X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 24 lipca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dzisiaj zaczęłam drugi cykl z clo. Za tydzień w czwartek mam wizytę. Nadal czekam na wyniki w kierunku nadkrzepliwości wrodzonej i trochę mnie denerwuje ten czas oczekiwania a za razem jestem ciekawa czy zrobię kolejny krok do przodu czy będę stała w miejscu

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 24 lipca 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoominMi wrote:
    Łykam tabsy, jak mi kazano...
    Ale czuje się okropnie, a zarazem dziwnie. W zeszłym tygodniu cycki tak bolały, że nie mogłam ich nawet tknąć. Teraz jakoś to ustąpiło, wczoraj nawet miałam wrażenie, jakby z nich powietrze zeszło.
    Nie wiem, czy tak działa duhapston w trakcie ciąży, czy co... kontrol mam w niedziele, stresuje się jak nie wiem.

    Tak jeszcze szukałam w Internecie informacji i nie mogę znaleźć konkretów. Z USG wiek ciąży jest obliczany jest na podstawie rozmiarów pęcherzyka, lub płodu, tak? A na podstawie daty ostatniej miesiączki wylicza się dodatkowo/kontrolnie wiek ciąży? Próbuje sobie wytłumaczyć, jakoś ten duży, bo prawie 1cm pusty pęcherzyk późniejszą owulacją, ale wiek z USG jest raczej najbardziej rzeczywisty?

    Kochana nie odpowiem Ci niestety, bo nie znam się na tym :( Czytałam ostatnio coś w rodzaju "pytań do eksperta" na stronie kliniki Novum, tam ich embriolog odpowiada na pytania pacjentek, i widziałam informację, że czasami zarodek uwidacznia się na USG w późniejszym czasie. Nie wiem, jak jest u Ciebie, lekarz pewnie też tego nie wie, ale trzeba mieć nadzieję :* Kiedy wizyta?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 25 lipca 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoominMi wrote:
    Łykam tabsy, jak mi kazano...
    Ale czuje się okropnie, a zarazem dziwnie. W zeszłym tygodniu cycki tak bolały, że nie mogłam ich nawet tknąć. Teraz jakoś to ustąpiło, wczoraj nawet miałam wrażenie, jakby z nich powietrze zeszło.
    Nie wiem, czy tak działa duhapston w trakcie ciąży, czy co... kontrol mam w niedziele, stresuje się jak nie wiem.

    Tak jeszcze szukałam w Internecie informacji i nie mogę znaleźć konkretów. Z USG wiek ciąży jest obliczany jest na podstawie rozmiarów pęcherzyka, lub płodu, tak? A na podstawie daty ostatniej miesiączki wylicza się dodatkowo/kontrolnie wiek ciąży? Próbuje sobie wytłumaczyć, jakoś ten duży, bo prawie 1cm pusty pęcherzyk późniejszą owulacją, ale wiek z USG jest raczej najbardziej rzeczywisty?
    Powiem Ci tak ze ja caly czas mam inny wiek z usg a inny z daty @. Moj maluch od poczatku byl mniejszy w porownaniu z data @ bo ja wiem ze mialam pozniej owu i oni licza standardowa ilosc dni cyklu a ja zawsze mialam mega dlugie cykle ale lekarz zawsze i tak patrzył na wiek z daty miesiaczki standardowy czyli w cyklu 28 dniowym (a mam cykle ok 35 dni) a potem brał pod uwage wiek ciazy wedlug tego co widzi na ekranie i mimo ze dzidzia zawsze byla mniejsza niz wynikalo z daty to ja sie tym nie przejmował am bo wiedzialam ze owu mialam kolo 18-19dc za to teraz maluch nadrobil i wyprzedza date @ o 5 dni wiec to zalezy tez jak dziecko rosnie. Nie przejmuj sie moze po prostu mialas pozniej owu ja tez pozniej serduszku uslyszalam. Wiec trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze. Daj znac jak po kontroli

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 25 lipca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoominMi trzymam mocno kciuki by wszystko dobrze się skończyło, czekam na wieści w niedzielę.

    Ja dziś miałam pierwszy monit na clo. Wczoraj wieczorem wzięłam ostatnią tabletkę. Dziś -9dc- jakiegoś pęcherzyka specjalnie dominującego brak, na obu jajnikach jest pecherzyk ok 1cm. Endo za to nieźle bo 1,24cm. Powtórka usg pn/wt. Jak szybko przyrasta Wam pecherzyk na clo?

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 25 lipca 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena pecherzyk tak średnio przyrasta ok 2mm dziennie ale to zalezy jeszcze od organizmu niektorym moze rosnac wolnej a innym szybciej. Ale za to endo masz bardzo ladne. Ja nigdy takiego nie mialam :-) trzymam kciuki za kolejny monitoring. 9dc to dosc wczesnie na monitoring wiec sie nie martw ze pecherzyki sa takie male

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 25 lipca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Rubi. Zależy mi żeby do następnego piątku już było po franklin bo w sobotę wyjeżdżamy na urlop i nawet nie miałabym jak usg zrobić później.. Mam nadzieję że z clo będzie szybciej bo normalnie owu mam koło 25dc.. Endo zwykle mam właśnie takie, w 4dc wynosiło 10mm już..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 lipca 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam jutro z samego rana zabieg, proszę trzymajcie kciuki żeby się udał i żebym dostała od lekarza zielone światło na starania OD RAZU ;))
    Mój mąż już mnie kusi dużą ilością seksów pod nieobecność domowników, więc ja po prostu MUSZĘ móc :D

    Zozo lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 25 lipca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio, jaki masz jutro zabieg? Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze 😘

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 lipca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro histeroskopia zabiegowa z HyCoSy- usunięcie polipa, sprawdzenie drożności i ogólny "przegląd podwozia" :D Czuję się jak rasowy Maseratti :D

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 25 lipca 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze Kochana. Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści. Po usunięciu polipa pójdzie już z górki 😘

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 25 lipca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Jutro histeroskopia zabiegowa z HyCoSy- usunięcie polipa, sprawdzenie drożności i ogólny "przegląd podwozia" :D Czuję się jak rasowy Maseratti :D
    Kochana pomodle się za Twój zabieg. Koniecznie daj znać co i jak. O której musisz się stawić? Będzie dobrze - musi! Będę czekać jutro na info.


    Ja się bije z myslami czy coś urosło. Jeszcze tyle dni do poniedziałku. ;-(

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 25 lipca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pastylka wrote:
    Patrycja może jeszcze dadzą czadu ze wzrostem twoje pęcherzyki. Trzymam kciuki.

    Moomin trzymam mocno kciuki, żeby fasolka się niedługo pokazała.

    U mnie nic nie wiadomo, bo wczoraj o 23:00 dostałam SMS, że mój dzisiejszy monitoring jest odwołany ze względu na niedyspozycję zdrowotną Pani doktor... Także idę dopiero w czwartek 17 dc. Może i dobrze, bo jak chodziłam 14 dc to przeważnie byłam jeszcze parę dni przed owu. Mam nadzieję, że zobaczę jeszcze pęcherzyki albo chociaż potwierdzę, że owu była... A Duphaston może blokować owu?
    Jak po monitoringu Pastylka?

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 lipca 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Kochana pomodle się za Twój zabieg. Koniecznie daj znać co i jak. O której musisz się stawić? Będzie dobrze - musi! Będę czekać jutro na info.


    Ja się bije z myslami czy coś urosło. Jeszcze tyle dni do poniedziałku. ;-(


    Dziękuję Wam bardzo, dziewczyny :* Patrycja, aż się wzruszyłam, dziękuję <3
    Milenka Tobie też dziękuję za wsparcie :* Takie pozytywne nastrajanie dużo dla mnie znaczy <3 <3 <3
    Poza tym wierzę, że wszystkie jesteśmy już bliziutko :) Nasze bociany już do nas lecą, niedługo zamiast martwić się o rosnące pęcherzyki będziemy dyskutować jaki sposób jest najlepszy na usunięcie niemowlęcej kupy ze ściany :D
    Także Patunia, głowa do góry! Poniedziałek tuż-tuż, będzie dobrze :)
    Ja mam się stawić przed ósmą...i dalej nawet nie myślę, bo się stresuję :P Dobrze, że tak z rana, to będę miała szybciej z głowy :)

    Patrycja201501, MilusińskaMilena, Nobis lubią tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 25 lipca 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Dziękuję Wam bardzo, dziewczyny :* Patrycja, aż się wzruszyłam, dziękuję <3
    Milenka Tobie też dziękuję za wsparcie :* Takie pozytywne nastrajanie dużo dla mnie znaczy <3 <3 <3
    Poza tym wierzę, że wszystkie jesteśmy już bliziutko :) Nasze bociany już do nas lecą, niedługo zamiast martwić się o rosnące pęcherzyki będziemy dyskutować jaki sposób jest najlepszy na usunięcie niemowlęcej kupy ze ściany :D
    Także Patunia, głowa do góry! Poniedziałek tuż-tuż, będzie dobrze :)
    Ja mam się stawić przed ósmą...i dalej nawet nie myślę, bo się stresuję :P Dobrze, że tak z rana, to będę miała szybciej z głowy :)
    Ja tez wierze ze niedługo czekają nas te kupy 😃 dziś szlam z pracy a przede mną taka babka z wózkiem, i maluszek- naprawdę zrobiło mi się miło na sercu, wierze ze to nas czeka już niebawem...

    Czekam kochana aż dasz znać jutro❤️ Będę wchodzić w pracy i odświeżać.❤️
    wsłuchuję się jak nie normalna w swoje jajniki i o dziwo jeszcze lewy mnie ciągnie. A tam przecież nic nie było...

    Dobranoc ❤️

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 26 lipca 2019, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio trzymam kciuki za zabieg <3 wszystko bedzie dobrze zobaczysz i postaraj sie nie stresowac chociaz wiem ze nie jest łatwo. Daj znac koniecznie po zabiegu.
    Ja wierze ze juz niedlugo na forum bedzie wysyp dwoch kreseczek i bedziecie mi sie tu chwalić pięknymi testami :-D juz sie nie moge doczekac :-D

    Patrycja napewno urosly Ci piekne jajeczka i liczę na pozytywne zakonczenie tego cyklu <3 trzymam kciuki za Was wszystkie <3

    Pani Ciasio, Patrycja201501 lubią tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 26 lipca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za kciuki, modlitwy i dobre życzenia- spełniły się :)

    Jestem już po zabiegu, usunięto mi dwa polipy, które blokowały całkowicie lewy jajowód (nie przeszedł przez niego płyn podczas drożności, lekarz mówi że to właśnie przez to). Oprócz tego wszystko okej, mam śliczną macicę ;) I mamy zielone światło na starania już w tym cyklu! :D :D :D
    Natomiast clo wdrażam już od kolejnego cyklu :)

    EDIT: Co to znaczy "prawidłowe, reaktywne ujścia maciczne jajowodów"?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2019, 12:29

    Pastylka, majka91, Evli, Esta, Nobis lubią tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 26 lipca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Świetne wieści kochana 😘 teraz działajcie i niech się wykluje z tego cyklu piękny dzidziuś 😘🍀

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MoominMi Przyjaciółka
    Postów: 121 48

    Wysłany: 26 lipca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Powiem Ci tak ze ja caly czas mam inny wiek z usg a inny z daty @. Moj maluch od poczatku byl mniejszy w porownaniu z data @ bo ja wiem ze mialam pozniej owu i oni licza standardowa ilosc dni cyklu a ja zawsze mialam mega dlugie cykle ale lekarz zawsze i tak patrzył na wiek z daty miesiaczki standardowy czyli w cyklu 28 dniowym(...)i

    u mnie problem jest inny: z USG i na podstawie długości cykli wychodzi ten sam wiek. Jednak na obrazie z USG lek. nie widział nawet ciałka żółtego...

    We wtorek wieczorem miałam okropne skurcze - na pewno nie był to ból powiększającej się macicy. Po prostu wiłam się z bólu.
    W nocy ze środy na czwartek dopadło mnie to samo - okropne skurcze, niedające spać. W czwartek z rana zadzwoniłam do doktora, z głosu nie był optymistyczny; innych leków na tym etapie ciąży nie może mi dać. Dostałam od niego MAX na swój stan. Najważniejsze, że nie pojawia się krew, ale gdyby się pojawiła mam od razu uderzać na oddział. A gdyby pojawiły się ponownie takie skurcze mam połknąć NoSpę.
    Póki, co bóle nie nawróciły.

    Czekam do niedzieli, jak na szpilkach. Za tydzień mieliśmy jechać na 4 dniowy urlop - mąż spełnił marzenie z biletami na Męskie Granie i w przedsprzedaży kupił 2 sztuki... ale w kościach czuje, że będziemy musieli odpuścić...

    12 tc :)))

    Starania od 09/2017, 09.02.2018 - poronienie 7/8 tc // Nawracające torbiele, Tarczyca OK.
    Badania nasienia - plemniki za wolne.
    2c z CLO bezskuteczne
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 26 lipca 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio bardzo bardzo się cieszę. :) To skoro polipy blokowały, to teraz droga wolna. :) Super <3

    Patrycja u mnie w lewym jajniku (który i tak jest umiejscowiony jakimś cudem w zatoce Douglasa za macicą i gin podejrzewa zrosty) jest obecnie spora torbiel krwotoczna z pęcherzyka który nie pękł, utworzonego podobno jeszcze w tamtym cyklu. Co jest bujdą bo przy poprzednim monitoringu lewy jajnik był pusty a Pan doktor (byłam na zastępstwie) twierdził, że według niego to ten lewy jajnik nie pracuje w ogóle. A teraz moja Pani doktor stwierdza, że pęcherzyk jest z tamtego cyklu. No znawcy jakich mało jak widać. W prawym jajniku zresztą też jakiś mały "stary pęcherzyk". Tak więc mam przez dwa cykle nie brać stymulacji i czekać aż torbiel zniknie, dostałam na 12 dni czopki. Kazała mi przyjść dopiero jak będę kończyć drugi cykl bez stymulacji. Jeszcze nie zabroniła bez stymulacji się starać, nawet śmieszkowała że to może i bez stymulacji się uda. Idiotka. Nawet nie chcę się wypowiadać, bo jedynie bym przeklinała. I to są lekarze bardzo poważani i polecani, wymieniani jako autorytety bardzo często. Idę we wrześniu do innego polecanego ginekologa gdzie się czeka ponad dwa miechy na pierwszą wizytę, a jej nie chcę już nawet widzieć na oczy. Jak nowy lekarz nie poskutkuje to szukam kliniki specjalizującej się w niepłodności bo mam już serdecznie dość.

    Teraz się zastanawiam czy skoro jest taka sytuacja to nie świadczy to o tym, że mam ogólnie problem z pękaniem tych pęcherzyków, bo może być tak że bez stymulacji rosły za małe i się wchłaniały skoro nie było torbieli a po nowej stymulacji już nie dał rady się wchłonąć. A te bóle które teraz odczuwam nie są jakieś tragiczne, ale miewałam podobne wielokrotnie. W poprzednim cyklu przez całą drugą fazę mnie gorzej podbrzusze bolało. Jeśli któraś z was ma jakieś doświadczenia z takimi torbielami albo ma jakiś pomysł w czym może być przyczyna, to ja bardzo chętnie posłucham.

    EDIT Już mi Pani Ciasio trochę rozjaśniła w głowie jak z tą torbielą. I podobno często taka torbiel jest właśnie potwierdzeniem owulacji, bo powstaje w pękniętym pęcherzyku i często sama się wchłania. To teraz pytanie - dostałam czopki które mają jakby rozpuszczać tą krew która się zebrała a przeciwwskazaniem do nich jest choćby podejrzenie ciąży. I teraz nie wiem czy je brać czy nie poczekać i po okresie jak nie zniknie to dopiero brać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2019, 13:45

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 26 lipca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już Ci pastylko odpisałam na priv, to nie będę się powtarzać. Może trzeba założyć wątek "torbielasty"?

    Pastylka lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
‹‹ 3260 3261 3262 3263 3264 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ