X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko 8 tabeletek... Jesteś pewna ze cykl bezowulacyjny? Długo już trwa? Sprawdzałas monitem!
    Ostatnio Lola skravala sobie bardzo cykl mega dawka progesteronu nawet skutecznie @ przyszła tylko później jej się torbiel zrobiła ;/
    Jaką masz lutke? Ja ostatnio brałam podjezykowa 10 dni a @ przyszła po 14 dniach :/
    A przy dopochwowej zawsze przychodziła po 3-4 dniach od odstawienia

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    O matko 8 tabeletek... Jesteś pewna ze cykl bezowulacyjny? Długo już trwa? Sprawdzałas monitem!
    Ostatnio Lola skravala sobie bardzo cykl mega dawka progesteronu nawet skutecznie @ przyszła tylko później jej się torbiel zrobiła ;/
    Jaką masz lutke? Ja ostatnio brałam podjezykowa 10 dni a @ przyszła po 14 dniach :/
    A przy dopochwowej zawsze przychodziła po 3-4 dniach od odstawienia
    tzn zle sie wyraziłam brałam przez 8 dni po 1 ;) odstawiłam dzis 4 dzien i cisza, a cykl napewno bezowulacyjny bo ja co miesiac mam bol owulacyjny a w tym nie było(a zawsze jak go nie ma to nie ma owulacji)sprawdzane nie raz monitem, moj cykl trwa "juz"31 dni(zawsze miałam 28-30 max)bo czekałam do 20 dc na owulacje i dopiero zaczełam brac lutke . Mam luteine dopochwowa 100mg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2015, 16:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jak tam wasze świętowanie? :)
    Ewa zazdroszczę Ci formy po punkcji, ja od dnia punkcji mam brzuch jakby mi ktoś piłkę wsadził :/ wyglądam jakbym była w 3 mc ciąży, a dziś czuję jakieś ciągnięcie z dołu :/
    Wczoraj już o 20.00 poszłam spać :D

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina: odpoczywaj jak masz taką możliwośc to nie zaszkodzi ;)
    Delikatne ciagniecie może być dobrym objawem:)
    Ją też mam brzuch wystający i nie mozna go wciągnąć :p chociaż rano czułam się rewelacyjnie to teraz troszkę mnie też tak ciągnie w dole brzucha jakbym kamień tam miała :p
    Ale generalnie ból zaraz po punkcji był dla mnie okropny jakby mi ktoś macice wyrywal więc teraz jest bez porownania.

    Aniu: a taka dawka to normalna, generalnie dopochwowa jest skuteczniejsza, mierzylas temperature?
    Życzę ci aby szybko przyszła @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2015, 17:41

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gonapeptyl dostałyście refundowany czy odpłatność 100%?
    I mam jeszcze clexane zapisany on chyba 100% platny?
    No i estrofem:p

    No i czy był problem z tymi lekami??? Tzn żeby je dostać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2015, 07:52

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane,
    Spóźnione ale szczere Wesołych Świąt!

    Udało mi się i mnie wypuścili wczoraj do południa. Jednak te dwa dni to jakaś masakra, od poniedziałku przysypialam sobie w ciągu dnia, to drzemka po śniadaniu, to po obiedzie i jakoś funkcjonowalam. Wczoraj dość intensywnie od rana, potem szykowanko do wigilii i o 15 było juz po mnie. Walka o przetrwanie przy stole -przegrana. O 19 spalam jak dziecko. Dzis już lepiej ale dawno nie miałam tak ciężkich powiek...
    Co do bety to już sobie darowalam :p skoro wczoraj była taka pikna! Zastanawiam się czy powinnam zrobić ja w poniedziałek, będę w szpitalu po wypis. Różnica między ostatnia będzie 5 dni.
    Czy jest jakiś punkt, moment do którego się sprawdza betę? Wartość, tydzień ciąży?

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie minimalna zmiana planów monitoring zaczynam 28 w poniedziałek, o 19.10 mam wizytę akurat przed nocnym dyżurem. Wstępnie liczac na criotransfer powinniśmy jechać około 3 stycznia. Oby tylko blastusia przeżyła rozmrażanie :)

    ComeToMeBaby, Julita76 lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • kattti88 Debiutantka
    Postów: 14 27

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    Dziękuje za trzymane kciuki :) I na początku chciałam Wam wszystkim życzyć rodzinnych świąt i spełnienia wszystkich marzeń :)oczywiście tego najważniejszego ,, dzidziusia" :)

    A co do mojej wizyty 23.12. Była szybka :) doktor zrobił mi I USG po transferze:) jak się położyłam na łóżku to słyszałam tylko głos męża, który mówił do mnie ,, musisz oddychać" :) całe badanie leżałam i prawie nie oddychałam, aż w końcu Chrostowski powiedział ,, zdrowa 6 tygodniowa ciąża :D ". Kamień spadł mi z serca.
    Widziałam serduszko, chociaż nie było go słychać, bo jeszcze za malutkie :)
    za dwa tyg muszę iść do swojego lekarza do kontroli.

    Wyszłam z kliniki i się rozpłakałam ze szczęścia. Warto było się przygotowywać, brać te wszystkie wstrętne hormony i zastrzyki. Dla takiej chwili wszystko można z cierpieć :)

    Oczywiście dalej trzymam kciuki i mocno Wam dziewczyny kibicuje :)

    ComeToMeBaby, Bydgoszczanka, Vanili, Julita76 lubią tę wiadomość

    kattti88
  • kattti88 Debiutantka
    Postów: 14 27

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    Hej Kochane,
    Spóźnione ale szczere Wesołych Świąt!

    Udało mi się i mnie wypuścili wczoraj do południa. Jednak te dwa dni to jakaś masakra, od poniedziałku przysypialam sobie w ciągu dnia, to drzemka po śniadaniu, to po obiedzie i jakoś funkcjonowalam. Wczoraj dość intensywnie od rana, potem szykowanko do wigilii i o 15 było juz po mnie. Walka o przetrwanie przy stole -przegrana. O 19 spalam jak dziecko. Dzis już lepiej ale dawno nie miałam tak ciężkich powiek...
    Co do bety to już sobie darowalam :p skoro wczoraj była taka pikna! Zastanawiam się czy powinnam zrobić ja w poniedziałek, będę w szpitalu po wypis. Różnica między ostatnia będzie 5 dni.
    Czy jest jakiś punkt, moment do którego się sprawdza betę? Wartość, tydzień ciąży?

    co do bety. Badanie powinno zrobić się ok 12 dni po transferze po raz I. Potem powtórzyć po 48 godzinach ( jeżeli jej przyrost wynosi 60% jest ok) i III raz po 72 godz przyrost ma mieć 110%. Takie są zalecenia i tak mi tłumaczyła Pani w diagnostyce i mój ginekolog. Potem już nie ma co badać Bety.
    Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)
    pozdrawiam

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    kattti88
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili z jakimi objawami trafiłaś do szpitala?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattti moje gratulacje ależ musisz być teraz szczęśliwym człowiekiem

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Vanili z jakimi objawami trafiłaś do szpitala?
    Ewelina cos się dzieje?

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Ewelina cos się dzieje?
    Sama nie wiem. Brzuch mam dalej wywalony, zaczynają pobolewać mnie jajcole :/ cały wieczór męczyły mnie duszności i nie mogę długo stać bobzaraz mi słabo. Dziś już mi się lepiej oddycha więc nie wiem czy te wszystkie dolegliwości to z nerwów czy z hiperki.

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattti88 wrote:
    co do bety. Badanie powinno zrobić się ok 12 dni po transferze po raz I. Potem powtórzyć po 48 godzinach ( jeżeli jej przyrost wynosi 60% jest ok) i III raz po 72 godz przyrost ma mieć 110%. Takie są zalecenia i tak mi tłumaczyła Pani w diagnostyce i mój ginekolog. Potem już nie ma co badać Bety.
    Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)
    pozdrawiam
    Ale te 110 od pierwszego pomiaru?

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, duszności są sygnałem dla ciebie, że warto być czujnym. Z dusznosciami nie ma żartów. Skonsultuj to. Najlepiej na izbie przyjęć. To typowy objaw hiperki. Jeden z kilku.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Ewelina, duszności są sygnałem dla ciebie, że warto być czujnym. Z dusznosciami nie ma żartów. Skonsultuj to. Najlepiej na izbie przyjęć. To typowy objaw hiperki. Jeden z kilku.

    Dokładnie zawsze lepiej w razie gorszego samopoczucia wybrać się na izbę przyjęć bo duszności to niepokojący objaw. Wzdety brzuch mnie osobiście mniej martwiłby bo zawsze mam mega wzdety biorąc progesteron, raz nawet kobieta mi miejsca ustapila w autobusie :p

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Ale te 110 od pierwszego pomiaru?
    Ja też tak to rozumiem

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są kalkulatory przyrostu bety w necie.
    W każdym razie robi się dwie / trzy i czeka na usg.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    zawsze mam mega wzdety biorąc progesteron, raz nawet kobieta mi miejsca ustapila w autobusie :p
    Buahaha, lepiej tak niż żeby cię brali za staruszkę :-P

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Buahaha, lepiej tak niż żeby cię brali za staruszkę :-P
    No tak :p

    Ale moje zdziwienienie było niesamowite bo na początku myślałam że dziewczyna wysiadac zamierza a dojechala do tego przystanku co ja :)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ