mnie babka zapewniała, że na spokojnie na pewno ja dostanę.

    Hej ho! Nie stresuj się niepotrzebnie. Ja prawdopodobnie w poniedziałek albo wtorek zaczynam stymulacje u dr Juraszka. Pani w recepcji uspokajała mnie że pacjentki które zaczynają procedurę maja pierwszenstwo i na pewno zostaną umówione na wizyte.
    A Ustroń to moje okolice ;) na przyszłość polecam Karczmę Jaszowianka i spacer szlakiem na 3 Kopce Wiślańskie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 01:44

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    Hej ho! Nie stresuj się niepotrzebnie. Ja prawdopodobnie w poniedziałek albo wtorek zaczynam stymulacje u dr Juraszka. Pani w recepcji uspokajała mnie że pacjentki które zaczynają procedurę maja pierwszenstwo i na pewno zostaną umówione na wizyte.
    A Ustroń to moje okolice ;) na przyszłość polecam Karczmę Jaszowianka i spacer szlakiem na 3 Kopce Wiślańskie ;)
    Mam nadzieje, że wizytą u dr P. też tak będzie.
    Dzięki za polecenie szlaku, na pewno w przyszłości skorzystamy. :) A w Karczmie Jaszowiance właśnie w drugim dniu jedliśmy, super miejsce. A w pierwszym byliśmy w restauracji Dwa Noże i też pyszka.

    Ewa1984 lubi tę wiadomość

    KONIEC.💔
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś w Angeliusie u dr genetyk. Bardzo fajna babka, zrobiła z nami krótki wywiad, odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, stwierdziła, że mamy wskazania do badania zarodków i wypisała na to odpowiedni papier. Oczywiście wciąż nie jestem do tego przekonana, ale bardziej się skłaniamy z mężem na tak, niż na nie, więc raczej zrobimy tą diagnostykę (o ile będziemy mieć w ogóle zarodki). Gdyby któraś z Was miała jeszcze jakieś zdanie na ten temat, wiedzę, doświadczenie itp., to piszcie.
    Pytałam też, czy nie będzie problemu z wizytą, jak zadzwonię w pierwszym dniu cyklu, to po raz kolejny babka mnie zapewniała, że termin na pewno się znajdzie, bo pacjentki, które zaczynają/są w trakcie stymulacji są priorytetowe. Także jestem pod tum względem uspokojona i czekam. Mam nadzieję, że @ przyjdzie, jak trzeba i ruszamy.
    A przypomnijcie mi dziewczyny od dr P., jakie ona chce badania na start stymulacji (poza oczywistym progesteronem i estradiolem)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 13:10

    KONIEC.💔
  • AliceJ Ekspertka
    Postów: 191 407

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Byłam dziś w Angeliusie u dr genetyk. Bardzo fajna babka, zrobiła z nami krótki wywiad, odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, stwierdziła, że mamy wskazania do badania zarodków i wypisała na to odpowiedni papier. Oczywiście wciąż nie jestem do tego przekonana, ale bardziej się skłaniamy z mężem na tak, niż na nie, więc raczej zrobimy tą diagnostykę (o ile będziemy mieć w ogóle zarodki). Gdyby któraś z Was miała jeszcze jakieś zdanie na ten temat, wiedzę, doświadczenie itp., to piszcie.
    Pytałam też, czy nie będzie problemu z wizytą, jak zadzwonię w pierwszym dniu cyklu, to po raz kolejny babka mnie zapewniała, że termin na pewno się znajdzie, bo pacjentki, które zaczynają/są w trakcie stymulacji są priorytetowe. Także jestem pod tum względem uspokojona i czekam. Mam nadzieję, że @ przyjdzie, jak trzeba i ruszamy.
    A przypomnijcie mi dziewczyny od dr P., jakie ona chce badania na start stymulacji (poza oczywistym progesteronem i estradiolem)?

    Co do terminu to bym się nie martwiła. Przy poprzedniej stymulacji też tak miałam że miałam dzwonić w 1 dniu cyklu i fakt nie odpowiedziała od razu ale w godzinę oddzwonili i wszystko było załatwione.

    preg.png

    Starania od 2009 r.

    Starania z pomocą od 03.2022 r.
    11.2022 r. - krótki protokół
    12.2022 r. - punkcja: 8 🥚, pobrane 4, zapłodnione 2
    14.12.2022 r. - transfer 3-dniowego, przestały się rozwijać 😢

    02.2023 r. - długi protokół
    15.03.2023 r. - punkcja: 8 🥚, pobrane 4, zapłodnione 2 - 4AA
    20.03.2023 r. - transfer 1, 1 ❄️
    27.03.2023 (7 dpt) - beta 34,7 mlU/ml
    29.03.2023 (9 dpt) - beta 178,1 mlU/ml
    5.04.2023 (16 dpt) - beta 2823 mlU/ml
    6.04.2023 (17 dpt) - USG i jest 0,51 cm szczęścia 😍
    17.04.2023 (28 dpt) - USG - 0,89 cm i jest 💓
    27.04.2023 (38 dpt) - USG - 1,56 cm 😍
    18.05.2023 (11w1d) - USG - 5,08 cm
    22.05.2023 (11w5d) - I prenatalne - 6,18 cm, OK 🥹
    20.06.2023 (20w1d) - II prenatalne - 401 g silnego chłopaka 💙
    Chwilo trwaj!
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AliceJ wrote:
    Co do terminu to bym się nie martwiła. Przy poprzedniej stymulacji też tak miałam że miałam dzwonić w 1 dniu cyklu i fakt nie odpowiedziała od razu ale w godzinę oddzwonili i wszystko było załatwione.
    Już się nie martwię. 🙂
    Ogólnie wiem, że przy stymulacji pacjentki są przyjmowane priorytetowo, ale dr P. była teraz na urlopie i bałam się, że zapisanych jest już tyle dziewczyn, że mnie nie wcisną, ale babka mnie uspokoiła, że musi się znaleźć dla mnie miejsce.
    Teraz się martwię, bo dziś dopiero czwartek, a właśnie zaczął mnie boleć brzuch, jak na okres. Jeśli nie dotrwam do poniedziałku, to cykl stracony.

    KONIEC.💔
  • Lenek Autorytet
    Postów: 340 289

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz czekam na wyniki KIR, z ANA nic mi nie wyszło, histero tez ok. 1go mam biopsje i już się boje jak bardzo będzie mnie to bolało. Tym razem będę miała cykl sztuczny, bo boje się se transfer wypadnie w niedziele i stracę korzyści biopsji. Już się stesuje 🫢

    GB👎 anty TG👎 anty TPO👎
    12.22 pierwsza stymulacja 1x8A 4bb❄️3bb❄️2bc❄️
    1.23 transfer świeżaka 8A ➡️ beta 0💔
    ⛔️ nawrót GB
    Histero✅biopsja✅ANA✅
    KirBX
    5.23 FET +tractocile 4bb❄️➡️ beta 0💔
    7.23 odwołany
    8.23 wlew accofil+encorton+EG+tractocile FET ❄️❄️ ➡️?
  • Kjojewna Przyjaciółka
    Postów: 149 24

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Już się nie martwię. 🙂
    Ogólnie wiem, że przy stymulacji pacjentki są przyjmowane priorytetowo, ale dr P. była teraz na urlopie i bałam się, że zapisanych jest już tyle dziewczyn, że mnie nie wcisną, ale babka mnie uspokoiła, że musi się znaleźć dla mnie miejsce.
    Teraz się martwię, bo dziś dopiero czwartek, a właśnie zaczął mnie boleć brzuch, jak na okres. Jeśli nie dotrwam do poniedziałku, to cykl stracony.
    Miałam kiedyś podobą sytuację wysłałam email z zapytaniem co w takim wypadku robimy i Pani Doktor kazała przyjechać w 4dc nie było z tym problemu.

  • Sernik Autorytet
    Postów: 732 1118

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już leki do stymulacji i mam je zacząć brać od 2 dnia cyklu, a wizyta między 4 a 6 dniem od rozpoczęcia stymulacji. Rozumiem że różnie lekarze podchodzą i cześć pacjentek musi być w pierwszy dzień stymulacji?

    preg.png
  • Sernik Autorytet
    Postów: 732 1118

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Byłam dziś w Angeliusie u dr genetyk. Bardzo fajna babka, zrobiła z nami krótki wywiad, odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, stwierdziła, że mamy wskazania do badania zarodków i wypisała na to odpowiedni papier. Oczywiście wciąż nie jestem do tego przekonana, ale bardziej się skłaniamy z mężem na tak, niż na nie, więc raczej zrobimy tą diagnostykę (o ile będziemy mieć w ogóle zarodki). Gdyby któraś z Was miała jeszcze jakieś zdanie na ten temat, wiedzę, doświadczenie itp., to piszcie.
    Pytałam też, czy nie będzie problemu z wizytą, jak zadzwonię w pierwszym dniu cyklu, to po raz kolejny babka mnie zapewniała, że termin na pewno się znajdzie, bo pacjentki, które zaczynają/są w trakcie stymulacji są priorytetowe. Także jestem pod tum względem uspokojona i czekam. Mam nadzieję, że @ przyjdzie, jak trzeba i ruszamy.
    A przypomnijcie mi dziewczyny od dr P., jakie ona chce badania na start stymulacji (poza oczywistym progesteronem i estradiolem)?
    Jakie są wskazania do badania zarodków?

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sernik wrote:
    Jakie są wskazania do badania zarodków?
    Nieprawidłowości w kariotypie
    Zaburzenia/choroby genetyczne w rodzinie
    Nieudane wcześniejsze próby ivf/nieudane transfery zarodków o bardzo dobrej morfologii
    Nawracające poronienia
    Zaawansowany wiek kobiety (powyżej 35 r.ż.)
    Nieprawidłowe parametry nasienia (niska morfologia, wysoka fragmentacja dna)

    KONIEC.💔
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjojewna wrote:
    Miałam kiedyś podobą sytuację wysłałam email z zapytaniem co w takim wypadku robimy i Pani Doktor kazała przyjechać w 4dc nie było z tym problemu.
    I zaczynałaś stymulację w 4d.c.?

    KONIEC.💔
  • Gosia895 Autorytet
    Postów: 916 1368

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrzynka i pewnie dlatego nie zapisywały na pierwsze dwa dni po powrocie aby dziewczyny z priorytetem nie miały problemu 🙂 oby się nie rozkręciła, ja też cierpłam niedawno bo też ból jak na @
    Ewcia co u Ciebie? Ruszyło coś?

    Pierwsza procedura ivf 16.06 start💉
    17.07.2021-IMSI + Fertile Chip / 11 pęcherzyków/6 dojrzałych komórek.Zapłodnione 3 komórki 2BC
    20.07.2021 transfer zarodka- 8A
    7dpt - 1,62 ; 9dpt - 27,1 ;11dpt - 110,3 ;13dpt - 270,1 / prog 10.95 ;15dpt - 576,9 / prog 21,98 ; 17dpt - 1088 / prog 32, 17 🍀28dpt widoczne ❤️ 3mm szczęścia
    ♥️ 02.04.2022 Córeczka ♥️
    16.02 transfer 2AB ❄️
    5dpt - 7,9 / prog 14,1; 7dpt - 35 /prog 12,1 ; 9dpt - 132,2 ; 11dpt - 342,3 / prog 24,41 ; 13dpt - 715,13 / prog 20,03 ; 26dpt - 0,43cm szczęścia ❤️
    ♥️ 30.10.2023r Córeczka ♥️
    ♀️ : AMH 2.9
    ♂️ : parametry nasienia bardzo obniżone, morfologia 1%, HBA 93% / DFI 37%
    Dr. Paliga 01.2020r
    age.png
    age.png
  • Kjojewna Przyjaciółka
    Postów: 149 24

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    I zaczynałaś stymulację w 4d.c.?
    Tak

  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjojewna wrote:
    Tak
    Ciekawe. A to był krótki protokół?
    Pytam, bo ja u poprzedniej dr przyszłam kiedyś w 3, czy w 4d.c., już nie pamiętam dokładnie, ale na pewno któryś z tych, bo niestety okres mi się zaczął w trakcie świąt, miałam wtedy zaczynać krótki protokół, ale powiedziała mi, że absolutnie nic z tego, bo jest za późno i stymulacja nie wyjdzie i że mam przyjść za miesiąc, na nic się zdały moje prośby, tłumaczenia, że ja i tak mam zawsze długie cykle i miesiączki, więc może u mnie dłużej to wszystko trwa i jeszcze nie jest za późno, ona stała przy swoim, że nie i koniec. Pamiętam, że nawet wtedy na mnie trochę nakrzyczała, że mogłam do niej w święta pisać, to by mnie przyjęła u siebie, a tak, to już jest za późno (wcześniej nie mówiła mi o takiej opcji, więc skąd mialam wiedzieć, że tak mam zrobić). Wyszłam wtedy z gabinetu z płaczem, bo tak już na to czekałam i tak byłam rozczarowana i zła na całą sytuacją, że aż puściły mi emocje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 21:55

    KONIEC.💔
  • Kjojewna Przyjaciółka
    Postów: 149 24

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Ciekawe. A to był krótki protokół?
    Pytam, bo ja u poprzedniej dr przyszłam kiedyś w 3, czy w 4d.c., już nie pamiętam dokładnie, ale na pewno któryś z tych, bo niestety okres mi się zaczął w trakcie świąt, miałam wtedy zaczynać krótki protokół, ale powiedziała mi, że absolutnie nic z tego, bo jest za późno i stymulacja nie wyjdzie i że mam przyjść za miesiąc, na nic się zdały moje prośby, tłumaczenia, że ja i tak mam zawsze długie cykle i miesiączki, więc może u mnie dłużej to wszystko trwa i jeszcze nie jest za późno, ona stała przy swoim, że nie i koniec. Pamiętam, że nawet wtedy na mnie trochę nakrzyczała, że mogłam do niej w święta pisać, to by mnie przyjęła u siebie, a tak, to już jest za późno (wcześniej nie mówiła mi o takiej opcji, więc skąd mialam wiedzieć, że tak mam zrobić). Wyszłam wtedy z gabinetu z płaczem, bo tak już na to czekałam i tak byłam rozczarowana i zła na całą sytuacją, że aż puściły mi emocje.
    To był krótki protokół.

  • Sernik Autorytet
    Postów: 732 1118

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Nieprawidłowości w kariotypie
    Zaburzenia/choroby genetyczne w rodzinie
    Nieudane wcześniejsze próby ivf/nieudane transfery zarodków o bardzo dobrej morfologii
    Nawracające poronienia
    Zaawansowany wiek kobiety (powyżej 35 r.ż.)
    Nieprawidłowe parametry nasienia (niska morfologia, wysoka fragmentacja dna)

    Dziękuję za odpowiedź!

    preg.png
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sernik wrote:
    Ja mam już leki do stymulacji i mam je zacząć brać od 2 dnia cyklu, a wizyta między 4 a 6 dniem od rozpoczęcia stymulacji. Rozumiem że różnie lekarze podchodzą i cześć pacjentek musi być w pierwszy dzień stymulacji?
    Na to wychodzi, że różni lekarze różnie.
    A kiedy planowo wypadnie Ci ten 2 d.c., tzn. kiedy będziesz prawdopodobnie zaczynać stymulację?

    KONIEC.💔
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8538 7432

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia895 wrote:
    Iskrzynka i pewnie dlatego nie zapisywały na pierwsze dwa dni po powrocie aby dziewczyny z priorytetem nie miały problemu 🙂 oby się nie rozkręciła, ja też cierpłam niedawno bo też ból jak na @
    Ewcia co u Ciebie? Ruszyło coś?

    Skończyło się zabiegiem bo po lekach nic. Jestem już w domu ale na antybiotyku bo wyszło mi crp 25.
    Izunia też chora na całego woec obie ledwo żyjemy ☹️

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Skończyło się zabiegiem bo po lekach nic. Jestem już w domu ale na antybiotyku bo wyszło mi crp 25.
    Izunia też chora na całego woec obie ledwo żyjemy ☹️
    Trzymaj się Ewcia i dużo zdrówka dla Izuni. Tulę.

    KONIEC.💔
  • Sernik Autorytet
    Postów: 732 1118

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Na to wychodzi, że różni lekarze różnie.
    A kiedy planowo wypadnie Ci ten 2 d.c., tzn. kiedy będziesz prawdopodobnie zaczynać stymulację?

    01.02.

    preg.png
‹‹ 4357 4358 4359 4360 4361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ