X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Maalinkaa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 12 listopada 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tyle piszecie, że świeżaczki nie przyjmują się... Są tu jakies dziewczyny, którym jednak się udało za pierwszym razem?
    Ja mam niedługo pierwsze podejście i bardzo chce i wierzę, że się uda...

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 12 listopada 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalinkaa wrote:
    Dziewczyny tyle piszecie, że świeżaczki nie przyjmują się... Są tu jakies dziewczyny, którym jednak się udało za pierwszym razem?
    Ja mam niedługo pierwsze podejście i bardzo chce i wierzę, że się uda...


    Nie ma medycznych uzasadnień by swiezaka się nie udało. Bo gdyby tak było to wszystkim kazaliby mrozić i podawali zamrożone.
    Większość z nas jest przestymulowana i podanie swiezaka jest skazane na niepowodzenie.
    Każda metoda nie daje nam 100% pewności ze się uda. To trochę jak na loterii.
    Co do mrozakow to tez istnieje ryzyko ze wcale im mrożenie nie pomoze tylko zaszkodzi. Moze ktoś się uczyć i tez nie wyjść zamrożenie.

    Uwierz ze się uda bo to wiara czyni cuda :) podanie zarodka to jedna kwestia a Twoja macica która może mieć inne zdanie to druga kwestia. Lekami po to jesteśmy stymulowane by zwiększać szanse a jednak nam się nie udaje bo nasz organizm robi co innego. Nie jestem medykiem Ale uważam ze jeśli się nie wierzy to nie ma sensu podchodzić choć może wtedy jak nie ma emocji to mniej porażki bola a zwycięstwo bardziej cieszy….. :) czeka Cię rozmowa z embrologiem wiec zadaj mu wszystkie pytania które Cię nurtują. On najlepiej rozwieje Twoje wątpliwości

    Agatkaaaaa, e_mil_ka, asiastokrota lubią tę wiadomość

  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 12 listopada 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik ma rację. Ja również mialam 2 razy swiezaka i nic. A za drugim razem byłam tak przestymulowana, ze myślałam, że zejdę.... od początku czułam, że coś jest nie tak. Ale próbować trzeba .

  • JuStA Koleżanka
    Postów: 58 12

    Wysłany: 13 listopada 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalinkaa wrote:
    Dziewczyny tyle piszecie, że świeżaczki nie przyjmują się... Są tu jakies dziewczyny, którym jednak się udało za pierwszym razem?
    Ja mam niedługo pierwsze podejście i bardzo chce i wierzę, że się uda...

    Tak, mi się udało za pierwszym razem z podanym tylko jednym zarodkiem.
    Wszystko też zależy pewnie od tego jakiej klasy jest podawany zarodek, jakie są wyniki badań. U jednej wszystko jest w porządku, u innej jest problem z owulacją bądź jajnikami itp a jeszcze gdzie indziej czynnik męski.
    Nie ma reguły. Trzeba wierzyć, że się uda.

    Katarzyna 1476 lubi tę wiadomość

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 13 listopada 2021, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka23 wrote:
    Dziękuję dziewczyny. Od początku przeczuwałam,że się nie uda. Dużo też czytałam,że świeżaki często się nie przyjmują. Mam nadzieję, że Mroziaki będą już łaskawsze dla mnie. Podpowiedź cię jak przeżyć do kolejnych prób. Staramy się już 4 lata, i każdy negatywny wynik to duży zawód dla nas.
    U mnie 5 mrozakow i 5 niepowodzeń więc jak widać mrozak nie daje gwarancji powodzenia. Życzę Ci żeby u Ciebie było inaczej. Moja koleżanka miała transferowany świeży zarodek i udało się od razu. Nie ma reguły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2021, 23:47

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 13 listopada 2021, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuStA wrote:
    Tak, mi się udało za pierwszym razem z podanym tylko jednym zarodkiem.
    Wszystko też zależy pewnie od tego jakiej klasy jest podawany zarodek, jakie są wyniki badań. U jednej wszystko jest w porządku, u innej jest problem z owulacją bądź jajnikami itp a jeszcze gdzie indziej czynnik męski.
    Nie ma reguły. Trzeba wierzyć, że się uda.

    Klasa tu też nie przesądza o niczym. Nie pamiętam z kim z forum podchodziłam do criotrasferu ale pamiętam, że i ja i tak osoba miałyśmy podane zarodki tej samej klasy. U mnie się nie udało a u koleżanki powodzenie. In vitro to loteria.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2021, 23:47

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Maalinkaa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 14 listopada 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem co mam myśleć, z jednej strony staram się podejść do tego zadanianiowo i poprostu zaliczać kolejne wizyty i badania. Z drugiej bardzo chce i wierzę że się uda, może jestem naiwna, ale tam mam. Jutro chyba ostatni monitoring i wstępnie w środę punkcja.

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 15 listopada 2021, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalinkaa wrote:
    Sama nie wiem co mam myśleć, z jednej strony staram się podejść do tego zadanianiowo i poprostu zaliczać kolejne wizyty i badania. Z drugiej bardzo chce i wierzę że się uda, może jestem naiwna, ale tam mam. Jutro chyba ostatni monitoring i wstępnie w środę punkcja.


    Na pewno się uda. Najważniejsze pozytywne myślenie. Ja też mam dzisiaj wizytę monitorującą i dowiem się kiedy transfer

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Marzycielka23 Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 15 listopada 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jak przebiega przygotowanie, badania itp. przed drugim transferem. Niedługo mam wizytę kontrolą po nieudanym in vitro Świeżaka, chciałabym trochę więcej wiedzieć przed wizytą.

    A jakie pytania zadawać dla lekarza, żeby trochę więcej rozjaśniło się.
    Jestem pozytywnie nastawiona, że teraz się uda. Przy Świeżaku pewnie miałam przemęczony organizm tą stymulacją i punkcją, a teraz będzie lepiej.

    Wiek 31 l | Olsztyn/ Artemida /
    drożność OK, cykle nieregularne,
    M: mała ilość plemników
    I IVF 28.10.2021 :(
    II IVF 13.01.2022
    2 mroziaczki
  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka23 wrote:
    Hej dziewczyny,
    jak przebiega przygotowanie, badania itp. przed drugim transferem. Niedługo mam wizytę kontrolą po nieudanym in vitro Świeżaka, chciałabym trochę więcej wiedzieć przed wizytą.

    A jakie pytania zadawać dla lekarza, żeby trochę więcej rozjaśniło się.
    Jestem pozytywnie nastawiona, że teraz się uda. Przy Świeżaku pewnie miałam przemęczony organizm tą stymulacją i punkcją, a teraz będzie lepiej.


    Teraz będziesz miała wizytę po okresie pewnie
    I tak naprawdę to oni zadecydują czy będziesz miała robiony transfer na cyklu naturalnym czy sztucznym. Na naturalnym to nie wiem jak to wygląda.
    Na sztucznym to wizyta 10-11 dzień cyklu i decydują kiedy transfer
    Od niedawna robią tez badanie na progesteron czy nie jest za wysoki .

    Dopytaj czy możesz mieć jeszcze jakieś leki które może pomogą w zajściu. Nie wiem co brałaś teraz ale może warto cos zmienić, ale to już rozmowa z lekarzem 😉
    No i pamietaj kwas foliowy i kwas dha
    🥰

  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Na pewno się uda. Najważniejsze pozytywne myślenie. Ja też mam dzisiaj wizytę monitorującą i dowiem się kiedy transfer


    Trzymam kciuki 🥰🥰

  • Marzycielka23 Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatkaaaaa wrote:
    Teraz będziesz miała wizytę po okresie pewnie
    I tak naprawdę to oni zadecydują czy będziesz miała robiony transfer na cyklu naturalnym czy sztucznym. Na naturalnym to nie wiem jak to wygląda.
    Na sztucznym to wizyta 10-11 dzień cyklu i decydują kiedy transfer
    Od niedawna robią tez badanie na progesteron czy nie jest za wysoki .

    Dopytaj czy możesz mieć jeszcze jakieś leki które może pomogą w zajściu. Nie wiem co brałaś teraz ale może warto cos zmienić, ale to już rozmowa z lekarzem 😉
    No i pamietaj kwas foliowy i kwas dha
    🥰

    Dzięki.l Tak dopytam lekarza. Witaminki biorę Pregna plus. A wcześniej miałam tylko progesteron po transferze. A wizytę mam za tydzień więc będę już coś więcej wiedzieć.

    Wiek 31 l | Olsztyn/ Artemida /
    drożność OK, cykle nieregularne,
    M: mała ilość plemników
    I IVF 28.10.2021 :(
    II IVF 13.01.2022
    2 mroziaczki
  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 15 listopada 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka23 wrote:
    Dzięki.l Tak dopytam lekarza. Witaminki biorę Pregna plus. A wcześniej miałam tylko progesteron po transferze. A wizytę mam za tydzień więc będę już coś więcej wiedzieć.
    Zapytaj się o prolutex. Podobno najlepiej się wchłania

  • Marzycielka23 Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 15 listopada 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatkaaaaa wrote:
    Zapytaj się o prolutex. Podobno najlepiej się wchłania

    Dziękuję za podpowiedź. Zapytam. A wy co brałyście?

    Wiek 31 l | Olsztyn/ Artemida /
    drożność OK, cykle nieregularne,
    M: mała ilość plemników
    I IVF 28.10.2021 :(
    II IVF 13.01.2022
    2 mroziaczki
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 15 listopada 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jestem po wizycie. Za tydzień transfer. Tym razem zamiast duphastonu mam prolutex i jak zawsze luteina i estrofem i po raz pierwszy acard

    e_mil_ka, Halszka112 lubią tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Maalinkaa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 15 listopada 2021, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale mnie rozkłada jakieś dziadostwo. Gardło mnie boli i stan podgorączkowy mam i to tak nagle. Wróciłam z treningu i od razu coś mnie zaczęło brać. Nie wiem co robić czy odwoływać wszystko czy przeziębienie nie będzie przeciwskazaniem do punkcji?

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 16 listopada 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalinkaa wrote:
    Dziewczyny ale mnie rozkłada jakieś dziadostwo. Gardło mnie boli i stan podgorączkowy mam i to tak nagle. Wróciłam z treningu i od razu coś mnie zaczęło brać. Nie wiem co robić czy odwoływać wszystko czy przeziębienie nie będzie przeciwskazaniem do punkcji?


    Najlepiej będzie jak zadzownisz do lekarza i z nim skonultujesz to :)

  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalinkaa wrote:
    Dziewczyny ale mnie rozkłada jakieś dziadostwo. Gardło mnie boli i stan podgorączkowy mam i to tak nagle. Wróciłam z treningu i od razu coś mnie zaczęło brać. Nie wiem co robić czy odwoływać wszystko czy przeziębienie nie będzie przeciwskazaniem do punkcji?
    Oj to współczuję. I u mnie zaczęło się od gardła i juz tydzień choruję. Dzwon do lekarza. Może Cie jeszcze nie rozłożyło aż tak i będzie można przeprowadzić punkcję

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 16 listopada 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Właśnie jestem po wizycie. Za tydzień transfer. Tym razem zamiast duphastonu mam prolutex i jak zawsze luteina i estrofem i po raz pierwszy acard
    Powodzenia. Widzę że Artemida trochę otworzyła się na nowe rozwiązania.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalinkaa wrote:
    Dziewczyny ale mnie rozkłada jakieś dziadostwo. Gardło mnie boli i stan podgorączkowy mam i to tak nagle. Wróciłam z treningu i od razu coś mnie zaczęło brać. Nie wiem co robić czy odwoływać wszystko czy przeziębienie nie będzie przeciwskazaniem do punkcji?


    I jak się czujesz?

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
‹‹ 2141 2142 2143 2144 2145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ