X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem tu nowa. Mam dzis 19 dc pęcherzyk mowila dr jakies 1,5 cm estradiol wyszedl 327.7 co to oznacza? Nie za wysoki?

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marteczkaaaa wrote:
    Tak - wszystkie wyniki ma ok

    I tak już się zastanawiam, lekarz mi kiedyś sugerował żeby więcej ćwiczyć i trochę lepiej się odżywiać. Ja faktycznie żyje w biegu, często jem na mieście i to nie do końca zdrowo - może to faktycznie ma wpływ 🤔 co o tym myślicie? Pilnujecie diety, ćwiczeń i ogólnie spokojnego trybu życia?
    Przypadkiem polubiłam. Wiesz zmiana nawyków i przyzwyczajeń nie zaszkodzi. W naszym przypadku (mimo słabej morfologi) zwykle starania na clo nie przyniosły efektu. Pewnie na czas korony i ograniczeń spróbuj a może się uda. Jeśli nie to po epidemii będziesz mogła spokojnie zacząć działać.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Nobis, Pani Ciasio, Evli dziewczyny jak się czujecie? Jak sobie radzicie w tym ciężkim czasie? Nie macie problemów z wizytami?
    Rubii u mnie nie ma problemu z wizytami. Wiadomo inaczej mają wyglądać z tego co mi przez telefon mówił lekarza. Czyli ma wprowadzić mnie do gabinetu zrobić badanie i wyprowadzić. Potem telefonicznie jest omawiana wizyta. Separacja między pacjentkami itp. A i wchodząc do gabinetu trzeba mieć maseczkę i rękawiczki. Musze się jakoś dostosować do tego co się dzieje nieststy. Mam tylko nadzieję że do lipca już się uspokoi i będą porody rodzinne.

    marteczkaaaa, Mamba91 lubią tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2021, 11:47

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2021, 11:47

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Nobis, Pani Ciasio, Evli dziewczyny jak się czujecie? Jak sobie radzicie w tym ciężkim czasie? Nie macie problemów z wizytami?

    Ja siedzę w domu i nosa nie wychylam. Ostatnia wizyta u mojego prowadzącego była szybsza niż zazwyczaj z uwagi na koronawirusa, poza tym przyjmuje teraz tylko raz w tygodniu. Za niecałe trzy tygodnie mam za to badanie połówkowe u gina, który robił mi USG I trymestru- przyjmował normalnie, ale do przychodni mogłam wejść sama, bez męża.

    Mam takie małe marzenie, żeby ta epidemia sobie już poszła i żebym mogła spokojnie gdzieś wyjść :) Poza tym marzę o arbuzie...

    Mad lena lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalala92 wrote:
    Cześć dziewczyny , jutro jadę do lekarza w poszukiwaniu polipa, bo nie możliwe żebym co miesiąc plamiła w środku cyklu a @ trwała prawie 2 tyg z plamieniami... Nie wierzę że jest to plamienie owulacyjne, a nawet spadek progesteronu bo zawsze mam go w normie... akurat dopiero @ się skończyła, więc może coś znajdą bo zawsze jeżdżę do gina po owu, kiedy endo jest bardzo grube... przy okazji zacznę od przyszłego cyklu clo. Przypominam że wszystkie badania mam porobione i wszystko jest super łącznie z laparoskopia a ciąży od prawie 3 latach brak.

    I dobrze, że idziesz- zawsze warto to sprawdzić. Pamiętaj tylko, że dużo zależy od lekarza i jakości sprzętu- u mnie tylko jeden ginekolog (a było ich wielu) znalazł dziada, dzięki czemu został wycięty podczas histeroskopii. Badanie histopatologiczne potwierdziło, że był to polip. Kto wie, być może to przyczyniło się do sukcesu ;)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Nobis, Pani Ciasio, Evli dziewczyny jak się czujecie? Jak sobie radzicie w tym ciężkim czasie? Nie macie problemów z wizytami?

    Hej Rubii :) A jak u Ciebie? Duży już Twój synek, czas leci :)

    U mnie ok, jutro mam połówkowe 🙏🏻 Miesiąc temu miałam takie przed-połówkowe i wszystko było w porządku tym razem 😁 Będzie córeczka 🥰
    Od początku jestem pod opieką szpitala i wizyty mam normalnie, nic nie odwołują.
    A tak siedzę w domu, wyjdę czasem. Mogę aż 1 km od domu się oddalić 😏 Kupiłam piekarnik, uczę się piec 😅

    Pani Ciasio, Mamba91, Foto80, Rubii lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olalala92 Koleżanka
    Postów: 106 10

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie kciuki żeby w końcu coś znaleźli i żeby to poskutkowało... :(

  • Olalala92 Koleżanka
    Postów: 106 10

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio a jakie miałaś objawy tego polipa? Plamienia były?

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalala92 wrote:
    Pani Ciasio a jakie miałaś objawy tego polipa? Plamienia były?

    Tak. Miałam plamienia okoloowulacyjne, oprócz tego plamienia już na 7-10 dni przed okresem, potem okres normalny przez 1-2 dni i potem już takie doplamianie przez kilka dni. Przerwa dzien-dwa i znów jeden dzień plamien. Oprócz tego zdarzały się plamienia np w 9,10dc (które błędnie brałam za wczesna owulację). Progesteron zawsze piękny, lekarze żadnych patologii nie widzieli, po prostu "taka moja uroda". Miałam też trzy ciążę biochemiczne, no ale nie ma dowodu, że to właśnie przez to.

    Sytuacja uspokoiła się po zabiegu- miałam juz tylko delikatne plamienie w trakcie owulacji i na dwa dni przed okresem.

    Co ciekawe, w szczęśliwym cyklu, pięć miesięcy po zabiegu, wszystko wzięło w łeb i miałam plamienia niemal przez cały czas ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 16:56

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Nobis oby szybko się sytuacja uspokoiła bo taki poród bez bliskiej osoby u boku może być bardziej stresujący. Ważne że nie ma problemów z wizytami. Już w lipcu rodzisz kurde jak to szybko leci 😉😁
    Rubi czas leci bardzo szybko. Co do porodu bez bliskiej osoby to masz rację. To nasze pierwsze dziecko więc chciałabym żeby Luby był ze mną. Taki poród gdzie jego nie będzie strasznie mnie stresuję ale póki co staram się o tym nie myśleć. Wolę zacząć kupować dla Małego łóżeczko, wózek itp. rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 19:49

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem w tym ze doktor powiedziala wymiar na oko eh nie zmierzyla

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Tak. Miałam plamienia okoloowulacyjne, oprócz tego plamienia już na 7-10 dni przed okresem, potem okres normalny przez 1-2 dni i potem już takie doplamianie przez kilka dni. Przerwa dzien-dwa i znów jeden dzień plamien. Oprócz tego zdarzały się plamienia np w 9,10dc (które błędnie brałam za wczesna owulację). Progesteron zawsze piękny, lekarze żadnych patologii nie widzieli, po prostu "taka moja uroda". Miałam też trzy ciążę biochemiczne, no ale nie ma dowodu, że to właśnie przez to.

    Sytuacja uspokoiła się po zabiegu- miałam juz tylko delikatne plamienie w trakcie owulacji i na dwa dni przed okresem.

    Co ciekawe, w szczęśliwym cyklu, pięć miesięcy po zabiegu, wszystko wzięło w łeb i miałam plamienia niemal przez cały czas ;)


    Pani Ciasio, dałaś mi tym wpisem do myślenia... Niemal w każdym cyklu mam plamienia tak ok. tydzień przed okresem. Za każdym razem dawało mi to nadzieję, że może coś się uda, że kropek się zagnieżdża :( A kończyło się na niczym, tak przez 4 lata...
    Wyniki jednak zawsze miałam bardzo dobre, hormony ok. Stąd też myślałam, że taka moja uroda. A może też u mnie czai się jakiś dziad! Myślisz, że to czy lekarz coś dojrzy zależy tylko od sprzętu?
    Muszę to sprawdzić...chociaż teraz u mnie ciężko dostać się na wizytę :/ a już na pewno na histeroskopie nie mam co liczyć w czasie epidemii :(

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • Olalala92 Koleżanka
    Postów: 106 10

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo u mnie nie ma polipa :( szukał , przybliżał i nic tam nie było... Chyba czas przestać się starać

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Pani Ciasio, dałaś mi tym wpisem do myślenia... Niemal w każdym cyklu mam plamienia tak ok. tydzień przed okresem. Za każdym razem dawało mi to nadzieję, że może coś się uda, że kropek się zagnieżdża :( A kończyło się na niczym, tak przez 4 lata...
    Wyniki jednak zawsze miałam bardzo dobre, hormony ok. Stąd też myślałam, że taka moja uroda. A może też u mnie czai się jakiś dziad! Myślisz, że to czy lekarz coś dojrzy zależy tylko od sprzętu?
    Muszę to sprawdzić...chociaż teraz u mnie ciężko dostać się na wizytę :/ a już na pewno na histeroskopie nie mam co liczyć w czasie epidemii :(

    To, czy lekarz coś dojrzy, zależy i od lekarza, i od sprzętu. Co Ci będę pisać, wiesz jak jest- lekarze potrafią przeciez "widzieć" tez rzeczy,których nie ma. Już nie mówiąc o tym, ze babka, która jako jedyna wykryła mi polipa, twierdziła też, że jajniki są w porządku, a tymczasem czterech (!) innych ginekologow powiedziało, że na jajniku mam torbiel i że mam sprawdzać,czy się wchłonie po pierwszym trymestrze.
    A babkę od polipa wybrałam z polecenia- wcześniej wykryła go u znajomej, która zaraz po zabiegu zaszła w ciążę. I poszłam do tej lekarki mówiąc już od progu, żeby szukała dziada. Tak więc najlepiej popytaj wśród znajomych o konkretnego lekarza, albo tu na forum.

    Olalala nie poddawaj się. To jest proces, a nie pojedynczy zryw. Nigdy nie wiesz, co pomoże. My staraliśmy się cztery lata...

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalala92 wrote:
    Hejo u mnie nie ma polipa :( szukał , przybliżał i nic tam nie było... Chyba czas przestać się starać

    Może po prostu zróbcie sobie od tego przerwę miesiąc, dwa albo trzy głowa na pewno będzie Ci wdzięczna :)

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Olalala92 Koleżanka
    Postów: 106 10

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział żeby kupić nucleox i miovelia (bardzo drogie leki) ale rzekomo skuteczne. Mój ma 6% prawidłowych plemnikom, niby wynik jest w normie ale lekarz zalecił żeby brać te tabletki przez 3 msc i pozniej na clo przyjechać :) wczoraj 10dc a mój pęcherzyk ma 10mm może coś ładnego z niego wyrośnie, 😁

  • Siskaa Autorytet
    Postów: 4643 5122

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalala92 wrote:
    Lekarz powiedział żeby kupić nucleox i miovelia (bardzo drogie leki) ale rzekomo skuteczne. Mój ma 6% prawidłowych plemnikom, niby wynik jest w normie ale lekarz zalecił żeby brać te tabletki przez 3 msc i pozniej na clo przyjechać :) wczoraj 10dc a mój pęcherzyk ma 10mm może coś ładnego z niego wyrośnie, 😁
    Czyli rośnie bez Clo?

    Starania od 09.2019

    02.2023 CP (ciąża jajowodowa, prawy jajowód zachowany)

    Drugie podejście do stymulacji IVF

    24.03 - punkcja 14 komórek 🍀
    29.03 - transfer 2 blastek 4AA🍀🍀
    06.04 8 dpt beta 112,60 mIU/ml 🍀
    🍀
    10 dpt beta 227,80 mIU/ml 🍀🍀
    11 dpt beta 353🍀🍀
    13 dpt beta 659,6 mlU/ml 🍀🍀
    14 dpt beta 1220 mlU/ml 🍀🍀
    Jest pęcherzyk w macicy ❤️
    15 dpt pęcherzyk ma 3,5 mm ❤️
    17 dpt pęcherzyk ma 5,7 mm❤️
    Beta 3101 mlU/ml
    21 dpt pęcherzyk 9 mm 🍀🍀
    28 dpt maleństwo ma 5,2 mm i mamy ❤️
    13+0 badania prenatalne, wszystko ok 😍
    21+1 badania połówkowe, mamy 415 g 😍
    29+1 usg III trymestru, jest 1321g 😍
    34+3 mamy 2300g ❤️
    36+6 mamy 2606g ❤️
    38+0 mamy 3 kg ❤️
    38+6 06.12.2021🍼3050kg i 51 cm ❤️

    Mamy ❄️❄️❄️❄️

    "Pamiętaj, najwięcej strachu kryje się w głowie. "
    E.L.

    202112061756.png
  • Olalala92 Koleżanka
    Postów: 106 10

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mi rosną bez clo ale nic z tego nie wychodzi :(

‹‹ 3357 3358 3359 3360 3361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ