X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Monika1983 Przyjaciółka
    Postów: 67 97

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monna1 wrote:
    No to dajesz mi nadzieję bo cały czas się waham czy artemida czy gdzieś dalej. Czytając opinie zastanawialam się czy wogole komus tam się udaje. Mamy bardzo podobną sytuację zdrowotną jak Wy.
    Hej....nie wiem czy to od kliniki zależy czy też nie....napewno ogrom szczęścia....Ja po swoim przykładzie mogę powiedzieć że to szczęście...7lat naturalnej próby,walka z chorobą,3operacje,brak jajowodów,amh 0.05i Cud nad Cudami za pierwszym podejściem zostaniemy rodzicami... także trzeba mieć zawsze iskierkę nadzieji 🤗🥰

    Smerfetka 84, martusiek90, Karcia, Halszka112, asiastokrota, EnaEna, Wiki03 lubią tę wiadomość

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do mamusiek, jaką spacerówkę polecacie? Mamy fajną od kompletu 2w1 espiro ale ona trochę duża a potrzebuję drugiej która jeździłby ze mną w samochodzie na zakupy, żeby nadawała się do samolotu itp taka poręczna tzn łatwa do złożenia nie za ciężka ale wygodna dla Małej

    Smerfetka ja też kochałam swoją spacerowke 2w1 z roan bass ale jak lecielismy do Hiszpanii to kupiliśmy kinderkraft Grand, nie jest taka mała ale się składa i najważniejsze dla mnie jest to że ma funkcję rozłożenia na płasko więc dziecko może spokojnie spać przy jakieś dłuższej wycieczce, a i jeszcze nie kosztuje milionów monet. Ja polecam

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Smerfetka ja też kochałam swoją spacerowke 2w1 z roan bass ale jak lecielismy do Hiszpanii to kupiliśmy kinderkraft Grand, nie jest taka mała ale się składa i najważniejsze dla mnie jest to że ma funkcję rozłożenia na płasko więc dziecko może spokojnie spać przy jakieś dłuższej wycieczce, a i jeszcze nie kosztuje milionów monet. Ja polecam

    Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź, właśnie też potrzebuje rozkładanej na płasko nie musi być mała ma być funkcjonalna i tak jak piszesz odpowiednią na wyloty

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze bardzo dużo osób na lotnisku miało spacerowke joie, myślę że też jest dobra i trochę wyżej cenowo od kinderkraft Grande.

  • słomka :) Autorytet
    Postów: 404 297

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do mamusiek, jaką spacerówkę polecacie? Mamy fajną od kompletu 2w1 espiro ale ona trochę duża a potrzebuję drugiej która jeździłby ze mną w samochodzie na zakupy, żeby nadawała się do samolotu itp taka poręczna tzn łatwa do złożenia nie za ciężka ale wygodna dla Małej

    recaro citylife, waży ok 5,5kg zajmuje mało miejsca po złożeniu, rozkłada się do spania
    Z wad: ciężko się podbija, więc raczej tylko na równe chodniki,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2020, 08:43

    3i49krhmsotex3vt.png

    16.04.2016- I iui :(
    12.05.2016- II iui :(
    02.07.2016- III iui :(
  • Karola34 Ekspertka
    Postów: 235 483

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników mam 34 lata
    AMH 2,64
    W 3 dniu cyklu
    FSH 15,36
    Lh 11,66
    Estradiol 40.67
    Niedoczynnosc tarczycy i hasimoto.
    Podchodzę do inseminacji czy mam szansę z takimi wynikami??

  • Monika1983 Przyjaciółka
    Postów: 67 97

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola34 wrote:
    Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników mam 34 lata
    AMH 2,64
    W 3 dniu cyklu
    FSH 15,36
    Lh 11,66
    Estradiol 40.67
    Niedoczynnosc tarczycy i hasimoto.
    Podchodzę do inseminacji czy mam szansę z takimi wynikami??
    Hej nie jestem lekarzem więc nie jestem w stanie zinterpretować wyników.....Wynik jest to wynik a w życiu inaczej wychodzi....ja na in vitro miałam 2-3% minimalnie a udało się za pierwszym podejściem....fakt nie załapałam się wogole na refundację leków bo według statystyk i wyników nie powinnam zostać już mamą a tu proszę 6miesiac zaraz zaczynam....także bądź dobrej myśli i pozwól działać lekarzom 😘🤗

    nadziejka88, martusiek90, Halszka112, Karcia, Wiki03 lubią tę wiadomość

  • Kacha5000 Autorytet
    Postów: 377 389

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monna1 wrote:
    No to dajesz mi nadzieję bo cały czas się waham czy artemida czy gdzieś dalej. Czytając opinie zastanawialam się czy wogole komus tam się udaje. Mamy bardzo podobną sytuację zdrowotną jak Wy.
    Hej, ja mialam tylko za złe że po pierwszej procedurze gdzie w 6 dobie powstala nam słaba blaska nie chcieli robić żadnej dodatkowej diagnostyki. Stwierdzili, że to raczej pech no bo młoda bo szczupla bo.... Nawet kariotypow, bo drogie 🤦‍♀️ więc glownie dlatego podjęłam decyzje o zmianie kliniki.

    f2w3s65g3uk59g3s.png

    11.2016 - niedoczynność tarczycy
    02.2017 - podwyższona prolaktyna
    03.2017- 3 cykle z letrozolem
    Dluga przerwa ze staraniem...
    01.2019 - 2x inseminacja
    04.2019 - start in vitro dlugi protokół
    05.2019 - punkcja pobrano 17 komórek, szóstego dnia powstala blastka o notach 333.
    Crio 😔
    Zmiana kliniki Novum Warszawa
    Listopad start procedury
    4.12.2019 transfer dwudniowca 😄
    30.12.2019 ❤
    3x❄ dwudniowcow
  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do mamusiek, jaką spacerówkę polecacie? Mamy fajną od kompletu 2w1 espiro ale ona trochę duża a potrzebuję drugiej która jeździłby ze mną w samochodzie na zakupy, żeby nadawała się do samolotu itp taka poręczna tzn łatwa do złożenia nie za ciężka ale wygodna dla Małej

    Smerfetka ja doświadczenia w spacerówce jeszcze nie mam, ale dużo czytałam opinii i chyba zdecyduję się na joie albo valco snap 4 sport

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha5000 wrote:
    Hej, ja mialam tylko za złe że po pierwszej procedurze gdzie w 6 dobie powstala nam słaba blaska nie chcieli robić żadnej dodatkowej diagnostyki. Stwierdzili, że to raczej pech no bo młoda bo szczupla bo.... Nawet kariotypow, bo drogie 🤦‍♀️ więc glownie dlatego podjęłam decyzje o zmianie kliniki.

    Kacha a w novum zaczęli diagnostykę od katiotypow?

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goldenka28 wrote:
    Smerfetka ja doświadczenia w spacerówce jeszcze nie mam, ale dużo czytałam opinii i chyba zdecyduję się na joie albo valco snap 4 sport

    Oglądałam ten valco i powiem Ci że jak dla mnie jest za sztywny w prowadzeniu. Joie był ok espiro Sonic i jeszcze baby design . Wybieramy się przy okazji do kangurka i zobaczymy co tam poleca. Do wiosny ciut czasu jest więc nie spinam się tylko na spokojnie coś dobrego chcemy wybrać i takiego żeby po jednym locie nam się nie rozpadło

    goldenka28 lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Kacha5000 Autorytet
    Postów: 377 389

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Kacha a w novum zaczęli diagnostykę od katiotypow?
    Tak od razu, kolejnym krokiem była histeroskopia. Dodatkowo homocysteina. Badania męża nasienia bardzo dokladnie łącznie z fragmentacja DNA.

    Acha i mowilo z3 cz3kamy trzy mi3siace bo trzeba wdrozyc suplementacje na poprawę komorek i nasienia. W Arte chvieli pd razu znow mnie stymulowac...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2020, 19:05

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    f2w3s65g3uk59g3s.png

    11.2016 - niedoczynność tarczycy
    02.2017 - podwyższona prolaktyna
    03.2017- 3 cykle z letrozolem
    Dluga przerwa ze staraniem...
    01.2019 - 2x inseminacja
    04.2019 - start in vitro dlugi protokół
    05.2019 - punkcja pobrano 17 komórek, szóstego dnia powstala blastka o notach 333.
    Crio 😔
    Zmiana kliniki Novum Warszawa
    Listopad start procedury
    4.12.2019 transfer dwudniowca 😄
    30.12.2019 ❤
    3x❄ dwudniowcow
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha5000 wrote:
    Tak od razu, kolejnym krokiem była histeroskopia. Dodatkowo homocysteina. Badania męża nasienia bardzo dokladnie łącznie z fragmentacja DNA.

    Acha i mowilo z3 cz3kamy trzy mi3siace bo trzeba wdrozyc suplementacje na poprawę komorek i nasienia. W Arte chvieli pd razu znow mnie stymulowac...

    To rzeczywiście profesjonalnie podeszli do tematu w novum. Pięknie że się udało. Życze spokojnej, nudnej ciąży :)

  • 35nina Ekspertka
    Postów: 165 139

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    To rzeczywiście profesjonalnie podeszli do tematu w novum. Pięknie że się udało. Życze spokojnej, nudnej ciąży :)

    Chodząc do Artemidy tez zastanawiałam się czy komukolwiek tam się udaje. My zrezygnowaliśmy po 9 miesiącach - miałam tam dwie inseminacje.
    Przerażał mnie chaos tam panujący. To ze nie miałam swojego lekarza prowadzącego a byłam pacjentka przypadkowych lekarzy którzy akurat mieli dyżur w dniu mojej wizyty. Notoryczne opóźnienia wizyt na porządku dziennym. Lekarz mówiący na wizycie przed inseminacja żeby się nie nastawiać ze się uda, żeby nie próbować w nieskończoność i rozważyć adopcje ... Pomyłkowe wykonywanie innych badań przez laboratorium niż te które miały być wykonane. I tak można by wymienieniac i wymieniać.
    Przez wszystkie powyższe sytuacje nie zdecydowaliśmy się na in vitro w Artemidzie. Nie ufałam żadnemu lekarzowi a tak nie powinno być.

    Zmieniliśmy klinike na Novum. I przeżyliśmy szok. Artemida jest lata świetlne w tyle za Novum pod każdym względem. Wreszcie miałam swojego lekarza prowadzącego któremu zaufałam bezgranicznie i dzięki któremu kończę właśnie 14 tydzień ciąży. Nie usłyszałam od niego żadnych tekstów o adopcji a na moje pytanie czy mamy jakakolwiek szanse odpowiedział po prostu „po to tu jestem”. Z lekarzem prowadzącym mogłam konsultować się telefonicznie każdego dnia. I ten spokój panujący w klinice - tam nikt nie biega, nie myli wyników, każdy doskonale wie co ma robić i za co odpowiada.

    W Artemidzie zmarnowaliśmy prawie rok. Dlatego jeśli w klinice w której jesteście coś Wam nie odpowiada, nie czujecie się bezpiecznie, macie wątpliwości bo nie czujecie się zaopiekowane to szukajcie dalej. Nie warto marnować cennego w przypadku niepłodności czasu.

    Halszka112, Wiki03, Karcia, Izaura, Laura85 lubią tę wiadomość

    3 x nieudane IUI
    01.06. 2019 ICSI- pobrane tylko dwie komórki z których mamy dwa zarodki
    04.06.2019 transfer świeżego zarodka, beta rośnie a potem staje w miejscu 😞
    16.10.2019 crio trzydniowego zarodka - nasz jedyny mrożaczek

    11 dpt beta 417,2
    13 dtp beta 1176,0
    15 dtp beta 2723,0
    19 dtp beta 10 330,0
    23 dtp beta 25 560,0
    29 dtp beta 58 737,0
    29 dtp mamy ❤️

    30.06.2020 urodził się mój mały wymarzony, wyczekany, wyczarowany cud ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha5000 i 35nina u jakich lekarzy leczycie się w Novum? Też przeniosłam się z Artemidy do Novum... i też mam podobne wrażenia na temat tej kliniki. Przepaść w stosunku do Artemidy. Tylko niestety nam się jeszcze nie udało... a już dwie procedury w Novum za nami...

  • 35nina Ekspertka
    Postów: 165 139

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    Kacha5000 i 35nina u jakich lekarzy leczycie się w Novum? Też przeniosłam się z Artemidy do Novum... i też mam podobne wrażenia na temat tej kliniki. Przepaść w stosunku do Artemidy. Tylko niestety nam się jeszcze nie udało... a już dwie procedury w Novum za nami...

    Moim lekarzem jest dr Lewandowski. Pierwsza ciąże poroniłam, udało się za drugim razem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 10:42

    3 x nieudane IUI
    01.06. 2019 ICSI- pobrane tylko dwie komórki z których mamy dwa zarodki
    04.06.2019 transfer świeżego zarodka, beta rośnie a potem staje w miejscu 😞
    16.10.2019 crio trzydniowego zarodka - nasz jedyny mrożaczek

    11 dpt beta 417,2
    13 dtp beta 1176,0
    15 dtp beta 2723,0
    19 dtp beta 10 330,0
    23 dtp beta 25 560,0
    29 dtp beta 58 737,0
    29 dtp mamy ❤️

    30.06.2020 urodził się mój mały wymarzony, wyczekany, wyczarowany cud ❤️
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35nina wrote:
    Chodząc do Artemidy tez zastanawiałam się czy komukolwiek tam się udaje. My zrezygnowaliśmy po 9 miesiącach - miałam tam dwie inseminacje.
    Przerażał mnie chaos tam panujący. To ze nie miałam swojego lekarza prowadzącego a byłam pacjentka przypadkowych lekarzy którzy akurat mieli dyżur w dniu mojej wizyty. Notoryczne opóźnienia wizyt na porządku dziennym. Lekarz mówiący na wizycie przed inseminacja żeby się nie nastawiać ze się uda, żeby nie próbować w nieskończoność i rozważyć adopcje ... Pomyłkowe wykonywanie innych badań przez laboratorium niż te które miały być wykonane. I tak można by wymienieniac i wymieniać.
    Przez wszystkie powyższe sytuacje nie zdecydowaliśmy się na in vitro w Artemidzie. Nie ufałam żadnemu lekarzowi a tak nie powinno być.

    Zmieniliśmy klinike na Novum. I przeżyliśmy szok. Artemida jest lata świetlne w tyle za Novum pod każdym względem. Wreszcie miałam swojego lekarza prowadzącego któremu zaufałam bezgranicznie i dzięki któremu kończę właśnie 14 tydzień ciąży. Nie usłyszałam od niego żadnych tekstów o adopcji a na moje pytanie czy mamy jakakolwiek szanse odpowiedział po prostu „po to tu jestem”. Z lekarzem prowadzącym mogłam konsultować się telefonicznie każdego dnia. I ten spokój panujący w klinice - tam nikt nie biega, nie myli wyników, każdy doskonale wie co ma robić i za co odpowiada.

    W Artemidzie zmarnowaliśmy prawie rok. Dlatego jeśli w klinice w której jesteście coś Wam nie odpowiada, nie czujecie się bezpiecznie, macie wątpliwości bo nie czujecie się zaopiekowane to szukajcie dalej. Nie warto marnować cennego w przypadku niepłodności czasu.


    Ja mam kompletnie odwrotne doświadczenie z Artemida. Lekarz od transferu do porodu ten sam. Nigdy problemu z wynikami. Owszem opóźnienia również mocno mnie drażniły ale nie mogę złego słowa powiedzieć na Artemidę

    Monika1983 lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    Kacha5000 i 35nina u jakich lekarzy leczycie się w Novum? Też przeniosłam się z Artemidy do Novum... i też mam podobne wrażenia na temat tej kliniki. Przepaść w stosunku do Artemidy. Tylko niestety nam się jeszcze nie udało... a już dwie procedury w Novum za nami...

    Choć się tu już od jakiegoś czasu nie udzielam to od czasu do czasu wchodzę poczytać. Ja również zmarnowalam dwa lata staran w Artemidzie i kupe kasy. Wszystkie badania, wizyty, leki, inseminacje wyniosły nas 22 tyś. Również przenieśliśmy się do novum i uważamy że to wielka przepaść. Teraz nie wiem jak mogłam zgadzać się na to co działo się w artemidzie.

  • Kacha5000 Autorytet
    Postów: 377 389

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    Kacha5000 i 35nina u jakich lekarzy leczycie się w Novum? Też przeniosłam się z Artemidy do Novum... i też mam podobne wrażenia na temat tej kliniki. Przepaść w stosunku do Artemidy. Tylko niestety nam się jeszcze nie udało... a już dwie procedury w Novum za nami...
    Ja w sumie troche przypadkiem koniec końcu procedurę mialam u dr Obuchowskiej (wczesniejsza pp 2 wizytach ppszla na zwolnienie lekarskie) tak sie złożyło ze po procedure punkcje i transfer ta sama lekarka.

    Trzymam kciuki za Was, może coś warto w tej immunologii pogrzebać choc jak w temacie nie jestem.

    Dziekuje za kciuki przydadzą się bo to dopiero początek.

    Nie chce jakoś psioczyc na Artemide, ale komfort psychiczny mialam noesampwity w Novum bez porównania.

    f2w3s65g3uk59g3s.png

    11.2016 - niedoczynność tarczycy
    02.2017 - podwyższona prolaktyna
    03.2017- 3 cykle z letrozolem
    Dluga przerwa ze staraniem...
    01.2019 - 2x inseminacja
    04.2019 - start in vitro dlugi protokół
    05.2019 - punkcja pobrano 17 komórek, szóstego dnia powstala blastka o notach 333.
    Crio 😔
    Zmiana kliniki Novum Warszawa
    Listopad start procedury
    4.12.2019 transfer dwudniowca 😄
    30.12.2019 ❤
    3x❄ dwudniowcow
  • myszka1989 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich.

    Po prawie 5 latach starań o dzieciątko lekarz powiedział, że powinniśmy zgłosić się do Kliniki leczenia niepłodności, in vitro to nasza ostatnia nadzieja. Nigdy nie przypuszczałam, że niepłodność będzie mnie dotyczyć, więc nigdy nie interesowałam się czym jest in vitro i jak wygląda cała procedura. Pomału zaczynam się oswajać z tą myślą i interesować wszystkim co związane z in vitro. To tak w kilka słowach wstępu, ale do sedna...

    Piszę w tym temacie ponieważ pomimo, że jestem z Grudziądz i w okolicy jest kilka klinik leczenie niepłodności to lekarz polecił mi Artemidę w Białymstoku, konkretnie dr Wołczyńskiego twierdząc, że w tych pobliskich klinikach (Bydgoszcz, Gdańsk itd.) zedrą z nas bardzo dużo pieniędzy. Poczytałam trochę tu i ówdzie i faktycznie, może to być prawda. Martwi mnie jednak trochę, że ta klinika jest prawie 400 km od mojego miejsca zamieszkania i zastanawiam się jak to pogodzić z pracą i życiem codziennym. Nie wiem ile wizyt nas czeka, nie wyobrażam sobie żeby np co drugi dzień dojeżdżać do lekarza tyle kilometrów. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, może też musiałyście dojeżdżać i macie jakieś rady.

‹‹ 2071 2072 2073 2074 2075 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ