X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie wiem :-/ dlatego mnie tak tapnelo jak nam powiedział że ostatnie nasze zarodki były słabe i w ogóle nie byłyby podane/mrożone. No ale miał rację pod tym względem, bo rzeczywiście ciąży nie było i jakby nie patrzeć zmarnowaliśmy cały rok na cztery marnej klasy zarodki bo trzymaliśmy się nadziei. Może rzeczywiście nie tędy droga tylko dobra stymulacja to podstawa?

    Transfer nie wiem jeszcze jaki będzie. Klinika bierze udział w badaniu klinicznym na ponad tysiącach pacjentek na temat tego który rodzaj lepszy, ale my się nie łapiemy bo to tylko dla par które przechodzą 1-3 procedurę. Ale badanie się dopiero zaczęło i dopiero jest nabór. Wg tego co mówią w badaniu, niektóre studies pokazują przewagę transferów mrożonych nad świeżymi ale są to badania na bardzo małej próbce, dlatego robią to duże badanie kliniczne, żeby ostatecznie to rozstrzygnąć. Natomiast ja jeszcze nie podejmowałam rozmowy nt transferu. Miałam takie i takie.

    Bella93 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja w Łodzi mam dokładnie tak prowadzone jak piszecie czyli krótki protokół i gonal f, mensimon,letrozolum. Dawek teraz nie pamiętam. Miesiąc przed stymulacja miałam przez 30 dni żel testosteron też podobno na jajka

    Adzia
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    U mnie przygoda z intralipidem dopiero się zacznie. Miałam podanego go raz bez żadnej podstawy tak na prawdę podania. Tak na moje życzenie przed transferem, ale no właśnie ale....kroplówkę podłączyli mi już po transferze tłumacząc się tym, że przed był atosiban ( też zresztą spie...)kroplówka leciała z godzinę!!!! wyobraź sobie jak się po niej czuła. Doc Paśnik pow że absolutnie nie można intralipidu podawać w tak szybkim tempie. Czułam się jakbym była na statku. Teraz mam przepisany intralipid 20% ile ml nie wiem teraz bo nie mam tego przy sobie. Rozpuszczone w soli fizjologicznej też ml nie pamiętam teraz. Pierwsza kroplówka ma być podana na początku cyklu, druga w dniu transferu ewentualnie dzień wcześniej wieczorem, trzecia dopiero po pozytywnej becie ileś tam tygodni.....nic więcej na zbicie nie dostałam. Zastanawiam się dlaczego najpierw tego nie zbiją tymi kroplówkami i dopiero myślą o podaniu zarodka tylko i kroplówki i zarodek....hmmm

    Ja teraz miałam podane 4x 100 ml 20%( czyli 400ml !!) intralipidu ponieważ moje NK zamiast spadać rosną pomimo podania wcześniej 2x 100ml.

    Jakoś mam wrażenie że to wszystko to kwestia "tego zarodka" ale do tej pory u mnie tych warunków nie było.
    Zobaczę jak to będzie przy IVF.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja teraz miałam podane 4x 100 ml 20%( czyli 400ml !!) intralipidu ponieważ moje NK zamiast spadać rosną pomimo podania wcześniej 2x 100ml.

    Jakoś mam wrażenie że to wszystko to kwestia "tego zarodka" ale do tej pory u mnie tych warunków nie było.
    Zobaczę jak to będzie przy IVF.
    O matko!!!!:-(
    Nie straż mnie nawet

    Adzia
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer próbowałaś tego Colostrum? czytałam, że pomaga obniżyć komórki NK...nie praktykowałam na sobie zamierzam wypytać dziś moją Panią Doktor o ten lek

    Adzia
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie dawkowanie tej scopolaniny???

    Adzia
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 2 września 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu pierwszy raz i mam do Was pytanie, co powinnam zbadać aby sprawdzić czy występuje u mnie brak implantacyji zarodka? Staramy się od ponad 1,5 roku i nadal nie mam diagnozy.. Mam już syna zaszlam bez problemu, mam też swoje owulacje, regularne cykle, w niedługim czasie będę mieć druga laparoskopie i histeroskopię, powoli przestaje reagować na letrozol którym jestem dodatkowo stymulowana, jestem po jednej lul niestety nie udało się..

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 września 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Flowwer próbowałaś tego Colostrum? czytałam, że pomaga obniżyć komórki NK...nie praktykowałam na sobie zamierzam wypytać dziś moją Panią Doktor o ten lek
    Tak biorę ale u mnie efekt odwrotny bo z 20% wzrosły na 27 % przestałam brać zobaczę przed samym IVF czy nadal rośnie mimo odstawienia

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Kurcze, przeciez ze slabych zarodkow tez sa zdrowe dzieci...

    Transfer bedziesz miala na cyklu sztucznym? Rozmawialas o tym, ktory sposob jest bardziej skuteczy?

    Cześć dziewczyny. Ja bym właśnie nie byla taka pewna co do tego, tzn może i zdrowe jeśli już sie zagniezdza i dobrze rozwiną a to jest problemem przy slabych zarodkach. Moja przyjaciolka robila 2 razy in vitro, przy pierwszym byly slabe zarodki bo sperma meza byla slaba i jajeczka również juz zbyt wiekowe wiec sie nie udalo. Przy drugim wziela jajeczka dawczyni i jedno jajeczko zaplodniono sperma meza a drugie dawcy i sie udalo. Szokujace wiem ale ona była już ze tak powiem za stara i nie miała złudzeń. Dzieci zdrowe ale ten od męża ur sie malutki nie dozywiony i jest mniejszy nadal bo to jednak ma znaczenie jakiej jakosci materiał genetyczny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Witajcie, jestem tu pierwszy raz i mam do Was pytanie, co powinnam zbadać aby sprawdzić czy występuje u mnie brak implantacyji zarodka? Staramy się od ponad 1,5 roku i nadal nie mam diagnozy.. Mam już syna zaszlam bez problemu, mam też swoje owulacje, regularne cykle, w niedługim czasie będę mieć druga laparoskopie i histeroskopię, powoli przestaje reagować na letrozol którym jestem dodatkowo stymulowana, jestem po jednej lul niestety nie udało się..
    Natalia ja watpie ze bez próby podania zarodka do macicy da sie jakoś sprawdzic czy w ogole dochodzi do zapłodnienia i zagniezdzenia...ja tez nie wiem co było u nas tak do końca problemem...

    Natalia01 lubi tę wiadomość

  • Kabusia Koleżanka
    Postów: 69 2

    Wysłany: 2 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny te które są po immunologii. Możecie mi napisać jakie zlecono Wam badania do wykonania po nieudanych transferach?. Ja miałam raz transfer zarodka 10B1 w trzeciej dobie, nie zagnieździł się. Kolejny Crio plus embryoglue blastocysty 4 AB również nie zagnieździł się. Nie mam już żadnych zarodków. kolejna procedura od nowa przede mną, zanim się poddam kolejnemu transferowi chciałabym zbadać immunologię, aby wykluczyć ją jako przyczynę niepowodzenia w zagnieżdżaniu. Zanim zacznę jeżdżenie po specjalistach chciałabym już mieć wyniki tych badań. proszę o pomoc...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabusia wrote:
    Cześć dziewczyny te które są po immunologii. Możecie mi napisać jakie zlecono Wam badania do wykonania po nieudanych transferach?. Ja miałam raz transfer zarodka 10B1 w trzeciej dobie, nie zagnieździł się. Kolejny Crio plus embryoglue blastocysty 4 AB również nie zagnieździł się. Nie mam już żadnych zarodków. kolejna procedura od nowa przede mną, zanim się poddam kolejnemu transferowi chciałabym zbadać immunologię, aby wykluczyć ją jako przyczynę niepowodzenia w zagnieżdżaniu. Zanim zacznę jeżdżenie po specjalistach chciałabym już mieć wyniki tych badań. proszę o pomoc...

    Immunologia: Test CBA, Test IMK, LCT
    Układ krzepnięcia: Białko C, białko S, mutacja czynnika V Leiden, mutacja w genie protrombiny, d-dimery, APTT
    Miałam też histeroskopię. Immunologię miałam zleconą nie po in vitro, a po nieudanej inseminacji.

    Kabusia lubi tę wiadomość

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 października 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, a czym zbilas NK? Intralipidem ? I jaki miałaś % wyjściowy ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 3 października 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam się pod pytanie wyżej:)

    Adzia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej i najpewniej sterydem

  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya77 czy u ciebie coś się zmieniło ?

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • KATU Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.

    Jestem nowa na forum. Problem zagnieżdżenia zarodków dotyczy niestety również i mnie :( jestem świeżo po nieudanym crio i brak pomysłów na to co dalej.

  • KATU Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Czy są na forum dziewczyny, które mają stwierdzoną ADENOMIOZĘ i co być może jest przeszkodą do implantacji zarodków?

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 6 maja 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy o rif można mówić też kiedy w 1 transferze nastąpiła implantacja ale była to ciaza bezzarodkowa a w kolejnych 3 trf brak implantacji?

  • Gerda Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 15 maja 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki :)

    Jestem nowa na forum. Jednak problem zagnieżdżenia zarodków (jego braku) nie jest nowym dla mnie :( Mam za sobą nieudany świeży transfer oraz crio, również beta nie drgnęła...
    Przez pół roku immunolog zlecił mi wielokrotnie wiele badań, ale jednoznacznie wyszedł jedynie problem z zastraszającą ilością kom NK, może to one są powodem, a w żaden sposób nie chcą opaść...
    Powoli szykuje się do stymulacji i transferu poprzedzającego kilkukrotne podanie Intralipudu. Może tym razem beta ruszy z kopyta?

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ