X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • #Mag Ekspertka
    Postów: 203 311

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Mnie tydzień przed @ po clo bolały sutki. Przy owulacji w tamtym miesiącu (naturalnej o cudzie!) tak nie miałam. Także coś musi być na rzeczy. Po okresie objaw znika.

    Niby wierzę, ale mniej niż w każdym poprzednim, bo chyba już i trochę sił brak i głowa jest tym wszystkim zmęczona. Częste wizyty w klinice, USG, krew, garść tabletek na śniadanie.
    Dziś 28dc, owu w 16dc, jutro beta. razem z listą innych badań ;)

    Ona: 29 lat, PCO, lekko podwyższone TSH (Dostinex, Euthyrox); jajowody obustronnie drożne;

    On: 03.2019 morfologia 2%; 11.2019 znacznie obniżone parametry nasienia: HBA: 72% (norma >80%); Fragmentacja DNA 18% (norma <25%); MSOME: I: 0%, II: 0%, III: 7%, IV: 93%

    Starania od 08.2018; 9 cykli stymulowanych;

    05.2020 1 IVF IMSI (12 dojrzałych oocytów; 6 zamrożonych; 4 blastki na zimowisku)

    06.2020 1FET :(
    07.2020 FET 😍
    10dpt - 289
    12dpt - 658
    14dpt - 1830
  • Madziara0208 Koleżanka
    Postów: 54 57

    Wysłany: 22 lipca 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii termin mamy na 22 września :)

  • MoominMi Przyjaciółka
    Postów: 121 48

    Wysłany: 22 lipca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest dobrze, przeczuwałam to w kościach.
    USG określiło wiek ciąży na 7 tydzień, terminem ostatniej miesiączki tez określil na ok. 7 tydzień, z kolei piątkowa beta 4/5 tydzień.

    Pęcherzyk płodowy jest pusty, mierzy 0.94cm.

    Na badaniu popłakałam się, jak dziecko. Gin nic nie mówił, kazał tylko się nie zamartwiać, nie myśleć o poprzednim poronieniu, tylko skupić sie na tej ciąży co jest teraz. Generalnie lekarz nie przekreśla tego USG, dostałam dupka i acard z dawkowaniem.... w niedziele na powtórna kontrol.

    12 tc :)))

    Starania od 09/2017, 09.02.2018 - poronienie 7/8 tc // Nawracające torbiele, Tarczyca OK.
    Badania nasienia - plemniki za wolne.
    2c z CLO bezskuteczne
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 22 lipca 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoominMi wrote:
    Nie jest dobrze, przeczuwałam to w kościach.
    USG określiło wiek ciąży na 7 tydzień, terminem ostatniej miesiączki tez określil na ok. 7 tydzień, z kolei piątkowa beta 4/5 tydzień.

    Pęcherzyk płodowy jest pusty, mierzy 0.94cm.

    Na badaniu popłakałam się, jak dziecko. Gin nic nie mówił, kazał tylko się nie zamartwiać, nie myśleć o poprzednim poronieniu, tylko skupić sie na tej ciąży co jest teraz. Generalnie lekarz nie przekreśla tego USG, dostałam dupka i acard z dawkowaniem.... w niedziele na powtórna kontrol.
    Ja wiem ze słowa pocieszenia to na nic, ale trzeba wierzyć- przecież to ziarenko którego jeszcze może poprostu nie widać... spokojnie. Zobaczysz w niedziele... nie stresuj za za dużo- to nie wskazane. Powtorz sobie betę dla spokojnego snu... 3mam kciuki, wierze ze będzie dobrze!

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • MoominMi Przyjaciółka
    Postów: 121 48

    Wysłany: 22 lipca 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wyglada foto z USG
    https://zapodaj.net/78467ca64a92c.jpg.html

    12 tc :)))

    Starania od 09/2017, 09.02.2018 - poronienie 7/8 tc // Nawracające torbiele, Tarczyca OK.
    Badania nasienia - plemniki za wolne.
    2c z CLO bezskuteczne
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoominMi wrote:
    A tak wyglada foto z USG
    https://zapodaj.net/78467ca64a92c.jpg.html
    Ja wierze ze za lada moment będziesz tam widziec kropeczke i słyszeć serduszko❤️

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po monitoringu , średnio na jeża , dziś 5 dzień po ostatniej tabletce (w sumie za za 4godz😃😃😃) , dwa pecherzyki na prawym jajniku ale małe moim zdaniem- 0,76cm i 0,71cm - lekarz twierdzi ze z nich może coś być, za tydzień kontrola. Trochę mi smutno.

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoominMi wrote:
    Nie jest dobrze, przeczuwałam to w kościach.
    USG określiło wiek ciąży na 7 tydzień, terminem ostatniej miesiączki tez określil na ok. 7 tydzień, z kolei piątkowa beta 4/5 tydzień.

    Pęcherzyk płodowy jest pusty, mierzy 0.94cm.

    Na badaniu popłakałam się, jak dziecko. Gin nic nie mówił, kazał tylko się nie zamartwiać, nie myśleć o poprzednim poronieniu, tylko skupić sie na tej ciąży co jest teraz. Generalnie lekarz nie przekreśla tego USG, dostałam dupka i acard z dawkowaniem.... w niedziele na powtórna kontrol.


    Bardzo mi przykro skarbie :( Ale jeszcze nie przekreślaj tej ciąży. Moja kuzynka usłyszała podobnie jak Ty, że pęcherzyk jest pusty, a jednak okazało się, że była fasolka, tylko pokazała się trochę później. Wszystkie trzymamy za Ciebie kciuki :*

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Ja po monitoringu , średnio na jeża , dziś 5 dzień po ostatniej tabletce (w sumie za za 4godz😃😃😃) , dwa pecherzyki na prawym jajniku ale małe moim zdaniem- 0,76cm i 0,71cm - lekarz twierdzi ze z nich może coś być, za tydzień kontrola. Trochę mi smutno.

    Kochana, a który dc i jak się ma planowana owu do tych, które masz zazwyczaj? Mimo wszystko bym nie smutała, bo pęcherzyki są aż dwa i to podobnej wielkości, to dobrze wróży :) Teraz tylko każ mężowi celować w prawą stronę ;)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 22 lipca 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Kochana, a który dc i jak się ma planowana owu do tych, które masz zazwyczaj? Mimo wszystko bym nie smutała, bo pęcherzyki są aż dwa i to podobnej wielkości, to dobrze wróży :) Teraz tylko każ mężowi celować w prawą stronę ;)
    Moja wizyta po miesiączce była przesunięta o tydzień ze względu na urlop lekarza. Ale lekarz mówił ze endo cienkie i mam zacząć brać. Zazwyczaj owu mam 20dc przy stymulacji. Wiec prawidłowo za tydzień powinien być dojrzały pęcherzyk jeśli będzie wszytsko Ok. A jeśli chodzi o wielkość pęcherzyków to lepiej jak są podobnej wielkości? Nie wiedziałam ;)
    Pytam lekarza dlaczego ostatnio mam owu z prawego kolejny raz, usłyszałam ze to na chłopca i nie kazał się martwić ;)
    Za tydzień mam kontrole, stresuje się ze się wchłoną...

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 22 lipca 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Moja wizyta po miesiączce była przesunięta o tydzień ze względu na urlop lekarza. Ale lekarz mówił ze endo cienkie i mam zacząć brać. Zazwyczaj owu mam 20dc przy stymulacji. Wiec prawidłowo za tydzień powinien być dojrzały pęcherzyk jeśli będzie wszytsko Ok. A jeśli chodzi o wielkość pęcherzyków to lepiej jak są podobnej wielkości? Nie wiedziałam ;)
    Pytam lekarza dlaczego ostatnio mam owu z prawego kolejny raz, usłyszałam ze to na chłopca i nie kazał się martwić ;)
    Za tydzień mam kontrole, stresuje się ze się wchłoną...

    O, to nigdy nie słyszałam, żeby z prawego jajnika były na chłopca ;)
    A lepiej, jak są podobnej wielkości, bo zwiększa się prawdopodobieństwo że pękną w jednym czasie :) To ważne, bo jak pęka pęcherzyk, to w jego miejscu tworzy się ciałko żółte, które produkuje progesteron. Progesteron z kolei między innymi blokuje kolejne owulacje- więc jak pęcherzyki bardzo różnią się wielkością, to często jest tak, że ten największy pęka i rusza produkcja progesteronu, zanim jeszcze następne pęcherzyki są gotowe do pęknięcia. A tak, jak są jednej wielkości, to często pękają jeden po drugim i szansa na ciążę się zwiększa :)
    Mam nadzieję, że nie napisałam zbyt chaotycznie :) Wiem, że się stresujesz czy się nie wchłoną- ale pomyśl, że może akurat przyjdziesz za tydzień na kontrolę i okaże się, że masz dwa piękne pęcherzyki, każdy koło 20mm? <3

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 22 lipca 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja może jeszcze dadzą czadu ze wzrostem twoje pęcherzyki. Trzymam kciuki.

    Moomin trzymam mocno kciuki, żeby fasolka się niedługo pokazała.

    U mnie nic nie wiadomo, bo wczoraj o 23:00 dostałam SMS, że mój dzisiejszy monitoring jest odwołany ze względu na niedyspozycję zdrowotną Pani doktor... Także idę dopiero w czwartek 17 dc. Może i dobrze, bo jak chodziłam 14 dc to przeważnie byłam jeszcze parę dni przed owu. Mam nadzieję, że zobaczę jeszcze pęcherzyki albo chociaż potwierdzę, że owu była... A Duphaston może blokować owu?

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 23 lipca 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pastylka wrote:
    Patrycja może jeszcze dadzą czadu ze wzrostem twoje pęcherzyki. Trzymam kciuki.

    Moomin trzymam mocno kciuki, żeby fasolka się niedługo pokazała.

    U mnie nic nie wiadomo, bo wczoraj o 23:00 dostałam SMS, że mój dzisiejszy monitoring jest odwołany ze względu na niedyspozycję zdrowotną Pani doktor... Także idę dopiero w czwartek 17 dc. Może i dobrze, bo jak chodziłam 14 dc to przeważnie byłam jeszcze parę dni przed owu. Mam nadzieję, że zobaczę jeszcze pęcherzyki albo chociaż potwierdzę, że owu była... A Duphaston może blokować owu?
    Ja tez mam późniejsze owu i chyba zacznę chodzić na monitoring później faktycznie...
    Mam nadzieje ze urosną- tydzień niepewności.
    Trzymam kciuki za czwartkowa wizytę ❤️

    Pastylka lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pastylka wrote:
    Patrycja może jeszcze dadzą czadu ze wzrostem twoje pęcherzyki. Trzymam kciuki.

    Moomin trzymam mocno kciuki, żeby fasolka się niedługo pokazała.

    U mnie nic nie wiadomo, bo wczoraj o 23:00 dostałam SMS, że mój dzisiejszy monitoring jest odwołany ze względu na niedyspozycję zdrowotną Pani doktor... Także idę dopiero w czwartek 17 dc. Może i dobrze, bo jak chodziłam 14 dc to przeważnie byłam jeszcze parę dni przed owu. Mam nadzieję, że zobaczę jeszcze pęcherzyki albo chociaż potwierdzę, że owu była... A Duphaston może blokować owu?

    Pastylka Dupek nie blokuje owu (wg Medycyna Praktyczna), ale z doświadczenia wiem, że nie kazdy lekarz to ogarnia ;)
    Staracie się w międzyczasie?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 23 lipca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    O, to nigdy nie słyszałam, żeby z prawego jajnika były na chłopca ;)
    A lepiej, jak są podobnej wielkości, bo zwiększa się prawdopodobieństwo że pękną w jednym czasie :) To ważne, bo jak pęka pęcherzyk, to w jego miejscu tworzy się ciałko żółte, które produkuje progesteron. Progesteron z kolei między innymi blokuje kolejne owulacje- więc jak pęcherzyki bardzo różnią się wielkością, to często jest tak, że ten największy pęka i rusza produkcja progesteronu, zanim jeszcze następne pęcherzyki są gotowe do pęknięcia. A tak, jak są jednej wielkości, to często pękają jeden po drugim i szansa na ciążę się zwiększa :)
    Mam nadzieję, że nie napisałam zbyt chaotycznie :) Wiem, że się stresujesz czy się nie wchłoną- ale pomyśl, że może akurat przyjdziesz za tydzień na kontrolę i okaże się, że masz dwa piękne pęcherzyki, każdy koło 20mm? <3
    Kurczę ile bym dała żeby tak było... dzięki za wyjaśnienie już rozumiem ;) będę szczęśliwa jak chociaż jeden wystartuje ;) cóż zobaczymy za 6 dni , dziś czuje momentami ten jajnik... wiec kto wie, ale nie nastawiam się bo wiadomo różnie to bywa...
    Pani Ciasio a jak u Ciebie?;)

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 lipca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Kurczę ile bym dała żeby tak było... dzięki za wyjaśnienie już rozumiem ;) będę szczęśliwa jak chociaż jeden wystartuje ;) cóż zobaczymy za 6 dni , dziś czuje momentami ten jajnik... wiec kto wie, ale nie nastawiam się bo wiadomo różnie to bywa...
    Pani Ciasio a jak u Ciebie?;)

    U mnie dzisiaj 6dc, powoli pojawia się śluz, ale nie wiem, co będzie z tego cyklu :/ W sensie w piątek mam ten zabieg, a owu już w niedzielę, więc tak dość szybko. Mam nadzieję, że lekarz pozwoli nam się starac. Jeśli nie, to mam nadzieję, że od przyszłego cyklu wrócę do clo :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 23 lipca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    U mnie dzisiaj 6dc, powoli pojawia się śluz, ale nie wiem, co będzie z tego cyklu :/ W sensie w piątek mam ten zabieg, a owu już w niedzielę, więc tak dość szybko. Mam nadzieję, że lekarz pozwoli nam się starac. Jeśli nie, to mam nadzieję, że od przyszłego cyklu wrócę do clo :)
    Daj koniecznie znac jak po zabiegu. 3mam kciukasy!!!❤️❤️❤️

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 23 lipca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Pastylka Dupek nie blokuje owu (wg Medycyna Praktyczna), ale z doświadczenia wiem, że nie kazdy lekarz to ogarnia ;)
    Staracie się w międzyczasie?

    A to dobrze, że nie blokuje bo jakbym miała jakoś późno owu to przynajmniej jej nie zatrzyma. Dzięki ;) Staramy się, ale z kiepską częstotliwością - 6, 11, 14 dc na razie tylko. Dzisiaj jest 15 dc. Codziennie teraz na bank nie damy rady, jak wyjdzie co dwa dni to będzie sukces. :/

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pastylka wrote:
    A to dobrze, że nie blokuje bo jakbym miała jakoś późno owu to przynajmniej jej nie zatrzyma. Dzięki ;) Staramy się, ale z kiepską częstotliwością - 6, 11, 14 dc na razie tylko. Dzisiaj jest 15 dc. Codziennie teraz na bank nie damy rady, jak wyjdzie co dwa dni to będzie sukces. :/

    Co dwa dni to jest przecież idealnie :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MoominMi Przyjaciółka
    Postów: 121 48

    Wysłany: 24 lipca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łykam tabsy, jak mi kazano...
    Ale czuje się okropnie, a zarazem dziwnie. W zeszłym tygodniu cycki tak bolały, że nie mogłam ich nawet tknąć. Teraz jakoś to ustąpiło, wczoraj nawet miałam wrażenie, jakby z nich powietrze zeszło.
    Nie wiem, czy tak działa duhapston w trakcie ciąży, czy co... kontrol mam w niedziele, stresuje się jak nie wiem.

    Tak jeszcze szukałam w Internecie informacji i nie mogę znaleźć konkretów. Z USG wiek ciąży jest obliczany jest na podstawie rozmiarów pęcherzyka, lub płodu, tak? A na podstawie daty ostatniej miesiączki wylicza się dodatkowo/kontrolnie wiek ciąży? Próbuje sobie wytłumaczyć, jakoś ten duży, bo prawie 1cm pusty pęcherzyk późniejszą owulacją, ale wiek z USG jest raczej najbardziej rzeczywisty?

    12 tc :)))

    Starania od 09/2017, 09.02.2018 - poronienie 7/8 tc // Nawracające torbiele, Tarczyca OK.
    Badania nasienia - plemniki za wolne.
    2c z CLO bezskuteczne
‹‹ 3259 3260 3261 3262 3263 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ