Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie genetyczne zarodków - co daje, kto robił
Odpowiedz

Badanie genetyczne zarodków - co daje, kto robił

Oceń ten wątek:
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 5 lutego 2024, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobo wrote:
    Pilnie szukam kontaktu do osoby o nicku „Milvaaa”
    Proszę o kontakt, gdyby ktoś był w stanie pomóc

    Kliknij na nick tej osoby i dodaj do przyjaciółek jak zaakceptuje to będziesz mogła do niej napisać na priv

    Albo o spróbuj ją wywołać w wątku ivf luty 2024 ostatnio tam się odzywała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2024, 16:11

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 1045 1658

    Wysłany: 5 lutego 2024, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobo wrote:
    Pilnie szukam kontaktu do osoby o nicku „Milvaaa”
    Proszę o kontakt, gdyby ktoś był w stanie pomóc
    hej moge napisac do niej bo znam ja z innej grupy i piszemy czasem do siebie

    Milvaaa lubi tę wiadomość

  • Bobo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 5 lutego 2024, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, będę Wdzięczna, bo kompletnie się nie odnajduje tutaj, a tresci, które pisała, bardzo by mnie interesowały.

  • Bobo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 5 lutego 2024, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Kliknij na nick tej osoby i dodaj do przyjaciółek jak zaakceptuje to będziesz mogła do niej napisać na priv

    Albo o spróbuj ją wywołać w wątku ivf luty 2024 ostatnio tam się odzywała.
    Kliknęłam i dodałam do przyjaciółek. Czekam i dziękuję za pomoc 😌

  • Bobo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 5 lutego 2024, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    hej moge napisac do niej bo znam ja z innej grupy i piszemy czasem do siebie

    Gdyby Panu mogła, będę zobowiązana :)

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 6 lutego 2024, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem :) Bobo napisałam do Ciebie na priv

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • paulity Autorytet
    Postów: 1144 772

    Wysłany: 7 lutego 2024, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy da się zbadać zarodek który był zamrożony?

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 7 lutego 2024, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny czy da się zbadać zarodek który był zamrożony?

    Da się dziewczyny o tym pisały, ale wzrasta ryzyko „zniszczenia” takiego zarodka przez ponowne zamrożenia-rozmrożenie.

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • paulity Autorytet
    Postów: 1144 772

    Wysłany: 7 lutego 2024, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Da się dziewczyny o tym pisały, ale wzrasta ryzyko „zniszczenia” takiego zarodka przez ponowne zamrożenia-rozmrożenie.
    Powiem tak mamy córkę z tej procedury i niestety ma wadę genetyczna i został nam jeden zarodek . I chciałabym go zbadać mimo wszystko

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 7 lutego 2024, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Powiem tak mamy córkę z tej procedury i niestety ma wadę genetyczna i został nam jeden zarodek . I chciałabym go zbadać mimo wszystko

    Jeśli bierzesz pod uwagę fakt, że zarodek może nie przetrwać to zbadaj jeśli chcesz mieć pewność. Ja bym zbadała.

    paulity lubi tę wiadomość

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 7 lutego 2024, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Powiem tak mamy córkę z tej procedury i niestety ma wadę genetyczna i został nam jeden zarodek . I chciałabym go zbadać mimo wszystko
    To już jest silne wskazanie do wykonania badania, więc łatwiej będzie ta zgodę na pewno uzyskać, bo nie kazda klinika od tak zgadza się na badania zarodków mrozonych.
    Polecam zajrzeć ma insta do instaembriolog pisała o tym post 🙏

    paulity lubi tę wiadomość

  • paulity Autorytet
    Postów: 1144 772

    Wysłany: 7 lutego 2024, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    To już jest silne wskazanie do wykonania badania, więc łatwiej będzie ta zgodę na pewno uzyskać, bo nie kazda klinika od tak zgadza się na badania zarodków mrozonych.
    Polecam zajrzeć ma insta do instaembriolog pisała o tym post 🙏
    Właśnie w klinice mi powiedzieli ze nie badają zarodkow zamrożonych muszę jechać do lekarza i zapytać. Boję się wolałabym zbadać mimo że może się nie udać
    Dziękuję napewno zajrzę ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2024, 16:35

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 7 lutego 2024, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Właśnie w klinice mi powiedzieli ze nie badają zarodkow zamrożonych muszę jechać do lekarza i zapytać. Boję się wolałabym zbadać mimo że może się nie udać
    Dziękuję napewno zajrzę ❤️
    A wiedzą, że córeczka jest chora?
    Jest jeszcze opcja znaleźć klinikę która to zrobi i przetransportować zarodek, wiadomo co jeszcze bardziej genereuje koszty niestety.

  • paulity Autorytet
    Postów: 1144 772

    Wysłany: 7 lutego 2024, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    A wiedzą, że córeczka jest chora?
    Jest jeszcze opcja znaleźć klinikę która to zrobi i przetransportować zarodek, wiadomo co jeszcze bardziej genereuje koszty niestety.

    Tak lekarz wie mówił na samym początku że w wyżej konieczności mozna a za kilka miesięcy jak byłam u niego to mówił że raczej się tak nie robi.. a ja chyba za bardzo się boję żeby zaryzykować

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 7 lutego 2024, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Tak lekarz wie mówił na samym początku że w wyżej konieczności mozna a za kilka miesięcy jak byłam u niego to mówił że raczej się tak nie robi.. a ja chyba za bardzo się boję żeby zaryzykować
    Bardzo rozumiem, no przegadaj to z nim 🙏

  • KateM Autorytet
    Postów: 5968 8105

    Wysłany: 7 lutego 2024, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Tak lekarz wie mówił na samym początku że w wyżej konieczności mozna a za kilka miesięcy jak byłam u niego to mówił że raczej się tak nie robi.. a ja chyba za bardzo się boję żeby zaryzykować

    Jeśli wada randomowa a wasze kariotypy ok, wtedy prawdopodobieństwo tej samej wady jest, ale nieduże.
    Inaczej jak wyszedł kariotyp zły i córka ma wadę po was, wtedy nie zastanawiałabym się.
    Jeśli macie pewność i jesteście w stanie poświęcić zarodek jakby się nie rozmroził po badaniu to ciśnijcie klinikę o możliwość badania.
    Trzymam kciuki♥️

    paulity lubi tę wiadomość

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • Jenny88 Autorytet
    Postów: 1044 595

    Wysłany: 7 lutego 2024, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny czy da się zbadać zarodek który był zamrożony?

    Hej, mój zarodek był przebadany po rozmrożeniu i ponownie zamrożony. Badałam w Invicta.

    paulity lubi tę wiadomość

  • paulity Autorytet
    Postów: 1144 772

    Wysłany: 8 lutego 2024, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    Jeśli wada randomowa a wasze kariotypy ok, wtedy prawdopodobieństwo tej samej wady jest, ale nieduże.
    Inaczej jak wyszedł kariotyp zły i córka ma wadę po was, wtedy nie zastanawiałabym się.
    Jeśli macie pewność i jesteście w stanie poświęcić zarodek jakby się nie rozmroził po badaniu to ciśnijcie klinikę o możliwość badania.
    Trzymam kciuki♥️
    Właśnie mamy kariotyp prawidlowy lekarz był w szoku jak się dowiedział że mówił że często się tak zaraża wiem mamy 25 procent na chore dziecko ale chyba nie chce ryzykować:( za bardzo się boję

  • paulity Autorytet
    Postów: 1144 772

    Wysłany: 8 lutego 2024, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny88 wrote:
    Hej, mój zarodek był przebadany po rozmrożeniu i ponownie zamrożony. Badałam w Invicta.
    Oo super przegadam z nimi to , a miałaś jakiś konkretny powod ?
    Wolałbym przebadać człowiek jakoś spokojniejszy wcześniej nie miałam takiej potrzeby ale nam dr kazał wcześniej iść do genetyka w klinice i chyba ona ma decydować jak dobrze zrozumiałam

  • Lniana Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 6 sierpnia 2024, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Dziewczyny! Jak to w końcu jest... Można poddać zarodek badaniu nawet jeśli nie ma jakichś takich formalnych wskazań? Jeśli po prostu parze zależy na tym, by mieć pewność jak największą, że wszystko jest ok...?

‹‹ 10 11 12 13 14
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie pozwól, by decydował przypadek – świadomie zaplanuj swoje rodzicielstwo

Planowanie rodziny to proces, który wymaga nie tylko przygotowania emocjonalnego, ale również kompleksowego podejścia zdrowotnego. Współczesna medycyna oferuje narzędzia, które pozwalają przyszłym rodzicom świadomie zadbać o zdrowie swojego potomstwa. W tym kontekście niezwykle istotne jest zrozumienie roli genetyki i docenienie możliwości wczesnego wykrywania ryzyka chorób dziedzicznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ