X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Jestem w kontakcie z dziewczyną ktora ma miec przepisane te leki (jakieś czeskie). Musze jej dopytać o nazwe. Ale bardziej na razie interesuje mnie czy zadziałają.


    Emilka, a gdyby sie u niej sprawdziły, chciałabyś z nimi spróbować? Ja nie wiem jak to jest z tą interleukina 10. Wczoraj odkopywałam różne wyniki badań i widziałam, że u mnie też była mocno poniżej normy. Ja dostałam encorton, ale wiem, że u Ciebie sam steryd się nie sprawdził.

    klz96iye30cupjne.png
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katia92 wrote:
    Dzięki dziewczyny,
    Zacznę od dr Rams ciekawe kiedy będzie termin..
    A powiedzcie mi czy do poradni genetycznej tu u nas w Olsztynie warto się wybierać czy szkoda czasu?


    KAtia ja z wynikiem kariotypow i innych mutacji byłam w poradni w szpitalu dziecięcym. Przyjmuje tam jedna pani profesor, ale nazwiska nie pamiętam...jakoś na S. Generalnie zadzwoniłam tam i kazała mi przyjść za 2-3 dni w ramach prywatnej wizyty (koszt 120zł). Dla mnie trochę mimo wszystko stracony czas i kasa, bo 1) była mocno rozkojarzona - zaczynała jej się przerwa; 2) co chwilę ktoś wchodził z pacjentów lub rodziców małych pacjentów więc w trakcie mojej wizyty ogarniała jeszcze inne rzeczy. Zbyt wiele się nie dowiedziałam. Pani prof troche mnie nastraszyła, bo powiedziała że z moim wynikiem kariotypu (wynik mam niby prawidłowy, ale wyszła mi inwersja chromosomu 9) mogą pojawiać się poronienia lub urodzenia martwych dzieci. Oczywiście załamka i wtedy dobrą genetyczkę poleciła mi xyz- dr Renatę Posmyk.

    klz96iye30cupjne.png
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asamene trzymam kciuki, aby beta jednak ładnie odbiła i z dzieciątkiem było wszystko dobrze &&&

    klz96iye30cupjne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mag87 wrote:
    Izu dzięki, samopoczucie jest ok, fizycznie też czuję się dobrze poza coraz częstszymi twardnieniami brzucha. Dzisiaj mam wizytę także dowiem się w jakiej kondycji jest moja szyjka. Mam nadzieje, że nie skróciła się jeszcze bardziej, ale jeśli tak to nie będę dyskutować i prawdopodobnie do końca tygodnia położę się w szpitalu (chyba, że dr W zapomni:)).

    Ohh ten mój Cudek codziennie budzi mnie o 6 kopniakami :) Czekam już z niecierpliwością , ale stresik też jest. Wczoraj na szkole rodzenia doradczyni laktacyjna sprawdziła mi piersi i może być problem z pełnym wykarmieniem. Już się zaopatrzyłam w osłonki formujące i przystawkę do laktatora i będziemy walczyć !

    Jakie plany u Ciebie? Ruszacie na wiosnę po swojego bobasa?
    Mag to trzymam kciuki za wizytę, oby wszystko wyszło po Twojej myśli. Cieszę się że fizycznie ok i możesz się cieszyć z uroków ciąży do końca ;)

    My małymi kroczkami zaczynamy się nastawiać na zabranie Kropka, ale to dopiero maj / czerwiec ;) w następnym cyklu planuję zrobić immunosupresję. Mag czy ja dobrze kojarzę,że Tobie też P zalecił immunosupresie, ale podchodziłas na samym sterydzie??

    Wiki03 lubi tę wiadomość

  • Fionka Ekspertka
    Postów: 229 178

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asamene wrote:
    Beta w sobotę 69. Dr powiedziała ze wynik jest mały i musimy mieć świadomość że ciąża może przestać sie rozwijać. Dzisiaj kolejna beta i wynik 195 a progesteron 26 i niestety coraz większe plamienie. Dr powiedziała żeby zwiększyć dawki leków. Teraz czekam do piątku z kolejną betą.

    Trzymam kciuki, przyrost masz prawidłowy i oby plamienia ustały. Ja przy 2 poronieniach nie badałam progesteronu, po kolejnym transferze, gdy znowu pojawiło się krwawienie zbadałam progesteron (był malutki, a Artemida nie praktykuje jego badanie), bez konsultacji z lekarzem zwiększyłam dawkę przyjmowanych leków x 2. Mam nadzieje, że u Ciebie większa dawka też wpłynie pozytywnie na dalszą ciąże.

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asamene wrote:
    Beta w sobotę 69. Dr powiedziała ze wynik jest mały i musimy mieć świadomość że ciąża może przestać sie rozwijać. Dzisiaj kolejna beta i wynik 195 a progesteron 26 i niestety coraz większe plamienie. Dr powiedziała żeby zwiększyć dawki leków. Teraz czekam do piątku z kolejną betą.


    Trzymam mocno kciuki &&&

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Asmene trzymam kciuki & &

    Mag powodzenia na wizycie i daj znać, vo dr powiedział. Ta doradczyni zauważyła, że jest jakiś problem z budową brodawki, że może być kłopot z kp?

  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na 6 kwietnia przyjdzie:
    Ena - o ile nic się nie przypałęta dzieciaczkom ( odpukać puk puk puk )
    Ona84
    Agonia777
    Emilka

    Gosia nie wiadomo czy przyjdzie bo w chwili obecnej mała chora i możliwe, że jeszcze nie zaryzykuje z odwiedzinami. Pozostałe dziewczyny, która jeszcze może się zjawić, bo jest nas mało.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polopiryna, ASIASTOKROTKA, Smerfetka, Goldenka i inne reszta dziewczyn przyjedziecie na spotkanie :)?

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Polopiryna, ASIASTOKROTKA, Smerfetka, Goldenka i inne reszta dziewczyn przyjedziecie na spotkanie :)?

    Ja nie wiem, musze poczekac na grafik męża :(

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mag87 wrote:
    Emilka, a gdyby sie u niej sprawdziły, chciałabyś z nimi spróbować? Ja nie wiem jak to jest z tą interleukina 10. Wczoraj odkopywałam różne wyniki badań i widziałam, że u mnie też była mocno poniżej normy. Ja dostałam encorton, ale wiem, że u Ciebie sam steryd się nie sprawdził.

    Ja nie mialam encortonu bo Pasnik powiedział ze tylko szczepienia. interleukine 10 mam w normie ale zdaniem Pasnika powinna być wyższa. Na razie chce sie zaopatrzyc w koenzym Q10 ktory podwyzsza podobnk tą interleukine. Zobaczę co jeszcze powiedzą w Invikcie. Jeśli zaproponuja encorton to skorzostam jesli nie to chce spróbowac podejsc normalnie. A jesli tej dziewczynie te leki pomogą to i ja sprobuje gdyby sie nie powiodlo. Ja jestem ciagle sceptycznie nastawiona do immunologii iii moze flatego ze moje wszystkie wyniki w jej kierunku nie wskazaly nieprawidlowosci. I tsk naprawde to nawet nie wiem czy ta interleukina s moim przypadku jest przyczyna niepowodzeń bo wcale nie jest mała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 14:21

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Ja nie wiem, musze poczekac na grafik męża :(
    Ale to sobota by była

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Ja nie mialam encortonu bo Pasnik powiedział ze tylko szczepienia. interleukine 10 mam w normie ale zdaniem Pasnika powinna być wyższa. Na razie chce sie zaopatrzyc w koenzym Q10 ktory podwyzsza podobnk tą interleukine. Zobaczę co jeszcze powiedzą w Invikcie. Jeśli zaproponuja encorton to skorzostam jesli nie to chce spróbowac podejsc normalnie. A jesli tej dziewczynie te leki pomogą to i ja sprobuje gdyby sie nie powiodlo. Ja jestem ciagle sceptycznie nastawiona do immunologii iii moze flatego ze moje wszystkie wyniki w jej kierunku nie wskazaly nieprawidlowosci. I tsk naprawde to nawet nie wiem czy ta interleukina s moim przypadku jest przyczyna niepowodzeń bo wcale nie jest mała.

    Emilko ja chyba bym jeszcze na Twoim miejscu zbadała KIRy. Może tu jest u Ciebie problem... Teraz jest wiele ciąż na forum po accofilu.
    Podobno można im wysłać krew przez kuriera. To zawsze jakieś udogodnienie. Ja chyba skorzystam z tej opcji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 15:00

    Izaura lubi tę wiadomość

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Ale to sobota by była


    Wiem, ale on ma służby i w weekendy

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 a Ty kiedy startujesz kochana? &&

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Wiem, ale on ma służby i w weekendy
    A ty z daleka Smerfetka?

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Wiki03 a Ty kiedy startujesz kochana? &&

    8 kwietnia mam wizytę startowa i pewnie od nastepnego dnia zacznę się kłuć 😊

    Smerfetka 84 lubi tę wiadomość

  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 19 marca 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nie wiem, czy mnie ktokolwiek pamięta, ale po przymusowej przerwie wracam do gry :)

    Najpierw mam mieć histeroskopię -czy ktoś z Was miał ten zabieg w Artemidzie?

    I czytam wpisy, by lepiej jechać do Gda, Wawy itp - trochę mnie to martwi. Czemu macie takie opinie? Nie wiem, jak to czasowo ma wyglądać, ale chcę podejść do IVF jeszcze przed wakacjami. Nie wiem, czy po histeroskopii od razu można podchodzić.

    Marzenia się spełnia :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    8 kwietnia mam wizytę startowa i pewnie od nastepnego dnia zacznę się kłuć 😊
    Super!!!! To będzie owocna wiosna/ lato :)

    Wiki03 lubi tę wiadomość

  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 19 marca 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J_agoda wrote:
    Cześć, nie wiem, czy mnie ktokolwiek pamięta, ale po przymusowej przerwie wracam do gry :)

    Najpierw mam mieć histeroskopię -czy ktoś z Was miał ten zabieg w Artemidzie?

    I czytam wpisy, by lepiej jechać do Gda, Wawy itp - trochę mnie to martwi. Czemu macie takie opinie? Nie wiem, jak to czasowo ma wyglądać, ale chcę podejść do IVF jeszcze przed wakacjami. Nie wiem, czy po histeroskopii od razu można podchodzić.
    W następnym cyklu po histeroskopi można podejść do ivf. Mi właśnie w taki sposób się udało

    J_agoda lubi tę wiadomość

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
‹‹ 1928 1929 1930 1931 1932 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ