Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14995 18898

    Wysłany: 13 października 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    W środę jest 12dpt więc niby wtedy;)

    tak dlugo czekasz? loo matko!

    ja zawsze robilam w 7 lub 8dpt, nie chcialam sie faszerowac lekami nie potrzebnie jak by nie wyszlo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2018, 10:50

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 13 października 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślicie że kiedy ? No tak mi powiedziała p.dr że dopiero 12dpt ja miałam 3dniowca

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14995 18898

    Wysłany: 13 października 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    A myślicie że kiedy ? No tak mi powiedziała p.dr że dopiero 12dpt ja miałam 3dniowca

    to 10 mozesz betowac spokojnie juz.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 13 października 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w poniedziałek by było, przeszła mi dziś myśl żeby iść do apteki ale chyba się powstrzymam, a 10 beta czy test? Któryś polecacie

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 13 października 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    No to w poniedziałek by było, przeszła mi dziś myśl żeby iść do apteki ale chyba się powstrzymam, a 10 beta czy test? Któryś polecacie
    Mi nordtest o czułości 10 pokazał bladziocha przy becie 11 :)

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14995 18898

    Wysłany: 13 października 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    No to w poniedziałek by było, przeszła mi dziś myśl żeby iść do apteki ale chyba się powstrzymam, a 10 beta czy test? Któryś polecacie

    beta najlepiej :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 13 października 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate nie widać ani tu ani na messangerze więc podejrzewam, że mocno trzeba ją teraz wspierać, a za niedługo zjawi się z radosną nowiną <3 :) :) :)

    Bejzi, srebrzysta, czar-nula, nick nieaktualny, Vaina, KateHawke, h_anulka lubią tę wiadomość

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 13 października 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Dziewczynki czy któraś z Was miała do czynienia z wodniakiem jajowodu? Pani dr go u mnie podejrzewa...
    O ile dobrze pamiętam, Bella93 miała wodniaki, może zajrzy to coś podpowie. Monik, jaki plan u Ciebie zaordynowala dr P? Czemu uważa, że straciłaś czas w poprzedniej klinice? Pozdrawiam ciepło!

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 13 października 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także Kate &&&& kciuki ;)

    Bejzi, KateHawke, sAnsa_28 lubią tę wiadomość

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 13 października 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    h_anulka wrote:
    U mnie 3 cykl po laparo a 4 staraniowy, bo owulacja wypadla sporo po zabiegu..
    To ja po dwutygodniowej kuracji jestem 1 kg w plecy co mnie też martwi, bo u mnie każdy kilogram na wagę złota.. :-/
    Znam aż za dobrze ten ból gdy nie ma punktu zaczepienia i faszerujesz się lekami po omacku mając nadzieję że któraś kombinacja zadziała.. Wolałabym usłyszeć diagnozę - choćby najgorszą - i w końcu ruszyć z tego martwego punktu złudnych nadziei..
    Dlatego też zwlekam z zapisaniem się na wizytę u Paśnika, bo czuję że to będą znów pieniądze wyrzucone w błoto które nic nowego nie wniosą..

    Ale jak mówi przysłowie staraczek - Kto nie walczy ten nie niańczy!!! Więc po chwilach kryzysu podnosimy się z kolan i wracamy do walki o marzenia <3
    Tak, masz rację, dzis mi lepiej. Nieco, bo to uczucie comiesięcznej porażki jest tak samo gorzkie i przechodzi powoli. My w ubiegłym roku mieliśmy do wyboru tylko ivf lub adopcje i wiesz, wtedy byłam twardsza, bo świadomość sytuacji w jakiej się znalezlismy nie pozostawiala złudzeń. Tymczasem dzis okazuje sie, że jesteśmy idio(pa)tyczni i już nie mamy punktu zaczepienia. Tym bardziej decyzja o ivf jest tak ciężka...Ale patrząc ile było tu dziewczyn, które wiele lat walczylo bez skutku i dopiero ivf przyniosło im dzieciaki, nie wiem czy mam sile tyle czekać i zostać matka, kiedy będę juz zgorzkniala i zmęczona tym czekaniem i poczuciem ze zmarnowalam kawał życia.

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2512

    Wysłany: 13 października 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    O ile dobrze pamiętam, Bella93 miała wodniaki, może zajrzy to coś podpowie. Monik, jaki plan u Ciebie zaordynowala dr P? Czemu uważa, że straciłaś czas w poprzedniej klinice? Pozdrawiam ciepło!
    Ja tak uważam ;) po jednej wizycie u pani dr widzę różnice w podejściu do pacjenta...tam była taśma a tutaj byliśmy w gabinecie tyle czasu ile potrzebowalismy

    Zaczynamy od mojego HSG żeby sprawdzić czy jest ten wodniak (rok temu miałam L+H i teoretycznie udroznili mi ten jajowód, ale na podstawie wypisu dr podejrzewa, że może to być właśnie wodniak, a jeśli się to potwierdzi to usuwamy jajowód) mąż zaczyna suplementacje, dlatego że kiedyś miał morfologie 0%, reszta parametrów wysoko ponad norme, fDNA w porządku, ale HBA 41%...jednak morfologia podskoczyla po tym jak mąż zmienił miejsce pracy (oczywiście nie od razu) i dlatego dr wdrożyła dodatkową suplementacje, żeby sprawdzić czy i ten wynik może ulec zmianie.
    Także na chwilę obecną nie wiem na czym staniemy, czy będziemy musieli podejść do ivf, czy wynik M się poprawi, czy usuną mi jajowód...wróciliśmy do punktu wyjścia, bo w poprzedniej klinice praktycznie na drugiej wizycie zaproponowano mi HSG.
    Ale mimo wszystko jestem pozytywnie nastawiona :)

    Bejzi lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 13 października 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik a dasz wiarę że my zmarnowaliśmy tyle kasy i czasu u innego lekarza w provicie który popełnił tyle błędów ? Miałam 4 inseminację bez histeroskopi po której okazało się że mam zrost na jajowodzie że ,,zdrowym,, jajnikiem, a ten drugi jest przyrośnięty więc nie wiadomo czy te jajeczka mają możliwość dojść do jajowodu i co?! Nie wspomnę o rocznym braniu enkortonu bez jakichkolwiek badań kontrolnych i pominięcie ibsulinoopornosci

    hchypc0zgq8syrex.png
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2512

    Wysłany: 13 października 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Monik a dasz wiarę że my zmarnowaliśmy tyle kasy i czasu u innego lekarza w provicie który popełnił tyle błędów ? Miałam 4 inseminację bez histeroskopi po której okazało się że mam zrost na jajowodzie że ,,zdrowym,, jajnikiem, a ten drugi jest przyrośnięty więc nie wiadomo czy te jajeczka mają możliwość dojść do jajowodu i co?! Nie wspomnę o rocznym braniu enkortonu bez jakichkolwiek badań kontrolnych i pominięcie ibsulinoopornosci
    Ehh to jest straszne, że takie sytuacje nas spotykają, naprawdę droga do celu jest bardzo wyboista, jednak wierzę w to, że w Waszym przypadku to jest już happy end :)

    srebrzysta lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 13 października 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tak jak ty doznaliśmy tego cudnego uczucia że w końcu ktoś nas traktuje po ludzku, rozmawia z nami, i punktuje wszystko po kolei dokładnie. Pani doktor zwróciła uwagę na tyle rzeczy o których tamten lekarz nie wspomniał, mój eMek był tak wkur... Że chciał iść do dyrekcji skargę złożyć ale nie chciałam bo wiedziałam że zostaniemy u pani.dr

    hchypc0zgq8syrex.png
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2512

    Wysłany: 13 października 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    My tak jak ty doznaliśmy tego cudnego uczucia że w końcu ktoś nas traktuje po ludzku, rozmawia z nami, i punktuje wszystko po kolei dokładnie. Pani doktor zwróciła uwagę na tyle rzeczy o których tamten lekarz nie wspomniał, mój eMek był tak wkur... Że chciał iść do dyrekcji skargę złożyć ale nie chciałam bo wiedziałam że zostaniemy u pani.dr
    Ja się wczoraj poczułam tak jakbyśmy wygrali w totka :) mimo, że nie wiem jak to dalej u nas będzie to i tak się bardzo cieszę.
    Dobry lekarz to jest połowa sukcesu, nie będziemy już błądzić jak dzieci we mgle.

    Także naprawdę cieszę się, że trafiłam na to forum i dzięki Wam udaliśmy się do pani dr.
    Srebrzysta za dużo już przeszliście, teraz musi być już tylko dobrze :)

    srebrzysta lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 pani doktor daje Wam szanse na naturalne starania? bo u nas HBA 58% i tylko in vitro..


    Kate &&&&&!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erl wrote:
    October, wybrałam szpital na Wyspiańskiego, chodziliśmy tam na szkołę rodzenia, jest bardzo przyjemna sala do porodu rodzinnego (przytłumione światło, CD na własną muzykę, prysznic, piłka, drabinki, w miarę domowy klimat, obok osobny pokoik dla taty z lodówką), dostępne jest ZZO i obecnie gaz rozweselający do znieczulenia. Opieka personelu podobna w obu szpitalach porównując z Wojewódzkim, ale obecnie w Wojewódzkim trwa remont części oddziału położniczego, z tego co czytałam relacje dziewczyn które rodziły tam w ostatnich miesiącach powoduje to większy ścisk na salach, zamieszanie i nerwowość personelu. Ale za 9 miesięcy powinno być po remoncie. W Wojewódzkim na plus jest wanna (na Wyspiańskiego prysznic w sali porodu rodzinnego), na minus brak dostępności ZZO, do znieczulenia tens (trzeba zakupić własne nakładki) i kroplówka z paracetamolem i nospą która niewiele daje jeśli cokolwiek. Acha! Jeszcze jedna bardzo ważna różnica, położne na Wyspiańskiego starają się w miarę możliwości nie nacinać krocza, podczas gdy w Wojewódzkim to niemal rutyna w trakcie porodu. Mój prowadzący to dr Biernacki, jestem bardzo zadowolona z prowadzenia ciąży. On pracuje w Wojewódzkim właśnie, z tymże przez ten remont nie bardzo chcę tam rodzić, no i w murach szpitala na Wyspiańskiego ogółem mi przyjemniej.

    A ten lekarz w wojewódzkim przyjmuje na NFZ czy prywatnie? Bo widziałam ze ma gabinet w centrum Bielska.

  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 13 października 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    October88 wrote:
    A ten lekarz w wojewódzkim przyjmuje na NFZ czy prywatnie? Bo widziałam ze ma gabinet w centrum Bielska.
    Tylko prywatnie.
    Na początku ciąży miałam pomysł prowadzić ciążę na NFZ, ale przeszło mi przy objawach pierwszej infekcji kiedy okazało się że żeby przyjść z tego powodu do mojej lekarki muszę przyjść do niej w jeden z 2 dni w tygodniu kiedy przyjmuje i prosić o przyjęcie. Generalnie odradzam prowadzenie ciąży na NFZ... Do mojego lekarza z każdą sprawą mogę zadzwonić albo napisać SMS i zawsze mam odpowiedź. To bardzo duży komfort i poczucie bezpieczeństwa. Choć koszty są.. ja miałam wizyty raz w miesiącu 150 zł każda. Jeśli pobierany był wymaz to +40 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2018, 11:54

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2512

    Wysłany: 13 października 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    monik123 pani doktor daje Wam szanse na naturalne starania? bo u nas HBA 58% i tylko in vitro..


    Kate &&&&&!
    Na chwilę obecną nie, jednak w związku z tym, że wyniki M polepszyły się po zmianie pracy to wdrożyła dodatkowe suplementy i po 3 miesiącach mamy sprawdzić, bo u mnie oprócz podejrzenia wodniaka wszystko jest w porządku, więc wszystko teraz zależy od tego czy to HBA się poprawi i co z moim jajowodem

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Na chwilę obecną nie, jednak w związku z tym, że wyniki M polepszyły się po zmianie pracy to wdrożyła dodatkowe suplementy i po 3 miesiącach mamy sprawdzić, bo u mnie oprócz podejrzenia wodniaka wszystko jest w porządku, więc wszystko teraz zależy od tego czy to HBA się poprawi i co z moim jajowodem

    Ciekawe podejście. Nam doktor mówił że NIEZNACZNIE może się poprawić ale nie więcej niż 5-10%. Jakie to suplementy?

‹‹ 650 651 652 653 654 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ