X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • nowa35 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 15 września 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    Najważniejsze, że zdrowe :) a wolelibyście chłopca czy dziewczynke?

    Martusiek jak u Ciebie?

    Ja wczoraj odwiedziłam poraz pierwszy Artemide. Szczerze powiedziawszy to jestem niemile zaskoczona. ( oczywiscie porównując do Incivta do W-wy). Dr Domitrz nastawiony tylko na in vitro. na tym cała nasza wizyta polegała. Pytajac czy moge zajsc naturalnie i czemu akurat mam startowac na in vitro od razu ( nie to, zebym była przeciwnikiem). To stwierdził, że szkoda czasu na inne zabawy i wyrzucania pieniedzy w błoto. To my od razu to jak jest u nas i czemu np. nie inseminacja? to jego odpowiedz ciagle tylko in vitro in vitro. Moze sie nie udac a Pani pozniej zajdzie naturalnie. Nie znalazł żadnej przyczyny czemu nie ma dziecka. usg robił mi też szybko. Nie koniecznie skupiajac na tym c trzeba. Mam tyłozgięcie i to go bardziej interesowało niż jak mnie kiedy mogł mi peknac pechrzyk i czy pekł. Czy mam płyn w zatoce douglasa. na pytanie co ma znaczenie te moje tyłozgiecie?? A on: nic. Tak maja brunetki, blondynki. Po stanowczym nastawieniu, że nie chcemy od razu in vitro, bo nie przedstawił nam jakis konkretow, doszedł, że moze zaproponwac nam insemicje, która daje 10% zajscia w ciaze. to pytam jak to mozliwe jak naturalnie to 20% , stymulujac leki to prawie 30%. To jak mozliwe ze inseminacja to tylko 10%. a on ze jestem dobrze przygotowana i zero wytłumaczenia. Jesli zdecydowalisbymy sie na inseminacje to na monitoring i sam zabieg zalezy na kogo trafimy. Mowie mu, czy jest taka mozliwosc by od poczatku do konca byl jeden lekarz ( tak jest w stolicy, co pozwala ominac tlumaczenia co i jak, bo sam wie co zapisuje po kazdej wizycie, kazdy ma swoj styl itp),a on ze to nie choinka by miec zyczenia. Nie ujmuje mu komeptencji, bo moze ma wiedze, jednak......300 zł wyrzucone w błoto. a jak Wasze odczucia?

    Karcia jak u Ciebie?



    Cześć wszystkim,

    jestem tu nowa i pewnie będę mieć dużooo pytań, mam nadzieję, że pomożecie i może dzięki temu będę się mniej stresować...

    Żółwik....ja też mam takie samo wrażenie po wizycie w artemidzie, dr D rzeczywiście jakby nastawiony tylko na jedno, tzn in vitro...nie wiem dlatego co robić..czy zastanawiać się nad inseminacją czy jednak zaufać i od razu na głęboką wodę...

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 16 września 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa35 wrote:
    Cześć wszystkim,

    jestem tu nowa i pewnie będę mieć dużooo pytań, mam nadzieję, że pomożecie i może dzięki temu będę się mniej stresować...

    Żółwik....ja też mam takie samo wrażenie po wizycie w artemidzie, dr D rzeczywiście jakby nastawiony tylko na jedno, tzn in vitro...nie wiem dlatego co robić..czy zastanawiać się nad inseminacją czy jednak zaufać i od razu na głęboką wodę...


    A byłaś jeszcze u kogoś ? Ja tez jestem zielona choć wydawało mi się ze niewiele wiem. Także nie jesteś sama :)
    JaKa jest Twoja droga ?
    Znasz przyczynę czemu nie macie dzidziusia ?
    Ja ten cykl mam przejść normalnie a w następnym próbuje z inseminacja. Badania są takie same do jednego i drugiego. Ani in vitro ani inseminacja nie daje Ci pewności . Zarówno jednego i drugiego są zwolniennicy i przeciwnicy. Jeśli jest szansa to ja bym próbowała mniej inwazyjna metoda. Chyba ze gin mówi ze nie ma szans by zadziałała to nie ma co w nią iść. A Dr D to chyba ma prowizje od tych zabiegów bo ja strasznie byłam rozczarowana. Zamiast szukać przyczyn to tylko jedno....

  • nowa35 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 16 września 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    A byłaś jeszcze u kogoś ? Ja tez jestem zielona choć wydawało mi się ze niewiele wiem. Także nie jesteś sama :)
    JaKa jest Twoja droga ?
    Znasz przyczynę czemu nie macie dzidziusia ?
    Ja ten cykl mam przejść normalnie a w następnym próbuje z inseminacja. Badania są takie same do jednego i drugiego. Ani in vitro ani inseminacja nie daje Ci pewności . Zarówno jednego i drugiego są zwolniennicy i przeciwnicy. Jeśli jest szansa to ja bym próbowała mniej inwazyjna metoda. Chyba ze gin mówi ze nie ma szans by zadziałała to nie ma co w nią iść. A Dr D to chyba ma prowizje od tych zabiegów bo ja strasznie byłam rozczarowana. Zamiast szukać przyczyn to tylko jedno....


    Kiedyś byłam u dr W ale z powodu ciągle przekładanych wizyt zdecydowałam się pójść do kogoś innego. To dr D powiedział Ci że najpierw normalny cykl a później inseminacja czy sama tak zadecydowałaś ? ile masz lat jeśli mogę zapytać ? czy przed inseminacją też przyjmuje się leki stymulujące?
    Dr D twierdzi w moim przypadku że inseminacja to strata pieniędzy i że są małe szanse.

    Czy jest tu ktoś u kogo dr D przeprowadzał inseminację a później in vitro jak nie wyszło ?

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 17 września 2020, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa35 wrote:
    Kiedyś byłam u dr W ale z powodu ciągle przekładanych wizyt zdecydowałam się pójść do kogoś innego. To dr D powiedział Ci że najpierw normalny cykl a później inseminacja czy sama tak zadecydowałaś ? ile masz lat jeśli mogę zapytać ? czy przed inseminacją też przyjmuje się leki stymulujące?
    Dr D twierdzi w moim przypadku że inseminacja to strata pieniędzy i że są małe szanse.

    Czy jest tu ktoś u kogo dr D przeprowadzał inseminację a później in vitro jak nie wyszło ?


    Nie tylko dr D mówi o tym że inseminacja to strata kasy i czasu. Mam w rodzinie gina i też miałam dylemat co zrobić to mi id razu powiedziała że nie ma co się zastanawiać bo jeśli nie ma naturalnie to inseminacja też nie pomoze i jest to strata kasy

    asiastokrota lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 17 września 2020, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa35 wrote:
    Kiedyś byłam u dr W ale z powodu ciągle przekładanych wizyt zdecydowałam się pójść do kogoś innego. To dr D powiedział Ci że najpierw normalny cykl a później inseminacja czy sama tak zadecydowałaś ? ile masz lat jeśli mogę zapytać ? czy przed inseminacją też przyjmuje się leki stymulujące?
    Dr D twierdzi w moim przypadku że inseminacja to strata pieniędzy i że są małe szanse.

    Czy jest tu ktoś u kogo dr D przeprowadzał inseminację a później in vitro jak nie wyszło ?
    Mam dwóch lekarzy gin w rodzinie i oni twierdzą ze inseminacja nie w każdym przypadku to wyrzucenie pieniędzy w błoto. U mnie nie znają przyczyny czemu nie wychodzi. Wyniki wszystkie mam w normie, mój partner tez. Ja jestem pod opieka lekarza ze stolicy. A ze był na urlopie cały miesiąc to postanowiłam skonsultować to z innym lekarzem i miałam pomysł ze zawsze łatwiej byłoby mi dojeżdżać do Olsztyna. Nawet dr D na koniec stwierdził ze mozna spróbować inseminacja ale on Jest za in vitro. Insemicja i in vitro masz te same badania i tak samo stymulowany cykl. Wyniki ważne są pół roku. Ja w tym cyklu nie zdarzylabym z chlamydia dlatego mam przesunięte. Niecałe 1000 zł to już nie wielki wydatek przy całym tym procesie starania. Ja mam 32 lata

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 17 września 2020, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa35 wrote:
    Kiedyś byłam u dr W ale z powodu ciągle przekładanych wizyt zdecydowałam się pójść do kogoś innego. To dr D powiedział Ci że najpierw normalny cykl a później inseminacja czy sama tak zadecydowałaś ? ile masz lat jeśli mogę zapytać ? czy przed inseminacją też przyjmuje się leki stymulujące?
    Dr D twierdzi w moim przypadku że inseminacja to strata pieniędzy i że są małe szanse.

    Czy jest tu ktoś u kogo dr D przeprowadzał inseminację a później in vitro jak nie wyszło ?

    W artemidzie jak zdecydujesz się na inseminacje to nie wiadomo kto będzie przeprowadzał ani sam zabieg ani kontrole cyklu. To zależy na kogo trafisz.... a dr D jest tylko w środy albo czwartki jakos tak.
    Jeśli lekarz twierdzi ze nie ma sensu i podał jakiś argument to mu uwierz. On chyba zna się najbardziej :) w takim przypadku to bez sensu robienie zabiegu

    Smerfetka 84 lubi tę wiadomość

  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 21 września 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia777 jak dobrze pamiętam to jutro Twój wielki dzień. Trzymam kciuki i czekamy na relację z kursu ❤️.

    Żółwik, martusiek90 lubią tę wiadomość

    Karcia
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 24 września 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia jak było?

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 25 września 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki że teraz ale miałam zamieszanie w pracy i nie miałam siły na nic.
    Na szkoleniu było fajnie. Jest 7 par i jedna samotna dziewczyna. Dwie pary maja już swoje biologiczne dzieci. Pani bardzo miłe wszystko tłumaczyły. Szkolenie będzie składało się z 10 sesji. Po 5 sesji jest wizyta domowa. Po 10 sesji jest spotkanie indywidulne par i omówienie kursu oraz czy mamy szanse na kwalifikacje czy nie. Na razie było trochę sztywno, ale później może być lepiej. Panie bardzo się przyglądają, patrzą kto bierze udział w dyskusjach jak się zachowuje. Do domu dostaliśmy podręcznik i księgę życia to wypełnienia. Dodatkowo dostaniemy tabele potrzeb i motywacji do wypełnienia. Na podstawie tego będą nas analizować ukierunkowywać itp. Podręcznik i księgę życia dostajemy do wypełnienia po każdej sesji i na następna uzupełnioną księgę należy przynieść. Pracy trochę jest ale czego się nie robi by być dobrym rodzicem i dostać kwalifikację. Ze względu na koronę umawiamy się tylko na zajęcia na za tydzień. Kiedy kurs się skończy nie wiemy. Oby w terminie.

    e_mil_ka, Wiki03, martusiek90, Izaura, Karcia, Halszka112, asiastokrota lubią tę wiadomość

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 25 września 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia777 wrote:
    Sorki że teraz ale miałam zamieszanie w pracy i nie miałam siły na nic.
    Na szkoleniu było fajnie. Jest 7 par i jedna samotna dziewczyna. Dwie pary maja już swoje biologiczne dzieci. Pani bardzo miłe wszystko tłumaczyły. Szkolenie będzie składało się z 10 sesji. Po 5 sesji jest wizyta domowa. Po 10 sesji jest spotkanie indywidulne par i omówienie kursu oraz czy mamy szanse na kwalifikacje czy nie. Na razie było trochę sztywno, ale później może być lepiej. Panie bardzo się przyglądają, patrzą kto bierze udział w dyskusjach jak się zachowuje. Do domu dostaliśmy podręcznik i księgę życia to wypełnienia. Dodatkowo dostaniemy tabele potrzeb i motywacji do wypełnienia. Na podstawie tego będą nas analizować ukierunkowywać itp. Podręcznik i księgę życia dostajemy do wypełnienia po każdej sesji i na następna uzupełnioną księgę należy przynieść. Pracy trochę jest ale czego się nie robi by być dobrym rodzicem i dostać kwalifikację. Ze względu na koronę umawiamy się tylko na zajęcia na za tydzień. Kiedy kurs się skończy nie wiemy. Oby w terminie.


    Trzymam kciuki

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 26 września 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia777 czyli takie pierwsze najgorsze bo najbardziej stresujące spotkanie za wami. Teraz powinno być już lepiej. Najg jest to że chodzi się na te kursy a oni mogą na końcu powiedzieć że nie dostanie się kwalifikacji ale to już chyba zadko się zdarza, bo myślę że gdyby im ciśnienie nie grało to przed kursami by dali znać. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać za was bardzo kciuki i zdawaj nam relacje w miarę możliwości.

    Karcia
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 26 września 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia trzymam kciuki by wszystko poszło dobrze :)
    Emilka jak się czujesz który to już tv?

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 27 września 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia ja też trzymam kciuki✊✊✊Mnóstwo pracy i emocji przed Wami także życzę dużo siły💪

    Emilko, odezwij się jak u Ciebie. Wiesz kto jest w Twoim brzuszku??

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 września 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Agonia trzymam za Was kciuki. Długa droga przed Wami ale na pewno szybko zleci a Wy na pewno zdacie ten egzamin na rodziców :)

    Ona84 Halszka112 jutro kończymy 18 tydzień :) a w brzuszku mieszka Iga. Od dwóch tygodni czuję ruchy teraz to już wyraźne kopniaki.
    Zaczęłam juz robić zakupy ale już się gubię w tym wszystkim 🤦😂.
    A co u Was?

    Karcia, martusiek90, asiastokrota, Smerfetka 84 lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 28 września 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Agonia trzymam za Was kciuki. Długa droga przed Wami ale na pewno szybko zleci a Wy na pewno zdacie ten egzamin na rodziców :)

    Ona84 Halszka112 jutro kończymy 18 tydzień :) a w brzuszku mieszka Iga. Od dwóch tygodni czuję ruchy teraz to już wyraźne kopniaki.
    Zaczęłam juz robić zakupy ale już się gubię w tym wszystkim 🤦😂.
    A co u Was?
    Super córeczka ❤️, eh jak ten czas szybko leci.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    Karcia
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 29 września 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Agonia trzymam za Was kciuki. Długa droga przed Wami ale na pewno szybko zleci a Wy na pewno zdacie ten egzamin na rodziców :)

    Ona84 Halszka112 jutro kończymy 18 tydzień :) a w brzuszku mieszka Iga. Od dwóch tygodni czuję ruchy teraz to już wyraźne kopniaki.
    Zaczęłam juz robić zakupy ale już się gubię w tym wszystkim 🤦😂.
    A co u Was?


    Super!! Oj pamiętam ten szał zakupowy 🙂

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Stokrotka2000 Ekspertka
    Postów: 155 114

    Wysłany: 7 października 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny... Czy mogly byscie polecic w Olsztynie dobrego ginekologa, ktory operuje opuszczona macice u kobiet w srednim wieku?

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 9 października 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilko suwczek ❤❤
    Ale ten czas leci, na kiedy masz termin??

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 10 października 2020, 04:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Emilko suwczek ❤❤
    Ale ten czas leci, na kiedy masz termin??

    Niby już połowa ale do marca to jeszcze sporo czasu :) termin na 3 marca ;)

    Smerfetka 84 lubi tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 10 października 2020, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Niby już połowa ale do marca to jeszcze sporo czasu :) termin na 3 marca ;)

    Emilko od połowy to czas tak leci, że ani się obejrzysz a już będziesz tulic swój cudzik ❤

    Wiosenna dzidzia super 😀

    Masz już cała wyprawkę??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2020, 09:07

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
‹‹ 2100 2101 2102 2103 2104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ