Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 12:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A mialam jechac do Invicty na konsultacje :D

Niech cię Bóg broni! Takiej arogancji i olania pacjenta nie widziałam nigdy. Oni są mili na początku, przedstawiajac wizję jak to ta i ta procedura sprawi cud, a potem lekarz i tak wie swoje, co tam historia medyczna pacjenta. Pojechalam do nich jako pacjentka po niepowodzeniach, z historią 4 transferów i pierwsze co doktor zrobil to próbował mi zrobić długi protokół (bo u nas to standard przy PIERWSZORAZOWYCH pacjentkach, a dla nas jest pani pierwszorazowa (!)). Pomimo że w dokumentacji medycznej stało jak byk że w długim protokole mieliśmy tylko 2 komórki i dwa słabe zarodki, a w krótkim 9 komorek i zarodki klasy 5AA.
    Co ja się nasłuchałam że moje endo nigdy nie urośnie (a rosło raptem 7 dni) i na pewno moja dokumentacja kłamie mówiąc że było grube przy poprzednich procedurach - z pewnością ktoś się pomylił bo doktor WIE że moje endo nie rośnie... Itp. itd. Mojego ostatniego transferu i tego jak mnie olali i jak miałam lezec 20 min w znieczuleniu czekając na lekarza, to nawet nie chce pamiętać. Zaraz po tym trafiłam na zwolnienie i do terapeuty :-D

5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 14:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya 77 ciesze się,że wróciłaś do nas! Włosy mi się jeżą na głowie jak to wszystko czytam...czyli suma sumarum cooo protokół krótki i leki jakie? Ja miałam 1 stymulację krótki protokół i leki takie jak: gonal f, letrozolu kurcze nie mam przy sobie teczki żeby podać dokładnie co jeszcze. Badań PGN nie warto robic,tak? I co z tym transferem...bo tak u mnie było 5 blastocyst 4aa. Podane 5 dobie. To co może następnym razem trzeba podać wcześniej w 3 dobie???

Adzia
  • anouk11 Autorytet

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 15:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi statystykami to chyba nie ma znaczenia czy zgłoszone jest niepowodzenie. Wydaje mi się że oni liczą ilość udanych transferów (zgloszonych) na ilość transferów ogólnie. Oczywiście jak czytam to co piszesz o przebiegu procedury to wygląda słabo. Ja mam zastrzeżenia do swojej kliniki ale jednak mocno trzymają się standardów, wszystko jest bardzo jasne, bez naciągania i wszystkie zabiegi sprawnie w maksymalnym komforcie.

Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • brenya77 Autorytet

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 15:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, będzie krótki protokół, 450 Gonalu F, a pod koniec Menopur (bo ma LH) na dojrzenie i lekarz chce maksymalnie jajka przetrzymać. Boje się tego trochę, no ale zobaczymy. Ja się zawsze szybko stymulowałam (7 dni) to powiedział że tym razem będzie dłużej mnie trzymał, że komórki muszą być dobrej jakości. Nie wiem jak on to chce zrobić bo przecież chyba te jajka się zdegenerują jak tak będą czekać? Zobaczymy. Boje się też kosztów bo Gonal ponoć droższy. Acha, powiedział też że dojrzewanie niedojrzałych komórek na szkle mija się z celem, bo zazwyczaj i tak wychodzą słabej jakości.

Z tym PGS to tak jak mówię, to jest zdanie lekarza. Pamiętajmy że mówił też o moim przypadku, a nie o wszystkich, a my nie mamy tak dużo zarodków więc ostrzegał mnie przed przedobrzeniem, że PGS to jednak ryzyko i że może negatywnie wpłynąć na te zarodki które mamy. Gdybym miała tych zarodków 10 to bym się nie zastanawiała, ale mam tylko 4 wiec ryzykowanie żeby zaspokoić ciekawość mija się z celem. I generalnie bardziej o to chodziło w wypowiedzi a nie o przekreślanie kompletnie całej metody.

Transfer będę miała próbny bo lekarz chce wiedzieć co i jak, na razie zrobił rysunki mojej szyjki. Zdziwił mnie tym transferem w 3 dobie, zwłaszcza że jest zwolennikiem transferu tylko wysokiej klasy blastocyst, ale powiedział ,ze w moim wypadku nigdy takiego transferu nie miałam i trzeba spróbować.

Generalnie ten lekarz kładzie nacisk na ilość wysokiej klasy blastocyst, powiedział że reszta to mało znaczące dodatki. Nawet jeśli oznacza to robienie kolejnej stymulacji zamiast transferować słabe zarodki. Jest to dla mnie rewolucja w myśleniu, ale w sumie jest w tym logika.

1 x naturalna cb
  • Bella93 Autorytet

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 16:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Generalnie ten lekarz kładzie nacisk na ilość wysokiej klasy blastocyst, powiedział że reszta to mało znaczące dodatki. Nawet jeśli oznacza to robienie kolejnej stymulacji zamiast transferować słabe zarodki. Jest to dla mnie rewolucja w myśleniu, ale w sumie jest w tym logika.
    Kurcze, przeciez ze slabych zarodkow tez sa zdrowe dzieci...

Transfer bedziesz miala na cyklu sztucznym? Rozmawialas o tym, ktory sposob jest bardziej skuteczy?

Moja historia leczenia
    Never ending story...😂
  • brenya77 Autorytet

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 19:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie wiem :-/ dlatego mnie tak tapnelo jak nam powiedział że ostatnie nasze zarodki były słabe i w ogóle nie byłyby podane/mrożone. No ale miał rację pod tym względem, bo rzeczywiście ciąży nie było i jakby nie patrzeć zmarnowaliśmy cały rok na cztery marnej klasy zarodki bo trzymaliśmy się nadziei. Może rzeczywiście nie tędy droga tylko dobra stymulacja to podstawa?

Transfer nie wiem jeszcze jaki będzie. Klinika bierze udział w badaniu klinicznym na ponad tysiącach pacjentek na temat tego który rodzaj lepszy, ale my się nie łapiemy bo to tylko dla par które przechodzą 1-3 procedurę. Ale badanie się dopiero zaczęło i dopiero jest nabór. Wg tego co mówią w badaniu, niektóre studies pokazują przewagę transferów mrożonych nad świeżymi ale są to badania na bardzo małej próbce, dlatego robią to duże badanie kliniczne, żeby ostatecznie to rozstrzygnąć. Natomiast ja jeszcze nie podejmowałam rozmowy nt transferu. Miałam takie i takie.

Bella93 lubi tę wiadomość

1 x naturalna cb
  • Agataa29 Koleżanka

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 19:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja w Łodzi mam dokładnie tak prowadzone jak piszecie czyli krótki protokół i gonal f, mensimon,letrozolum. Dawek teraz nie pamiętam. Miesiąc przed stymulacja miałam przez 30 dni żel testosteron też podobno na jajka

Adzia
  • Flowwer Autorytet

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 21:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    U mnie przygoda z intralipidem dopiero się zacznie. Miałam podanego go raz bez żadnej podstawy tak na prawdę podania. Tak na moje życzenie przed transferem, ale no właśnie ale....kroplówkę podłączyli mi już po transferze tłumacząc się tym, że przed był atosiban ( też zresztą spie...)kroplówka leciała z godzinę!!!! wyobraź sobie jak się po niej czuła. Doc Paśnik pow że absolutnie nie można intralipidu podawać w tak szybkim tempie. Czułam się jakbym była na statku. Teraz mam przepisany intralipid 20% ile ml nie wiem teraz bo nie mam tego przy sobie. Rozpuszczone w soli fizjologicznej też ml nie pamiętam teraz. Pierwsza kroplówka ma być podana na początku cyklu, druga w dniu transferu ewentualnie dzień wcześniej wieczorem, trzecia dopiero po pozytywnej becie ileś tam tygodni.....nic więcej na zbicie nie dostałam. Zastanawiam się dlaczego najpierw tego nie zbiją tymi kroplówkami i dopiero myślą o podaniu zarodka tylko i kroplówki i zarodek....hmmm

Ja teraz miałam podane 4x 100 ml 20%( czyli 400ml !!) intralipidu ponieważ moje NK zamiast spadać rosną pomimo podania wcześniej 2x 100ml.

Jakoś mam wrażenie że to wszystko to kwestia "tego zarodka" ale do tej pory u mnie tych warunków nie było.
    Zobaczę jak to będzie przy IVF.

kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Agataa29 Koleżanka

Wysłany: 12 sierpnia 2017, 21:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja teraz miałam podane 4x 100 ml 20%( czyli 400ml !!) intralipidu ponieważ moje NK zamiast spadać rosną pomimo podania wcześniej 2x 100ml.

Jakoś mam wrażenie że to wszystko to kwestia "tego zarodka" ale do tej pory u mnie tych warunków nie było.
    Zobaczę jak to będzie przy IVF.
    O matko!!!!:-(
    Nie straż mnie nawet

Adzia
  • Agataa29 Koleżanka

Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer próbowałaś tego Colostrum? czytałam, że pomaga obniżyć komórki NK...nie praktykowałam na sobie zamierzam wypytać dziś moją Panią Doktor o ten lek

Adzia
  • Agataa29 Koleżanka

Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie dawkowanie tej scopolaniny???

Adzia
  • Natalia01 Autorytet

Wysłany: 2 września 2017, 19:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu pierwszy raz i mam do Was pytanie, co powinnam zbadać aby sprawdzić czy występuje u mnie brak implantacyji zarodka? Staramy się od ponad 1,5 roku i nadal nie mam diagnozy.. Mam już syna zaszlam bez problemu, mam też swoje owulacje, regularne cykle, w niedługim czasie będę mieć druga laparoskopie i histeroskopię, powoli przestaje reagować na letrozol którym jestem dodatkowo stymulowana, jestem po jednej lul niestety nie udało się..

19.09-10.10-31.10 szczepienia
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13%,
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5%?
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
  • Flowwer Autorytet

Wysłany: 2 września 2017, 23:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Flowwer próbowałaś tego Colostrum? czytałam, że pomaga obniżyć komórki NK...nie praktykowałam na sobie zamierzam wypytać dziś moją Panią Doktor o ten lek
    Tak biorę ale u mnie efekt odwrotny bo z 20% wzrosły na 27 % przestałam brać zobaczę przed samym IVF czy nadal rośnie mimo odstawienia

kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 września 2017, 10:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Kurcze, przeciez ze slabych zarodkow tez sa zdrowe dzieci...

Transfer bedziesz miala na cyklu sztucznym? Rozmawialas o tym, ktory sposob jest bardziej skuteczy?

Cześć dziewczyny. Ja bym właśnie nie byla taka pewna co do tego, tzn może i zdrowe jeśli już sie zagniezdza i dobrze rozwiną a to jest problemem przy slabych zarodkach. Moja przyjaciolka robila 2 razy in vitro, przy pierwszym byly slabe zarodki bo sperma meza byla slaba i jajeczka również juz zbyt wiekowe wiec sie nie udalo. Przy drugim wziela jajeczka dawczyni i jedno jajeczko zaplodniono sperma meza a drugie dawcy i sie udalo. Szokujace wiem ale ona była już ze tak powiem za stara i nie miała złudzeń. Dzieci zdrowe ale ten od męża ur sie malutki nie dozywiony i jest mniejszy nadal bo to jednak ma znaczenie jakiej jakosci materiał genetyczny.

• nick nieaktualny

Wysłany: 7 września 2017, 10:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Witajcie, jestem tu pierwszy raz i mam do Was pytanie, co powinnam zbadać aby sprawdzić czy występuje u mnie brak implantacyji zarodka? Staramy się od ponad 1,5 roku i nadal nie mam diagnozy.. Mam już syna zaszlam bez problemu, mam też swoje owulacje, regularne cykle, w niedługim czasie będę mieć druga laparoskopie i histeroskopię, powoli przestaje reagować na letrozol którym jestem dodatkowo stymulowana, jestem po jednej lul niestety nie udało się..
    Natalia ja watpie ze bez próby podania zarodka do macicy da sie jakoś sprawdzic czy w ogole dochodzi do zapłodnienia i zagniezdzenia...ja tez nie wiem co było u nas tak do końca problemem...

Natalia01 lubi tę wiadomość

• Kabusia Koleżanka

Wysłany: 2 października 2017, 13:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny te które są po immunologii. Możecie mi napisać jakie zlecono Wam badania do wykonania po nieudanych transferach?. Ja miałam raz transfer zarodka 10B1 w trzeciej dobie, nie zagnieździł się. Kolejny Crio plus embryoglue blastocysty 4 AB również nie zagnieździł się. Nie mam już żadnych zarodków. kolejna procedura od nowa przede mną, zanim się poddam kolejnemu transferowi chciałabym zbadać immunologię, aby wykluczyć ją jako przyczynę niepowodzenia w zagnieżdżaniu. Zanim zacznę jeżdżenie po specjalistach chciałabym już mieć wyniki tych badań. proszę o pomoc...

• AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 3 października 2017, 11:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabusia wrote:
    Cześć dziewczyny te które są po immunologii. Możecie mi napisać jakie zlecono Wam badania do wykonania po nieudanych transferach?. Ja miałam raz transfer zarodka 10B1 w trzeciej dobie, nie zagnieździł się. Kolejny Crio plus embryoglue blastocysty 4 AB również nie zagnieździł się. Nie mam już żadnych zarodków. kolejna procedura od nowa przede mną, zanim się poddam kolejnemu transferowi chciałabym zbadać immunologię, aby wykluczyć ją jako przyczynę niepowodzenia w zagnieżdżaniu. Zanim zacznę jeżdżenie po specjalistach chciałabym już mieć wyniki tych badań. proszę o pomoc...

Immunologia: Test CBA, Test IMK, LCT
    Układ krzepnięcia: Białko C, białko S, mutacja czynnika V Leiden, mutacja w genie protrombiny, d-dimery, APTT
    Miałam też histeroskopię. Immunologię miałam zleconą nie po in vitro, a po nieudanej inseminacji.

Kabusia lubi tę wiadomość

AgnieszkaH
    32 lata
    Starania od 2014r.
    3 IUI :-(
    1 IVF (tylko 2 komórki) - transfer jedynego słodziaka 18.02.2019 :-(
  • sylwia80 Autorytet

Wysłany: 3 października 2017, 11:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, a czym zbilas NK? Intralipidem ? I jaki miałaś % wyjściowy ?

MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Agataa29 Koleżanka

Wysłany: 3 października 2017, 13:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam się pod pytanie wyżej:)

Adzia
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 stycznia 2018, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej i najpewniej sterydem

‹‹ 17 18 19 20 21

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)