Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • paulity Autorytet
    Postów: 1145 772

    Wysłany: 29 kwietnia, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Witam. Chciałam sie podzielić beta gdzie w 9dpt byla 13 dziś 11dpt i jest 4 także biochem. Czekam na konsultacje ale leki już odstawiłam.😥
    Bardzo wam dziekuje dziewczyny za wsparcie i za kciuki. Jesteście niesamowite.
    Paulty i Edyta17 za was trzymam kciuki, u was będzie cud.
    Bardzo mi smutno 😔😔 trzymaj się wiem przez co przechodzisz :(
    Nie podchodzisz dalej?

  • paulity Autorytet
    Postów: 1145 772

    Wysłany: 29 kwietnia, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro robię betę bo dzisiaj nie zdążyłam a jutro i tak muszę dzwonić do kliniki

    Joanah lubi tę wiadomość

  • malina999 Autorytet
    Postów: 988 1833

    Wysłany: 29 kwietnia, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Witam. Chciałam sie podzielić beta gdzie w 9dpt byla 13 dziś 11dpt i jest 4 także biochem. Czekam na konsultacje ale leki już odstawiłam.😥
    Bardzo wam dziekuje dziewczyny za wsparcie i za kciuki. Jesteście niesamowite.
    Paulty i Edyta17 za was trzymam kciuki, u was będzie cud.
    Jest mi zwyczajnie smutno. Smutno, jak diabli...
    Ściskam <3


    Kakali12, Joanah lubią tę wiadomość

    I
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2xMII->1x ❄️3AA
    06.07.2024 -1️⃣ET 3AA (Accofil) β: 0
    II
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 10🥚 -> 7xMII-> 3x❄️ 4AA, 4BA, 4BA
    28.09.2024 -2️⃣FET 4AA (EG,AH, Accofil)
    β: 6dpt 2,5|9dpt 27|11dpt 58,6|13dpt 164|16dpt 714|20dpt 2601|26dpt CRL 4,2mm ❤️ 8+1💔
    27.01.2025 -3️⃣FET 4BA (EG,AH,Accofil), β: 0
    29.03.2025 -4️⃣FET 4BA (EG,AH,Accofil) β: 9dpt 16,2
    III
    24.05.2025 - punkcja (pICSI,Fertile Chip) -> 10🥚 -> 5xMII-> 0x❄️
    IV
    Diphereline 3m-ce
    20.09.2025 - punkcja (pICSI,Fertile Chip) -> 12🥚 -> 8xMII-> 4x❄️4BB ->PGTA 1✅
    17.12.2025 -5️⃣FET 4BB (EG, AH, Accofil, Atosiban, ivig)
    β:5dpt 21,8|6dpt 39,3|12dpt 407|14dpt 1040|27dpt 6+4 CRL 6,3mm🩵
    preg.png
  • Kakali12 Autorytet
    Postów: 662 733

    Wysłany: 29 kwietnia, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Bardzo mi smutno 😔😔 trzymaj się wiem przez co przechodzisz :(
    Nie podchodzisz dalej?
    Wiesz raczej juz nie, wiek mówi swoje, i może dlatego sie nie udaje.

    02.2011- Angelius, PJ
    01.2012- zdrowy syn-2980g👶
    07.2017- cn. 7tc💔
    10.2023- powrót Angelius
    01.2024- laparohistereskopia
    03.2024- IUI❌️
    06.2024-Start IVF, Stymulacja
    27.06- punkcja, pobrano 7 🥚, 5 doba, ❄️❄️❄️ 3AA, 3BB,2AB
    24.08- Transfer 3AA
    9dpt - 208, 12dpt-718 19 dpt-8350
    30 dpt- jest ❤️
    04.11- I prenat, 12t+5d, 😭😭😭, uogólniony obrzęk
    05.11- amniopunkcji,
    08.11- Dziewczynka, Zespół Edwardsa, 😓💔
    14.11 - 14t+3d- brak serduszka 💔👼
    15.11- poronienie chybione, Zuzia
    02.2025- ponowne starania
    03.05. 2025- transfer, beta 0 ❌️
    05.2025 Histeroskopia OK
    24.07 transfer , cb😥
    06.09 -II PROCEDURA 2dc
    20.09 Punkcja 🥚🥚, mamy 5❄️
    25 09. Transfer 4AA 😪
    5 .12 transfer
    15.12 - 10dpt beta 243, 12dpt 741 17dpt -krwawienie ze skrzepami- beta 5521😔 22dpt- już po wszystkim😢
    16.02- transfer, ❌️
    Teraz czas dla siebie, koniec przygody i marzeń, życie toczy się dalej ❤️
  • Edyta17 Koleżanka
    Postów: 41 49

    Wysłany: 29 kwietnia, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Witam. Chciałam sie podzielić beta gdzie w 9dpt byla 13 dziś 11dpt i jest 4 także biochem. Czekam na konsultacje ale leki już odstawiłam.😥
    Bardzo wam dziekuje dziewczyny za wsparcie i za kciuki. Jesteście niesamowite.
    Paulty i Edyta17 za was trzymam kciuki, u was będzie cud.

    Hej, bardzo mi przykro 🥺. Ściskam najmocniej jak się da.

    ⏳ Starania od 2017r.
    🏥 Angelus od 2025r., dr G.M.
    ❌ 1. IVF (12.2025):
    🥚 pobrane 2 komórki ➡️ brak blastocysty
    🛑 Transfer odwołany
    👶 2. IVF (13.04.2026r.):
    🥚 pobrano 6 komórek ➡️ 💎 4AA, 3AB, 3BB
    🍀 18.04.2026r. Transfer 1x4AA
    📈 Beta HCG:
    • 25.04: 21,30
    • 27.04: 40,40
    • 29.04: 86,90
    • 04.05: 671,40
    💓 Jest serduszko! ❤️
    💙 22.06: Będzie syn! 👦🍼
  • Edyta17 Koleżanka
    Postów: 41 49

    Wysłany: 29 kwietnia, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Wiesz raczej juz nie, wiek mówi swoje, i może dlatego sie nie udaje.

    Ja też młoda nie jestem bo mam 38 lat. Moja brata starała się o dziecko kilkanaście lat i w wieku 37 urodziła z inseminacji zdrową dziewczynkę. Na jej 40 urodziny zdarzył się dosłownie cud bo okazało się, że naturalnie zaszła w ciążę. Także życie jest zaskakujące i takiego zaskoczenia jak u mojej bratowej Ci życzę. Odpocznij, zbierz siłę a jak najdzie Cię ochota to spróbuj jeszcze raz. 😘

    krakersik, Joanah lubią tę wiadomość

    ⏳ Starania od 2017r.
    🏥 Angelus od 2025r., dr G.M.
    ❌ 1. IVF (12.2025):
    🥚 pobrane 2 komórki ➡️ brak blastocysty
    🛑 Transfer odwołany
    👶 2. IVF (13.04.2026r.):
    🥚 pobrano 6 komórek ➡️ 💎 4AA, 3AB, 3BB
    🍀 18.04.2026r. Transfer 1x4AA
    📈 Beta HCG:
    • 25.04: 21,30
    • 27.04: 40,40
    • 29.04: 86,90
    • 04.05: 671,40
    💓 Jest serduszko! ❤️
    💙 22.06: Będzie syn! 👦🍼
  • paulity Autorytet
    Postów: 1145 772

    Wysłany: 29 kwietnia, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Wiesz raczej juz nie, wiek mówi swoje, i może dlatego sie nie udaje.
    A badaliscie zarodki?

  • Kakali12 Autorytet
    Postów: 662 733

    Wysłany: 29 kwietnia, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    A badaliscie zarodki?
    Nie i tera jak by bylo to obowiązkowo

    Joanah lubi tę wiadomość

    02.2011- Angelius, PJ
    01.2012- zdrowy syn-2980g👶
    07.2017- cn. 7tc💔
    10.2023- powrót Angelius
    01.2024- laparohistereskopia
    03.2024- IUI❌️
    06.2024-Start IVF, Stymulacja
    27.06- punkcja, pobrano 7 🥚, 5 doba, ❄️❄️❄️ 3AA, 3BB,2AB
    24.08- Transfer 3AA
    9dpt - 208, 12dpt-718 19 dpt-8350
    30 dpt- jest ❤️
    04.11- I prenat, 12t+5d, 😭😭😭, uogólniony obrzęk
    05.11- amniopunkcji,
    08.11- Dziewczynka, Zespół Edwardsa, 😓💔
    14.11 - 14t+3d- brak serduszka 💔👼
    15.11- poronienie chybione, Zuzia
    02.2025- ponowne starania
    03.05. 2025- transfer, beta 0 ❌️
    05.2025 Histeroskopia OK
    24.07 transfer , cb😥
    06.09 -II PROCEDURA 2dc
    20.09 Punkcja 🥚🥚, mamy 5❄️
    25 09. Transfer 4AA 😪
    5 .12 transfer
    15.12 - 10dpt beta 243, 12dpt 741 17dpt -krwawienie ze skrzepami- beta 5521😔 22dpt- już po wszystkim😢
    16.02- transfer, ❌️
    Teraz czas dla siebie, koniec przygody i marzeń, życie toczy się dalej ❤️
  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 2498 3157

    Wysłany: 29 kwietnia, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Witam. Chciałam sie podzielić beta gdzie w 9dpt byla 13 dziś 11dpt i jest 4 także biochem. Czekam na konsultacje ale leki już odstawiłam.😥
    Bardzo wam dziekuje dziewczyny za wsparcie i za kciuki. Jesteście niesamowite.
    Paulty i Edyta17 za was trzymam kciuki, u was będzie cud.
    Jest mi przykro z całego serca 😪😪😪 mam nadzieję ze nie odpuścisz i bedziesz walczyć dalej bo jest na prawdę o co a szkoda rezygnować z marzeń a wiem co mówię bo tez swoje przeszlam zeby byc w tym miejscu co właśnie jestem

    Kakali12, Joanah lubią tę wiadomość

    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    3 Transfer : 18dpt 💔 CP
    • Zmiana lekarza na MP ♥️♥️♥️
    4 Transfer : 10dpt - 7,2 💔

    14.07 Transfer kropeczka 5AA + immunoglobuliny 🍍🍟
    5 dpt ⏸️
    6 dpt ⏸️
    7 dpt 46,3 Progesteron 32,27 ng/ml
    9dpt 138,9
    12 dpt 583,45
    14 dpt 1372,6
    21dpt mamy ciałko żółte, zarodek i serduszko 🩷
    09.08 USG - wszystko dobrze 😍🩷
    14.08 USG - rośnie maluszek 😍🩷
    15.09 Prenatalne : wynik PAPP-A - Ok , USG - ok , Dziewczynka 🥹🩷
    10.11 Połówkowe - ok , rośnie nam kruszynka 🩷🩷🩷
    08.01.26 : Maja 🩷 28+2 1200 g 🩷
    03.02.26 : 3 Prenatalne wszystko dobrze 🩷🩷🩷
    05.02.26 : 32+2 2250 g Szczęścia 🩷
    26.02.26 : 35+2 2700 g 🩷

    30.03.26 : CC - MAJA JUZ Z NAMI 🩷 Waży 3500 g mierzy 56 cm 🥰🥰🥰

    Na zimowisku:❄️❄️❄️
    age.png
  • Leons Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 kwietnia, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzikaWera wrote:
    Czy po in vitro ginekolog musi byc specjalny? Myslalam ze kazdy dobry ginekolog moze byc.

    Nawet nie chodzi o invitro a o dobrego specjalistę, ponieważ przed invitro miałam 2 poronienia 🥺

  • paulity Autorytet
    Postów: 1145 772

    Wysłany: 29 kwietnia, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Nie i tera jak by bylo to obowiązkowo
    Bo ja Ci powiem na moim przykładzie że miałam w sumie 4 zarodki dwa się okazały chore 2zdrowe i pomimo że w grudniu miałam podowanego zdrowego była ciąża biochemiczna

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 770 402

    Wysłany: 29 kwietnia, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Witam. Chciałam sie podzielić beta gdzie w 9dpt byla 13 dziś 11dpt i jest 4 także biochem. Czekam na konsultacje ale leki już odstawiłam.😥
    Bardzo wam dziekuje dziewczyny za wsparcie i za kciuki. Jesteście niesamowite.
    Paulty i Edyta17 za was trzymam kciuki, u was będzie cud.
    Nie poddawaj się ja wiem jak to boli sama miałam kilka ciąż biochemicznych ale w końcu się cud przytrafił więc i tak samo będzie u Ciebie wierzę w to głęboko. Daj sobie chwilę czasu i działaj.

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:( brak zarodków
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka 🥲
    3 IVF 2❄️❄️
    8.12.2025 po 4 latach przerwy ❄️3BB
    (Accofil,Acard, Prograf, Neoparin, Prolutex, Utragestan, Papaveryna, Atosiban) I duzooo pozytywnej emocji🤣
    5dpt beta 10,4 progesteron 16....
    7dpt beta 45 progesteron 27
    9dpt beta 122.2 progesteron 66
    11 dpt beta 288.8 progesteron 71.4
    14 dpt beta 1086.7 progesteron 30
    21 dpt beta 20268.9 progesteron 90.9
    31.12 mamy ❤️
    12.02. 1 Prenatalne OK, ryzyka niskie 🥰
    9.04.2026 2 Prenatalne OK
    11.06.2026 3 Prenatalne OK
    Dziewczynka- Zuzanna czekamy 🥰
    Cudzie trwaj ❤️❤️❤️

    preg.png
  • paulity Autorytet
    Postów: 1145 772

    Wysłany: 30 kwietnia, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 8dpt beta 51.40 wczoraj nie powtarzałam w 5dpt miałam 9. 70 czy jest dobry ten wynik? Dodam że robiłam w innym labo bo zależało mi na czasie bo muszę dzwonić do kliniki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia, 10:09

    malina999, Yahu, Joanah lubią tę wiadomość

  • Edyta17 Koleżanka
    Postów: 41 49

    Wysłany: 30 kwietnia, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny 8dpt beta 51.40 wczoraj nie powtarzałam w 5dpt miałam 9. 70 czy jest dobry ten wynik? Dodam że robiłam w innym labo bo zależało mi na czasie bo muszę dzwonić do kliniki

    Hej 🙋‍♀️ to masz większą betę niż ja w 9dpt 40,40 a w jedenastym miałam 89,90.

    ⏳ Starania od 2017r.
    🏥 Angelus od 2025r., dr G.M.
    ❌ 1. IVF (12.2025):
    🥚 pobrane 2 komórki ➡️ brak blastocysty
    🛑 Transfer odwołany
    👶 2. IVF (13.04.2026r.):
    🥚 pobrano 6 komórek ➡️ 💎 4AA, 3AB, 3BB
    🍀 18.04.2026r. Transfer 1x4AA
    📈 Beta HCG:
    • 25.04: 21,30
    • 27.04: 40,40
    • 29.04: 86,90
    • 04.05: 671,40
    💓 Jest serduszko! ❤️
    💙 22.06: Będzie syn! 👦🍼
  • paulity Autorytet
    Postów: 1145 772

    Wysłany: 30 kwietnia, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta17 wrote:
    Hej 🙋‍♀️ to masz większą betę niż ja w 9dpt 40,40 a w jedenastym miałam 89,90.
    I co powiedział Ci lekarz? Ja już dzisiaj dzwoniłam do kliniki i ma dzwonić do mnie bo teraz majówka

    Joanah lubi tę wiadomość

  • Edyta17 Koleżanka
    Postów: 41 49

    Wysłany: 30 kwietnia, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    I co powiedział Ci lekarz? Ja już dzisiaj dzwoniłam do kliniki i ma dzwonić do mnie bo teraz majówka

    Mój lekarz powiedział, że plusem jest to że przyrost jest dobry ale minusem jest to że w 9dpt powinno być więcej niż tylko 40,40. Powiedział że mam więcej bety nie robić ale i tak zrobiłam i że mam przyjść na wizytę we wtorek to oceni w usg czy się udało czy nie. Pytanie jakiego masz lekarza i jak on na to patrzy.

    ⏳ Starania od 2017r.
    🏥 Angelus od 2025r., dr G.M.
    ❌ 1. IVF (12.2025):
    🥚 pobrane 2 komórki ➡️ brak blastocysty
    🛑 Transfer odwołany
    👶 2. IVF (13.04.2026r.):
    🥚 pobrano 6 komórek ➡️ 💎 4AA, 3AB, 3BB
    🍀 18.04.2026r. Transfer 1x4AA
    📈 Beta HCG:
    • 25.04: 21,30
    • 27.04: 40,40
    • 29.04: 86,90
    • 04.05: 671,40
    💓 Jest serduszko! ❤️
    💙 22.06: Będzie syn! 👦🍼
  • paulity Autorytet
    Postów: 1145 772

    Wysłany: 30 kwietnia, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta17 wrote:
    Mój lekarz powiedział, że plusem jest to że przyrost jest dobry ale minusem jest to że w 9dpt powinno być więcej niż tylko 40,40. Powiedział że mam więcej bety nie robić ale i tak zrobiłam i że mam przyjść na wizytę we wtorek to oceni w usg czy się udało czy nie. Pytanie jakiego masz lekarza i jak on na to patrzy.
    No mnie prowadzi dr GM
    Wiem to zawsze stresujący moment, ja w sobotę pojadę zbadać betę jeszcze. Uważam że najważniejszy jest przyrost i były dziewczyny z niskim betami i prawidłowa ciąża

  • Edyta17 Koleżanka
    Postów: 41 49

    Wysłany: 30 kwietnia, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    No mnie prowadzi dr GM
    Wiem to zawsze stresujący moment, ja w sobotę pojadę zbadać betę jeszcze. Uważam że najważniejszy jest przyrost i były dziewczyny z niskim betami i prawidłowa ciąża

    Ja też mam GM 🤭. On jest chyba bardzo ostrożny. Ważne że rośnie, a co będzie to już zobaczymy ☺️.
    Daj znać co Ci powie.

    ⏳ Starania od 2017r.
    🏥 Angelus od 2025r., dr G.M.
    ❌ 1. IVF (12.2025):
    🥚 pobrane 2 komórki ➡️ brak blastocysty
    🛑 Transfer odwołany
    👶 2. IVF (13.04.2026r.):
    🥚 pobrano 6 komórek ➡️ 💎 4AA, 3AB, 3BB
    🍀 18.04.2026r. Transfer 1x4AA
    📈 Beta HCG:
    • 25.04: 21,30
    • 27.04: 40,40
    • 29.04: 86,90
    • 04.05: 671,40
    💓 Jest serduszko! ❤️
    💙 22.06: Będzie syn! 👦🍼
  • malina999 Autorytet
    Postów: 988 1833

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny 8dpt beta 51.40 wczoraj nie powtarzałam w 5dpt miałam 9. 70 czy jest dobry ten wynik? Dodam że robiłam w innym labo bo zależało mi na czasie bo muszę dzwonić do kliniki
    Super Paulity!!!😁 Czekamy na kolejne przyrosty.
    A, i rób stopkę 🤪

    paulity lubi tę wiadomość

    I
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2xMII->1x ❄️3AA
    06.07.2024 -1️⃣ET 3AA (Accofil) β: 0
    II
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 10🥚 -> 7xMII-> 3x❄️ 4AA, 4BA, 4BA
    28.09.2024 -2️⃣FET 4AA (EG,AH, Accofil)
    β: 6dpt 2,5|9dpt 27|11dpt 58,6|13dpt 164|16dpt 714|20dpt 2601|26dpt CRL 4,2mm ❤️ 8+1💔
    27.01.2025 -3️⃣FET 4BA (EG,AH,Accofil), β: 0
    29.03.2025 -4️⃣FET 4BA (EG,AH,Accofil) β: 9dpt 16,2
    III
    24.05.2025 - punkcja (pICSI,Fertile Chip) -> 10🥚 -> 5xMII-> 0x❄️
    IV
    Diphereline 3m-ce
    20.09.2025 - punkcja (pICSI,Fertile Chip) -> 12🥚 -> 8xMII-> 4x❄️4BB ->PGTA 1✅
    17.12.2025 -5️⃣FET 4BB (EG, AH, Accofil, Atosiban, ivig)
    β:5dpt 21,8|6dpt 39,3|12dpt 407|14dpt 1040|27dpt 6+4 CRL 6,3mm🩵
    preg.png
  • Yahu Autorytet
    Postów: 3255 7213

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny 8dpt beta 51.40 wczoraj nie powtarzałam w 5dpt miałam 9. 70 czy jest dobry ten wynik? Dodam że robiłam w innym labo bo zależało mi na czasie bo muszę dzwonić do kliniki
    Wynik jest ładnie rokujący 🍀

    paulity lubi tę wiadomość

    👩🏼34🧔🏻‍♂️36
    AMH 2,6 (11.25)
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo, kryptozoo-
    ✅ kariotyp, genotyp Bx -2DS2, -2DS3 | histero + CD138 (0/10)

    I IVF
    → 09.23 p.krótki → 8🥚→ 7xMII→ PICSI →2❄️
    I FET 2BC → CB ❌
    II FET 2BC

    II IVF
    →06.25. p.długi → 6🥚→ 3xMII→ PICSI
    III ET 2-dn. 5A+4B

    III IVF
    →12.25 p.PPOS GonalF, Menopur, Provera→ 20🥚→ 10xMII → PICSI → 4❄️
    →15.01.26 - IV FET 4BA, CS, prog. 15,2 (Accofil, Prograf→ Encorton)
    β: 5dpt 32,4 | 6dpt 45,90 | 8dpt 56,2 | 9dpt 91,7 | 11dpt 219,0 | 14 dpt 360,2 | 16 dpt 763,0 | 20 dpt 2719,5
    27 dpt CRL 3,9 mm i 💗🥹
    12+4 - I prenatalne niskie ryzyka ♥️
    20+4 - II prenatalne 362 g Okruszka 🩵

    preg.png
‹‹ 5791 5792 5793 5794 5795 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odparzenia u niemowlaka - jak sobie z nimi radzić?

Odparzenia to częsta dolegliwość u niemowląt. Mogą pojawić się na pupie, szyi, fałdkach, pod pachami czy w pachwinach. Nie są oznaką zaniedbania – zdarzają się niemal u każdego dziecka, a ich pojawienie się nie świadczy o braku higieny. Skóra malucha jest cienka i wrażliwa, dlatego potrzebuje delikatnej pielęgnacji oraz bezpiecznych, wysokiej jakości kosmetyków, które ją ochronią i będą wspierały regenerację.

CZYTAJ WIĘCEJ

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam

Kwas DHA to jedna z substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. Jego suplementacja jest zalecana przez ekspertów, a w aptekach znajdziemy wiele preparatów zawierających ten składnik. Najczęściej jest pozyskiwany z ryb morskich, jednak coraz więcej przyszłych mam sięga po DHA z alg. Jakie są jego właściwości i czym różni się od rybiego? Dowiedz się więcej na temat suplementacji DHA w ciąży – kiedy zacząć i jakie dawki stosować?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ