X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Aspiryna / Acard pomocne w zagnieżdżeniu?
Odpowiedz

Aspiryna / Acard pomocne w zagnieżdżeniu?

Oceń ten wątek:
  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez chyba zrezygnuje z tego acardu zwlaszcza ze nie dostalam owulacji znow wiec i tak to nic nie da

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    dziewczyny nie zamieniajcie Acardu z polopiryną! Acard jest dojelitowy a polopiryna/aspiryna nie.
    Acard jest lekiem stosowanym w profilaktyce leczenia mięsnia sercowego działa p/zawałowo. Rozrzedza krew. Tylko po konsulatacji z lekarzem stosujcie.
    Kwas acetylosalicylowy zalicza się do grupy NLPZ. Czyli takich których powinno się unikać jeśli staramy się o dziecko.
    Jeśli lownka bierze, to lekarz bierze za nią odpowiedzialność i wie co robi.
    Ja bym bez konsultacji nie ryzykowała.
    Zgadzam się z Tobą w 100% Chanela

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja żadnej z Was Dziewczyny nie zachęcam do Acardu. Sama jestem zdziwiona i się zastanawiam, jaki on będzie miał na mnie wpływ.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liwnka moze masz jakies tam przeciwciala antykardiolipidowe ,moj elkarz mowil ze mi tego nie zbada bo niby raczej u mnie tego nie ma ale kto wie.Acard podobno dobrze wlasnie na to dziala i nie powstaja te skrzepy jakies w macicy.

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    acard ma 75 mg kwasu acetylosalicylowego, a polopiryna bodajże 300 mg. Najpierw dowiedzcie się jakie dawki powinno się przyjmować.

    Dodladnie, to acard lub tez baby aspirine. musi byc maluska dawka. Sama sie zastanawiam na tym czy nie wziac czasem.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysle zeby nie zaszkodzil to jest mala dawka kwasu acetylosalicylowego,moze zaryzykuje nastepnym razem jakby teraz nie wyszlo

  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Biorę akard regularnie, omijając @. Zlecił mi go mój gin, ponieważ poroniłam jesienią i mam Hashimoto. Przy Hashimoto jest ryzyko zwiększonych innych przeciwciał i stąd ten Acard. Jedyne co złego w nim, to że obniża przyswajalność tyroksyny i sama to zauważyłam, że odkąd go biorę to musiałam zwiększyć przyjmowanie Ethyroxu. Ale wolę go brac, bo może pomoże przy ewentualnej ciąży.

    mimi3, hipisiątko lubią tę wiadomość

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny a powiedzcie mi czy i jaki wpływ ma acard na wystąpienie owulacji? Czy możliwe jest by poprzez branie acardu 1 raz dziennie przez cały cykl owulacja nie wystąpiła?

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acard nie ma wpływu na owulację moim zdaniem.
    Ja go biorę w tym cyklu od dnia owulacji, bo jestem po ciąży obumarłej i nie mogłam teraz zajść w ciążę.
    I, jest to dziwne, ale mój wykres w tym cyklu wygląda obiecująco i ciągle mam mdłości. No ale to może być z wrażenia wszystko.
    Ja już nie uwierzę w żadne objawy poza spóźnioną miesiączką.
    Ale czuję się zupełnie inaczej niż normalnie.
    Może to dzięki Acardowi właśnie?

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu myślałam o braniu Acardu ale chyba wolę pozostać przy czerwonym wytrawnym winku jak narazie :)

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acard nie wpływa na owulację i też nie można go porównywać do winka. Winko poprawia jakość endometrium....pite w niewielkich ilościach rzecz jasna:)
    Może wpływać na ukrwienie narządów i rozrzedzać krew (w skrócie oszukiwać troszkę nasz czujny mózg, który czasami się myli:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Winko właśnie piję na lepsze endometrium (1 lampeczkę przed snem) :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie uzależnisz sie? ;P

    MisiaMisia, kark lubią tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hihi ja piłam wino na endometrium ale po owulacji odstawiam:)
    i też lampeczkę popijałam:) ja nie znoszę wytrawnego wina więc mi uzależnienie chyba by nawet nie groziło;)

    ruda1985 lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    A nie uzależnisz sie? ;P

    Myślę, że nie. Zdarza mi się nie pić bo po prostu nie mam ochoty więc w sumie to codziennie nie piję :) ale mimo to pamiętam żeby uważać i się nie uzależnić :) kiedyś też nie lubilam wytrawnego ale dla zajścia w ciążę to nawet olej z siemienia lnianego pilam. Niestety już nie piję bo mnie odrzuciło i biorę tran.

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tran ma jakiś wpływ?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tran i siemię lniane są bogatym źródłem kwasów omega-3, które są podstawowym dobrem na WSZYSTKO. Na płodność też.

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tran w kapsułkach może być? jak często i przez ile dni go trzeba zażywać?

  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja biore acard od czerwca w maju poronilam po zrobieniu badan gin kazal mi brac acard mam go brac nawet jesli zajde w ciaze to jeszcze przez dwa miesiace.

    marta
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaadziaaa87 wrote:
    tran w kapsułkach może być? jak często i przez ile dni go trzeba zażywać?

    Jeżeli kapsułki są po 500mg to dwie dziennie. Nie wiem przez jaki okres najlepiej, ja jadę cały czas ;)

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ