X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Lekarze zarówno w pierwszej jak i drugiej klinice, zgodnie twierdzą, że nasze kariotypu są ok, w naszych rodzinach historycznie nie ma chorób genetycznych, wszystko komórki zapładniają się i uzyskujemy blastocysty, mąż ma co prawda obniżone parametry nasienia ponieważ jako dorosły przechodził świnkę, ale pomimo tego, lekarze twierdzą, że nasienie jest ok nawet dla naturalnego poczęcia.
    Badania MAR nie robiliśmy, nie wiem co to za badanie.
    HBA - ok
    Frangmentacji DNA nie robiliśmy, lekarz nie zlecił tego badania ale pytałam o nie, powiedziano nam, że nie ma potrzeby.
    Myślisz, że warto jednak zrobić te badania?

    Cześć

    na wstępie bardzo Ci współczuje , ale i jednocześnie 3mam kciuki żeby Ci się udało.
    Trzeba samemu drążyć temat dla własnego dobra. Przeszłaś wiele niepowodzeń i bardzo mnie dziwi , że ani razu beta nie drgnęła ,a tak śmiało oferują Ci kolejny transfer.
    Może ,a nóż moje sugestie Ci pomogą, albo przynajmniej wyklucza ten aspekt. Z tego co czytałam Ty jesteś dokładanie przebadana, ale mąż chyba nie.

    Na jednej z grup natknęłam się na historię dziewczyny która straciła 6 lat , kilka ciąży biochemicznych , nieudane invitro = beta 0. Nawet jak klinika sugerowała specjalną segregację plemników z rzekomo dobrym DNA, teraz już niektórzy takie techniki mają. To nic nie dało, nasienie musi być dobre przez zapłodnieniem komórek jajowych.

    Przyczyna okazała się prosta - zła fragmentacja DNA plemników tj > 30%.
    Stąd o tym piszę, gdyż mi mówiono że nie trzeba tego badać przy invitro, co jest nieprawdą.
    Zła fragmentacja powoduje problemy z zapłodnieniem, biochemy również jak i problem z implementacją lub nawet szybkim poronieniem invitro.
    Embriolog wybierając plemnik nie sprawdza DNA.

    Kolejna rzecz , że możesz usłyszeć , że defragmentacji nie da się poprawić. Kolejny fake.
    Da się suplementacją, dietą dla męża i tej dziewczynie się udało. Jest w naturalnej ciąży, zeszła do wyniku < 20 % DFI po chyba 4 miesiącach.

    Badanie MAR to kolejne badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu męża.
    Kobieta też może zbadać ASA ( antisperm antibodies ) w krwi.
    Wykrycie tych przeciwciał w nasieniu utrudnia zajście w ciąże naturalnie. Ja miałam je badane u immunologa wraz z mężem.

    W W-wie Salve Medica robi się taki pakiet badań na MAR, HBA, Fragmentację, swimm up i ogólne nasienia.

  • KateM Autorytet
    Postów: 4321 7103

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Przy prawidłowym kariotypie niestety też mogą się pojawiać wady typu Zespół Downa, Zespół Edwardsa, czy nawet takie zmiany chromosowe, które powodują, że zarodek nawet się nie zaimplantuje. Nie ma to nic wspólnego z naszymi genami, dlatego warto badać zarodki.

    tak Salome, wiem.. min pgt-a trzeba wykonac..

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Salome, czy podczas badania zarodków wyłapywane są te wady o których piszesz? Zakładam, że nie wszystko da się wyłapać, ale pewnie sporo wad tak.

    Tak, są wyłapywane.
    Tutaj możesz sobie poczytać, co jeszcze jest badane w PGT-A.
    https://www.klinikainvicta.pl/invictopedia/genetyczne-badanie-zarodkow/

    Fela37 lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fela37 wrote:
    Cześć

    na wstępie bardzo Ci współczuje , ale i jednocześnie 3mam kciuki żeby Ci się udało.
    Trzeba samemu drążyć temat dla własnego dobra. Przeszłaś wiele niepowodzeń i bardzo mnie dziwi , że ani razu beta nie drgnęła ,a tak śmiało oferują Ci kolejny transfer.
    Może ,a nóż moje sugestie Ci pomogą, albo przynajmniej wyklucza ten aspekt. Z tego co czytałam Ty jesteś dokładanie przebadana, ale mąż chyba nie.

    Na jednej z grup natknęłam się na historię dziewczyny która straciła 6 lat , kilka ciąży biochemicznych , nieudane invitro = beta 0. Nawet jak klinika sugerowała specjalną segregację plemników z rzekomo dobrym DNA, teraz już niektórzy takie techniki mają. To nic nie dało, nasienie musi być dobre przez zapłodnieniem komórek jajowych.

    Przyczyna okazała się prosta - zła fragmentacja DNA plemników tj > 30%.
    Stąd o tym piszę, gdyż mi mówiono że nie trzeba tego badać przy invitro, co jest nieprawdą.
    Zła fragmentacja powoduje problemy z zapłodnieniem, biochemy również jak i problem z implementacją lub nawet szybkim poronieniem invitro.
    Embriolog wybierając plemnik nie sprawdza DNA.

    Kolejna rzecz , że możesz usłyszeć , że defragmentacji nie da się poprawić. Kolejny fake.
    Da się suplementacją, dietą dla męża i tej dziewczynie się udało. Jest w naturalnej ciąży, zeszła do wyniku < 20 % DFI po chyba 4 miesiącach.

    Badanie MAR to kolejne badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu męża.
    Kobieta też może zbadać ASA ( antisperm antibodies ) w krwi.
    Wykrycie tych przeciwciał w nasieniu utrudnia zajście w ciąże naturalnie. Ja miałam je badane u immunologa wraz z mężem.

    W W-wie Salve Medica robi się taki pakiet badań na MAR, HBA, Fragmentację, swimm up i ogólne nasienia.


    Zgadzam się w 100% ze test Mar i fragmentacje trzeba zrobić, nam zlecili te badania na 1 wizycie w Novum. Być może wszystko bedzie ok ale zanim zaczniecie poważniejsze (i kosztowniejsze) leczenie immunologiczne warto sprawdzić podstawy.

    I tylko rada zeby maz zrobil badanie fragmentacji po ok 2-3 dniach abstynencji. Nam nikt tego dokładnie nie wyjaśnił, maz zrobil po 7 dniach abstynencji i wyszly fatalne wyniki...badanie powtórzone i zrobione poprawnie juz bylo ok :)

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, serdecznie dziękuję Wam za wszystkie sugestie.
    Myślę, że powtórzymy badanie nasienia i rozszerzymy je o badanie MAR i fragmentację.
    Zarodków na ten moment nie będę badać, ponieważ są zamrożone, a jeśli nie uda mi się zajść w ciążę w kolejnych transferach, to być może zdecyduje się na 4 stymulacje i wtedy przebadam zarodki.

    Wrócę jeszcze do badania nasienia i pogłębionej diagnostyki męża. Byliśmy w 3 klinikach: Bocian, Ovi i w Novum do którego przenieśliśmy się po 5 nieudanych transferach. W Novum , lekarz u którego mieliśmy wizyta startową, który został naszym lekarzem prowadzącym, nie zaproponował nam tych badań, a doskonale wiedział, że jestem trudnym przypadkiem. Cała uwaga skupiała się na mnie i jako główną przyczynę naszych niepowodzeń upatrywano w trudnych transferach. Ciekawa jestem co teraz mi powiedzą w Novum, zrobiłam u nich 2 transfery ręką Szefa w ciągu pół roku i nadal nic. Mam nadzieje, że nie usłyszę słów takich jak w poprzedniej klinice - to nie ten zarodek 😔
    Na ten moment pozostają mi tylko transfery z dobą obstawą od immunologa.

    Justi11, Fela37 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Zgadzam się w 100% ze test Mar i fragmentacje trzeba zrobić, nam zlecili te badania na 1 wizycie w Novum. Być może wszystko bedzie ok ale zanim zaczniecie poważniejsze (i kosztowniejsze) leczenie immunologiczne warto sprawdzić podstawy.

    I tylko rada zeby maz zrobil badanie fragmentacji po ok 2-3 dniach abstynencji. Nam nikt tego dokładnie nie wyjaśnił, maz zrobil po 7 dniach abstynencji i wyszly fatalne wyniki...badanie powtórzone i zrobione poprawnie juz bylo ok :)

    Dziękuje za radę, ile to można się dowiedzieć z tego forum:), nie wiedziałam o konieczności badania po ok. 2 - 3 dniach abstynencji, a nie później...a jak piszesz wyniki mogą być drastycznie różne ( wow).

  • kamilcia Koleżanka
    Postów: 85 7

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka czy polecacie jakiegos dobrego immunologa co wykonuje teleporade ?

    4 IUI ❌Rozpoczęcie leczenia 01-08-2019r

    ✅31.07.2021r rozpoczęcie IVF po 2 latach naturalnego starania 💉💊1 IVF -10 🥚z tych 5 🥚zapłodnionych w 3 dniu zamrożone -

    🤰🏼3.08.2021r transfer świeżego 3 dniowego zarodka morula -> 15 dzien naturalny cykl❌
    🤰🏼5 pazdziernik 2021 kriotransfer ❄️ 3 dniowego -> 16 dniu naturalny cykl ❌
    🤰🏼28 listopada 2021 ( kriotransfer ❄️3 dniowego zarodka -> 15 dniu cykl naturalny)❌
    🤰🏼20 stycznia 2022 transfer zarodka ❄️slabszej jakosci - ( na cyklu sztucznym progynowa start 7.01.2022) 14 dzien cyklu owulacja 25 stycznia transfer zarodka 19 dzien cyklu ❌
    🤰🏼8.03.2022r transfer zarodka ❄️ostatniego najsłabsza jakość ❌

    💉💊✅2 in vitro 19 wrzesnia 2022 r
    💉19 wrzesnia punkcja pobranych 23 jajek zapłodnionych 8 . 5 ❄️❄️❄️❄️❄️zamrożonych w dniu transferu 2 przestały się rozwijać 1 hodowany do 5 doby blocysty
    transfer odroczony z powodu hiper
    🤰🏼12.11.2022 owulacja - 16.11.2022 kriotransfer 4 dniowego zarodka wczesna Morula w 17 dzień cyklu naturalnego nie udany ❌
    🤰🏼kolejny transfer ze scratching endometrium w lutym

    ✅zrobione badania
    •ANA 1 i ANA 3 słabo dodatnie +
    •AMH4.3
    •TSH 1.0 FT3 FT4 LH FSH anty tpo anty to✅
    •kariotyp ok mthfr OK
    •nasienie 19 mln ✅
    •witamina D 100nmol
    •prolaktyna 11.4ng/mol
    •OB CPR ✅
    •Fibrynogen APTT ✅
    •DHS ✅
    •kwas foliowy 46 nmol norma od 7 do 46
    •wapno magnez ferrytyna
    •DDimetr ok
    •witamina b12 -600pg/ml
    •komorki NK 19%

    •w styczniowym cyklu 23.01 scratching endometrium i luty transfer 7 zarodka


  • kamilcia Koleżanka
    Postów: 85 7

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Cześć wszystkim!
    Dołączam do grona 5 transferow AZ beta 0 nawet biochemu nie było 😞😞😞
    Histeroskopia ok , stanu zapalnego brak , NK ok .
    Miałam immunosupresje, accofil ,zarzio , prograf, metypred, encorton.
    Córka z naturalnych starań , udana ciąża w pierwszym cyklu starań .
    Później 2cp , kilka poronień.💔😭
    A teraz przy in vitro kompletny brak implementacji.
    Hejka czy do badania Nk komorek trzeba wykonac KIR? poniewaz bylam na teleporadzie u Jarosz z invimed Gdynia i nie zaleciła mi badania KIRÓW. Polecacie jakiegos dobrego immunologa na wizyte teleporady? mieszkam za granica


    4 IUI ❌Rozpoczęcie leczenia 01-08-2019r

    ✅31.07.2021r rozpoczęcie IVF po 2 latach naturalnego starania 💉💊1 IVF -10 🥚z tych 5 🥚zapłodnionych w 3 dniu zamrożone -

    🤰🏼3.08.2021r transfer świeżego 3 dniowego zarodka morula -> 15 dzien naturalny cykl❌
    🤰🏼5 pazdziernik 2021 kriotransfer ❄️ 3 dniowego -> 16 dniu naturalny cykl ❌
    🤰🏼28 listopada 2021 ( kriotransfer ❄️3 dniowego zarodka -> 15 dniu cykl naturalny)❌
    🤰🏼20 stycznia 2022 transfer zarodka ❄️slabszej jakosci - ( na cyklu sztucznym progynowa start 7.01.2022) 14 dzien cyklu owulacja 25 stycznia transfer zarodka 19 dzien cyklu ❌
    🤰🏼8.03.2022r transfer zarodka ❄️ostatniego najsłabsza jakość ❌

    💉💊✅2 in vitro 19 wrzesnia 2022 r
    💉19 wrzesnia punkcja pobranych 23 jajek zapłodnionych 8 . 5 ❄️❄️❄️❄️❄️zamrożonych w dniu transferu 2 przestały się rozwijać 1 hodowany do 5 doby blocysty
    transfer odroczony z powodu hiper
    🤰🏼12.11.2022 owulacja - 16.11.2022 kriotransfer 4 dniowego zarodka wczesna Morula w 17 dzień cyklu naturalnego nie udany ❌
    🤰🏼kolejny transfer ze scratching endometrium w lutym

    ✅zrobione badania
    •ANA 1 i ANA 3 słabo dodatnie +
    •AMH4.3
    •TSH 1.0 FT3 FT4 LH FSH anty tpo anty to✅
    •kariotyp ok mthfr OK
    •nasienie 19 mln ✅
    •witamina D 100nmol
    •prolaktyna 11.4ng/mol
    •OB CPR ✅
    •Fibrynogen APTT ✅
    •DHS ✅
    •kwas foliowy 46 nmol norma od 7 do 46
    •wapno magnez ferrytyna
    •DDimetr ok
    •witamina b12 -600pg/ml
    •komorki NK 19%

    •w styczniowym cyklu 23.01 scratching endometrium i luty transfer 7 zarodka


  • calistas1 Koleżanka
    Postów: 264 5

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny,
    pracuję nad pracą badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję Ci bardzo serdecznie.

    https://forms.gle/9Z2f2GCsugid9aCp6

  • Paweł Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 lutego 2023, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Panie,

    z tego co widzę, ten post będzie dość nietypowy, bo dla odmiany napisany przez pana :-)

    O nas:
    ♀️ur. 88, ♂️ ur. 87
    Starania naturalne od 12.2021
    3x IUI
    Badania:
    - wirusowe ♀️ i ♂️ - ślad po chlamydii u ♀️
    - ♂️ jakość nasienia - wszystko ok ✅
    - ♀️ i ♂️ kariotyp - wszystko ok ✅
    - ♀️ morfologia - wszystko ok ✅
    - ♀️ histeroskopia - ok ✅
    - ♀️ USG i rezonans macicy pod kątem endometriozy - nic nie znaleziono
    - ♀️ mthfr 1298 a/c układ heterozygotyczny
    - ♂️ fragmentacja DNA nasienia 13%

    Klinika IVF od 10.2022
    Punkcja 12.11.2022 - 16 jajeczek
    6 zarodków 5d top quality
    Transfer FET ❄️ 12.22 endometrium 9mm 3l - beta do 800 15dpt potem spadała ❌
    Transfer FET 2x❄️ 01.23 endometrium 8.5mm 3l - beta do 25 5dpt potem 0 ❌

    Dobrą wiadomością jest to, że beta zaczęła rosnąć po obu transferach. Złą, że potem przestała :/

    Prowadzi nas pani dr Ewa Niedbała-Wykowska w Warszawie.
    Po 3 zmarnowanych zarodkach pani doktor zaproponowała badania immunologiczne i receptywności endometrium. Jutro lecimy do PL (mieszkamy zagranicą) do kliniki i będziemy badania omawiać na miejscu, a za tydzień biopsja.

    Z poszlak, które niezostały jeszcze zaadresowane, mamy autoimmunologię (łuszczyca u żony, cukrzyca typu I u siotrzeńca żony) oraz możliwą endometriozę. Zanim zaczęliśmy jakiekolwiek leczenie, cykle żony często miały 25-26 dni, do tego były boleśniejsze niż kiedyś. Rezonans ani USG nic nie wykazały. Zastanawiamy się, co dalej z tym fantem robić.

    Czy jest jakieś badanie, które umknęło naszej uwadze, a które warto rozważyć? Zauważyłem, że lekarze są dość konserwatywni jeśli chodzi o przeprowadzenie badań. Dla nas z kolei każdy ❄️ jest na wagę złotą, więc chcielibyśmy działać, póki jest z czego robić transfer.

    Za każdy odzew będę niezmiernie wdzięczny ❤️

    ♀️ur. 88, ♂️ ur. 87
    Starania naturalne od 12.2021
    3x IUI
    Klinika IVF od 10.2022
    Punkcja 12.11.2022 - 16 jajeczek
    6 zarodków top quality 5d
    Transfer ❄️ 12.22 - beta do 800 ❌
    Transfer 2x❄️ 01.23 - beta do 25->0 ❌
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 8 lutego 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paweł wrote:
    Drogie Panie,

    z tego co widzę, ten post będzie dość nietypowy, bo dla odmiany napisany przez pana :-)

    O nas:
    ♀️ur. 88, ♂️ ur. 87
    Starania naturalne od 12.2021
    3x IUI
    Badania:
    - wirusowe ♀️ i ♂️ - ślad po chlamydii u ♀️
    - ♂️ jakość nasienia - wszystko ok ✅
    - ♀️ i ♂️ kariotyp - wszystko ok ✅
    - ♀️ morfologia - wszystko ok ✅
    - ♀️ histeroskopia - ok ✅
    - ♀️ USG i rezonans macicy pod kątem endometriozy - nic nie znaleziono
    - ♀️ mthfr 1298 a/c układ heterozygotyczny
    - ♂️ fragmentacja DNA nasienia 13%

    Klinika IVF od 10.2022
    Punkcja 12.11.2022 - 16 jajeczek
    6 zarodków 5d top quality
    Transfer FET ❄️ 12.22 endometrium 9mm 3l - beta do 800 15dpt potem spadała ❌
    Transfer FET 2x❄️ 01.23 endometrium 8.5mm 3l - beta do 25 5dpt potem 0 ❌

    Dobrą wiadomością jest to, że beta zaczęła rosnąć po obu transferach. Złą, że potem przestała :/

    Prowadzi nas pani dr Ewa Niedbała-Wykowska w Warszawie.
    Po 3 zmarnowanych zarodkach pani doktor zaproponowała badania immunologiczne i receptywności endometrium. Jutro lecimy do PL (mieszkamy zagranicą) do kliniki i będziemy badania omawiać na miejscu, a za tydzień biopsja.

    Z poszlak, które niezostały jeszcze zaadresowane, mamy autoimmunologię (łuszczyca u żony, cukrzyca typu I u siotrzeńca żony) oraz możliwą endometriozę. Zanim zaczęliśmy jakiekolwiek leczenie, cykle żony często miały 25-26 dni, do tego były boleśniejsze niż kiedyś. Rezonans ani USG nic nie wykazały. Zastanawiamy się, co dalej z tym fantem robić.

    Czy jest jakieś badanie, które umknęło naszej uwadze, a które warto rozważyć? Zauważyłem, że lekarze są dość konserwatywni jeśli chodzi o przeprowadzenie badań. Dla nas z kolei każdy ❄️ jest na wagę złotą, więc chcielibyśmy działać, póki jest z czego robić transfer.

    Za każdy odzew będę niezmiernie wdzięczny ❤️

    Cześć,
    tak sobie myślę, ze warto zbadać z krwi komórki NK, bo one często są przyczyną niepowodzeń - można to zrobić kontaktując się choćby z testDNA w Katowicach, bo oni współpracują z przychodniami w całej Polsce i umówić się na badanie w rekomendowanej przez nich przychodni. Oni to badanie mają nazwane: Immunofenotyp i jest w nim jeszcze kilka ważnych dla implantacji wyników, ale NK jest najważniejsze. Można też komórki NK zrobić w Diagnostyce.
    Myślę też, że warto zrobić badanie KIR, bo czasem w tym jest problem.
    Warto również zbadać ANA 1, jeśli wyjdzie dodatnie to ANA3 i potem ANA 3.
    Są jeszcze bardziej specjalistyczne badania typu allo mlr czy cross match, ale to na tym etapie za bardzo specjalistyczne. Najczesciej dziewczynom wychodzi wysokie NK i pozytywne ANA.
    A zęby ma żona wszystkie zdrowe? Migdałki? czy ma refluks żołądkowy, bakterię h. pylorii? zapalenie zatok? zapalenia w jelitach? Bo to są takie najczestsze przyczyny stanów zapalnych, które utrudniaja implantację.
    Można też zrobić biopsję endometrium i sprawdzić, czy nie ma w niej stanu zapalnego - to z kolei warto zrobić w Łodzi lub Krośnie, bo robią podobno najlepiej, a koszt około 2 tysiące.

  • Paweł Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 lutego 2023, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po wizytach u naszej pani doktor. Zostały zlecone kolejne badania:
    - Cytokiny Th1/Th2
    - KIR i HLA-C
    - Subpopulacje limfocytów (w tym komórek NK)
    - Przeciwciała anty-TPO, anty - kardiolipina IgG, anty - kardiolipina IgM
    - Antykoagulant tocznia (Lupus anticoagulant)
    - Koagulologia - badania uzupełniające
    - krzywa insulinowa, test tolerancji glukozy
    - receptywność endometrium (2 biopsje)

    Z wyników które wróciły do nas póki co wyszło wysokie TSH (3,200 z 09.02.23 i 3,020 z 15.02.23). Co ciekawe jeszcze w kwietniu żona miała 1,6. Może to efekt stymulacji? Jeszcze nie przedyskutowaliśmy tego z naszym lekarzem.
    Dodatkowo te dwie subpopulacje limfocytów wyszły poza normą:

    - limfocyty T (CD3+) 87.1% przy normie 59.0 - 85.0%
    - limfocyty B (CD19+) 5.7% przy normie 6.4 - 23.0%

    Póki co nie wyłania się obraz żadnego konkretnego problemu, ale czekamy na resztę wyników.
    > A zęby ma żona wszystkie zdrowe? Migdałki? czy ma refluks żołądkowy, bakterię h. pylorii? zapalenie zatok? zapalenia w jelitach?

    Nic z tych rzeczy. U Ani częstym problemem jest opryszczka i zapalenie pęcherza, ale sądząc po naszych znajomych to są problemy trapiące wiele pań.

    ♀️ur. 88, ♂️ ur. 87
    Starania naturalne od 12.2021
    3x IUI
    Klinika IVF od 10.2022
    Punkcja 12.11.2022 - 16 jajeczek
    6 zarodków top quality 5d
    Transfer ❄️ 12.22 - beta do 800 ❌
    Transfer 2x❄️ 01.23 - beta do 25->0 ❌
  • M1985 Ekspertka
    Postów: 162 551

    Wysłany: 16 lutego 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Klinika w której jestem, nie jest zwolennikiem badaniach zarodków, po zamrożeniu moich 6 zarodków powiedzieli mi, że ewentualnie można badać ciałka kierunkowe ale teraz to już za późno.
    Teraz trochę jestem w kropce, bo nie wiem czy badać zarodki które są zamrożone, wiesz boje się tego drugie zamrażania i nie wiem jak później będę się odmrażać. Masakra jakaś, jestem zła na siebie, że nie posłuchałam mojej intuicji, tylko zaufałam lekarzowi.

    Powiesz mi o co chodzi z tymi immonoglobulinami?
    Czy one pomagają na zagniedżanie zarodka ?

    Hej,
    Nue chcę się tu wymadrzac bo dopiero zaczynamy przygodę. Jesteśmy po jednej nie udanej próbie z której by 2 blastocysty, które przetrwały do 6 doby. Jedna była 4BA a druga 4BB. Obie były wysłane na badanie embrace i obie były z wadami genetycznymi. Mimo, że kariotypy , fragmentacja są u nas ok.

    U znajomych podobnie mieli łącznie 2 i oba z wadami.
    Nasze cechy wspólne do znajomych to wiek powyżej 35 lat. Jak sobie sprawdzisz statystki to ponad 60 komórek w tym wieku jest już z wadami. Powyżej 40 lat już 80%.

    U nas teraz 2 procedura i zapłodnily nam się 4 z 6 i czekamy na wyniki. Z zmian to zastosowaliśmy Fertile Chip. Jak będą ok to też wysyłamy do badań.

    Swoją drogą bardzo się dziwię że lekarze tak nie rekomendują tych badan, które powinny być standardem powyżej jakiegoś wieku z uwagi na te statystyki. Wiem, że można koszta, ale nieudane transfery tez kosztują i obciążają bardziej psychike

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2023, 23:09

    Salome lubi tę wiadomość

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 17 lutego 2023, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paweł wrote:
    Jesteśmy po wizytach u naszej pani doktor. Zostały zlecone kolejne badania:
    - Cytokiny Th1/Th2
    - KIR i HLA-C
    - Subpopulacje limfocytów (w tym komórek NK)
    - Przeciwciała anty-TPO, anty - kardiolipina IgG, anty - kardiolipina IgM
    - Antykoagulant tocznia (Lupus anticoagulant)
    - Koagulologia - badania uzupełniające
    - krzywa insulinowa, test tolerancji glukozy
    - receptywność endometrium (2 biopsje)

    Z wyników które wróciły do nas póki co wyszło wysokie TSH (3,200 z 09.02.23 i 3,020 z 15.02.23). Co ciekawe jeszcze w kwietniu żona miała 1,6. Może to efekt stymulacji? Jeszcze nie przedyskutowaliśmy tego z naszym lekarzem.
    Dodatkowo te dwie subpopulacje limfocytów wyszły poza normą:

    - limfocyty T (CD3+) 87.1% przy normie 59.0 - 85.0%
    - limfocyty B (CD19+) 5.7% przy normie 6.4 - 23.0%

    Póki co nie wyłania się obraz żadnego konkretnego problemu, ale czekamy na resztę wyników.
    > A zęby ma żona wszystkie zdrowe? Migdałki? czy ma refluks żołądkowy, bakterię h. pylorii? zapalenie zatok? zapalenia w jelitach?

    Nic z tych rzeczy. U Ani częstym problemem jest opryszczka i zapalenie pęcherza, ale sądząc po naszych znajomych to są problemy trapiące wiele pań.


    Bardzo dobry dostsliscie zestaw badan. A jak wysokie sa komorki NK? .bo normy laboratoryjne są zawyżone, a przy staraniach powinny być ponizej 13 procent.

  • Paweł Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 lutego 2023, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co mamy:
    Liczba komórek NK (CD3-CD56+/CD16+): 0.16 G/l przy normie 0.09 - 0.43
    % komórek NK (CD3- CD56+/CD16+): 7.1% przy normie 5.6 - 31.0

    Z tego co zrozumiałem, w biopsji też będą sprawdzane komórki NK. Wyniki na początku marca.

    ♀️ur. 88, ♂️ ur. 87
    Starania naturalne od 12.2021
    3x IUI
    Klinika IVF od 10.2022
    Punkcja 12.11.2022 - 16 jajeczek
    6 zarodków top quality 5d
    Transfer ❄️ 12.22 - beta do 800 ❌
    Transfer 2x❄️ 01.23 - beta do 25->0 ❌
  • Paweł Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 lutego 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszły wyniki biopsji - chyba coś mamy!

    Dzień 5:
    ER w 100% komórek
    BCL-6 w 100% komórek
    CD56 (NK): 66,5/DPM
    CD138: 6 komórek/10DPW - wynik dodatni

    Dzień 7:
    ER w 100% komórek
    BCL-6 w 100% komórek
    CD56 (NK): 128,5/DPW

    Jak na złość wczoraj mieliśmy konsultację z dr N-W, ale wyniki jeszcze nie były gotowe...

    NK wyszły wysokie w drugiej próbce, ale to chyba jest reakcja na biopsję.
    Nie mam pojęcia jak interpretować ER i BCL-6. Może ktoś wie?

    ♀️ur. 88, ♂️ ur. 87
    Starania naturalne od 12.2021
    3x IUI
    Klinika IVF od 10.2022
    Punkcja 12.11.2022 - 16 jajeczek
    6 zarodków top quality 5d
    Transfer ❄️ 12.22 - beta do 800 ❌
    Transfer 2x❄️ 01.23 - beta do 25->0 ❌
  • kamisia Autorytet
    Postów: 20541 21740

    Wysłany: 28 lutego 2023, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paweł wrote:
    Jesteśmy po wizytach u naszej pani doktor. Zostały zlecone kolejne badania:
    - Cytokiny Th1/Th2
    - KIR i HLA-C
    - Subpopulacje limfocytów (w tym komórek NK)
    - Przeciwciała anty-TPO, anty - kardiolipina IgG, anty - kardiolipina IgM
    - Antykoagulant tocznia (Lupus anticoagulant)
    - Koagulologia - badania uzupełniające
    - krzywa insulinowa, test tolerancji glukozy
    - receptywność endometrium (2 biopsje)

    Z wyników które wróciły do nas póki co wyszło wysokie TSH (3,200 z 09.02.23 i 3,020 z 15.02.23). Co ciekawe jeszcze w kwietniu żona miała 1,6. Może to efekt stymulacji? Jeszcze nie przedyskutowaliśmy tego z naszym lekarzem.
    Dodatkowo te dwie subpopulacje limfocytów wyszły poza normą:

    - limfocyty T (CD3+) 87.1% przy normie 59.0 - 85.0%
    - limfocyty B (CD19+) 5.7% przy normie 6.4 - 23.0%

    Póki co nie wyłania się obraz żadnego konkretnego problemu, ale czekamy na resztę wyników.
    > A zęby ma żona wszystkie zdrowe? Migdałki? czy ma refluks żołądkowy, bakterię h. pylorii? zapalenie zatok? zapalenia w jelitach?

    Nic z tych rzeczy. U Ani częstym problemem jest opryszczka i zapalenie pęcherza, ale sądząc po naszych znajomych to są problemy trapiące wiele pań.

    Dobre badania zlecili, szkoda, że nie kazali zbadać jeszcze Allo-MLR i od razu cross-match. To ważne badanie przy biochemach i wiele by wniosło. I zachęcam do ich wykonania. Robicie je oboje.

    I te badania z listy, jak i te wspomniane przeze mnie, należy zrobić najlepiej z 6 tyg od ostatniego transferu/zabiegu/antybiotyku/choroby. Wspomnieli o tym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2023, 18:29

    🔸 86' 🔸10 lat starań🔸 Brak lewego jajnika, brak jajowodów 🔸insulinooporność 🔸PAI-1 4G hetero🔸
    07.2019 - I procedura ICSI - 23.07 - pobrano 7 komórek - jeden zarodek 8B2 - beta 10dpt <1,1 ☹️
    09/10.2019 - II procedura ICSI (zwiększona dawka metforminy + koenzym Q10 + Elonva na start stymulacji) - pobrano 7 komórek - mamy ❄️❄️❄️❄️(5.1.2, 4.1.1, 4.1.2, wczesna blastka)
    12.11.19 - FET blastki 5.1.2 - prog 3,7 ☹️- beta 8dpt <1,1 ☹️
    07.01.2020 - FET blastki 4.1.1 - prog 22,20 ➡️ 6dpt beta - 35,1 / prog - 6,3 ➡️8dpt beta - 87,4 / prog -24,2➡️10dpt beta- 173 / prog -8,0➡️14dpt beta- 880 / prog -30 .......... 27dpt jest <3
    🔹mamy jeszcze ❄️❄️

    Kubuś <3 38tc - 11.09.2020 - 5:30 - 4600g - 59cm 😊
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1557 1267

    Wysłany: 7 marca 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamisia wrote:
    Dobre badania zlecili, szkoda, że nie kazali zbadać jeszcze Allo-MLR i od razu cross-match. To ważne badanie przy biochemach i wiele by wniosło. I zachęcam do ich wykonania. Robicie je oboje.

    I te badania z listy, jak i te wspomniane przeze mnie, należy zrobić najlepiej z 6 tyg od ostatniego transferu/zabiegu/antybiotyku/choroby. Wspomnieli o tym?

    Mam pytanie do orientujacych się w immunologii, jakie badania zrobić przed pierwszą konsultacją lekarska żeby miały sens przy korzystaniu z komórki dawczyni? Wiem, że na pewno kir, ale czy coś jeszcze? Immunofenotyp, test cba, ana2, cytokiny, nk z krwi? Nawet nie wiem czy wpisałam powyżej dwóch nazw tego samego badania 🙂

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • florcia Ekspertka
    Postów: 259 75

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co Wam pomogło na kilkakrotny brak zagnieżdżenia? Chodzi mi o przypadki, gdzie Beta za każdym razem była 0 .

    1 stymulacja przerwana - brak odpowiedzi 😞
    2 stymulacja - pobrane🥚🥚🥚 po 24 h padły 💔
    Leczenie m.in. : immunosupresja, accofil, prograf,medrol, encorton, Zarzio , heparyna , aspirin Cardio , agapurin , antybiotyk
    2 histeroskopie 21r i 23r-polipowate endometrium.
    Kir BX (brak dużo implantacyjnych ) wyniki z 21r:tnf 10 tys .wysokie il2
    NK 10
    IO, mutacja mthfr
    2x AZ Czechy super ❄️ bety 0
    3x AZ PL blastki bety 0
    3.04.23 transfer nr 6 ❄️❄️ 2x3dniowe- Beta w 12dpt 0 💔
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    florcia wrote:
    Co Wam pomogło na kilkakrotny brak zagnieżdżenia? Chodzi mi o przypadki, gdzie Beta za każdym razem była 0 .

    Przebadany zarodek, brak sterydów oraz immunoglobuliny i intralipid.

    KateM lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
‹‹ 31 32 33 34 35
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ