X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    Selina ja myślę ze to tylko podraznienie, w koncu sila tarcia dziala :)
    Dziewczyny 2 tyg po laparoskopi to dobry czas do ❤? Czy jeszcze poczekać?

    Mój gin mówił że można jak tylko głowa pozwoli. ;) My zaczęliśmy... 3 dni po laparo :P

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza Mia wrote:
    Moim zdaniem w 1-szych cyklach musi być monitoring stwierdzający jak pęcherzyki rosną. I ustalenie odpowiedniej dawki leku.
    Ja będę miec teraz 3 cykl stymulujący ale monitoringu bo mam dawkę ustaloną, po 3 miechach jak nie wyjdzie mam się zgłosić na monitoring. Dupka nie dostała, gin stwierdził że u mnie potrzeby nie ma brania.

    A nie możesz sama od siebie isć na monitoring. Mi gin powiedział, ze jak będę się czuła żę coś jest nie tak, albo będę mieć wątpliwości mam przyjść na monitoring

    poszlam sama z siebie 10 dc.tj w czwartek 25 maja na usg byl widoczny jeden pecherzyk dominujacy 19mm.na prawym jajniku. lekarz zalecil starania w weekend. wiec sie przylozylismy i tak sob niedziela poniedzialek starania.

    Wczoraj tj.18dc w srode 31.05 rowniez sama z siebie poszlam na kontrol usg.
    A tam na lewym!!cialko zolte czyli niby po owu. plus dwa pecherzyki na prawym 26 i 20mm. dostalam zastrzyk z gonapeptylu na pekniecie zeby sie nie o torbielily. plus wczoraj przed zastrzykiem badanie hormonu progesteronu by spr czy rzeczywiscie obraz lewego jajnika dobrze wskazywal na owu.

    Dzis pani ginekolog zadzwonila ze wyniki potwierdzaja z lewego byla owu. a prawe musza peknac po zastrzyku ale nie bedzie z nich ciazy bo kuz progesteron skoczyl.

    Nie mam juz pojecia co sadzic.... czemu na lewym w czwartek nie bylo widac a nagle sie okazuje ze byla owu. i dlaczego z prawego pani doktor juz przekreslila sprawe.... kurcze jestem zdemotywowana.... staralam sie mierzyc temp. biore leki bogate w skutki uboczne i do niczego to wszystko?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, mam do Was pytanie, bo pewnie lepiej się znacie niż ja.. Mam 31 lat, od około 1,5 roku staram się z mężem o pierwsze dziecko i nic.. Mam niedoczyność tarczycy i hashimoto, do dziś wyniki USG miałam książkowe, nawet dokłanie 2 miesiące temu, ginekolog użyła takiego określenia.. Dziś na USG inny ginekolog stwierdził, że na obrazie wyraźnie widzi policystyczny prawy jajnik, a lewy jest ok.

    Sam był zdziwiony i powiedział, że to niemożliwe bo albo sie ma oba, albo wcale, ale razem to widzieliśmy i liczyliśmy nawet 11 pęcherzyków na prawym jajniku..

    Co o ty myślicie, słyszałyście o czymś takimś kiedyś?

    Chciałam jeszcze zapytać o to Clo, kiedy sie to przepisuje i jaka jest skuteczność?
    Leczycie się w klinice niepłodności, że macie obserwacje cyklu? Ja należę do LUXMEDU ale tam żaden pakiet nie obejmuje obserwacji cyklu...

    dzięki za odpowiedź :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Mój gin mówił że można jak tylko głowa pozwoli. ;) My zaczęliśmy... 3 dni po laparo :P
    oo widzisz a ja nie zapytałam kiedy mogę, a trochę się jednak bałam mimo wszystko. 3 dni po to jednak szaleństwo jak dla mnie, zresztą jeszcze 5 dni po krwawiłam :)
    Myślałam, że dziś coś dzióbniemy, a jak na złość mąż doznał urazu palca w pracy i siedzi na izbie przyjęć.

    Ehh jutro do pracy... jak to zleciało :(

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, już opisałam historię mojego wczorajszego zabiegu na wątku hsg, a u Was chciałam tylko napisać, że jednak na razie przerwa w stymulacji. Czeka mnie kolejny zabieg usuwania zrostow w szyjce macicy, bo przez nie, choćby było tysiąc owulacji to i tak ciąży nie będzie :-(

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaŁ123 wrote:
    Cześć, już opisałam historię mojego wczorajszego zabiegu na wątku hsg, a u Was chciałam tylko napisać, że jednak na razie przerwa w stymulacji. Czeka mnie kolejny zabieg usuwania zrostow w szyjce macicy, bo przez nie, choćby było tysiąc owulacji to i tak ciąży nie będzie :-(
    Aniu, ale dobrze że przyczyną znaleziona! Tak trzeba myśleć :) zrosty usuną i się uda. Kiedy zabieg? Jajowody ok? Z resztą, idę przeczytać co napisałaś ;)

    AniaŁ123 lubi tę wiadomość

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    Nie mam juz pojecia co sadzic.... czemu na lewym w czwartek nie bylo widac a nagle sie okazuje ze byla owu. i dlaczego z prawego pani doktor juz przekreslila sprawe.... kurcze jestem zdemotywowana.... staralam sie mierzyc temp. biore leki bogate w skutki uboczne i do niczego to wszystko?

    a wiesz co ja ostatnio też miałam podobną sytuację. gdzieś około owulacji zaczął boleć mnie prawy jajnik. pomyślałam że ovu pewnie, bo ostatnio była z lewego no to w sumie by się zgadzało. zachodzę na monitoring a pani mówi mi, że na prawym nic nie widać, na lewym coś też słabo ale płyn w zatoce daglasa jest i owulacja też była. i ja mówię że mnie bolało po prawej stronie ale ona twierdzi że owulacja była z lewego. ja mówię że chyba niemożliwe, bo w zeszłym cyklu miałam z lewego to i teraz z lewego? no i uparła się że tak . też nie wiem czy dobrze sprawdziła ale takie sytuacje się zdarzają. nie było widać pęcherzyka, a był płyn no i owulacja podobno też, więc staram się w to wierzyć. wiem, że chciałabyś jak najlepiej wykorzystać każdy cykl, ale no czasem tak wychodzi. może po prostu musisz poczekać. :) głowa do góry

    mkgk lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:

    Chciałam jeszcze zapytać o to Clo, kiedy sie to przepisuje i jaka jest skuteczność?
    Leczycie się w klinice niepłodności, że macie obserwacje cyklu? Ja należę do LUXMEDU ale tam żaden pakiet nie obejmuje obserwacji cyklu...

    dzięki za odpowiedź :)

    cześć, jeśli chodzi o CLO to ja dostałam to jak doktorek stwierdził, że mam wczesne owulacje i słabe endo bo nie zdąża się pogrubić. opisał to tak że endometrium nie nadąża za owulacją . a no i pęcherzyki miałąm takie sobie. powiedział, że to CLO pobudzi pęcherzyki do wzrostu i wtedy będą pękać takie jakie powinny. musi jednak wcześniej dobrze Cię zbadać bo to dość silny lek i trzeba w czasie owu chodzić na monitoringi. mi się zdażyło raz, że z takiego przerośniętego pęcherzyka urosła mi torbiel, na szczęście w ciągu jednego cyklu się z nią uporałam.
    jeśli chodzi o skuteczność to podobno ( jak widać nie w moim przypadku) szybciej dziewczyny po tym zachodzą.

    teraz chodzę do kliniki i robię monitoring też tam, ale też mam pakiet w luxmedzie i mam takiego doktorka, który w prawdzie powiedział mi że luxmed nie jest kliniką leczenia niepłodności, ale jak chcę to zleca mi badania, które mogę wykonać w ramach abonamentu. wcześniej przed kliniką chodziłam jeszcze na monitoringi prywatnie. więc co wybierzesz to już od Ciebie zależy.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    Dziewczyny 2 tyg po laparoskopi to dobry czas do ❤? Czy jeszcze poczekać?

    ja uważam, że jak tylko się dobrze poczujesz i będziesz chciała to działaj :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Aniu, ale dobrze że przyczyną znaleziona! Tak trzeba myśleć :) zrosty usuną i się uda. Kiedy zabieg? Jajowody ok? Z resztą, idę przeczytać co napisałaś ;)

    Dzisiaj będę się umawiać na termin. Musi to być w 10dc, więc nie wiadomo jak z terminami. Ostatnio czekałam dwa cykle.

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania to dawaj znać na bieżąco co i jak :)

    Ja wracam z usg piersi i wszystko jest ok, ale sama z siebie zbadała mi też tarczycę. Mówi że dość ukrwiona jest i czy Hashimoto nie mam, mówię że nie wiem. TSH zawsze w normie miałam, ale kazała mi zbadać atpo i atg. Może jeszcze jutro rano skoczę

  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ania to dawaj znać na bieżąco co i jak :)

    Ja wracam z usg piersi i wszystko jest ok, ale sama z siebie zbadała mi też tarczycę. Mówi że dość ukrwiona jest i czy Hashimoto nie mam, mówię że nie wiem. TSH zawsze w normie miałam, ale kazała mi zbadać atpo i atg. Może jeszcze jutro rano skoczę

    Super że usg wyszło dobrze. Mnie niestety czeka biopsia, bo coś tam mam, ale to dopiero w listopadzie.
    Zbadaj sobie przeciwciała, chociaż powiem Ci z własnego doświadczenia że z tymi przeciwciałamito też nie taka oczywista sprawa. Ja lata temu miałam podwyższone, ostatnio badalam i wyszły ok, ale widok na usg wskazuje hashi. Zapytałam się endo o co chodzi, a ona na to, ze atpo i atg to p/ciala oznaczane, ale mogą być też inne, których się nie bada. Więc bądź tu mądra.

    Za chwilę jadę do szpitala to dam znać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 09:50

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też się na piersi wybieram, tylko nie wiem kiedy jeszcze. czy Wy mówicie o tym anty TPO? bo ja to miałam robione, podobno ma tego nie być wcale a u mnie wyszło <0 . ponoć w normie ale czytałam, że normalnie tego nie powinno się wykrywać .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 09:57

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaŁ123 wrote:
    Super że usg wyszło dobrze. Mnie niestety czeka biopsia, bo coś tam mam, ale to dopiero w listopadzie.
    Zbadaj sobie przeciwciała, chociaż powiem Ci z własnego doświadczenia że z tymi przeciwciałamito też nie taka oczywista sprawa. Ja lata temu miałam podwyższone, ostatnio badalam i wyszły ok, ale widok na usg wskazuje hashi. Zapytałam się endo o co chodzi, a ona na to, ze atpo i atg to p/ciala oznaczane, ale mogą być też inne, których się nie bada. Więc bądź tu mądra.

    Za chwilę jadę do szpitala to dam znać.
    Mnie ta lekarka dziś powiedziała (bardzo doświadczoną), że po co biopsja na jakieś torjielki, że to usg ma wykazać czy coś jest groźne czy nie a torbielki nie są. Ja miałam 2 lata temu i ona podkręciła głową że po co mnie kłuli...
    Widzisz ona o tarczycy powiedziała że unaczyniona nierównomiernie czy tam mocno, cos takiego. No nic, zrobię te p.ciala

  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ja mam mieć biopsje z calkowitym usuwaniem zmiany. Mi w ciągu pół roku coś wyrosło dlatego tak mnie skierowali. A poza tym usg nie robił mi jakiś wybitny specjalista tylko dr z luxmedu, więc to nie jest jakieś super dokładne. Ale jak chcą to niech wycinają to dziadostwo.

    Marlena tak o anty TPO i anty TG. Nie wiem jak powinno być, ja patrzyłam na normy. W sumie to każdy lekarz,mówi coś innego :-P

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z takich tarczycowych robiłam tsh, ft3 i ft4 no i te anty TPO. ogólnie lekarze mówili, że wszystko w miarę w normie. ja to jak zwykle : wujek google i tam wyczytałam, że tych anty TPO u zdrowego człowieka nie ma, ale mi doktorek powiedział, że każde labo ma swoje jakieś normy i ja się w normach mieszczę podobno.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję dzisiaj @.
    Ciesząc się że nie musiałam za długo czekać Na nią:)
    W tym tygodniu dowiedziałam się o 5ciu ciazach u moich znajomych...

    Wiesiolek mogę brać już od dziś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 11:54

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona1911 wrote:
    Melduję dzisiaj @.
    Ciesząc się że nie musiałam za długo czekać Na nią:)
    W tym tygodniu dowiedziałam się o 5ciu ciazach u moich znajomych...

    Wiesiolek mogę brać już od dziś?

    no to dobrze, bo jak wiedziałaś że przyjdzie to lepiej szybciej niż czekać nie wiadomo ile.

    wokoło mnie też same ciąże, nie jesteś sama :)

    wiesiołka możesz od razu tak gdzieś do ovu mniej więcej, ja zawsze brałąm do 10dc.

    Zielona1911 lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie może co jeśli są te p.ciala TPO? Jakies leki, sterydy?

  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A wiecie może co jeśli są te p.ciala TPO? Jakies leki, sterydy?
    Jeśli by coś wyszło nie tak to wówczas euthyrox, ale nie zawsze on pomaga. Szwagierka po poronieniach dorobiła się hashimoto i nijak nie umie się tego pozbyć.

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
‹‹ 2534 2535 2536 2537 2538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ