X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 17 listopada 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Żołwik, nie wiem czy pisałaś ale opisz swoją historię, jakie macie już badanie porobione.


    Nie pamietam czy pisałam, ale zaraz napisze :) Mielismy robione kariotypy, które wyszły prawidłowe. Badania hormonow tsh, ft4, ft4, anty tpo i anty tg, mam w normie. Na poczatku miałam problem z insuliną, bo z rana miałam zbyt wysoka ( brak kolacji, zbyt duze przerwy miedzy posilkami). Obecny lekarz twierdzi ze nie jest to przyczyna bo juz mam w normie. Jedynie moge miec problem na starosc z cukrzyca. AMH mam z wrzesnia 3.87.
    LH, estradiol, progesteron mam robione co miesiac podczas dni płodnych (najczesciej by sprawdzic czy juz urosl/pekl). Mam wymaz z pochwy i jakies male bakterie,ale jak stwierdził lekarz ze jak nie szczypie i nie swedzi to nie ma sensu brac antybiotyku. Cytologia w normie. Badania HIV< HBsAg, anty HCV, anty HBC, WR, Toxoplazmoza IgG, toxoplazmoza IgM, Rubella IgG, Rubella IgM, Cytoglamenia to wszystko w normie,za równo u mnie jak u partnera.
    Badanie nasienia robione 2 razy i wyszło prawidłowo. Mielismy tez posiew z nasienia i wyszła nam bakteria, ale ja przeleczylismy. Zadnych zylakow nic nie ma.

    Lekarz prowadzajacy odradził na immunologa. Nawet zdenerwowałał sie jak zapytałam o niego. Nie ma medycznego potwierdzenia, ze te wlewy pomagaja.

    Jak myslicie gdzie powinnam uderzyc by moze ktos znalazl przycyzne? Choc mam nadzieje, ze wczoraj jak pekl mi pechrzyk to uda sie zajsc :)

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 17 listopada 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    Nie pamietam czy pisałam, ale zaraz napisze :) Mielismy robione kariotypy, które wyszły prawidłowe. Badania hormonow tsh, ft4, ft4, anty tpo i anty tg, mam w normie. Na poczatku miałam problem z insuliną, bo z rana miałam zbyt wysoka ( brak kolacji, zbyt duze przerwy miedzy posilkami). Obecny lekarz twierdzi ze nie jest to przyczyna bo juz mam w normie. Jedynie moge miec problem na starosc z cukrzyca. AMH mam z wrzesnia 3.87.
    LH, estradiol, progesteron mam robione co miesiac podczas dni płodnych (najczesciej by sprawdzic czy juz urosl/pekl). Mam wymaz z pochwy i jakies male bakterie,ale jak stwierdził lekarz ze jak nie szczypie i nie swedzi to nie ma sensu brac antybiotyku. Cytologia w normie. Badania HIV< HBsAg, anty HCV, anty HBC, WR, Toxoplazmoza IgG, toxoplazmoza IgM, Rubella IgG, Rubella IgM, Cytoglamenia to wszystko w normie,za równo u mnie jak u partnera.
    Badanie nasienia robione 2 razy i wyszło prawidłowo. Mielismy tez posiew z nasienia i wyszła nam bakteria, ale ja przeleczylismy. Zadnych zylakow nic nie ma.

    Lekarz prowadzajacy odradził na immunologa. Nawet zdenerwowałał sie jak zapytałam o niego. Nie ma medycznego potwierdzenia, ze te wlewy pomagaja.

    Jak myslicie gdzie powinnam uderzyc by moze ktos znalazl przycyzne? Choc mam nadzieje, ze wczoraj jak pekl mi pechrzyk to uda sie zajsc :)

    Trzymam kciuki, żeby się udało.
    A hsg miałaś robione??

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 17 listopada 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Trzymam kciuki, żeby się udało.
    A hsg miałaś robione??
    Tak w sierpniu 2019. Wyszło ok

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam tsh i mam 2,47. Byłam na konsultacjach u innego gin i twierdzi ze to może być przyczyna. Podejrzewa u mnie tez pcos. No załamać sie idzie....

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 21 listopada 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    Zrobiłam tsh i mam 2,47. Byłam na konsultacjach u innego gin i twierdzi ze to może być przyczyna. Podejrzewa u mnie tez pcos. No załamać sie idzie....

    Z tego co ja wiem, bo leczę się na hashimoto to tarczyca przy staraniach powinna być ok 1

    A po czym to podejrzewa??

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 21 listopada 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    Zrobiłam tsh i mam 2,47. Byłam na konsultacjach u innego gin i twierdzi ze to może być przyczyna. Podejrzewa u mnie tez pcos. No załamać sie idzie....

    Ja miałam właśnie takie TSH. Dostałam eutyrox i od razu ciąża :) no i mam policystyczne jajniki. To że na USG ich wygląd wskazuje na pcos nie oznacza jeszcze wyroku ;) ja mam tylko policystyczne jajniki ale z wystąpieniem comiesięcznej owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2020, 15:18

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 23 listopada 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Ja miałam właśnie takie TSH. Dostałam eutyrox i od razu ciąża :) no i mam policystyczne jajniki. To że na USG ich wygląd wskazuje na pcos nie oznacza jeszcze wyroku ;) ja mam tylko policystyczne jajniki ale z wystąpieniem comiesięcznej owulacji.
    Ja stymulowana jestem teraz lametta wiec owulacje mam. Choć wcześniej tez mialam.
    Zaszłaś naturalnie ?

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 23 listopada 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Z tego co ja wiem, bo leczę się na hashimoto to tarczyca przy staraniach powinna być ok 1

    A po czym to podejrzewa??


    Po usg bo mam pęcherzykowata budowę. Za dawnych czasów od razu powiedzieli ze mam pcos ale teraz więcej czynników musi być.
    Wiem ze pcos czy tsh to nie wyrok ze z takimi wynikami tez można zajść. Właśnie w sobotę mam dostać miesiączkę ale mam nadzieje ze nie dostanę. A w czwartek mam usg tarczycy wiec zobaczymy co wykaże.

  • Victorias3 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 23 listopada 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam na zbyciu aromek.
    1 pełne opakowanie (30 tabletek) ważne do 01.2023. i drugie rozpoczęte (zostało w nim 10 tabletek) ważne do 05.2021. Może któraś z dziewczyn będzie zainteresowana.
    Pozdrawiam
    [email protected]

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 24 listopada 2020, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    Ja stymulowana jestem teraz lametta wiec owulacje mam. Choć wcześniej tez mialam.
    Zaszłaś naturalnie ?

    Tak naturalnie.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 24 listopada 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Tak naturalnie.

    To jest cien nadziei i ze ja będę mama :)

    Cieszę się ze Ci się udało. A jak teraz się czujesz ? Dalej wymioty ?

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 25 listopada 2020, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    To jest cien nadziei i ze ja będę mama :)

    Cieszę się ze Ci się udało. A jak teraz się czujesz ? Dalej wymioty ?

    Oj nie. Wymioty to już przeszłości i w porównaniu do tego co zaczyna się dziać w kolejnych tygodniach to wymioty to pikuś. Zaczęło się od rwy kulszowej tak silnej, że nie mogłam ustać na nogi i nie byłam w stanie sama pójść do łazienki. Kiedy zaczęło się poprawiać trafiłam do szpitala z zagrożeniem przedwczesnego porodu. Szyjka macicy skróciła się i jest poniżej normy. Leki nie pomogły założyli pessar. Obecnie już w domu ale jak widzisz zawsze coś. Niestety dla mnie ciąża nie jest czasem beztroski.
    Trzymam kciuki, żeby i Tobie się udało a jak już się uda to oby czas ciąży był dla Ciebie spokojnym okresem :).

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 25 listopada 2020, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Emilko to się biedna nastresowałaś. Ale dobrze, że jesteś zaopiekowana, już w domu. Uważaj na siebie i dbaj o Was!! Dużo dużo odpoczywaj. I odzywaj się co tam u Was proszę.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Magda pigułka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 25 listopada 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim mam na imię Magda i staramy się z m o dziecko 6 lat. Jestem po pierwszym nie udanym transferze w Białymstoku. Ze względu na odległość chce przenieść śnieżynki do Olsztyna. Tu teraz nasuwa się pytanie... jaki lekarz? My oboje zdrowi m lekko słabe nasienie. Ja tsh 2,5 i lekarz nic nie mówił, że za duże, choć podejrzewam że to też może być problem. Po transferze mialam straszne skurcze macicy i sądzę, że już wtedy niestety zarodek się obsunął i wyleciał :( jakie macie doświadczenie z klinika i lekarzami. Leczyłam się u prof. Wołczyńskiego.

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 25 listopada 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda pigułka wrote:
    Cześć wszystkim mam na imię Magda i staramy się z m o dziecko 6 lat. Jestem po pierwszym nie udanym transferze w Białymstoku. Ze względu na odległość chce przenieść śnieżynki do Olsztyna. Tu teraz nasuwa się pytanie... jaki lekarz? My oboje zdrowi m lekko słabe nasienie. Ja tsh 2,5 i lekarz nic nie mówił, że za duże, choć podejrzewam że to też może być problem. Po transferze mialam straszne skurcze macicy i sądzę, że już wtedy niestety zarodek się obsunął i wyleciał :( jakie macie doświadczenie z klinika i lekarzami. Leczyłam się u prof. Wołczyńskiego.

    Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń. 5 nieudanych transferów ale u nas głównie tragiczne nasienie. Co do TSH wg niektórych lekarzy 2,5za wysokie. Ja przy takim nie mogłam zajść w ciążę z nowym partnerem.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Magda pigułka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 25 listopada 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń. 5 nieudanych transferów ale u nas głównie tragiczne nasienie. Co do TSH wg niektórych lekarzy 2,5za wysokie. Ja przy takim nie mogłam zajść w ciążę z nowym partnerem.
    No właśnie mam 5 blastek do wykorzystania i się boję czy nie podejdą do tego olewczo jak w Białymstoku. Zero badań przed transferem i leków po. W ogóle nie wiedziałam czy mam coś brać czy nie masakra. Chciałam przenieść zarodki do Gamety w Gdyni ale nie praktykują tego, chcą tylko swoje. I nie wiem gdzie je przenieść żeby była lepsza opieka i bliżej. Do Olsztyna mam 2h do Białegostoku 4,30h. A gdzie Ci się udało??

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 26 listopada 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda pigułka wrote:
    No właśnie mam 5 blastek do wykorzystania i się boję czy nie podejdą do tego olewczo jak w Białymstoku. Zero badań przed transferem i leków po. W ogóle nie wiedziałam czy mam coś brać czy nie masakra. Chciałam przenieść zarodki do Gamety w Gdyni ale nie praktykują tego, chcą tylko swoje. I nie wiem gdzie je przenieść żeby była lepsza opieka i bliżej. Do Olsztyna mam 2h do Białegostoku 4,30h. A gdzie Ci się udało??
    Emilka zaszła s ciąże naturalnie :) może zanimm podejmiesz decyzje to skonsultuj się z kimś z Artemidy. Ja. Byłam u Domitrza. Ale jeżdżę do Warszawy. Ostatnio skonsultowałam z gin w Olsztynie ale nnie z kliniki. Polecam:) w artemidzie dziewzyny chwaliły dr Anete

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

  • Magda pigułka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. No właśnie na ich stronie jest tylko 3 lekarzy a tak myślałam właśnie żeby teraz iść do kobiety. O doktorze D. różne opinie czytałam no i naprawdę rozbieżne.

  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 26 listopada 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę podpowiedzcie mi na swoich doświadczeniach jak czasowo wygląda procedura ivf. Czy dobrze rozumiem:
    grudzień wizyta zlecenie wszystkich badań
    styczeń(kolejny cykl) stymulacja monitoring owulacji
    i teraz jak to wygląda dalej... ?????
    coś mi świta, że kiedyś lekarz wspominał, że czasem zalecają przed jeden cykl stosowanie antykoncepcji żeby później był bum hormonów ??

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • NN Autorytet
    Postów: 433 178

    Wysłany: 26 listopada 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio doktor Aneta jest nieobecna ( chyba doktorat pisze), ale ponoć w grudniu ma się pojawić, a z kobitek to jest jeszcze doktor Joanna ( mi osobiście bardzo pasuje) i była doktor Kamila ( ale ostatnio jej nie widziałam). Generalnie wydaje mi się, że oni wszyscy mają podobne spojrzenie, a jeżeli chodzi o empatię to też nie natrafiłam jeszcze, aby poczuć się źle podczas wizyty. Odpowiadają na każde pytanie, wyjaśniają dlaczego coś w moim przypadku nie ma na sensu, a co jest ważne. Na razie podchodzę do pierwszej procedury in vitro i ciężko mi się wypowiedzieć co do skuteczności, zobaczymy

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
‹‹ 2104 2105 2106 2107 2108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ