Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o radę od zorientowanych. Czy mogę bez żadnych wyrzutów sumienia pójść dzisiaj na aerobik, skoro niedawno pękł pęcherzyk? Nie przeszkodzi to w implantacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2016, 11:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia ciezko powoedzoec czy byl to ypowo skutek uboczny po clo, bo zle czuc sie zaczelam tydzienpo wzieciu ost.dawki :/

    Najgorsze, bo nie moge nigdzie wykonac dzis usg, brak terminow wszedzie :( dopiero w czwartek. Do tego czasu chyba pojde na bete...
    Z 2 strony maz dzis zrobil badanie nasienia i nie jest zbyt dobre. Morfologia ok ale ruchliwosc slaba :/ To nie wiem czy mam sie co ludzic, ze te objawy to ciaza...

  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1011

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia1989 wrote:
    Proszę o radę od zorientowanych. Czy mogę bez żadnych wyrzutów sumienia pójść dzisiaj na aerobik, skoro niedawno pękł pęcherzyk? Nie przeszkodzi to w implantacji?
    Kochana ja nie wiedzac że jestem w ciąży jeździłam codziennie na rowerze w upale,zazywalam luteine i ja odstawiłam w celu dostania okresu i piłam codziennie alkohol,a to właśnie był jakiś czas implantacji,za kilka dni dowiedziałam się o ciazy:))) także nie dajmy się zwariowac.jak się starałam żeby właśnie nie chodzić na zumbe,nie pić itp to nic z tego nie wychodziło:)także śmiało idź na aerobik:)

    nick nieaktualny, Lonia1990 lubią tę wiadomość

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 2590 5043

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Gosia ciezko powoedzoec czy byl to ypowo skutek uboczny po clo, bo zle czuc sie zaczelam tydzienpo wzieciu ost.dawki :/

    Najgorsze, bo nie moge nigdzie wykonac dzis usg, brak terminow wszedzie :( dopiero w czwartek. Do tego czasu chyba pojde na bete...
    Z 2 strony maz dzis zrobil badanie nasienia i nie jest zbyt dobre. Morfologia ok ale ruchliwosc slaba :/ To nie wiem czy mam sie co ludzic, ze te objawy to ciaza...
    A jaka ta morfologia i ruchliwość? Napiszesz? I jaka liczba całkowita?

    Życie na pustyni📍Abu Dhabi
    35 👩 🧔‍♂️32
    • 2015-2017 - starania z ex: 17cs, 2 poronienia
    • 2021 - powrót do starań po 4 latach przerwy
    🌸 Maya z 2cs 💛 15/03/2022
    • 2024 - starania o rodzeństwo
    🌸 Lea z 4cs 💛 12/07/2025

    Rodzina w komplecie 👨‍👩‍👧‍👦💗

    age.png

    age.png
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1011

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Gosia ciezko powoedzoec czy byl to ypowo skutek uboczny po clo, bo zle czuc sie zaczelam tydzienpo wzieciu ost.dawki :/

    Najgorsze, bo nie moge nigdzie wykonac dzis usg, brak terminow wszedzie :( dopiero w czwartek. Do tego czasu chyba pojde na bete...
    Z 2 strony maz dzis zrobil badanie nasienia i nie jest zbyt dobre. Morfologia ok ale ruchliwosc slaba :/ To nie wiem czy mam sie co ludzic, ze te objawy to ciaza...
    U nas też ruchliwość była słaba,tylko 24 procent...

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    A jaka ta morfologia i ruchliwość? Napiszesz? I jaka liczba całkowita?
    Dopiero wieczorem cos moge napisac wiecej, bo jestem w pracy a maz w domu-tylko dal znac jakie wyniki.

    Myslicie ze Filtherman (czy jak to sie tam pisze ;) ) tabletki na ruchliwosc pomoga?

  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia1989 wrote:
    Proszę o radę od zorientowanych. Czy mogę bez żadnych wyrzutów sumienia pójść dzisiaj na aerobik, skoro niedawno pękł pęcherzyk? Nie przeszkodzi to w implantacji?
    Jesli chodzilas do tej pory,cwiczylas to nie ma przeciwskazan.Co innego jak nigdy tego nie robilas czy dluga przerwa byla,ewentualnie warto wrzucic na luz i nie przemeczac sie zbytnio na aerobicu,wykluczyc cwiczenia na miesnie brzucha

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 2590 5043

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dopiero wieczorem cos moge napisac wiecej, bo jestem w pracy a maz w domu-tylko dal znac jakie wyniki.

    Myslicie ze Filtherman (czy jak to sie tam pisze ;) ) tabletki na ruchliwosc pomoga?
    Mój miał bardzo kiedpakie wyniki w czerwcu,
    Ilośc na ejakulat 38mln (norma powyżej 39mln)
    Morfologia była w miarę ok 6% (norma powyżej 4%)
    Ruch postępowy 15% (norma powyżej 32%)

    Wiec ogólnie było źle.

    Po kilku miesiącach stosowania fertilman plus a pozneij dodatkowo Maca wyniki z ostatniego seminogramu w listopadzie to:
    Ilośc na ejakulat 325mln wiec rewelacja
    Morfologia mocno neistety spadła, ale przy takiej ilosci całkowitej i tak jest duzo lepiej - 2%
    I ruch postępowy 45% :)

    Także polecam żebyś włączyła mężowi do diety 2x1 fertilman plus, maca (wg zaleceń na opakowaniu) i wit C 1000 :)
    Warto tez udać sie do urologa albo androloga zeby zrobił usg jąder i sprawdził czy nie ma żadnych żylaków ani innych nieproawidlowosci. Do tego wiadomo luźne portki, pod żadnym pozorem nie trzymać laptopa na udach itd. Trzymam kciuki :)

    Życie na pustyni📍Abu Dhabi
    35 👩 🧔‍♂️32
    • 2015-2017 - starania z ex: 17cs, 2 poronienia
    • 2021 - powrót do starań po 4 latach przerwy
    🌸 Maya z 2cs 💛 15/03/2022
    • 2024 - starania o rodzeństwo
    🌸 Lea z 4cs 💛 12/07/2025

    Rodzina w komplecie 👨‍👩‍👧‍👦💗

    age.png

    age.png
  • anciaa Autorytet
    Postów: 1799 706

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety mój pierwszy cykl z clo mimo dwóch pęcherzyków okazał się nieudany. @ przyszła w nocy. Zastanawia mnie bo gin kazała mi teraz zrobić dwa miesiące przerwy czy spotkałyście się z taką sytuacją żeby już po jednym cyklu robić dwa m-ce przerwy? Widzę, że większość tutaj bierze kilka miesięcy i dopiero przerwa

    29 lat, starania od ponad 3 lat, insulinooporność, pcos
    02 - 10.2017 r. - 4 nieudane IUI
    08.08.2018r. - start IVF - długi protokół
    "Zawsze jest nadzieja dla tych, którzy próbują"
  • Skaranie_Boskie Koleżanka
    Postów: 72 19

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zaplanował przerwę po 3 cyklach, jednak miałam po 2, bo wtedy mi się udało, ale ciąża biochemiczna. Teraz miałam dwa cykle bez Clo, ten mi się rozjechał strasznie, czekam na okres, aby znów zacząć z tym lekiem. Dodam, że przy pierwszym cyklu z Clo dostałam okres tydzień po owulacji w 20dc, co mi się nigdy wcześniej nie zdarzyło

    Mój wykres -> 32899b47ce6ee234287000604c770a7f.png

    grudzień 2015 - ciąża biochemiczna (1 cs)
    styczeń 2016 - ciąża pozamaciczna
    październik 2016 - ciąża biochemiczna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Mój miał bardzo kiedpakie wyniki w czerwcu,
    Ilośc na ejakulat 38mln (norma powyżej 39mln)
    Morfologia była w miarę ok 6% (norma powyżej 4%)
    Ruch postępowy 15% (norma powyżej 32%)

    Wiec ogólnie było źle.

    Po kilku miesiącach stosowania fertilman plus a pozneij dodatkowo Maca wyniki z ostatniego seminogramu w listopadzie to:
    Ilośc na ejakulat 325mln wiec rewelacja
    Morfologia mocno neistety spadła, ale przy takiej ilosci całkowitej i tak jest duzo lepiej - 2%
    I ruch postępowy 45% :)

    Także polecam żebyś włączyła mężowi do diety 2x1 fertilman plus, maca (wg zaleceń na opakowaniu) i wit C 1000 :)
    Warto tez udać sie do urologa albo androloga zeby zrobił usg jąder i sprawdził czy nie ma żadnych żylaków ani innych nieproawidlowosci. Do tego wiadomo luźne portki, pod żadnym pozorem nie trzymać laptopa na udach itd. Trzymam kciuki :)
    No do androloga chyba trzeba bedzie sie wybrac.
    A co to Maca? Pierwsze slysze o tym

    Ech jakos moj entuzjazm i nadzieja, ze tydzien temu to byla implantacja opadla :( Pewnie tylko cyst mi sie narobilo i tyle :/

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 2590 5043

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No do androloga chyba trzeba bedzie sie wybrac.
    A co to Maca? Pierwsze slysze o tym

    Ech jakos moj entuzjazm i nadzieja, ze tydzien temu to byla implantacja opadla :( Pewnie tylko cyst mi sie narobilo i tyle :/
    http://enaturalnie.pl/na-potencje/maca-ekstrakt-41-bio-500mg-160tab-bio-organic-foods_127.html
    Ja zamawiałam stad :) polecam na dole masz opis jak działa. Możesz łykać zarówno ty jak i mąż :)

    Życie na pustyni📍Abu Dhabi
    35 👩 🧔‍♂️32
    • 2015-2017 - starania z ex: 17cs, 2 poronienia
    • 2021 - powrót do starań po 4 latach przerwy
    🌸 Maya z 2cs 💛 15/03/2022
    • 2024 - starania o rodzeństwo
    🌸 Lea z 4cs 💛 12/07/2025

    Rodzina w komplecie 👨‍👩‍👧‍👦💗

    age.png

    age.png
  • buba123 Autorytet
    Postów: 679 922

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam ja po usg - podpowiedzcie czy jest ok ?


    Trzon macicy w tyłozgięciu; jednorodny echogenicznie, o gładkich i równych obrysach, o wymiarach 33x45mm.
    Endometrium o niejednorodnie podwyższonym echu, grubości 13mm, typowe dla fazy wydzielniczej.
    Jajniki usytuowane typowo, o budowie drobnopęcherzykowej.
    Jajnik prawy o wymiarach 44x26mm, z widocznym heterogennym polem średnicy 18mm z bogatym obwodowym
    unaczynieniem w badaniu PD- ciałko żółte.
    Jajnik lewy o wymiarach 43x28mm.
    Niewielka ilość płynu w zatoce Douglas'a .

    21.06.2017 - 1 iUi udana :) - syn
    mhsvx1hp39vz818l.png
    21.01.2019- 2 iUi - udana :)
    02.02.19 - beta 67.5,
    03.02.19 - beta 138,5
    04.02.19 214,7 :)
    05.02.19 343.9
    11.02.2019 3477.8 - rośnij kropku rośnij :D
    w4sqcsqvswtczzdq.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    buba123 wrote:
    witam ja po usg - podpowiedzcie czy jest ok ?


    Trzon macicy w tyłozgięciu; jednorodny echogenicznie, o gładkich i równych obrysach, o wymiarach 33x45mm.
    Endometrium o niejednorodnie podwyższonym echu, grubości 13mm, typowe dla fazy wydzielniczej.
    Jajniki usytuowane typowo, o budowie drobnopęcherzykowej.
    Jajnik prawy o wymiarach 44x26mm, z widocznym heterogennym polem średnicy 18mm z bogatym obwodowym
    unaczynieniem w badaniu PD- ciałko żółte.
    Jajnik lewy o wymiarach 43x28mm.
    Niewielka ilość płynu w zatoce Douglas'a .
    Piękny obraz :-)

    buba123 lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaStaraczka85 wrote:
    Kochana ja nie wiedzac że jestem w ciąży jeździłam codziennie na rowerze w upale,zazywalam luteine i ja odstawiłam w celu dostania okresu i piłam codziennie alkohol,a to właśnie był jakiś czas implantacji,za kilka dni dowiedziałam się o ciazy:))) także nie dajmy się zwariowac.jak się starałam żeby właśnie nie chodzić na zumbe,nie pić itp to nic z tego nie wychodziło:)także śmiało idź na aerobik:)
    I takie podejscie mi sie podoba :) ponad rok temu tez ciagle alkoholu unikalam, cwiczyc sie balam, ubran nie kupowalam - bo za chwile będę w ciazy i beda do wyrzucenia. Tak mija ponad rok aja w tym samym miejscu. Teraz mam inne podejście :) winko wytrawne wieczorem musi byc, a jesli ciaza bedzie slaba to i tak sie nie utrzyma, czy bede pila wino czy nie bede...

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    buba123 wrote:
    witam ja po usg - podpowiedzcie czy jest ok ?


    Trzon macicy w tyłozgięciu; jednorodny echogenicznie, o gładkich i równych obrysach, o wymiarach 33x45mm.
    Endometrium o niejednorodnie podwyższonym echu, grubości 13mm, typowe dla fazy wydzielniczej.
    Jajniki usytuowane typowo, o budowie drobnopęcherzykowej.
    Jajnik prawy o wymiarach 44x26mm, z widocznym heterogennym polem średnicy 18mm z bogatym obwodowym
    unaczynieniem w badaniu PD- ciałko żółte.
    Jajnik lewy o wymiarach 43x28mm.
    Niewielka ilość płynu w zatoce Douglas'a .

    Normalnie buba, obraz po owulacji;) owocnego starania!

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mialyscie polecona pore dnia o ktorej mialyscie brac clo?

  • Skaranie_Boskie Koleżanka
    Postów: 72 19

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Dziewczyny czy mialyscie polecona pore dnia o ktorej mialyscie brac clo?

    Nie, tylko ważne, aby codziennie brać o tej samej porze :) Ja brałam rano

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Mój wykres -> 32899b47ce6ee234287000604c770a7f.png

    grudzień 2015 - ciąża biochemiczna (1 cs)
    styczeń 2016 - ciąża pozamaciczna
    październik 2016 - ciąża biochemiczna

  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1011

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Dziewczyny czy mialyscie polecona pore dnia o ktorej mialyscie brac clo?
    Mnie lekarz zalecal przed sniadaniem

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kiedys juz tu sie udzielalam ale teraz wracam do brania CLO. i to moj pierwszy cykl z tym lekiem po przerwie. dzis 1 dawka wzieta. to moj pierwszy cykl z klinika niepłodnosci.
    Wczoraj robilam badania. co o nich myslicie.? był to 3 dzien cyklu


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6a24d413f1f3.jpg

‹‹ 2247 2248 2249 2250 2251 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ