Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • margo001 Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 14:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej jakoś nam tu się strasznie ponuro zrobiło...ja też w jakimś smętnym nastroju.

Asia strasznie mi przykro, naprawdę wierzyłam, że będzie dobrze...

Aneczka, zastanawiałam się co u Ciebie słychać, cieszę się, że wróciłaś do nas :)

2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Nadira Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 14:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam dziś u ginekologa żeby zerknęła jeszcze na nasz przypadek. I dostaliśmy z małżem cały stos badań, że jak naliczyłam na 1200 zł... Załamka. A tu trzeba będzie zbierać na dalsze leczenie bo z tą rządówką to niewiadomo jak będzie. Doktor zaleciła mi całą immunologię a Bartka wysłała na fragmentację DNA plemnika, bo u nas to raczej sens ma jedynie IMSI albo FAMSI...

Tak też u mnie też załamka bo skąd tą kasę brać :-(

ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • margo001 Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 15:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira będę mieć prośbę, wyślesz mi na priv listę z tymi badaniami z immunologii? Też się przymierzam do badania i mam swoją listę. No i na fragmentację DNA plemnika też męża wysłali.

2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Aneczkaa99 Przyjaciółka

Wysłany: 20 października 2015, 15:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wróciłam do Was :) Miałam małą załamke po tym jak w dzień transferu zadzwonili do mnie z kliniki odwołać transfer bo zarodeczki nie przeżyły :( Teraz nastawiam się na ten styczeń, może 2016 będzie naszym szczęśliwym rokiem i każda z nas doczeka się w brzuszku swojej fasolki :) Niestety teraz wiem co jest przede mną ehh kolejne zastrzyki, nerwówka, punkcja :/

18,06,2015 Kwalifikacja do Programu Rządowego Invicta Wrocław
    5,08,2015 Pick Up
    10,08,2015 Transfer odwołany
    Luty 2016r rezygnacja z Programu Rządowego Invicta Wrocław
    19.03.2016 pierwsza wizyta w Invimed Wrocław
  • Nadira Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 15:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    Nadira będę mieć prośbę, wyślesz mi na priv listę z tymi badaniami z immunologii? Też się przymierzam do badania i mam swoją listę. No i na fragmentację DNA plemnika też męża wysłali.
    Wyślę jak tylko wrócę z pracy do domu :-)

margo001 lubi tę wiadomość

ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 października 2015, 15:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    A ja byłam dziś u ginekologa żeby zerknęła jeszcze na nasz przypadek. I dostaliśmy z małżem cały stos badań, że jak naliczyłam na 1200 zł... Załamka. A tu trzeba będzie zbierać na dalsze leczenie bo z tą rządówką to niewiadomo jak będzie. Doktor zaleciła mi całą immunologię a Bartka wysłała na fragmentację DNA plemnika, bo u nas to raczej sens ma jedynie IMSI albo FAMSI...

A bez tych badań nie ma szans na IMSI ??

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2015, 15:51

• listek Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 15:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    takasobieja wrote:
    Super ze mowisz ;) maz mial tam laparoskopie na zylaki powrozka. Moglam miec w bizielu juz w tym cyklu ale znieczulenie w kregoslup :/. Mi wsio jaki miesiac ale raczej zostanie mi listopad/grudzien bo mam dlugie cykle 29-36 dni. A skad mialas skierowanie?? Bo na nfz do gina to tez graniczy z cudem zeby miec szybko. Ide teraz z pzu do gizinskich, moze tam sie uda szybko.
    Genesis to chyba poradnia genetyczna? My do ivf podchodzimy w gamecie rzgow

My do inv tez podchodziliśmy w Gamecie w Rzgowie :) Skierowanie na histeroskopie też miałam właśnie od nich, a w Inie robiłam ją w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2015, 16:01

5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

2 IVF - brak transferu - ☹️

3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(

Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • Agnieszka_A. Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 17:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza89 wrote:
    gorszy dzień ale myśl pozytywnie bedzie dobrze ,tyle z czas czeka na ten styczeń musi być dla Nas szczęśliwy ....

Agnieszka A zrób progesteron odetchniesz:)

Jeśli jutro się zbiorę i zajadę przed pracą do labu to zrobię choć nie wiem czy jest sens. Do @ jakieś 6 dni i dziś cały dzień pobolewa mnie jak na @ właśnie. Po owu jeśli była to byłby 8 dzień.
    Sama nie wiem czy sobie po prostu nie odpuścić i nie poczekać. Co będzie to i tak będzie.

• Agnieszka_A. Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 17:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa99 wrote:
    margo001 wróciłam do Was :) Miałam małą załamke po tym jak w dzień transferu zadzwonili do mnie z kliniki odwołać transfer bo zarodeczki nie przeżyły :( Teraz nastawiam się na ten styczeń, może 2016 będzie naszym szczęśliwym rokiem i każda z nas doczeka się w brzuszku swojej fasolki :) Niestety teraz wiem co jest przede mną ehh kolejne zastrzyki, nerwówka, punkcja :/

Oby Nowy Rok był dla nas wszystkich szczęśliwy :(

Do mnie z taką inf o zarodkach zadzwonili dzień przed criotransferem.. :(

• margo001 Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa99 wrote:

No właśnie pamiętam, a wyjaśniło się dlaczego tak się stało?

2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Nadira Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 18:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    A bez tych badań nie ma szans na IMSI ??
    Pani doktor powiedziała nam że ze względu na beznadziejne nasienie w naszym przypadku warto byłoby zrobić IMSI albo FAMSI. Żeby można było zrobić to w ramach programu, musimy wykonać test fragmentacji DNA plemnika i jeśli wynik będzie powyżej normy to lekarz na tej podstawie może wnioskować do MZ o dofinansowanie do IMSI a nawet FAMSI. Moje badania nie mają tu znaczenia.

ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 października 2015, 18:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane! ja rowniez chetnie zobacze liste badan z immunologi:)

BOSZZ.. ta pogoda mnie dobije :(

• Nadira Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 18:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wysłałam na priv, ale upubliczniam dzisiejszą moją konsultację, może się komuś przyda.

Wysyłam badania do zrobienia- cennik Invikta w Gdańsku.
    -antykoagulat tocznie 120zł
    -białko C 92 zł
    -białko S 112 zł
    -przeciwciałą anty-B2 glikoproteinie I IgG 84 zł
    -przeciwciałą anty-B2 glikoproteinie I IgM 84 zł
    -przeciwciała anty- kardiolipina IgG (ACAG) 70 zł
    -przeciwciała anty- kardiolipina IgM (ACAM) 70 zł
    -DHEAS 44zł
    Dodatkowo badania które dostałam od genetyka:
    -detekcja mutacji w genie MTHFR
    -detekcja mutacji Leiden w genie proakceleryny- czynnik V
    -detekcja mutacji G20210A w genie protrombiny- czynnik II
    Miałam wcześniej zlecone p/ciała ANA, i tarczycowe anty -TPO, anty-TG. Zrobiłam też subpopulacje limfocytów NK które wyszły mi poniżej normy i jakieś inne odchylenia więc ginekolog wysłała mnie do immunologa i kazała zrobić przed wizytą te wszystkie cuda na kiju.

ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 18:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda mnie dobija ale cennik tych badań + badania małża dobijają mnie jeszcze bardziej...

ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 19:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poprawę komórek jajowych mam brać inofolik zamiast kwasu foliowego 2x1 i DHEA 40-50 mg
    Małż- cynk, selen, L-karnityna, koenzym q10, MACA. Dla facetów doktor poleciła suplementy ze sklepów sportowych, mają większą ilość składników.
    Histero z drapaniem mam zrobić w drugiej kolejności i będę robić w Invikcie na NFZ. Tyle z mojej wizyty.

ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 października 2015, 19:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Pani doktor powiedziała nam że ze względu na beznadziejne nasienie w naszym przypadku warto byłoby zrobić IMSI albo FAMSI. Żeby można było zrobić to w ramach programu, musimy wykonać test fragmentacji DNA plemnika i jeśli wynik będzie powyżej normy to lekarz na tej podstawie może wnioskować do MZ o dofinansowanie do IMSI a nawet FAMSI. Moje badania nie mają tu znaczenia.

Dziękuję za informację, dopiero się przymierzam do ivf, więc jestem w tych tematach całkiem zielona :)

• Asiula86 Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 19:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Histero z drapaniem mam zrobić w drugiej kolejności i będę robić w Invikcie na NFZ. Tyle z mojej wizyty.

Pewnie będziesz musiała zapłacić tylko za znieczulenie ;) Ale to pikuś w porównaniu do całej histeroskopii ;)

atdc3e5ef4fgngmw.png
    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 13 transferów, 15 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 października 2015, 19:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira, faktycznie masz pełne szaleństwo z badaniami..

• Anatolka Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:

Miałam IMSI 3krotnie rzadowo, mimo znakomitych wyników męża. Wnioskowanie o dofinansowanie jest kłamstwem. Kasa za procedurę jest wypłacana ryczaltem... Nie ma żadnych dofinansowań do tego.

Nadira, Julita76, Tosia 1981 lubią tę wiadomość

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png
  • Nadira Autorytet

Wysłany: 20 października 2015, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Miałam IMSI 3krotnie rzadowo, mimo znakomitych wyników męża. Wnioskowanie o dofinansowanie jest kłamstwem. Kasa za procedurę jest wypłacana ryczaltem... Nie ma żadnych dofinansowań do tego.
    Dzięki za informację.
    Tak mi dziś powiedziała. Inny lekarz w tej klinice, jak zapytałam o IMSI to odpowiedział tylko "czy pani jest świadoma że jest w programie rządowym"... I mowy nie było o IMSI...

ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego