X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • aeniołek Przyjaciółka
    Postów: 95 20

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maranna wrote:
    Dziewczyny, co się u was zmieniło w cyklach z clo?
    Ja brałam od 2. do 6. dc. W 8 DC byłam na monitoringu, było widać kółka pęcherzyków, największy ok 9-10mm, ale moja lekarka nie zauważyła żadnego dominującego. Od 17 dc bolą mnie piersi, ból pojawił się nagle i szybko nabrał na sile. Na wykresie nie widać rozpoczęcia się fazy wyższych temperatur, a dziś jest już 20 dc. Czuję się jak w fazie lutealnejj.
    A jak to wygląda u was ?


    Mam podobnie tzn skok temperatury byl ale na usg nie widać nic ani pęcherzyków ani przebytej owulacji :(. I nie wiem jak to możliwe że clo brałam a tu kompletna cisza...

    Maranna lubi tę wiadomość

    👩 39 lat
    👨 37 lat
    2008- diagnoza: endometrioza II stopnia
    2011- 👦
    2013- 👦
    10.08.2020- 10tc 💔
    18.10.2020- 5tc 💔
    Wykryte mutacje PAI 4g hetero /MTHFR 1298c hetero
    AMH 3,85
    Homocysteina 6,6
    B12 601
    Kwas foliowy 30
    Wit.D 39
    Zespół antyfosfolipidowy - brak
    KIR BX
    05.2021 - histeroskopia /usunięcie polipa endometrialnego

    Walczymy dalej...
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maranna wrote:
    Dziewczyny, co się u was zmieniło w cyklach z clo?
    Ja brałam od 2. do 6. dc. W 8 DC byłam na monitoringu, było widać kółka pęcherzyków, największy ok 9-10mm, ale moja lekarka nie zauważyła żadnego dominującego. Od 17 dc bolą mnie piersi, ból pojawił się nagle i szybko nabrał na sile. Na wykresie nie widać rozpoczęcia się fazy wyższych temperatur, a dziś jest już 20 dc. Czuję się jak w fazie lutealnejj.
    A jak to wygląda u was ?

    Być może za mała dawka clo, może nie było owulacji🤔 poczekaj jeszcze kilka dni i będziesz wiedziała na 100% jeśli temp. Się zmieni 🙂 szkoda ze miałaś tylko jeden monitoring.

    Maranna lubi tę wiadomość

  • Maranna Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia97 wrote:
    Być może za mała dawka clo, może nie było owulacji🤔 poczekaj jeszcze kilka dni i będziesz wiedziała na 100% jeśli temp. Się zmieni 🙂 szkoda ze miałaś tylko jeden monitoring.

    Tak niestety wyszło w tym cyklu, że nie było możliwości, w kolejnym będzie - mam nadzieję - więcej niż 1 monitoring. To dopiero pierwszy cykl z clo, wierzę, że będzie dobrze.

  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po dwóch cyklach na clo wracam do Letrozolu. Tak dziś zdecydował lekarz. Jak w tym cyklu się nie uda, to badanie drożności.

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u was dziewczyny ? U mnie dziś 23 dc, normalnie @ powinnam mieć za 3 dni, ale jako że to pierwszy cykl z Clo to nie wiem czy coś się nie zmieni 🙈 W 20 dc jeszcze gin kazała mi sprawdzić progesteron , wyszedł 20,24 ng/ml i powiedziała, że jest ok, także czekam dalej.
    A co do Clo to nie mam do tej pory żadnych objawów 🤷🏻‍♀️ ... Chyba 🤭 Bo wczoraj i dziś rano trochę zalewały mnie poty i dziwnie się czułam, ale też akurat kupiłam inną kawę niż zawsze i nie wiem czy to ona mnie nie pozamiatała 🤣🤣🤣

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie żadnych nowości 😅

    Ale mam pewne przemyślenia na temat mojego okresu. I myśle ze mogę mieć jakieś zaburzenia hormonalne których mój poprzedni lekarz nie zauważył (?) bądź nie chciał widzieć...

    TUTAJ NAPISZE COŚ CO MOŻE NIE KAŻDY CHCE PRZECZYTAĆ, TAKŻE ZASTANÓW SIĘ CZY CHCESZ TO CZYTAĆ... 😅

    Otóż mój okres zrobił się strasznie skąpy, tak naprawdę większa ilość krwi leci tylko przy sikaniu lub przy podcieraniu. Trwa 5 dni, niby Ok. Ale z tego to ledwo 2 dni mam trochę krwawienia a reszta to ledwo plamienia czarna krwią. Przy tym ‚mocniejszym’ krwawieniu praktycznie starczyły by mi 2 podpaski dziennie.

    Możecie się podzielić waszymi doświadczeniami w tej kwestii? Nie wiem czy chcecie rozmawiać na takie tematy😅 i sorki za bezpośredni opis ale chce to z kimś przegadać przed wizyta. A czytałam w necie ze skąpe miesiączki są najczęściej objawem zaburzeń hormonalnych.

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia, ale to tak ogólnie ten okres ci się tak pozmieniał czy odkąd bierzesz Clo? Ja teraz przy Clo miałam okres krótszy niż zawsze (5 dni) i bardziej skąpy, a gin mi akurat powiedziała, że przy moich okresach to trochę pomoże 🤔 Pozatym u mnie na odwrót, bo od ponad roku mam też problem z okresem, tylko że ja przez pierwsze 3 dni dostawałam jakiś krwotoków 😅 Tampony potrafiłam czasami zmieniać nawet co niecałą godzinę , no prawie fontanna krwi 🙈 No i przez ten rok kilka razy zdarzyło mi się że okres trwał 12-15 dni i to tak konkretnie, nie żadne plamienie. Ogólnie to odkąd urodziłam wszystko mi się rozjechało, a potem jak poroniłam to już całkiem 🤷🏻‍♀️ Moja gin mi powiedziała, że to wina hormonów. Ale po czym to stwierdziła to nie wiem, bo tu ciężko mi się doprosić ich o dokładniejsze badania, a jedynie złe wyniki z tego co badałam to wyszedł testosteron i fsh ponad normę, no i trochę niski stosunek LH do fsh, bo mam 0,66 jak dobrze pamietam, ale tragedii niby nie ma 🤷🏻‍♀️ Pozatym TSH cały czas mi skacze od 2,7 do 3,5, ale że mieszczę się w tabelkach to dla nich jest ok, a znowu jak prosiłam o badanie na cały pakiet tarczycowy to narazie nie chce mi dać skierowania, bo dla nich najważniejsze jest TSH i FT4 i tylko to sprawdzają. W klinice jak powiedziałam, że przecież do starań TSH to powinno być najlepiej w okolicach 2 max 2,5 to patrzyła na mnie jakbym z księżyca spadła 😅 Sama nie wiem co powinno też się dokładnie zbadać przy problemach z okresem, ale to i tak badania i wszystko inne ogarnę dopiero jak będę na wakacjach w Pl, bo tu za wiele nie zdziałam 🤦🏼‍♀️ Także też wiem, że nic nie wiem i właśnie też jedynie co w necie znalazłam to, że to jest od zaburzeń hormonalnych 😅

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Maranna Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! U mnie dziś 24dc, temperatura urosła do 37st. Od 7 dni piersi mnie tak mocno bolą, że nie da się normalnie funkcjonować. Zawsze bolą po owu, czasem intensywnie, ale ten ból, który jest teraz, jest tak silny że nie ma porównania z poprzednimi. Nie wiem, może to taki skutek uboczny clo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia97 wrote:
    U mnie żadnych nowości 😅

    Ale mam pewne przemyślenia na temat mojego okresu. I myśle ze mogę mieć jakieś zaburzenia hormonalne których mój poprzedni lekarz nie zauważył (?) bądź nie chciał widzieć...

    TUTAJ NAPISZE COŚ CO MOŻE NIE KAŻDY CHCE PRZECZYTAĆ, TAKŻE ZASTANÓW SIĘ CZY CHCESZ TO CZYTAĆ... 😅

    Otóż mój okres zrobił się strasznie skąpy, tak naprawdę większa ilość krwi leci tylko przy sikaniu lub przy podcieraniu. Trwa 5 dni, niby Ok. Ale z tego to ledwo 2 dni mam trochę krwawienia a reszta to ledwo plamienia czarna krwią. Przy tym ‚mocniejszym’ krwawieniu praktycznie starczyły by mi 2 podpaski dziennie.

    Możecie się podzielić waszymi doświadczeniami w tej kwestii? Nie wiem czy chcecie rozmawiać na takie tematy😅 i sorki za bezpośredni opis ale chce to z kimś przegadać przed wizyta. A czytałam w necie ze skąpe miesiączki są najczęściej objawem zaburzeń hormonalnych.


    U mnie całkiem inaczej, u mnie trwa 7-8 dni, no i przez pierwsze 3 dni leci że mnie jak "z kranu" za przeproszeniem no i straszny ból mi towarzyszy :( A potem już znośnie. Ciekawe jaki okres będzie po Clo 🤷‍♀️ choć mam nadzieję że nie przyjdzie 😁

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja temp nie dawała mi spokoju, bo dziwnie wysoka jest i zrobiłam test, tylko to nie jest z pierwszego moczu i po opiciu się kawą 😅 Wyszedł mega bladzioch, że nawet na zdjęciu ledwo go łapałam i nie wiem czy się dopatrzycie tu czegoś 🙈 Narazie się nie nastawiam, @ powinna być za 2-3 dni i jutro rano powtórzę jeszcze test. Jestem w szoku i nie chce mi się wierzyć, że odrazu w pierwszym cyklu z Clo by się udało 🤭

    79-E8-C27-C-0395-4043-AAD0-526-D0-D9-A5-DB6.jpg

    Kinia97, Maranna, Gosiar1988, Annie13, Vivian lubią tę wiadomość

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maranna wrote:
    Hejka! U mnie dziś 24dc, temperatura urosła do 37st. Od 7 dni piersi mnie tak mocno bolą, że nie da się normalnie funkcjonować. Zawsze bolą po owu, czasem intensywnie, ale ten ból, który jest teraz, jest tak silny że nie ma porównania z poprzednimi. Nie wiem, może to taki skutek uboczny clo.


    Ja tez tak miałam po clo, nie mogłam się dotknąć piersi. Coś strasznego 🙈

  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Kinia, ale to tak ogólnie ten okres ci się tak pozmieniał czy odkąd bierzesz Clo? Ja teraz przy Clo miałam okres krótszy niż zawsze (5 dni) i bardziej skąpy, a gin mi akurat powiedziała, że przy moich okresach to trochę pomoże 🤔 Pozatym u mnie na odwrót, bo od ponad roku mam też problem z okresem, tylko że ja przez pierwsze 3 dni dostawałam jakiś krwotoków 😅 Tampony potrafiłam czasami zmieniać nawet co niecałą godzinę , no prawie fontanna krwi 🙈 No i przez ten rok kilka razy zdarzyło mi się że okres trwał 12-15 dni i to tak konkretnie, nie żadne plamienie. Ogólnie to odkąd urodziłam wszystko mi się rozjechało, a potem jak poroniłam to już całkiem 🤷🏻‍♀️ Moja gin mi powiedziała, że to wina hormonów. Ale po czym to stwierdziła to nie wiem, bo tu ciężko mi się doprosić ich o dokładniejsze badania, a jedynie złe wyniki z tego co badałam to wyszedł testosteron i fsh ponad normę, no i trochę niski stosunek LH do fsh, bo mam 0,66 jak dobrze pamietam, ale tragedii niby nie ma 🤷🏻‍♀️ Pozatym TSH cały czas mi skacze od 2,7 do 3,5, ale że mieszczę się w tabelkach to dla nich jest ok, a znowu jak prosiłam o badanie na cały pakiet tarczycowy to narazie nie chce mi dać skierowania, bo dla nich najważniejsze jest TSH i FT4 i tylko to sprawdzają. W klinice jak powiedziałam, że przecież do starań TSH to powinno być najlepiej w okolicach 2 max 2,5 to patrzyła na mnie jakbym z księżyca spadła 😅 Sama nie wiem co powinno też się dokładnie zbadać przy problemach z okresem, ale to i tak badania i wszystko inne ogarnę dopiero jak będę na wakacjach w Pl, bo tu za wiele nie zdziałam 🤦🏼‍♀️ Także też wiem, że nic nie wiem i właśnie też jedynie co w necie znalazłam to, że to jest od zaburzeń hormonalnych 😅

    No już od jakiegoś czasu mam taki skąpy okres, mówiłam o tym u lalkarza ale jakoś nawet nie podjęła tego tematu ze mną. Dlatego pomyslalam ze to normalne 🤷🏻‍♀️ Ale jak tak się zastanawiam to raczej nie jest normalne. A w tym cyklu to wgl jakoś mało się ze mnie ‚lało’. Chyba faktycznie to może być moim problemem 🤔 TSH na pewno mam Ok bo w zeszłym miesiącu badałam. Tylko co z innymi hormonami...

  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Dziewczyny moja temp nie dawała mi spokoju, bo dziwnie wysoka jest i zrobiłam test, tylko to nie jest z pierwszego moczu i po opiciu się kawą 😅 Wyszedł mega bladzioch, że nawet na zdjęciu ledwo go łapałam i nie wiem czy się dopatrzycie tu czegoś 🙈 Narazie się nie nastawiam, @ powinna być za 2-3 dni i jutro rano powtórzę jeszcze test. Jestem w szoku i nie chce mi się wierzyć, że odrazu w pierwszym cyklu z Clo by się udało 🤭

    79-E8-C27-C-0395-4043-AAD0-526-D0-D9-A5-DB6.jpg

    Ja widzę bladziocha 🙊 trzymam kciuki! Bądź dobrej myśli! 😘

    Dip88 lubi tę wiadomość

  • Maranna Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Dziewczyny moja temp nie dawała mi spokoju, bo dziwnie wysoka jest i zrobiłam test, tylko to nie jest z pierwszego moczu i po opiciu się kawą 😅 Wyszedł mega bladzioch, że nawet na zdjęciu ledwo go łapałam i nie wiem czy się dopatrzycie tu czegoś 🙈 Narazie się nie nastawiam, @ powinna być za 2-3 dni i jutro rano powtórzę jeszcze test. Jestem w szoku i nie chce mi się wierzyć, że odrazu w pierwszym cyklu z Clo by się udało 🤭

    79-E8-C27-C-0395-4043-AAD0-526-D0-D9-A5-DB6.jpg

    Bardzo delikatnie, ale na pewno jest tam druga kreska! Moje gratulacje 🥰

    Dip88 lubi tę wiadomość

  • aeniołek Przyjaciółka
    Postów: 95 20

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 39dc. I dziwna rzecz sie stała z moją temperetura bo jest powyżej 37 od 2 dni...okres ma przyjść w pon lub wtorek. Wczoraj test negatyw. Chociaż po kilku h pojawił się cień ale wiem, że to już wtedy nieważne. No nic czekam....
    Bola mnie same skutki - czy tak może się dziać po clo?

    👩 39 lat
    👨 37 lat
    2008- diagnoza: endometrioza II stopnia
    2011- 👦
    2013- 👦
    10.08.2020- 10tc 💔
    18.10.2020- 5tc 💔
    Wykryte mutacje PAI 4g hetero /MTHFR 1298c hetero
    AMH 3,85
    Homocysteina 6,6
    B12 601
    Kwas foliowy 30
    Wit.D 39
    Zespół antyfosfolipidowy - brak
    KIR BX
    05.2021 - histeroskopia /usunięcie polipa endometrialnego

    Walczymy dalej...
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aeniołek wrote:
    U mnie dziś 39dc. I dziwna rzecz sie stała z moją temperetura bo jest powyżej 37 od 2 dni...okres ma przyjść w pon lub wtorek. Wczoraj test negatyw. Chociaż po kilku h pojawił się cień ale wiem, że to już wtedy nieważne. No nic czekam....
    Bola mnie same skutki - czy tak może się dziać po clo?
    To ja trzymam mocno kciuki za pozytywny test 😀 Tymbardziej, że sytuacja podobna do mojej, bo temp mi skoczyła powyżej 37 i się zdziwiłam, no i u mnie okres też wypada na pon/wtorek 🙈 A sama widzisz, że ledwo coś tam na teście wyszło tak, że oczy trzeba wytrzeszczać 😂😂 A kiedy planujesz zrobić kolejny test ?

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 gratulacje i trzymam kciuki żeby dalej wszystko było ok. 😍
    aeniołek tez trzymam kciuki żeby okres jednak nie przyszedł a kolejny test już pokazał dwie kreski ☺️
    Mój pierwszy cykl z clo raczej stracony, od paru dni mecze się z choróbskiem wiec raczej nic z tego nie będzie, czekam aż mi przejdzie i przyjdzie okres żeby zacząć dalej działać 🙈

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Dziewczyny moja temp nie dawała mi spokoju, bo dziwnie wysoka jest i zrobiłam test, tylko to nie jest z pierwszego moczu i po opiciu się kawą 😅 Wyszedł mega bladzioch, że nawet na zdjęciu ledwo go łapałam i nie wiem czy się dopatrzycie tu czegoś 🙈 Narazie się nie nastawiam, @ powinna być za 2-3 dni i jutro rano powtórzę jeszcze test. Jestem w szoku i nie chce mi się wierzyć, że odrazu w pierwszym cyklu z Clo by się udało 🤭

    79-E8-C27-C-0395-4043-AAD0-526-D0-D9-A5-DB6.jpg

    Ja też widzę 💚 gratuluję 😊

    Dip88 lubi tę wiadomość

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem tu nowa. Cykle bezowulacyjne- pierwszy cykl z Cło i 4 pecherzyki. Lekarz chwile dumał nad ryzykiem ciszy mnogiej ale stwierdził ze to okazja ze do rze zareagowałam i ze lepiej próbować i działać. Mówi ze i tak może nic z tego nie wyjść. Miałyście takie doświadczenia ze kilka pęcherzyków ? Jakie efekty ?

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia35 wrote:
    Dziewczyny, jestem tu nowa. Cykle bezowulacyjne- pierwszy cykl z Cło i 4 pecherzyki. Lekarz chwile dumał nad ryzykiem ciszy mnogiej ale stwierdził ze to okazja ze do rze zareagowałam i ze lepiej próbować i działać. Mówi ze i tak może nic z tego nie wyjść. Miałyście takie doświadczenia ze kilka pęcherzyków ? Jakie efekty ?

    Ja miałam przeważnie jeden pęcherzyk wiec dokładnie nie wiem jak to wyglada. Ale dziewczyny miały tutaj po kilka pęcherzyków w tym przeważnie jeden dominujący, a u Ciebie jak to wyglądało? Po ile mm? Mówi lekarz?
    Ja mimo wszystko bym ryzykowała, nie wiem ile już się staracie, kiedyś tez ciąża mnoga mnie przerażała ale teraz wiem ze byłabym najszczęśliwsza jeśli by się wgl udało 😉 ale wiadomo jeśli masz jakieś obawy to może faktycznie się wstrzymajcie.

    Dodam tylko ze u mnie 6 cykli z clo i bez powodzenia. Teraz przerwa

‹‹ 3398 3399 3400 3401 3402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ