X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 25 lutego 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co? Jesli u was (kobiet) raczej wyglada na to ze wszystko jest ok to wyslijcie mezow na badania. Na zwyklą mofrologie a potem na fragmentacje i laczenie z kwasem hialuronowym. Moj ginekolog najpierw z grubej rury powiedzial,ze trzeva zbadac meza bo z tymi badaniami co przyszlam do niego to okaz zdrowia a ciazy nie bylo. Ale u meza tez jes ok bez wiekszej tragedii.. mam jeszcze dwa cykle dane od gina na zajscie naturalne.potem mowi o inseminacji.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dłuższa chwile już Was obserwuje ale przedstawiam się dopiero dzisiaj bo czekałam na dzisiejszy monitoring po clo. To mój pierwszy cykl na clo, wcześniej ponad dwa lata starań bez żadnego efektu. Zmieniłam lekarza.. dopiero obecny lekarz zaczął mnie diagnozować..
    Początkowo wysoka homocysteina, ale z czasem unormowana. Teraz podwyższona prolaktyna po obciążeniu.
    Clo brałam od 5 do 9 dc. Dzisiaj w 12 dc w lewym jajniku dwa pecherzyki 22mm i 19mm, endo 9mm. Lekarz przepisał mi ovitrelle z zaleceniem zastrzyku w czwartek rano czyli 14dc bez dalszego monitoringu.. przepisał mi dodatkowo cyclonamine do brania razem z luteina od 18 dc..

    Dziewczyny mocno za Was wszystkie trzymam kciuki! Ściskam!

    Pani Ciasio, Pastylka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, będzie z głowy i będę wiedzieć :) A dziś poszłam na trening na siłowni, to od razu lepiej i to napięcie zeszło. Także dziś jakiś spokojny relaksujący wieczór a jutro badanie..


    Miałam podawany pregnyl, ale na pęknięcie pęcherzyka w 12/14 dc.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 25 lutego 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille ja bym dzis robila zastrzyk i bzykala na maxa najblizsze 3dni.. moim zdaniem 22mm i 19mm to juz jajka ktore zaraz pekną. Wieksze to juz sa za duze. A wy co myslicie dziewczyny?

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Chaga Przyjaciółka
    Postów: 118 185

    Wysłany: 25 lutego 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że jest ty wysyp nas nowych... staramy się z mężem już 1,5 roku z czego w maju poronilam puste jajo, nawet serduszka nie było i od tego czasu nic a nic. Rozpoczęłam teraz kolejny cykl 2dc i wymusilam na moim doktorku małe wspomaganie w postaci leku clostilbegyt od 5 do 9dc i duphaston od 16dc. Podglądam Was tu troszkę i nie powiem daje mi to duża nadzieję na to że i w moim przypadku cos drgnie.

    Zastanawiaja mnie jednak te Wasze zastrzyki... Buu... Czy to element konieczny przy braniu leku clostilbegyt?

    marzec 2018 - puste jajo :-(
    iv09cwa1to07lqql.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga ja nie mialam zastrzyku. Jak zapytalam dlaczego nie mam zastrzyku to gin powiedzial,ze chce sprawdzic czy pecherzyki same pekają. No i mi pekly oba ktore wyhodowalam na pierwszym cyklu z clo.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale zastrzyk nie jest taki zły... mi go podaje lekarz i jest ok, a dzięki temu mi pękają pęcherzyki.. także głowa do góry i nic się nie martwcie :)

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap86 myślę, że Camillee91 faktycznie ma piękne duże pęcherzyki i też jestem zdziwiona, że lekarz czeka z zastrzykiem, ale z drugiej strony jestem przeciwniczką stosowania leków na własną rękę. Może to dlatego, że jeszcze nie miałam zastrzyków na pęknięcie, a nie chcę wypowiadać się w temacie, który znam tylko w teorii.

    Chaga moja szwagierka brała CLO i lekarz nic nie mówił ani o zastrzyku, ani w ogóle o monitoringu. Po prostu dostała tabletki i akurat w tym samym cyklu zaszła w ciążę.

    Ag1988 a gdzie masz wykonywane HSG? Jakieś znieczulenie będziesz miała? I który to dzień cyklu?
    Od razu mówię- jeśli nie masz znieczulenia, to absolutnie się nie stresuj! Pytam z ciekawości, bo sama bardzo nalegałam na znieczulenie, ale lekarz przekonał mnie, że nie trzeba i faktycznie było spoko :)

    Czy Wy też czujecie się takie wymemłane po CLO? Od dwóch godzin czuję się bardzo zmęczona, nogi bolą, oczy same się zamykają, najchętniej poszłabym spać...

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • i_ka Autorytet
    Postów: 1850 1508

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ovitrelle sama sobie podawałam i prawie nie czuć ukłucia. Najgorszy był pierwszy raz, potem to już bez problemu. No i wcześniej obejrzałam na yt instruktaż ;)

    f2w39n73dgdg4l6w.png

    klz99vvj720njnd5.png

    20.01.2022 mamy ❤️
    27.12.2021 FET❄️
    Beta7dpt83,1;9dpt212,2;11dpt464,8;14dpt1851,3
    —————————-————
    12.12.2019 mamy ❤️
    Beta7dpt61,21;9dpt177,4;11dpt465,05;14dpt1965,72
    18.11.2019 FET ❄️
    10.2019 II IVF
    —————————————-
    Zostały ❄️❄️❄️
    —————————————-
    7.2019 FETx2 - beta <0,1
    6.2019 I IVF ❄️❄️
    —————————————-
    9.17 - pocz. starań; 9.18 Invimed
    Endometrioza I st., AMH 1,91
    MTHFR_677C-T hetero, PAI-1 homo
    on: morf. 1% Kariotypy: ok
  • Chaga Przyjaciółka
    Postów: 118 185

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:

    Chaga moja szwagierka brała CLO i lekarz nic nie mówił ani o zastrzyku, ani w ogóle o monitoringu. Po prostu dostała tabletki i akurat w tym samym cyklu zaszła w ciążę

    U mnie też żadnego monitoringu tylko po pierwszym miesiącu przyjść i sprawić nausg czy nie ma hiperstymulacji i nie tworzą się torbiel a w środku cylku to jak bym bardzo chciala to mogę ale nie koniecznie.

    Ja bardzo chciałam żeby coś już drgnelo bo te moje owulacje dotychczas to takie bele jakie o ile wogole były... Niby skok temperatury był ale śluzu brak i testy owulacyjne też zupełnie coś innego pokazywały...

    marzec 2018 - puste jajo :-(
    iv09cwa1to07lqql.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga a próbowałaś testów owulacyjnych Clear Blue chyba, tych elektronicznych z dwoma hormonami? Mi bardzo przypadły do gustu, mimo że dziadostwo drogie niemiłosiernie.

    Ja też miałam problem z małą ilością śluzu, ale zaczęłam stosować w fazie folikularnej olej z wiesiołka, EPA z ryb morskich (tam był też dodatek jeszcze innych kwasów tłuszczowych) oraz guajazyl. Oprócz tego bardzo dużo piję. Najlepiej jest pić wodę, ale nie będę ściemniać, woda mi nie wchodzi i piję herbaty ;)

    Stosowałam to przez kilka miesięcy, aż stwierdziłam, że mam dość ciągłych starań o fasolkę i przestałam brać suple. O dziwo, efekt utrzymał się do dzisiaj :)
    Słyszałam też, że siemię lniane działa cuda i zamierzam do niego wrócić :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga to u mnie też CLO bez zastrzyków, tylko 13 dc idę sprawdzić jak tam pęcherzyki.

    Trochę mi raźniej, że jest nas tu parę osób na pierwszym cyklu z CLO. :) Sam fakt, że znalazłam osoby w podobnej sytuacji i mogę z kimś o tym pogadać to już sporo.

    Chaga, Pani Ciasio, Camillee91 lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Chaga Przyjaciółka
    Postów: 118 185

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio takie apteczne tylko te testy Amil 5szt 24zl.. Ale w następnym cylku spróbuję te Twoje :)

    Ja ogólne mało pije wody i innych płynów, po cherbatkach ojca sroki nieco się poprawiło i zaczęłam wogole odczuwać że nadchodzi owulacje ale zrobiłam sobie przerwę żeby spróbować z tym CLO...

    Pastylka oj tak jest nas dużo, nie jesteśmy z tym same, weźmy zaszalejmy wszystkie tak na wiosnę i się przenieśmy na ciężarne forum :D

    Pastylka, Madlennn, Camillee91 lubią tę wiadomość

    marzec 2018 - puste jajo :-(
    iv09cwa1to07lqql.png
  • Madlennn Koleżanka
    Postów: 32 12

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki : )
    Ja tez pierwszy cykl na clo... lekarz nic nie wspomniał o monitoringu ani o zastrzyku, jednak ciekawość była silniejsza i poszłam na monitoring
    : ) w 12 dc dwa jaja giganty 28 i 35 mm z czego jedno pękło a drugie się zmniejszyło... doktor kazała zostawić tak jak jest do następnego cyklu. W 19 dc robiłam estradiol i progesteron wyniki sporo ponad normę ... przyszły cykl bez clo ale na monitoringu, zobaczymy ci będzie

    Pastylka lubi tę wiadomość

  • Madlennn Koleżanka
    Postów: 32 12

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze do tego świruje bo pobolewa mnie podbrzusze, czasem mam takie kłucia albo ciągnięcia w dole brzucha a do tego jakiś dziwny śluz kremowy mętny ale jest go dużo więcej niż zawsze i jeszcze bolące brodawki i dół piersi... na @ czekam do soboty

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlennnn ciężko mi powiedzieć, czy te objawy to "zasługa" klomifenu, bo sama stosuję go dopiero pierwszy raz. Co do śluzu, to faktycznie na CLO mam go bardzo dużo, mimo, że jestem jeszcze przed owulacją. Trzymam kciuki, żeby sobota była szczęśliwa :)

    Chaga, jeśli będziesz kupować te testy, to zwróć uwagę, żeby były z dwoma hormonami, a nie z jednym (lh + estrogeny, a nie samo lh) oraz czy zestaw jest kompletny- muszą być testy (te "patyki") i "monitorek" do odczytu wyników. Niestety, ale obydwa testy (lh oraz lh+estrogeny) wyglądają bardzo podobnie, nawet cena jest zbliżona, więc musisz sprawdzić czy w opisie jest napisane "dual" i że wykrywa "4 najbardziej płodne dni" ;) Gdybyś miała wątpliwości, to napisz, coś doradzę :)

    Madlennn lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 25 lutego 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na monitoringu i gin mówi że jeden pęcherzyk pękł ,sama nie wiem kiedy bo boli owulacyjnych nie miałam , ale w drugim jajniku jest jeszcze 20mm pęcherzyk, narazie mamy się dalej starać i dopiero od piątku brać duphostan , jak myślicie jest szansa żeby on pękł jak już była owulacja z jednego jajnika ?? Śluzu płodnego nie widzę i nie wiem co o tym wszystkim myśleć

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka jak nie miałas zastrzyku to drugi pecherzyk juz nie peknie, bo progesteron po peknieciu tego 1go go zablokuje. Przynajmniej tak to powinno byc w naturze ;)

  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 26 lutego 2019, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ewka jak nie miałas zastrzyku to drugi pecherzyk juz nie peknie, bo progesteron po peknieciu tego 1go go zablokuje. Przynajmniej tak to powinno byc w naturze ;)
    Też mi się wydaje że nie pęknie ,nie wiem czy nie za późno gin kazała brać ten duphostan, ona jeszcze chyba liczy że pęknie ten pęcherzyk a to przecież b. małe szanse są , na monitoring już nie jadę niech się dzieje wola nieba :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 00:18

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • Madlennn Koleżanka
    Postów: 32 12

    Wysłany: 26 lutego 2019, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka u mnie było to samo jeden pękł a drugi został i lekarz powiedział żeby tak zostawić do następnego cyklu... u mnie tez śluzu nie było dużo ale za to teraz (4 dni do @) mam dużo więcej niż zawsze

‹‹ 3157 3158 3159 3160 3161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ