Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    Nadziejka tak jak Ci pisala Emilka , dostalam miesiączkę po 9 dpt. Test zrobilam 12 dpt i dupa :(
    Mam 3 mrozaczki i zastanawiam sie co dalej, czy podejsc od razu do kolejnego transferu, czy zrobić jeszcze jakies padania przed...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makumba wrote:
    Ena czemu nie podchodzicie do IVF?
    Bo ja już mam jedno dziecko pocZęte w naturalny sposób. Z mężem ok, tylko u mnie jest problem z owulacją. Teraz czwarta stymulacja - dwie pierwsze nie doprowadziły do owulki, ostatnia tak, ale coś nie pykło.

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura a może zrób test cytotoksyczny allo-mlr czy przypadkiem twój organizm nie niszczy/odrzuca zarodka? Ale tu juz chyba wchodzi immunologia wiec lepiej zapisz sie na wizytę do dr D lub Z i oni juz doradza.

    Ena może ta ostatnia stymulacja to nie byl właśnie "ten czas". Tym razem może się uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 12:56

  • Makumba Autorytet
    Postów: 2037 1060

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polopiryna jak się czujesz?
    Wszystko gra?

    f2w3pc0znxygxlh3.png
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciwciała blokujące ALLO MLR
    Tworzą "parasol" ochronny nad zarodkiem jeżeli jest ich odpowiednia ilość czyli co najmniej 40% hamowania.
    Po zapłodnieniu połowa Dzidziusia to materiał od taty a druga połowa to materiał od mamy.
    Układ immunologiczny każdego człowieka zwalcza ciała obce w organizmie i w sytuacji kiedy dochodzi do zapłodnienia ta część od taty jest obca dla organizmu matki więc zostaje atakowana przez cały układ immunologiczny. Oczywiście nie zawsze sie tak dzieje, bo z chwilą zapłodnienia allo mlr rośnie i chroni zarodek przed atakiem układu immunologicznego matki, ale nie zawsze tak jest.
    Są sytuacje kiedy allo mlr nie wzrasta po zapłodnieniu i dzieje sie tak wtedy gdy małżonkowie maja w materiale genetycznym coś wspólnego/podobnego i nie chodzi tu o pokrewieństwo. Wtedy układ immunologiczny po części rozpoznaje podobną/przyjazna część do własnego organizmu i nie wytwarza przeciwciał blokujących mających na celu ochraniać zarodek ale także układ immunologiczny "widzi" że to coś obcego bo jednak innego i następuje atak na Dzidziusia :( nie rzadko ten atak następuje zaraz po zapłodnieniu i kobieta nie jest w stanie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia a czasem dzieje się to na późniejszym etapie ciąży.

    Sa jakby 3 grupy kobiet:
    1. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje poronienia na poszczególnych etapach ciąży.
    2. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje brak możliwości zajścia w ciążę tzn. dochodzi do zapłodnienia ale zarodek jest usunięty przez układ immunologiczny zanim zdąży sie zagnieździć i tym samym dana kobieta nie była nigdy w ciąży o której by zdążyła sie dowiedzieć.
    3. Nie ma znaczenia poziom ALLO MLR bo nawet niski poziom hamowania nie upośledza płodności i zachodzą w ciążę bez problemu, donosząc bez problemowo i rodzą dzieci.

    Test cytotoksyczny robi sie po to aby wiedzieć czy w przypadku szczepień mąż może być dawcą limfocytów.
    0% hamowania może utrudniać zajście w ciążę lub donoszenie ale nie znaczy że tak bedzie bo jak zwykle każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na poszczególne sytuacje.


    To jest wypowiedź skopiowana od vanessa z wątku poronienie ale wydaje mi się, że ciekawy temat i w razie braku ciąży/poronień i innych przykrych doświadczeń można się zainteresować.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nadziejka, wiesz moze gdzie mozna zrobic takie badanie i jak długo się czeka?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej pisałaś ze miałaś histeroskopie z powodu polipa. Czy sa do tego badania jakieś inne wskazania?

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badania to niestety nie wiem gdzie można zrobić.trzeba podpytać. A histeroskopie można miec diagnostyczna czyli po prostu zajrzeć do środka. Ja miałam histeroskopie zabiegowa bo miałam usuwane polipy. A może u ciebie można spróbować z scratchingiem albo embryoglue albo nacięcie otoczki lub wlewy z intralipidu? Jest tego tyle aby pomoc przy transferze. Wejdź na watek ivf tam dziewczyny sa specami od dodatkowych możliwości.ale przede wszystkim porozmawiaj z lekarzem prowadzącym bo leczenie samemu nic dobrego nie przynosi a można sobie zaszkodzić.( czasami są wyjątki).

  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czesto sie wazycie w ciazy?

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Teraz po kolei :

    Emilka robiłaś już betę? bo pewnie już by coś wyszło, a czekamy z niecierpliwością na dobre wieści :)

    Ona84 co tam słychać u Ciebie?

    Izaura na Twój wynik także czekamy i trzymamy kciuki &&&&
    A hey dzieki ze pytasz , narazie cisza za tydzien@ ma byc wiec czekam

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro będę dzwonic do dr D i pytać co dalej...

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    A hey dzieki ze pytasz , narazie cisza za tydzien@ ma byc wiec czekam

    Ona84 moze nie przyjdzie :)

  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia08 wrote:
    Jak czesto sie wazycie w ciazy?
    Asia jakoś na początku patrzyłam na wagę- dość długo stała w miejscu,od 20tc też nie często a teraz staram się zajrzeć raz w tygodniu bo widzę-czuję się coraz cięższa :)

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
  • polopiryna Autorytet
    Postów: 554 598

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makumba wrote:
    Polopiryna jak się czujesz?
    Wszystko gra?
    Hej, u mnie wszystko w porządku, ale wciągnął mnie haft krzyżykowy, więc ostatnio prawie nie włączam komputera :P

    Makumba lubi tę wiadomość

    19.03.2016 - I iui :(, 14.07.2016 - II iui :(, 05.08.2016 - III iui :(
    06 - 11.10.2016 - I IVF :)
    dqpr6iye74d9v83c.png
  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leo wrote:
    Asia jakoś na początku patrzyłam na wagę- dość długo stała w miejscu,od 20tc też nie często a teraz staram się zajrzeć raz w tygodniu bo widzę-czuję się coraz cięższa :)

    No wlasnie ja wchodze co jakis czas i tez mi sie wydaje, ze chyba nie za duzo przybylo. Moze z kg.

    Polopiryna, o kurcze. A ja do prasowania nie moge sie zmusic. :D Co tam zrobilas? Pochwal sie.

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Ona84 moze nie przyjdzie :)
    Chyba bedzie owu bylo po stronie niedroznej,oby w tym cyklu yl po dobrej bo iui sie nie doczekam

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka w u ciebie co Slychac?w kalendarzu Cie nie widze nigdzie

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ja jestem zawieszona w czasoprzestrzeni. Odpoczywam od kliniki i lekarzy. Ale po nowym roku chyba startuje z ivf bo się nigdy nie doczekam naturalnie :(

  • słomka :) Autorytet
    Postów: 404 297

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia08 zazdroszczę tego niecałego kg. Ja od początku już ponad 5 kg. Chyba będę mega ciężarówką ;)

    Makumba lubi tę wiadomość

    3i49krhmsotex3vt.png

    16.04.2016- I iui :(
    12.05.2016- II iui :(
    02.07.2016- III iui :(
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Bo ja jestem zawieszona w czasoprzestrzeni. Odpoczywam od kliniki i lekarzy. Ale po nowym roku chyba startuje z ivf bo się nigdy nie doczekam naturalnie :(
    no ja sprobuje 1 iui jak nie uda sie to tez iui tylko ze ja blizej lata,bo najpierw musze nazbierac.

    3i49ej28fjl6k2ap.png
‹‹ 539 540 541 542 543 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie witaminy warto suplementować w ciąży?

Ciąża to okres, w którym organizm kobiety potrzebuje zwiększonej ilości składników odżywczych. Właściwa suplementacja witamin wspiera rozwój dziecka i chroni zdrowie przyszłej mamy. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek preparaty, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę, który dobierze suplementację dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

CZYTAJ WIĘCEJ