X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poszłam dziś do innego lekarza (mój dotychczasowy lekarz przepisał clo na 2 m-ce bez monitorowania :/).
    Oczywiście był zdziwiony, że nie miałam zleconego monitoringu.
    Mam 9 dc i w prawym jajniku pęcherzyk 13 mm, w lewym mniejszy ale jest też torbiel endom. :/
    W poniedziałek kolejny monitoring, oby było dobrze bo dziś słabe endo - 4. 6 mm.

    Wyczytałam że czerwone winko, suszone morele i migdały pomagają :) coś jeszcze stosujecie? A może czegoś powinnam unikać co niekorzystnie wpływa na ebdometrium?

    Tak się cieszę że na Was trafiłam! ☺️

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • AgataAgatka Ekspertka
    Postów: 191 319

    Wysłany: 28 lutego 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie czytałam właśnie twój wpis i się boję tego. Pójdę do innego lekarza najwyżej, a w następnym cyklu muszę być bardziej stanowcza

    02.2021 Apolonia 🩷
    11.2023 będzie synek 👣
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalala u nas jest podobnie. Jesteśmy w miarę dobrze przebadani i póki co żadnej diagnozy nie ma. Staramy się już blisko dwa lata i ciąży jak nie było tak nie ma. Jestem na drugim cyklu stymulowanym, daje nam czas do max 6 stymulacji a jak nie zaskoczy to inseminacja.

    AgataAgatka dobrze by było sprawdzić co tam się dzieje, dziwię się że lekarze tak w ciemno przepisują i nie przejmują się tym że może Ci się zrobic np. torbiel i kolejny miesiąc może być nieudany. Skoro już przepisują coś to powinni zadbać aby wszystko było jak się należy.

    Mad Lena tak jak gdzieś już wyczytałas : czerwone wino, suszone morele i migdaly.! U mnie Endo w 8 DC wynosiło 5,1mm a w 11dc już 9,1 . I to właśnie za sprawą tych trzech rzeczy. Codziennie przez trzy dni wieczorem lampka wina a przez dzień kilka migdałów i moreli. Trzymam kciuki żeby w poniedziałek był już większy pęcherzyk i Endo urosło!!

    A u mnie dzisiaj ok 4 dpo.. rany gdzie to do 14 dpo 🙄 pewnie silne na jakiś tescior 11dpo ale i tak 14 dpo pójdę na betę, zgodnie z zaleceniem lekarza.

  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 29 lutego 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marczelinka dzięki za wsparcie! Dam znać czy morelki pomogły :D
    Trzymam kciuki za Ciebie! Wiem, że czekanie jest najgorsze, ale życzę Ci żeby było warto ❤️

    marczelinka2112 lubi tę wiadomość

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • AgataAgatka Ekspertka
    Postów: 191 319

    Wysłany: 29 lutego 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze jadłam 3 orzechy brazylijskie dziennie, bo były akurat w Lidlu na promocji i przypomniało mi się, że jakaś dziewczyna na forum polecała na endometrium

    Mad lena lubi tę wiadomość

    02.2021 Apolonia 🩷
    11.2023 będzie synek 👣
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataAgatka wrote:
    Ja jeszcze jadłam 3 orzechy brazylijskie dziennie, bo były akurat w Lidlu na promocji i przypomniało mi się, że jakaś dziewczyna na forum polecała na endometrium

    O tak, też o tym słyszałam. Wyczytałam jeszcze o pestkach dynii i słonecznika oraz rybach (kwasy omega). Stosuje wszystko :D
    W poniedziałek monitoring to będę wiedziała czy to pomogło :)

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • Delfinek933 Znajoma
    Postów: 20 20

    Wysłany: 1 marca 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Jaaaaa ale info 🥰🥰🥰 gratuluje podwójnie 😃
    Ale to jest ciąża dwujajowa?

    Tak ciaza jest dwujajowa 🥰Ale mdłości i wymioty miałam straszne do dziś (9t +1),aż nie wiem czy się cieszyć ,że tak nagle odpuscily?

    Dziewczyny ja brałam w tym ostatnim cyklu tzn niepokalanek (olej z wiesiolka oeparol ) ,wielu moim koleżankom wspomogl zajście w ciążę ,może komuś pomoże;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2020, 17:39

    Mad lena lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad Lena daj znać jak tam po Twojej dzisiejszej wizycie! Trzymam kciuki żeby pęcherzyk ładnie urósł i Endo oczywiście też👍
    Dziewczyny a jak tam u Was? Jakieś monitoringu się szykuja a może testowanie?
    U mnie 7 dpo i sporo sluzu, ale bardziej w środku, taki wodnisto biały. Poza tym nic. Zazwyczaj kilka dni przed @ mnie wysypuje na twarzy i dekolcie, ale.narazie cisza. Ale to jeszcze 7 dni więc wszystko przede mną.

    Delfinek wielkie podwójne gratulacje! To będą Wasze pierwsze dzieci czy już macie? I jak Wasze nastawienie po takiej wiadomości?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2020, 10:47

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 2 marca 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dzisiaj łykam progesteron. Mam nadzieję, że dzięki temu po odstawieniu będę miała normalnie okres bez opóźnień i w następnym cyklu najpierw badanie hormonów w 3dc, potem stymulacja od 5 dc. Wizyta w 10 dc i potem dalszy monitoring

    Ogólnie łatwiej mi jak mam jakiś konkretny plan, leki, wizyty, badania ustalone.

    Mad lena lubi tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 2 marca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 wrote:
    Mad Lena daj znać jak tam po Twojej dzisiejszej wizycie! Trzymam kciuki żeby pęcherzyk ładnie urósł i Endo oczywiście też👍

    Dzięki za wsparcie! :)
    Jestem już po monitoringu. Ku mojemu zaskoczeniu pęcherzyk który dobrze rokował niestety nie urósł :/ Za to pęcherzyk w jajniku z torbielą podrósł z 12 do 17 mm i na niego liczę ;)
    Endo wzrosło z 4,6 mm (9 dc) do 7,1 (12 dc) - może bez szału w porównaniu z Twoim 9,1 Marczelinka, ale jest to już wystarczający wynik 👍
    Teraz pozostaje mi już działanie i czekanie na cud :)

    Marczelinka trzymam kciuki aby @ nie przyszedł! <3

    marczelinka2112 lubi tę wiadomość

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • marteczkaaaa Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 2 marca 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dwa pęcherzyki urosły i wczoraj powinna być owulacja (mam nadzieję że była 😉)
    Dzisiaj 14 dc i zaczęłam brać luteine - nie wiem czy to nie za wcześnie. No ale cóż zaufam lekarzowi ;) kolejny monitoring mam we środę żeby sprawdzić czy pękły dwa pęcherzyki czy jeden czy może nic 🤔

    A powiedzcie proszę czy jeżeli normalnie do tej pory ćwiczyłyście to w okresie owulacji też normalnie ćwiczyłyście? Zastanawiam się czy takie wysiłek fizyczny może negatywnie wpływać czy nie ma to znaczenia?

    marczelinka2112, Mad lena lubią tę wiadomość

  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 2 marca 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marteczkaaaa wrote:
    U mnie dwa pęcherzyki urosły i wczoraj powinna być owulacja (mam nadzieję że była 😉)
    Dzisiaj 14 dc i zaczęłam brać luteine - nie wiem czy to nie za wcześnie. No ale cóż zaufam lekarzowi ;) kolejny monitoring mam we środę żeby sprawdzić czy pękły dwa pęcherzyki czy jeden czy może nic 🤔

    A powiedzcie proszę czy jeżeli normalnie do tej pory ćwiczyłyście to w okresie owulacji też normalnie ćwiczyłyście? Zastanawiam się czy takie wysiłek fizyczny może negatywnie wpływać czy nie ma to znaczenia?

    Chyba mozna normalnie cwiczyc ja nie zwracałam na to uwagi, wiem ze dziewczyny w okolicach owulacji celowo robia brzuszki zeby wspomóc pękanie pęcherzyka 😂

    marteczkaaaa, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad Lena to super wiadomość! Bardzo ładnie Ci urosło Endo i ten pęcherzyk też ekstra! Trzymam kciuki. Działajcie ♥️ i niech z tego będzie bobo 👶a zastrzyk też masz mieć czy nie? Idziesz jeszcze na wizytę?

    Marteczka jak dwa pęcherzyki urosły to może będą dwa bobaski z tego? ♥️ Co do ćwiczeń to nie pomoge.

  • marteczkaaaa Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super by było jak by była dwójeczka 😍 w środę się dowiem czy oba pękły :)
    A póki co muszę się uzbroić w cierpliwość bo test mogę zrobic dopiero za jakieś 2 tygodnie... Nie wiem jak to wytrzymam 🤔

  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ❤️ Lekarz zdecydował że teraz nie będzie zastrzyku. Jedynie już po skontrolujemy czy pękło jak trzeba. I jeśli nie (czego narazie nie dopuszczam do myśli) to w kolejnym cyklu już z ovitrelle.

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marteczkaaaa wrote:
    Super by było jak by była dwójeczka 😍 w środę się dowiem czy oba pękły :)
    A póki co muszę się uzbroić w cierpliwość bo test mogę zrobic dopiero za jakieś 2 tygodnie... Nie wiem jak to wytrzymam 🤔

    Marteczkaaaa ja o bliźniakach zawsze marzyłam ☺️ Trzymam mocno kciuki!

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się marzą bliźniaki i mojemu mężowi w sumie też. Choć byłoby to megaa wyzwanie. Marteczka to czekanie jest chyba najgorsze. U mnie dzisiaj 7dpo i też już nie mogę wytrzymac.
    Mad Lena to teraz działajcie i niech ten pęcherzyk pęka żeby dzidzia z tego była.

    Mad lena lubi tę wiadomość

  • marteczkaaaa Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 to już połowa czekania za Tobą 😁 obyśmy ostatni raz czekały 😉

    A bliźniaki to w faktycznie bardzo duże wyzwanie na początku ale ile radość 😍

    Mad lena, marczelinka2112 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo utrzymywał się u Was zastrzyk ovitrelle?

  • AgataAgatka Ekspertka
    Postów: 191 319

    Wysłany: 3 marca 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też w dzieciństwie chciałam mieć bliźniaki, ale chłopca i dziewczynkę. Później jakoś mi przeszło. Czytając o lekach do stymulacji owulacji przypomniałam sobie o tych marzeniach. Lekarz nawet zapytał się mnie czy godzę się na to, że jak są 2 pecherzyki dominujące to mogą być bliźniaki, ale może też nie być ciąży w ogóle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2020, 17:38

    marteczkaaaa lubi tę wiadomość

    02.2021 Apolonia 🩷
    11.2023 będzie synek 👣
‹‹ 3347 3348 3349 3350 3351 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ