X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    no widzisz. też czasem łapię się na takim nakręcaniu i niestety nie jest to dobre dla mojej psychiki. mierzę czasem tempkę tylko przed samym okresem jak mi coś najdzie i już nie mogę wytrzymać i skoczy o chociaż ułamek ponad 37 stopni to się już nakręcam. pewnie masz tak samo z tymi testami. nie miałaś ciążowego no to chociaż owulacyjny. pewnie też nie możesz się doczekać

    następnym razem będzie lepiej :)
    No właśnie ja lubię jasne sytuację że okres przychodzi o czasie a teraz będę czekać Bóg wie ile.
    Troszkę się narecilam bo ostatnio też test 15dpo negatywny a 20 dpo pozytyw. Ale myślę że testyz Ebay są po prostu wadliwe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Wogole mojej koleżance udało się zajscteraz w ciążę. Stara się od 2005roku. Udało jej się z zastrzykami w brzuch i uwaga z owulacji ż niedroznego jajowodu ;) pechcerzyk w macicy już widoczny :)

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

  • polamonola Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 31 maja 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia, USG, ale to już 3 lekarz z rzędu powiedział to samo. Dodam, że w każdym cyklu byłam z tym u innego. Dostałam skierowanie na badanie LH i FSH. Testosteron w normie. Przypuszczam jednak, że LH może być wysokie, bo testy owulacyjne wychodzą mi praktycznie zawsze prawie pozytywne. Był do tej pory jeden cykl, kiedy pozytywne były 3 razy, a w pozostałych dniach cyku zdeeecydowanie negatywne. I był to cykl owulacyjny, miesiąc temu. W tym miesiącu ponad 20 pęcherzyków + powiększone jajniki.

    Hashimoto, PCOS
    5cs - UDAŁO SIĘ! <3
    24.03.2018 godzina 9.35 Łucja <3 (35tc)
  • polamonola Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 31 maja 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah, do tego baaardzo słabe endometrium. Nie miało nawet 4mm. Oczywiście pani doktor nic z tym nie zrobiła. Na moje pytanie o stymulacje, odpowiedziała coś na zasadzie, że nie będziemy zaczynać od d**y strony. :) Definitywnie wracam do mojej pierwszej pani ginekolog, która planowała od razu zlecić stymulację w przypadku braku owulacji (akurat jednak w tym cyklu ovu była, więc wprowadziło to nas w błąd).

    Hashimoto, PCOS
    5cs - UDAŁO SIĘ! <3
    24.03.2018 godzina 9.35 Łucja <3 (35tc)
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 2039 1225

    Wysłany: 31 maja 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polamonola wrote:
    Mamma-mia, USG, ale to już 3 lekarz z rzędu powiedział to samo. Dodam, że w każdym cyklu byłam z tym u innego. Dostałam skierowanie na badanie LH i FSH. Testosteron w normie. Przypuszczam jednak, że LH może być wysokie, bo testy owulacyjne wychodzą mi praktycznie zawsze prawie pozytywne. Był do tej pory jeden cykl, kiedy pozytywne były 3 razy, a w pozostałych dniach cyku zdeeecydowanie negatywne. I był to cykl owulacyjny, miesiąc temu. W tym miesiącu ponad 20 pęcherzyków + powiększone jajniki.
    Niestety wprowadza ja Cię w błąd albo źle ich zrozumialas. PCOS to zespół jakby problemow, a nie pojedynczy problem. Sam obraz jajnikow wielotorbielowatych i powiekszohych, to po prostu jajniki policystyczne.to nie to samo co PCOS :) bez badań krwi, które sa jednoznacznie wskazują na PCOS, a dodatkowo przynajmniej części objawów tego zespołu np. standsrdowo czyli cykle nieregularne czyli nie takie, które sie różnią 2-4 dniami, a np. 10; brak naturalnych owulacji lub rzadko występująca, nikt nie powinien stwierdzić Ci PCOS.
    Mialas wcześniej chociaż jeden cykl na monitoringu?
    Można mieć policystyczne jajniki i nie mieć PCOS a można mieć pcos i nie mieć policystycznych jajnikow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 19:56

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm, 12+5 tc CRL 71mm, 16+5 tc 198 g, 19+5 tc 370g, 20+6 tc 489g
    24+6 810g💗
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 2039 1225

    Wysłany: 31 maja 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    Mamma mia, nie lubią? w jakim sensie? nie zlecił, bo może myślał że wezmę i będzie dobrze. aj ci lekarze :)
    Chyba uważają,ze sa skuteczniejsze po prostu :)

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm, 12+5 tc CRL 71mm, 16+5 tc 198 g, 19+5 tc 370g, 20+6 tc 489g
    24+6 810g💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. zaczynam świrowac. ból taki jak na @ utrzymuje się już któryś dzień z kolei cały czas mam takie jak by plamienia ale to raczej bezbarwne jest. 32dc. kilka ostatnich 27d. mialyscie coś takiego po clo?

  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 31 maja 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Właśnie dzisiaj przyszła do mnie @ :/ To był mój pierwszy miesiąc przerwy po 3 cyklach z clo i ten cykl trwał króciutko bo 18 dni. No nic... Nowy cykl, nowa nadzieja.

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frania21, ja miałam zawsze cykle 24-25 no max 26 dni. w cyklu przed pierwszą dawką clo miałam cykl 24dni, potem zaczęłam brać CLO i w pierwszym cyklu wydłużył się do 29 chyba, a kolejny miał aż 34, już chciałam iść do gina na jakieś wywoływanie. objawy takie hmm jak pms strasznie się nasilały przed @ i myślałam, no prawie byłam pewna, że to w końcu to, ale nie udawało się. postaraj się uzbroić w cierpliwość, a jak naprawdę będzie się długo spóźniać to zadzwoń do gina.

    Nathi, no przykro, co zrobisz :/ dobrze że robisz przerwę, bo podobno wtedy jest większa szansa na tzw "efekt odbicia". ja też troszkę na to liczę. już clo odstawiłam i właśnie jestem już w trzecim z odstawienia. za 3 dni testuję więc czekam.

    Nathi2468 lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... czy Was też często swędzi i piecze po stosunku tam w środku? Ja zawsze słabiej lub mocniej tak mam. Infekcji nie mam, bo stosuje probiotyk na noc i już nie wiem czy nasienie mi tak pH zmienia że aż jest taka reakcja czy faktycznie coś nie halo z moim śluzem

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak w 2 fazie cyklu ze troche boli w środku. Pytalam lekarza czy to nie od luteiny dopochwowej ale pow ze nie. Kupilam sobie ostatnio lubrykant Conceive plus i lepiej jest podczas stosunku. To sie aplikuje dopochwowo. Raczej w aptekach nie ma wiec zamowilam przez internet. Dodatkowo sprzyja plemnikom ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2017, 09:25

    Jezu ufam Tobie
  • polamonola Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia to chyba ja coś pokręciłam w takim razie. Jeszcze jestem zielona w tym temacie. Pani lekarz chyba faktycznie powiedziała 'jajniki policystyczne', a nie PCOS. Miałam USG w każdym cyklu, po dwa razy. Tylko raz był pęcherzyk 22mm w 18 dc. W styczniu odstawiłam tabletki anty i ginekolog powiedziała mi, że dopiero teraz widać w jajnikach, że pęcherzyków jest za dużo i nie rosną. Zastanawiam się, czy faktycznie przeczekać jeszcze kilka miesięcy z inofemem, czy brać się do roboty i stymulować owulację. Zdania lekarzy są podzielone. Co inny, to mówi co innego. Jeden każe czekać 2 miesiące, inny pół roku, a dwie następne mówią, że nie ma na co czekać, bo tylko marnuję czas. Także już mam mętlik w głowie...

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    Hashimoto, PCOS
    5cs - UDAŁO SIĘ! <3
    24.03.2018 godzina 9.35 Łucja <3 (35tc)
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny... czy Was też często swędzi i piecze po stosunku tam w środku? Ja zawsze słabiej lub mocniej tak mam. Infekcji nie mam, bo stosuje probiotyk na noc i już nie wiem czy nasienie mi tak pH zmienia że aż jest taka reakcja czy faktycznie coś nie halo z moim śluzem

    Selina, ja tak mam jak mi się @ zbliża, czyli gdzieś tak pod koniec drugiej fazy. wtedy ten śluz jest taki kleisty i nie śliski i dlatego pewnie tak się dzieje. przez to w drugiej fazie prawie się nie przytulamy. no chyba że już mój ma ciśnienie no to daję mu tę chwilę przyjemności :P

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny... czy Was też często swędzi i piecze po stosunku tam w środku? Ja zawsze słabiej lub mocniej tak mam. Infekcji nie mam, bo stosuje probiotyk na noc i już nie wiem czy nasienie mi tak pH zmienia że aż jest taka reakcja czy faktycznie coś nie halo z moim śluzem
    Tez tak mam czasami, piecze jakby mnie slonce spalilo hehe :) podbywam sie wtedy zimna woda by troche sie schodzić.

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie znów dopadł ten wredny pms. ehhh.. zła dziś jestem od samego rana i mnie bolą cyce. 3 dni przed terminem @ (znaczy testowania).

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszła wredziocha @. ma szkoda rację marlena objawy mega nasione. roznioslabym pół chałupy. już się napisałam na wizyty zaczynamy drugi cykl z clo.

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frania, szkoda no ale nawet z tym lekiem trzeba uzbroić się w cierpliwość.ja po paru miesiącach stosowania CLO trochę z czasem zaczęłam mniej te objawy odczuwać, ale tak jak mówię, pierwszy cykl to już byłam pewna na 100% że to to, a tu d*pa. byłam w szoku, że przyszła @.

    ale skoro tak silne objawy miałaś to znak, że lek działa także głowa do góry :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 2 fazie nie mam tak, najgorzej właśnie po <3 jak zaczyna mnie w środku swędzieć i piec że się wścieknie czasem :/ Mam nadzieję że to nie wina jakiegoś wrogiego śluzu czy coś...

    Dziś biorę ostatnia dawkę Clo a nic zupełnie nie czuję, ani skutków ubocznych ani jajników. No ale może organizm się już coś "przyzwyczaił".

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Ja mam tak w 2 fazie cyklu ze troche boli w środku. Pytalam lekarza czy to nie od luteiny dopochwowej ale pow ze nie. Kupilam sobie ostatnio lubrykant Conceive plus i lepiej jest podczas stosunku. To sie aplikuje dopochwowo. Raczej w aptekach nie ma wiec zamowilam przez internet. Dodatkowo sprzyja plemnikom ;)
    Stosuje conceive już jakiś czas a pieczenie po i tak jest...

  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ja myślę ze to tylko podraznienie, w koncu sila tarcia dziala :)
    Dziewczyny 2 tyg po laparoskopi to dobry czas do ❤? Czy jeszcze poczekać?

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
‹‹ 2533 2534 2535 2536 2537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ