X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 31 lipca 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Nie kochana- jutro wezmę zastrzyk to powinien pęknąć w piątek a zaczniemy się starać od czwartku wiec tak jak mówisz to loteria ;)

    A to coś musiałam źle przeczytać, przepraszam :)
    I jak, robisz dzisiaj zastrzyk?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 31 lipca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszcia wrote:
    Bardzo miło 😊 Lekarze sami praktycznie nic nie wiedzą... Dostaje strasznie dużo sprzecznych informacji, wszystko wyjaśni się 5 Sierpnia... Wiem tyle, że nie jestem w żadnej grupie ryzyka, w rodzinie zupełnie nikt na to nie chorował, nie jestem otyła, nie ma praktycznie żadnego czynnika, który mógłby na to wpłynąć... Lekarze najprawdopodobniej bedą powtarzać niedługo histeroskopię, ponieważ nawet doszły przypuszczenia, że wyniki pomylono. Odezwę się zapewne jak coś będzie wiadomo :) Mam nadzieje, że te ostatnie staranki przyniosą nam szczęście. Pozdrawiam Cię cieplutko! 😘

    Trzymam w takim razie kciuki za zieloną kropeczkę :) Mam szczerą nadzieję, że te wyniki po prostu pomylono- pomyłka tragiczna, ale zdarza się. U mojej babci w ten sposób kiedyś przez pomyłkę stwierdzono gruźlicę, a u sąsiadki z kolei glejaka :/ Nawet nie muszę Ci pisać, jak rodzina była zrozpaczona, w końcu taka diagnoza to praktycznie wyrok. Na szczęście okazało się później, że to tylko fatalna pomyłka. Tego życzę i Tobie :* <3

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 31 lipca 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina7 wrote:
    Dziewczynki, jaką macie wielkość pęcherzyków w okolicach 8-10 dc przy stymulacji clo?

    U mnie dzisiaj 8dc, pierwszy monitoring w tym cyklu, a jednocześnie pierwszy cykl z CLO i zastanawiam się, czego mogę się spodziewać :) czy myślicie, że jest szansa, że jakiś pęcherzyk urósł po CLO na tyle, żeby na dniach była owulacja? Dodam jeszcze, że zdarzały mi się naturalne owulacje, a clo dostałam na ich wzmocnienie.

    Wizyta dopiero o 16.30, a ja już jak na szpilkach... :D :D

    Ja chodziłam na monitoring coś koło 10-12 dc (na clo owulację miałam troszkę później), tak żeby od razu podali mi zastrzyk. Na pewno raz, w 12dc, pęcherzyki były coś koło 17-18 mm. Zaraz jeszcze sprawdzę, jak było za drugim razem :)

    EDIT: Znalazłam wpis z drugiego cyklu na clo. Wklejam:
    "Ja tymczasem już po wizycie. 13dc, endometrium 10mm i po jednym pecherzyku na każdym jajniku- 13 i 16 mm."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2019, 12:30

    karolina7 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • karolina7 Przyjaciółka
    Postów: 158 32

    Wysłany: 31 lipca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ja chodziłam na monitoring coś koło 10-12 dc (na clo owulację miałam troszkę później), tak żeby od razu podali mi zastrzyk. Na pewno raz, w 12dc, pęcherzyki były coś koło 17-18 mm. Zaraz jeszcze sprawdzę, jak było za drugim razem :)

    EDIT: Znalazłam wpis z drugiego cyklu na clo. Wklejam:
    "Ja tymczasem już po wizycie. 13dc, endometrium 10mm i po jednym pecherzyku na każdym jajniku- 13 i 16 mm."

    Dzięki za odpowiedź :*

    Czyli pewnie jeszcze trochę będę musiała poczekać na ewentualną owulację, zobaczymy :)

    Endometrium 10 mam w 13 dc to chyba dobry wynik, prawda? Zwłaszcza przy clo :) u mnie endometrium nigdy nie miało więcej niż 8 mm :( masz jakieś sprawdzone sposoby na poprawę endo? :)

    Letrox 100, Formetic 3x500, dostinex, acard, actifolin, zioła o. Sroki

    06.2019 - sonoHSG (jajowody drożne)
    06.2019 - histeroskopia (macica łukowata, delikatnie dwurożna)
    07.2019 - brak śladu po PCOS (3 miesiące od rozpoczęcia picia ziół o. Sroki)
    08.2019 - pierwszy cykl z CLO - nieudany :(
    10.2019 - drugi cykl z CLO
    11.2019 - trzeci cykl z CLO - ciąża biochemiczna
    12.2019 - inseminacja i <3
    01.2020 - Aniołek w 8 tc [*]
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    A to coś musiałam źle przeczytać, przepraszam :)
    I jak, robisz dzisiaj zastrzyk?
    Tak, do 17 jestem w pracy i koło 18 robię zastrzyk. Mąż będzie jutro tez koło 18 może jest cień szansy...........

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina7 wrote:
    Dzięki za odpowiedź :*

    Czyli pewnie jeszcze trochę będę musiała poczekać na ewentualną owulację, zobaczymy :)

    Endometrium 10 mam w 13 dc to chyba dobry wynik, prawda? Zwłaszcza przy clo :) u mnie endometrium nigdy nie miało więcej niż 8 mm :( masz jakieś sprawdzone sposoby na poprawę endo? :)
    Jeśli chodzi o endo to migdały i czerwone wino- mi pomagają ;-)

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Hope024 Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 31 lipca 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile się utrzymuje pregnyl w krwi.? Jeżeli chciałabym zrobić test z krwi bądź normalny to kiedy najwcześniej można
    ?

    Poprzedni Nick Hope&Baby
    f509bfe64c5861889e8b8060d639f279.png
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 31 lipca 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope024 wrote:
    Ile się utrzymuje pregnyl w krwi.? Jeżeli chciałabym zrobić test z krwi bądź normalny to kiedy najwcześniej można
    ?
    Myśle ze w dniu spodziewanej miesiączki, mi po ovittelle do 12/13 dnia wykrywa a na 14 dzień równo @... wiec myśle ze do terminu, a jeśli się niecierpliwisz(wiem wiem jak to jest) to zrób koło 12 dpo, kto wie...;)

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Hope024 Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 31 lipca 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Myśle ze w dniu spodziewanej miesiączki, mi po ovittelle do 12/13 dnia wykrywa a na 14 dzień równo @... wiec myśle ze do terminu, a jeśli się niecierpliwisz(wiem wiem jak to jest) to zrób koło 12 dpo, kto wie...;)
    Biorę duphaston i nie wiem właśnie jak z odstawieniem ewentualnym. Poczekam do @ mam nadzieję że już nie będzie śladu po zastrzyku

    Poprzedni Nick Hope&Baby
    f509bfe64c5861889e8b8060d639f279.png
  • karolina7 Przyjaciółka
    Postów: 158 32

    Wysłany: 31 lipca 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 dc, moja pierwsza stymulacja clo, łącznie 5 pęcherzyków, każdy z nich ok.10 mm. Czy któraś z Was też miała tak dużo pęcherzyków, a mimo to urósł tylko jeden albo dwa?

    Tak się wystraszyłam perspektywą ciąży mnogiej albo w ogóle odpuszczeniem starań w tym cyklu, że nawet nie dopytalam lekarza o szczegóły :D

    W piątek kolejne podglądanie.

    Letrox 100, Formetic 3x500, dostinex, acard, actifolin, zioła o. Sroki

    06.2019 - sonoHSG (jajowody drożne)
    06.2019 - histeroskopia (macica łukowata, delikatnie dwurożna)
    07.2019 - brak śladu po PCOS (3 miesiące od rozpoczęcia picia ziół o. Sroki)
    08.2019 - pierwszy cykl z CLO - nieudany :(
    10.2019 - drugi cykl z CLO
    11.2019 - trzeci cykl z CLO - ciąża biochemiczna
    12.2019 - inseminacja i <3
    01.2020 - Aniołek w 8 tc [*]
  • Hope024 Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 31 lipca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam trzy pęcherzyki 10,7 16,7 I 18,5 z czego został tylko ten co miał 16,7 .

    karolina7 lubi tę wiadomość

    Poprzedni Nick Hope&Baby
    f509bfe64c5861889e8b8060d639f279.png
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 31 lipca 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope024 wrote:
    Biorę duphaston i nie wiem właśnie jak z odstawieniem ewentualnym. Poczekam do @ mam nadzieję że już nie będzie śladu po zastrzyku
    A kiedy masz dostać @? Ja zawsze robiłam dwa dni przed. I zawsze był cień wiec i nadzieja. Teraz sobie obiecałam nie robić do terminu. Przy potwierdzonej owu mam okres równo po 13 dniach wiec przeżyje te 13 dni. Jakoś ....


    Zrobiłam zastrzyk, trochę powietrza było w strzykawce i nie wypuściłam go bo bym musiała ładnych pare kropli wypuścić ze strzykawki. Co myślicie?

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 31 lipca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na filmiku instruktarzowym widziałam że nie należy wypuszczać powietrza więc zrobiłaś dobrze

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 31 lipca 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina7 wrote:
    Dzięki za odpowiedź :*

    Czyli pewnie jeszcze trochę będę musiała poczekać na ewentualną owulację, zobaczymy :)

    Endometrium 10 mam w 13 dc to chyba dobry wynik, prawda? Zwłaszcza przy clo :) u mnie endometrium nigdy nie miało więcej niż 8 mm :( masz jakieś sprawdzone sposoby na poprawę endo? :)

    Ładny wynik, tym bardziej, że ono jeszcze przecież urośnie :)
    Ja stosuję wiesiołek, zioła Ojca Grzegorza Sroki i czasem czerwone wino ;) Dużo masz tych pęcherzyków, podobno już od 3 (albo powyżej trzech?) lekarze zalecają przerwanie starań ze względu na zbyt wysokie ryzyko ciąży mnogiej. Ale to dotyczy dojrzałych pęcherzyków, więc zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie :) Czasami część pęcherzyków się wchłania i zostają te najdorodniejsze ;)

    Hope, co do testowania, to mi farmaceutka powiedziała, żeby nie testować do 10 dni od zastrzyku, a lekarz kazał testować równo w 14 dni po Pregnylu. Ja natomiast robiłam tanie sikańce już od 5 czy 6 dpp, żeby zobaczyć, kiedy zniknie druga kreska :P Generalnie za pierwszym razem już chyba 6 czy 7 dpp nie miałam śladu po zastrzyku. Przy kolejnej stymulacji biel na teście pokazała się coś koło 8 czy 9 dnia. Myślę, że to indywidualna kwestia :)
    Jeśli chodzi o duphaston, to lekarz kazał mi zatestować tego 14 dnia i jeśli będą dwie kreski to miałam brać go dalej, a jeśli jedna- to odstawić i czekać na @. Ale niektórym dziewczynom lekarze każą brać dupka standardowo, przez 10 dni i czekać na okres.

    karolina7 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 31 lipca 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    A kiedy masz dostać @? Ja zawsze robiłam dwa dni przed. I zawsze był cień wiec i nadzieja. Teraz sobie obiecałam nie robić do terminu. Przy potwierdzonej owu mam okres równo po 13 dniach wiec przeżyje te 13 dni. Jakoś ....


    Zrobiłam zastrzyk, trochę powietrza było w strzykawce i nie wypuściłam go bo bym musiała ładnych pare kropli wypuścić ze strzykawki. Co myślicie?

    Nie pamiętam już dokładnie- wydaje mi się, że jak moja mama robiła mi zastrzyk, to chyba wypuszczała powietrze. Ale skoro Nobis widziała film instruktażowy, to jej się słuchaj :) Poza tym ja w poprzednim cyklu dostawałam zastrzyki z heparyny codziennie i tam w instrukcji jest wyraźnie napisane, żeby nie wypuszczać powietrza, więc najwyraźniej nie szkodzi to jakoś bardzo :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 31 lipca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Nie pamiętam już dokładnie- wydaje mi się, że jak moja mama robiła mi zastrzyk, to chyba wypuszczała powietrze. Ale skoro Nobis widziała film instruktażowy, to jej się słuchaj :) Poza tym ja w poprzednim cyklu dostawałam zastrzyki z heparyny codziennie i tam w instrukcji jest wyraźnie napisane, żeby nie wypuszczać powietrza, więc najwyraźniej nie szkodzi to jakoś bardzo :)
    Czyli będę żyć 😃😃😃 to dobrze bo się trochę wystraszyłam. Od jutra starania. A W piątek idziemy na wesele😃chyba porwe męża w połowie ;p tak mnie boli jajnik prawy i brzuch masakra...

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 31 lipca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Czyli będę żyć 😃😃😃 to dobrze bo się trochę wystraszyłam. Od jutra starania. A W piątek idziemy na wesele😃chyba porwe męża w połowie ;p tak mnie boli jajnik prawy i brzuch masakra...


    Ależ Ci zazdroszczę wesela! Ja to bym z chęcią się gdzieś wyszalała! :D Mój mąż to jest taki, że nie lubi wesel, nie ma ochoty na żadne chodzić, ale jak już jesteśmy, to pierwszy mnie wyciąga na parkiet :D

    Od wczoraj dramatycznie ograniczyłam gluten- niemalże do zera. Czas coś ze sobą zrobić. Przeraziłam się dzisiaj, jak zobaczyłam się w lustrze. Trzymaj kciuki, żeby udało mi się powiedzieć tłuszczykowi "papa" a fasolce "witaj"- i obydwie te rzeczy jak najszybciej :D
    A jeśli masz jakieś magiczne suple albo porady, to dawaj ;) Co prawda tasiemca nie połknę, ale jestem zdesperowana ;)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 31 lipca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie jak to jest z tarczyca. Robilam tsh wyszlo 0,84, i ft4 to samo a norna ft4, od 0,7. Czy to ok wynik? Bo slyszalam ze jak w normie a nisko tzn ze cos nie tak.

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • Hope024 Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 31 lipca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres powinnam mieć jakoś 11 -go. Także poczekam już do terminu. Co ma być to będzie lepiej poczekać niż się rozczarować

    Poprzedni Nick Hope&Baby
    f509bfe64c5861889e8b8060d639f279.png
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 31 lipca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ależ Ci zazdroszczę wesela! Ja to bym z chęcią się gdzieś wyszalała! :D Mój mąż to jest taki, że nie lubi wesel, nie ma ochoty na żadne chodzić, ale jak już jesteśmy, to pierwszy mnie wyciąga na parkiet :D

    Od wczoraj dramatycznie ograniczyłam gluten- niemalże do zera. Czas coś ze sobą zrobić. Przeraziłam się dzisiaj, jak zobaczyłam się w lustrze. Trzymaj kciuki, żeby udało mi się powiedzieć tłuszczykowi "papa" a fasolce "witaj"- i obydwie te rzeczy jak najszybciej :D
    A jeśli masz jakieś magiczne suple albo porady, to dawaj ;) Co prawda tasiemca nie połknę, ale jestem zdesperowana ;)
    A to u nas jest na odwrót. Ja nie bardzo lubię wyjścia. Gdzie jest dużo ludzi. Ale ja to ogólnie jestem typem samotnika. Dla mnie super dzień to wolny dzień z ciepła herbata kocem i dobra książka. Chociaż już tez bez przesady, jak już jestem na weselu to bawię się;) zastanawiam się który z nas będzie pił- mąż ma dnę moczanowa i bierze tabletki - niby nic groźnego ale bolał go duży palec i chyba się trochę boi nawrotu- a lekarz zakazał piwa i alkoholu ogólnie ;) a mi przydałby się mały luz, przy staraniach wszystko jest takie sztuczne...
    Jestem pewna ze niedługo powiesz fasolce witaj - a dodatkowe kg będą tylko i wyłącznie przyjmowane z uśmiechem ;-)
    Jeśli chodzi o dietę. Ja np staram sie jeść zdrowo. Dużo owoców i warzyw w miejsce przekąsek. Owoce i warzywa sezonowe - skończyły się truskawki teraz jem maliny, borówki. Do tego jakiś jogurt naturalny. Albo musli ale takie własno-robione z mlekiem roślinnym ;) teraz będę się przestawiać bo będę gotować dla męża (dieta na dnę). Ale zbytnio się nie różni wiec skorzystamy wszyscy.
    Moja koleżankę je typowo wg diety ułożonej przez ta sama babkę i schudła 6kilo, ale schudła zdrowo- bo je naprawdę regularnie. Kolejna je mniej. Je to samo co zawsze ale mniej. I tez 9kg udało się zrzucić. Mysle ze kwestia nastawienia i samokontroli;) no i ruch! Ja to leniuszek jestem ale w pracy się nachodze. Często wychodzę coś załatwić zdarza się ze po 4km(włączam z ciekawości endomondo😊). Ostatnio mam coś chętkę poćwiczyć z yt przed telewizorem ale czasu brak. Może uda się kiedyś wprowadzić taki nawyk. Kto wie. Miałam motywacje kiedyś na przysiady ale skończyły się wraz z przyjazdem mojej przyjaciółki z zza granicy, winem i chipsami. Teraz jest lepiej ale jeszcze nie tak jakbym chciała. Chodzi o motywacje;)

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
‹‹ 3263 3264 3265 3266 3267 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ