X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Choroby autoimmunologiczne a zajscie w ciąze
Odpowiedz

Choroby autoimmunologiczne a zajscie w ciąze

Oceń ten wątek:
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 29 marca 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam to co napisałyście - sama zmagam się z chorobami autoimmunologicznymi. I powiem szczerze - podziwiam. Ja już się poddałam. To co mam raczej na pewno odziedziczą moje dzieci/wnuki... Nie chce przekazywać dalej wadliwych genów i coraz częściej zaczynamy z mężem rozmawiać o adopcji/zostaniu rodziną zastępczą.
    Nie chce by moje dzieci tak jak ja do końca życia musiały się "truć" lekami.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronku jesteś na 100% pewna,ze dzieci odziedzicza?
    Pytam bo nie każda chorobe sie dziedziczy. Wiem nie jest to łatwe z własnego doswiadczenia i trzeba umieć własnie powiedzieć koniec. My staramy sie z meżem o adopcje i mam nadzieje,ze w tym roku dostaniemy już Maleństwo ale jako kobieta pragne cały czas miec dziecko spod serca i jedno tylko chce - zrobić badania i potwierdzić niektóre z chorób aby za kilka lat nie wyrzucać sobie,ze za mało zrobiłam w kierunku utrzymania ciazy.
    Jest to tak jak mówiłam trudna decyzja ale kazdy musi ja podjac w sercu po długich przemyśleniach razem z partnerem.
    Marronku życze CI sił i wytrwałosci,wspieram <3

  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 31 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, możecie mi podpowiedzieć jakie badania należy wykonać żeby zidentyfikować choroby immunologiczne ?

    inessa lubi tę wiadomość

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaa wiesz ciezko powiedzieć jakie badania ponieważ tego jest bardzo dużo i najlepiej jakbyś zgłosiła sie do immunologa i z nim porozmawiała a on juz ustali w jakim kierunku zrobisz badania.
    Jedna z chorób immunologicznych które mogłabyś zrobić sama a jest bardzo ważne to sa badania w kierunku chorób tarczycy: TSH,ft3,ft3,anty TPO i anty TG
    potem drugie to badanie na insulinoopronosc - badania glukozy po obciazeniu.
    To są choroby które mają duży wpływ przy zachodzeniu wciaze a samam mozesz je sobie zrobić potem jakby cos wyszło nie tak zgłaszasz sie z wynikami do lekarza specjalisty.

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • martaaa24 Koleżanka
    Postów: 74 9

    Wysłany: 31 marca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki a jeszcze podpowiedz mi czy i w jakich konkretnie dniach trzeba zrobić te badania? Próbuje doszukiwać się sama przyczyn niepowodzeń i odkryłam teraz to, dokształcam się przed wizytą u gin-end :)

    inessa lubi tę wiadomość

    Staramy się od września 2012...
    Styczeń HSG- niedrożny prawy
    28 Luty- 1 IUI - nie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat te badania można robić obojetnie w jakim dniu cyklu.

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny normalnie sie przerazilam :-( rozumie ze te choroby wplywaja na plodnosc :-( kurcze to okropne, bo z mezem mamy niektore z nich :-( powiedzcie mi czy mam o nich powiedziec mojemu gin? Nie zdawalam sobie z tego sprawy, ale ja glupia :-(

    inessa lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana no pewnie,ze powiedz ginekologowi i co u CIebie oraz co u meza a powinien coś podpowiedzieć jak macie dalej działać czy jak sie uda jakie leki dodatkowe Wam podać!!!!
    Wspieram i pozdrawiam <3

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Marronku jesteś na 100% pewna,ze dzieci odziedzicza?
    Pytam bo nie każda chorobe sie dziedziczy. Wiem nie jest to łatwe z własnego doswiadczenia i trzeba umieć własnie powiedzieć koniec. My staramy sie z meżem o adopcje i mam nadzieje,ze w tym roku dostaniemy już Maleństwo ale jako kobieta pragne cały czas miec dziecko spod serca i jedno tylko chce - zrobić badania i potwierdzić niektóre z chorób aby za kilka lat nie wyrzucać sobie,ze za mało zrobiłam w kierunku utrzymania ciazy.
    Jest to tak jak mówiłam trudna decyzja ale kazdy musi ja podjac w sercu po długich przemyśleniach razem z partnerem.
    Marronku życze CI sił i wytrwałosci,wspieram <3

    Na 100% jeszcze nie - nie wszystko zostało zidentyfikowane. Ale trochę różnych schorzeń/bakterii mam. Na razie leczymy to co już wykryte i to co da się wyleczyć, a potem bierzemy się za diagnozowanie pozostałych chorób.

    inessa lubi tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MArronku życze CI owocnego leczenia oraz sił i wytrwałosci <3 <3 <3
    troche tych chorób masz ale czesc jest do wyleczenia na całe szczescie. Mysle o tym ANA u CIebie nie wiem czy juz byłaś z tym u lekarza ale z tego co dziewczyny piszą na forach to niektórzy ludzie a nawet bardzo dużo osób ma te ANA własnie od różnych np stanów zapalnych i to nie przeszkadza w zajsciu wciaże ale trzeba to skonsultować z lekarzem. Za o niestety tarczyca tak ale tez mozna super ustawić leczenie też już widziałąm na forum kobiety które urodziły zdrowiutkie dizeciaczki. Życze wytrwałosci :)

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochana no pewnie,ze powiedz ginekologowi i co u CIebie oraz co u meza a powinien coś podpowiedzieć jak macie dalej działać czy jak sie uda jakie leki dodatkowe Wam podać!!!!
    Wspieram i pozdrawiam <3

    Dzięki wielkie, każda porada jest cenna :-)

    Inessa, jeśli dobrze zrozumiałam to starasz się o adopcję? Więc życzę z całego serca wszystkiego dobrego i powodzenia :-) A może i spełni się marzenie o dzidzi pod Twoim sercem :-)

    Życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki za Ciebie :-)

    inessa lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam chorobę autoimmunologiczną. Od 15 miesięcy nie borę leków a mam łuszczycę. Stosuję tylko ziołowe specyfiki. Ciąży brak a ze mnie się sypie :( O taka to sprawiedliwość!

    relganli06k8eu81.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ingebjorg wspólczuje CI kochana :(
    i wiem,ze nie ma sprawiedliwosci na ziemi,moja mama mówi zawsze,ze jest jedna i CI dobrzy i CI źli muszą umrzec!!!

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CIekawy prosto przedstawiony artykłu na temat immunologi i autoimmunologii:
    http://www.sciaga.pl/tekst/45882-46-zaburzenia_immunologiczne

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnostyka zaburzeń immunologicznych, diagnostyka przyczyn o podłożu autoimmunologicznym - największe znaczenie mają przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) oraz antyfosfolipidowe (APL). Wykonywany test w kierunku ANA powinien obejmować miano przeciwciał oraz ich identyfikację, ten test pozwala zidentyfikować choroby klinicznie utajone takie jak: toczeń układowy czy reumatoidalne zapalenie stawów lub innych chorób autoimmunologicznych mogących powodować poronienia nawykowe. Największe znaczenie mają autoprzeciwciała, które skierowane są przeciwko podwójnemu oraz pojedynczemu łańcuchowi DNA, mogą one uszkadzać struktury jądrowe u zarodka lub płodu.
    W przypadku przyczyn o podłożu alloimmunologicznym diagnozowany jest brak lub niedobór immunoregulacyjnej roli przeciwciał blokujących, zaburzenia immunoregulacyjnego progesteronu oraz działanie przeciwciał przeciwplemnikowych.

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa podziwiam Cie za ogromna wiedze jesli chodzi o choroby autoimmunologiczne -naprawde czapka z glowy
    ..Mam pytanie do Ciebie moze orientujesz sie jak to wg Ciebie jest z tymi anty tg i anty tpo..Czy wg ciebie wplyw niekorzystny na zarodek ma ich wysokosc?Tzn mam na mysli czy uwazasz ze jesli ktos ma antygeny np anty tpo 88 przy normie do 35 Lub 2400 przy takich samych normach , to czy myslisz ze odpowiedz autoimmunologiczna jest taka sama u tych osob ze wzgl na to ze wogole sa u nich przeciwciala stwierdzone czy ich ilosc oznaczona ma jednak wplyw jesli ktos ma niskie lub bardzo wysokie??

    inessa lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica własnie nad tym sie zastanawiałam bo sama mam problem
    z Haschimoto i dziewczyny tu róznie sie juz wypowiadały. w koncu spytałam mojego endokrynologa. Endo powiedział ( a ufam mu i naprawde chce mi pomóc mimo,ze kasy dużo bierze,że
    od kilku lat lekarze patrzą na przeciwciała takze jak juz one wystepują to znaczy,ze juz bedą do konca życia i nie jest ważne jaka jest ich liczba tylko to,ze wogóle są podwyższone. Podczas starań i potem ciaży ważna jest kontrola u ginekologa z USG oraz z badaniami TSH i co najwazniejsze a czesto o tym lekazre nie mówią ( zwłaszcza przy HAschimoto) kontrola ft4 . Mój lekarz nie kazał mi juz powtarzać anty ciał bo wie,ze juz sa a wąsnie te wymienione badania. ft4 jest tu najważniejsze bo włąsnie wskazuje,czy cos złego dzieje sie z tarczycą czy zwieksza sie stan zapalny itp. Dlatego też zwieksza sie podczas ciazy leki np u Eutyrox.
    A i ważne jest bardzo USG tarczycy regularne czy widać w niej zmiany zapalne jeżeli tak mozna zadziałać lekami.
    Chociaż jak każda choroba immunologiczna niestety nie do konca da sie wpodleczyć i w odpowiednim momencie zadziałać bo one lubia działąc skrycie niestety dla nas i czesto naszych Maluszków.
    Ale sie rozpisałam mam nadzieje,ze w miare zrozumiale wytłumaczyłam. Mam wizyte w maju u lekarza moge dopytać jeszcze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 21:45

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wielkie...No ja ide do endo z wynikami w poniedzialek...Zobacze co on na to powie Gosciu jest dosc znany w elicie endo w malopolsce.....Wiem ze samo to ze sa antygeny juz jest jakims ostrzezeniem zeby zwracac na to uwage,Ale jest tyle opinii ze niektore naprawde daja do myslenia..Ostatnio przeczytalam rowniez opinie ze niektorzy endo podchodza do tych antygenow ze sa to sa i nie przejmowac sie...To tym bardziej mnie szokuje bo skoro sie je bada i oznacza ilosc to po co to robic jak sie ma tym nie przejmowac??Jakies szalenstwo!!!
    ..Z dugiej strony bralam to na logike ze np. jesli czegos w org jest nie duzo to org radzi sobie z tym duzo lepiej niz z jednostkami ktorych jest bardzo duzo..To jak z obcym wojskiem na naszym terytorium mozemy ich trzymac w ryzach i panowac nad nimi , ale jak zwali sie juz setki nieprzyjaciol nasza obrona sie sypie calkiem..Ale wypalilam porownanie eheheh
    Hmm sama nie wiem tak gdybam tylko , ale postanowilam ze dokladnie dopytam endo na nast wizycie..Co do ft4 to to jasne wiem o tym ze jest najwazniejsze ale u mnie eno wspomnial rowniez o ft3 po zajsciu w ciaze zeby tez zbadac.......
    W kazdym badz razie dzieki za podzielenie sie swoimi przemysleniami,,,Zglebiam hasi dalej z wszystkimi jego konsekwencjami ograniczeniami dietami i takimi tam hehehe

    inessa lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WIesz włąsnie też rózne teorie słyszałam i tak samo jak Ty myślałam,ze ważna jest ta ilosc antyciał ale własnie po to tez powinno wykonywać sie USG tarczycy aby zobaczyć jej stan. Mój edno powiedział,ze tak naprawde nie ma na te przeciwciała leków i leczy sie ogólnie stan zapalny głwónie Eutyroxem.
    A o ft4 to lekarz mi mówił,ze własnie to bo je sie monitoruje głónie przy Haschimoto.
    A wryzach przeciwciała trzyma własnie lek i niestety nic wiecej nie wynaleziono :(
    ale dzieki za podzielenie sie przemyśleniami i spstrzeżeniami wszystko jest wazne dla kazdej z nas zwlaszcza staraczek z Hashi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 22:09

    Chanela lubi tę wiadomość

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja właśnie byłam na wizycie. Dr mi powiedziała że mam kompletnie nie patrzeć na przeciwciała bo one zawsze już będą i może się okazać że do końca życia będę mieć takie wysokie. Mam monitować tsh i ft4 i brać leki. Powiedziała mi również że przeciwciała nie zagrażają ciąży w żaden sposób. Nie powiem że bardzo mnie to uspokoiło. Powiedziała że większe zagrożenie poronieniem mają kobiety które nie stosują euthyroxu i nie monitują tsh i ft4.

    inessa lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ