X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie genetyczne zarodków - co daje, kto robił
Odpowiedz

Badanie genetyczne zarodków - co daje, kto robił

Oceń ten wątek:
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Jeśli mogę spytać, ile uzyskaliście zarodków?
    Czytam, że dziewczyny mają po kilka blastek, my tylko 3 z pierwszej procedury... Też jestem na etapie czekania na wynik badania genetycznego.
    Trzy to bardzo dobrze! My przy pierwszym IVF mielismy jedynie dwie blastki jedna dobra druga gorsza i jedna sie jedynie zagnieździła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 19:11

    IssGreen lubi tę wiadomość

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 714 450

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Trzy to bardzo dobrze! My przy pierwszym IVF mielismy jedynie dwie blastki jedna dobra druga gorsza i jedna sie jedynie zagnieździła.
    Naprawdę? Miałam 28 komórek, pewnie dlatego liczyłam na więcej... ale, jak się okazało ilość komórek nie jest żadnym gwarantem. A ja wszystkiego się uczę, poznaję.
    Jutro mijają mi 3 tygodnie od punkcji, czekam na wyniki badań.

    CarPer lubi tę wiadomość

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Naprawdę? Miałam 28 komórek, pewnie dlatego liczyłam na więcej... ale, jak się okazało ilość komórek nie jest żadnym gwarantem. A ja wszystkiego się uczę, poznaję.
    Jutro mijają mi 3 tygodnie od punkcji, czekam na wyniki badań.

    Ja przy pierwszym miałam tylko 12 komórek. 9 dojrzałych, 6 sie tylko zapłodniło i tak szóstego dnia zostaliśmy z dwiema blastkami i z jednej z nich mamy syna.
    To juz niedługo wyniki ❤️. Kiedy planujecie transfer?

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 714 450

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Ja przy pierwszym miałam tylko 12 komórek. 9 dojrzałych, 6 sie tylko zapłodniło i tak szóstego dnia zostaliśmy z dwiema blastkami i z jednej z nich mamy syna.
    To juz niedługo wyniki ❤️. Kiedy planujecie transfer?
    Robiłaś badania genetyczne przy tych dwóch blastkach? Gratuluję pociechy :)
    Planujemy transfer na przełomie sierpnia/września.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Robiłaś badania genetyczne przy tych dwóch blastkach? Gratuluję pociechy :)
    Planujemy transfer na przełomie sierpnia/września.

    Nie, nie testowaliśmy.
    To juz wkrótce ✊

    IssGreen lubi tę wiadomość

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 714 450

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Nie, nie testowaliśmy.
    To juz wkrótce ✊
    Powodzenia

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 315 147

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy pierwszej procedurze rok temu uzyskałam z 20 oocytów 5 blastek klasy 5aa 5ab pierwszy transfer beta nie drgnęła druga ciąża poroniona w 6tygodniu trzeci transfer beta również nie drgnęła zmiana kliniki tym razem po przeczytaniu sporej ilości informacji postawiliśmy na Czechy reprofit tutaj 23oocyty finalnie 8 zarodków tam są inne oznaczenia klas zarodków wszystkie 8 zarodków to blastocysty wylęgające się oznacza HB jedna w sumie wyszła oczko wyżej u nich nie maoznaczen od a do c tylko od 1 do -2 w Polsce nie badaliśmy zarodków może to był błąd bo w zeszłym roku kończyłam magiczne 40 tutaj od 3 zarodków pobraliśmy materiał do badań przedimplatacyjnych zanim jednak wysłaliśmy zrobiliśmy transfer beta HCG ruszyła ale nieznacznie gdzie wcześniej tylko raz to się udało na chwilę obecną wysłaliśmy jeden zarodek do badań mam nadzieję że będzie zdrowy i uda się kolejny transfer na przełomie sierpnia i września na zimowisku mam 7 zarodków jak na mój wiek dużo tylko ile z nich jest zdrowych

  • Kasjula Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Potrzebuje pomocy, sama nie wiem co robic.. mam 33 lata, maz 32. Od 3 lat staramy się o dziecko, od roku pelna para w klinice. Jesteśmy po 2 punkcjach, z pierwszej mieliśmy tylko 1 zarodek w klasie 3. Teraz, po 2 punkcji sprawa nie wygląda lepiej..
    Co robic? Trace wiarę w to ze uda nam się być rodzicami.. czy badania genetyczne pomogą w określeniu problemów z moimi komórkami jajowymi?

    Zaczynam mieć depresje :(

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjula wrote:
    Hej dziewczyny,

    Potrzebuje pomocy, sama nie wiem co robic.. mam 33 lata, maz 32. Od 3 lat staramy się o dziecko, od roku pelna para w klinice. Jesteśmy po 2 punkcjach, z pierwszej mieliśmy tylko 1 zarodek w klasie 3. Teraz, po 2 punkcji sprawa nie wygląda lepiej..
    Co robic? Trace wiarę w to ze uda nam się być rodzicami.. czy badania genetyczne pomogą w określeniu problemów z moimi komórkami jajowymi?

    Zaczynam mieć depresje :(

    Badania genetyczne wasze czy zarodka?
    Ja miałam badania genetyczne i moje i meza ale nic nam nie wyszło.
    Wszystko zalezy od tego ile komorek udało sie pobrac, jakie masz amh, jaka sytuacja z nasieniem. Lekarz nie omawiał w czym moze byc problem??? Oboje jesteście bardzo młodzi wiec troche podejrzanie to wyglada.
    Masz w rodzinie jakies osoby z wadami genetycznymi? Albo maz? Bo jesli tak to jak najbardziej sprawdzilabym twoja i meza krew na genetykę.
    Poza tym Nie wiem czy dobrze zrozumiałam… mało komorek pobrali? Czy nie były dojrzałe czy sie nie zapłodnily? Niewiele napisałas wiec ciezko cokolwiek powiedzieć.

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    Ja przy pierwszej procedurze rok temu uzyskałam z 20 oocytów 5 blastek klasy 5aa 5ab pierwszy transfer beta nie drgnęła druga ciąża poroniona w 6tygodniu trzeci transfer beta również nie drgnęła zmiana kliniki tym razem po przeczytaniu sporej ilości informacji postawiliśmy na Czechy reprofit tutaj 23oocyty finalnie 8 zarodków tam są inne oznaczenia klas zarodków wszystkie 8 zarodków to blastocysty wylęgające się oznacza HB jedna w sumie wyszła oczko wyżej u nich nie maoznaczen od a do c tylko od 1 do -2 w Polsce nie badaliśmy zarodków może to był błąd bo w zeszłym roku kończyłam magiczne 40 tutaj od 3 zarodków pobraliśmy materiał do badań przedimplatacyjnych zanim jednak wysłaliśmy zrobiliśmy transfer beta HCG ruszyła ale nieznacznie gdzie wcześniej tylko raz to się udało na chwilę obecną wysłaliśmy jeden zarodek do badań mam nadzieję że będzie zdrowy i uda się kolejny transfer na przełomie sierpnia i września na zimowisku mam 7 zarodków jak na mój wiek dużo tylko ile z nich jest zdrowych

    A czemu badacie jedynie jeden zarodek? Pozostałe sa juz zamrozone i nie chcecie rozmrażać podwojnie?
    Nie pocieszasz mnie 🙁. Ty piszesz o 12 blastkach a ja mam tylko jedna 🥺.

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 714 450

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się uzyskać wcześniej wstępne wyniki od embriologów. Na rozmowę z genetykiem pod koniec miesiąca czekamy swoją drogą.
    Na 3 badane zarodki, na pewno 2 są chore :(
    Nie wiem, czy mogłam zrobić coś lepiej/inaczej.
    Z 28 pobranych komórek powstały tylko 3 blastocysty, w tym dwie chore.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 315 147

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    A czemu badacie jedynie jeden zarodek? Pozostałe sa juz zamrozone i nie chcecie rozmrażać podwojnie?
    Nie pocieszasz mnie 🙁. Ty piszesz o 12 blastkach a ja mam tylko jedna 🥺.
    Ogólnie z dwóch procedor miałam 13 zarodków przy pierwszej procedurze nie badaliśmy wogole bo nikt nam nie zaproponował tam miałam 5 zarodków beta HCG raz ruszyła i poroniłam z drugiej procedury mam 8 zarodków pobrali do badań pgt materiał z 3 zarodków od razu podeszlam do świeżego transferu tu beta HCG ruszyła ale spadła więc wysłałam do badań pierwszy zarodek i wczoraj dostałam wiadomość że zarodek jest chory i nie nadaje się do transferu więc wysyłam teraz drugi niestety jak to zazwyczaj bywa chodzi o finanse dlatego wysyłam po jednym do badań a i tak nie stać mnie na przebadanie wszystkich

  • Pinia80 Koleżanka
    Postów: 36 12

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z 5 zapłodnionych komórek mieliśmy tylko 1 zarodek i niestety chory więc nawet nie było transferu, kicha bo kasa poszła a nie ma nic

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 714 450

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia80 wrote:
    My z 5 zapłodnionych komórek mieliśmy tylko 1 zarodek i niestety chory więc nawet nie było transferu, kicha bo kasa poszła a nie ma nic
    Bardzo mi przykro. Przystępujecie do kolejnej procedury?

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 315 147

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjula wrote:
    Hej dziewczyny,

    Potrzebuje pomocy, sama nie wiem co robic.. mam 33 lata, maz 32. Od 3 lat staramy się o dziecko, od roku pelna para w klinice. Jesteśmy po 2 punkcjach, z pierwszej mieliśmy tylko 1 zarodek w klasie 3. Teraz, po 2 punkcji sprawa nie wygląda lepiej..
    Co robic? Trace wiarę w to ze uda nam się być rodzicami.. czy badania genetyczne pomogą w określeniu problemów z moimi komórkami jajowymi?

    Zaczynam mieć depresje :(

    hej a co robiliscie z mezem z badan kliniki na poczatku robia czasem liste tych ktorych musisz miec
    jakie masz amh jak badania nasienia bo to rzeczywiscie dziwne ze tak malo masz komorek
    chyba ze klinika zawalila stymulacje bo i tak mzoe byc ja mam ponad 40 amh 6 wyniki meza srednie
    a w dwoch stymulacjach po 20 komorek jezeli by przestawaly sie rozwijac zarodki po 3 dobie to problemem
    lezy po stronie meskiej bo wtedy do zarodka wchodza geny ze tak powiem meza przed 3 doba to bardziej problem slabej komorki tu czasem mozna wspomoc sie suplementacja tym bardziej ze jestes mloda
    robiliscie kariotypy ?

  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2770

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjula wrote:
    Hej dziewczyny,

    Potrzebuje pomocy, sama nie wiem co robic.. mam 33 lata, maz 32. Od 3 lat staramy się o dziecko, od roku pelna para w klinice. Jesteśmy po 2 punkcjach, z pierwszej mieliśmy tylko 1 zarodek w klasie 3. Teraz, po 2 punkcji sprawa nie wygląda lepiej..
    Co robic? Trace wiarę w to ze uda nam się być rodzicami.. czy badania genetyczne pomogą w określeniu problemów z moimi komórkami jajowymi?

    Zaczynam mieć depresje :(

    A przyczyna dla której jesteście w ivf to? W sensie problem męski, czy bardziej po Twojej stronie? Mało wiemy, Kochana. Jakie badania już macie?

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 7635 12149

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjula wrote:
    Hej dziewczyny,

    Potrzebuje pomocy, sama nie wiem co robic.. mam 33 lata, maz 32. Od 3 lat staramy się o dziecko, od roku pelna para w klinice. Jesteśmy po 2 punkcjach, z pierwszej mieliśmy tylko 1 zarodek w klasie 3. Teraz, po 2 punkcji sprawa nie wygląda lepiej..
    Co robic? Trace wiarę w to ze uda nam się być rodzicami.. czy badania genetyczne pomogą w określeniu problemów z moimi komórkami jajowymi?

    Zaczynam mieć depresje :(
    Suplementy były na poprawę jakości, krzywa cukrowa i insulinowa? Badaliście fragmentację dna nasienia?

    preg.png
    👧👦90/88 prawidłowe kariotypy
    👼👼👼💔 08/21 29+1 HRHS 🎀, 01/22 6+1❔,
    05/22 8+3 🎀
    2022 elektrokonizacja szyjki macicy
    2023 dwie histeroskopie, 3 transfery ❄po pgta 💔
    dwie procedury ivf/imsi
    4ty transfer po leczeniu: Tarivid, Metronidazol, Nystatyna vp
    (neoparin, acard, prograf, bryophyllum, accofil)
    16.12.23 FET 4AA ⭐ 5dpt 5,06 6dpt 9,62 11dpt 87,9 13dpt 339🤩 17dpt 2061🚀18dpt 2605 19dpt 2870 GS 8,7mm YS 3,3mm 23dpt 7834 🤩 CRL 0,29 cm + 💓
    27dpt CRL 0,57cm YS 0,4cm
    31dpt CRL 1,07cm
    9+1 CRL 2,52cm YS 0,4 cm
    10+4 4,16 cm
    11+1 4,56 cm
    12+2 I prenatalne 5,59 cm, obraz USG prawidłowy ❤
    13+3 6,7 cm 💙
    14+4 119g
    17+3 209g
    21+2 II prenatalne 486g bejbika + echo serduszka prawidłowe ❤
    23+3 643g
    Czekamy na Ciebie 💙🌈
    4❄ pgta 😊+🤰
  • Pinia80 Koleżanka
    Postów: 36 12

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Bardzo mi przykro. Przystępujecie do kolejnej procedury?
    Raczej nie. Z racji mojego wieku (43 l) nie łapiemy się już na żadne programy dofinansowania ani na refundację leków. Poprzednia procedura z badaniem pgt kosztowała nas 28 tys. U nas problem z nasieniem, wszystkie komórki przestały się rozwijać w 4 dobie.

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 714 450

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia80 wrote:
    Raczej nie. Z racji mojego wieku (43 l) nie łapiemy się już na żadne programy dofinansowania ani na refundację leków. Poprzednia procedura z badaniem pgt kosztowała nas 28 tys. U nas problem z nasieniem, wszystkie komórki przestały się rozwijać w 4 dobie.

    Macie dzieci?

    My też mamy problem z nasieniem, a ja niebawem kończę 40 lat. Brak mi pozytywnych myśli. Niestety... problem z pieniędzmi to duża bariera. My nie mamy dzieci, tym bardziej trudno zaakceptować mi to, że być może nigdy nie zostanę mamą. Nie potrafię się z tym pogodzić. A Ty? Jak radzisz sobie z takimi myślami? Macie plan B?

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 11 sierpnia 2023, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia80 bardzo mi przykro ze sie nie udało. Finanse to niestety okrutna bariera bo to moze byś studnia bez dna… a lekarze cos podpowiadają jak poprawić jakość nasienia?
    Ja niedługo kończę 42…

‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ