X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Napewno niedługo zobaczysz też dwie kreski. A jeszcze bardziej może to być dla ciebie zaskoczenie tak jak w moim, Pani Ciasio czy Evli. Ja się nie spodziewałam że pierwsza IUI się powiedzie tym bardziej że czułam się jakbym miała zaraz @ dostać. Kciuki za powodzenie.

    Nobis a ty na kiedy masz termin ? Juz po badaniach prenatalnych ? Moze bylo widac kto tam mieszka u Ciebie w brzuszku ? :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo termin z prenatalnych mam na 20.07. Prenatalne robiłam na początku stycznia i na 55% będzie syn. Za 2 tygodnie mam nadzieję upewnić się w tym. Tylko zawsze miałam imię i marzyłam o córce a tu będzie syn więc można zacząć coś myśleć o imieniu 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 20:45

    Zozo lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie normalnie biorę CLO od 3 do 7dc, 2tbl dziennie ale chciałabym zwiększyć szanse na owulacje przy weekendzie, myślicie, że mogę zacząć brać dzień później tj 4-8dc? Wiem że to raptem dzień różnicy ale w kwesti starań dla mnie ma znaczenie bo mąż w delegacji i zjeżdża do domu dopiero w pt a to będzie 17dc w innym wypadku cykl na straty.. Albo brać od 1dc żeby owu była koło 13dc tak by było nawet pewniej ale nie wiem czy tak można
    Mi się zdążyło brać od 4 dc ale z powodu torbieli krwotocznej. Wtedy lekarz zalecił późniejsze brani clo. Nie wiem czy zdecydowałabym się samodzielnie zmieniać dni brania clo

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis super że u Ciebie w porządku :)
    55% to wiesz jeszcze może się okazać że jednak dziewczynka ;D

    Pani Ciasio już po wizycie jesteś?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli mam nadzieję że na wizycie na początku lutego dowiem się dokładnie kto tam się chowa.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Nobis super że u Ciebie w porządku :)
    55% to wiesz jeszcze może się okazać że jednak dziewczynka ;D

    Pani Ciasio już po wizycie jesteś?

    Tak, jest pęcherzyk ciążowy 6mm w macicy i już "coś" zaczyna w nim rosnąć ;)
    Chociaż oczywiście miałaś rację i na zarodek i serduszko jeszcze za wcześnie- idę dopiero za 10 długich dni :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrząc na bete to tak mi się wydawało że za wcześnie na serce, no ale nie chciałam się już kłócić 😂
    Super że zaczyna się coś dziać w pęcherzyku ✊ ciesze się 😃😃😃

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli a kiedy ty masz badania prenatalne? To juz 10 tc więc pewnie niedługo.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis 6 lutego i już trzęsę portkami co tym razem mi wyjdzie i z usg i z pappy..🥺

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli mocno wierzę, że po tym co was spotkało teraz może być tylko lepiej. Mocno wierzę, że to małe jest zdrowe i zawita u was w odpowiednim czasie. Będę trzymać kciuki za Twoje badania.

    W podobnym czasie i ja będę u lekarza. Mam nadzieję, że potwierdzi się płeć małego i będę mogła przyszłym dziadką powiedzieć jakiej płci będzie wnuk 🙂

    Evli, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podpowiedzcie mi coś. Wczoraj rano byłam u gina, są dwa ładne pęcherzyki 19i 20 mm, Endo 8,4. Położna pobrała mi krew na estradiol i po południu miała mi dać znać co robimy dalej. Zadzwoniła i powiedziała że estradiol wyszedł bardzo ładnie i że w sobotę ok godz 22 mam zrobić zastrzyk ovitrelle i tak w niedzielę nic. A od poniedziałku do środy stosunek, natomiast od czwartku luteina 2 razy dziennie. No i w sumie zapytałam o ten stosunek, czy do tego poniedziałku mamy się wstrzymac, to stwierdziła że w piątek jeszcze mozemy, a później dopiero w poniedziałek bo plemniki są najlepsze po ok 3-5 dniówej abstynencji. No ale czy to nie będzie za późno? Podpowiedzcie coś bo mam mętlik w głowie. Zamówiłam też w aptece fertilsafe plus, używaliście może? Nasz androlog bardzo nam polecał i stwierdziłam że może zwiększy nasze szanse.

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, a tak w ogóle to jak się czujesz?

    Marczelinka kwestia podania zastrzyku, starań i owulacji jest bardzo indywidualna. To zależy m.in. od wielkości pęcherzyków i prędkości ich wzrostu, poziomu estradiolu i lh itd.

    Jeśli chodzi o okres wstrzemięźliwości, to wszystko zależy od parametrów nasienia, są trzy szkoły. Jedna każe czekać właśnie koło 3 dni, żeby była większa koncentracja plemników w nasieniu. Druga, żeby współżyć codziennie, bo dzięki temu plemniki są "świeże", zdrowsze. No i trzecia szkoła, czyli klasyczne współżycie co drugi dzień.

    A żelu Fertilsafe używałam ze skutkiem w zeszłym roku- niestety tamte cykle skończyły się trzema ciążami biochemicznymi. Nie wiem też, na ile w zapłodnieniu pomógł sam żel.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2020, 12:00

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio ja się czuje dobrze, miałam jakieś tam mdłości miedzy 7a9tc, teraz ok, mogę jeść :) oczywiście sto myśli na minutę czy wszystko ok.. ;)
    A Ty jak tam?

    Marczelinka ciężko doradzić ;)
    Były ♥️ wczoraj? Ten poniedziałek rzeczywiście wydaje się odległy..chyba że ♥️w pon z rana 🤔
    Lekarz chyba wie co mówi, chociaż to nie matematyka, nie wiadomo kiedy pecherzyki pękną..
    Żel tylko może pomoc :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama bije się z myślami jak to zrobic, wczoraj było ♥️ późnym wieczorem. Chyba do poniedziałku nie będziemy czekac i zdecydujemy się na ♥️ albo dzisiaj i w niedzielę się wstrzymamy albo dzisiaj nic i ♥️ jutro. Zrobiłam test owu , kreska testowa bordowa. U nas z tym nasieniem to było roznie, dwa razy wyszła morfologia 0, ale teraz jest niby 15%. Jeśli chodzi o ilość to zawsze była fajna, choć w ostatnim badaniu po 3 dniach wstrzemięźliwości wyszło ponad 500 mln.
    A podpowiedzcie jeszcze jak używaliście tego z lu? Zaraz jadę do apteki go odebrać.

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli mnie momentami coś zemdli, ale przede wszystkim jestem strasznie zmęczona. Oprócz tego co chwila do toalety plus mam fazę na jajka sadzone z keczupem ;)
    Ale szczerze to jestem wdzięczna za każdy nieprzyjemny objaw, jaki mam. Autentycznie sprawia mi to radość.
    Co do myśli to mam tak samo. Jakbym mogła, to bym cały czas sprawdzała, czy wszystko jest ok. Zresztą czekanie teraz na następną wizytę to jakiś kosmos, to jest STRASZNIE dużo czasu :/


    Marczelinka ja sobie żel aplikowałam jakieś 15 minut przed :) I taka drobna rada- jeśli masz możliwość użyć go już w łóżku, to tak zrób- on bardzo lubi sobie wylatywać, więc ja musiałam biec z łazienki do łóżka żeby go po drodze nie "zgubić" ;)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Marczelinka ja sobie żel aplikowałam jakieś 15 minut przed :) I taka drobna rada- jeśli masz możliwość użyć go już w łóżku, to tak zrób- on bardzo lubi sobie wylatywać, więc ja musiałam biec z łazienki do łóżka żeby go po drodze nie "zgubić" ;)[/QUOTE]
    Dzięki za rade! Czyli mam go zaaplikować tam do środka troche?😁 Rany sory za głupie pytania ale nigdy czegoś takiego nie używałam !

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak, zdecydowanie do środka ;)
    W opakowaniu będzie aplikator, ja miałam też takie małe jednorazowe tubki z wydłużonym trzonkiem do aplikacji- warto go umyć, zanim się go zainstaluje w środku ;) Musisz natomiast sama sprawdzić, jakiej ilości żelu potrzebujesz- ja wprowadzałam 1/4 - 1/3 aplikatora, także u mnie ten żel był bardzo wydajny.

    marczelinka2112 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Delfinek933 Znajoma
    Postów: 20 20

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja idę we wtorek do lekarza dziewczyny;) 28.12 miałam okres ,12.01 owu .Myślicie, że cokolwiek już zobaczę na usg ?Oczywiście 2 kreski na teście plus beta jak u kobiet w ciąży

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2020, 12:42

  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2022, 23:32

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wchodzę na forum żeby sprawdzić co u Was, głównie z myślą o Pani Ciasio i co widzę? Że w moje urodziny miałaś przepiękna betę ponad 800 ❤️ gratuluję Kochana z całego serducha ❤️

    Ja się przestawiłam na letrozol, który działa na mnie o niebo lepiej niż clo. W 11dc miałam już ładne pęcherzyki 18 i 19mm o czym mogłam wcześniej pomarzyć. Poza tym miałam w tym cyklu robiony 2x test na wrogość śluzu. Powtarzaliśmy go 2x bo pierwszy wyszedł źle, na szczęście już za drugim razem było wszystko dobrze i nawet widzieliśmy tych wariatów pod mikroskopem 🙂 w czwartek wieczorem wzięłam też ovitrelle i owu była chyba wczoraj dopiero..
    Niestety dopadło mnie w nocy zapalenie dróg moczowych i dostałam krwiomoczu. Wzięłam od razu 2xurosept i w ruch poszedł termoforek. Trochę przeszło, ale szanse że się uda w tym cyklu myślę że są znikome 😥

    Trzymam za Was wszystkie kciuki 🍀

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
‹‹ 3334 3335 3336 3337 3338 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ