X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 20 października 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej jakoś nam tu się strasznie ponuro zrobiło...ja też w jakimś smętnym nastroju.

    Asia strasznie mi przykro, naprawdę wierzyłam, że będzie dobrze...


    Aneczka, zastanawiałam się co u Ciebie słychać, cieszę się, że wróciłaś do nas :)

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 października 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam dziś u ginekologa żeby zerknęła jeszcze na nasz przypadek. I dostaliśmy z małżem cały stos badań, że jak naliczyłam na 1200 zł... Załamka. A tu trzeba będzie zbierać na dalsze leczenie bo z tą rządówką to niewiadomo jak będzie. Doktor zaleciła mi całą immunologię a Bartka wysłała na fragmentację DNA plemnika, bo u nas to raczej sens ma jedynie IMSI albo FAMSI...

    Tak też u mnie też załamka bo skąd tą kasę brać :-(

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 20 października 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira będę mieć prośbę, wyślesz mi na priv listę z tymi badaniami z immunologii? Też się przymierzam do badania i mam swoją listę. No i na fragmentację DNA plemnika też męża wysłali.

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Aneczkaa99 Przyjaciółka
    Postów: 67 20

    Wysłany: 20 października 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wróciłam do Was :) Miałam małą załamke po tym jak w dzień transferu zadzwonili do mnie z kliniki odwołać transfer bo zarodeczki nie przeżyły :( Teraz nastawiam się na ten styczeń, może 2016 będzie naszym szczęśliwym rokiem i każda z nas doczeka się w brzuszku swojej fasolki :) Niestety teraz wiem co jest przede mną ehh kolejne zastrzyki, nerwówka, punkcja :/

    18,06,2015 Kwalifikacja do Programu Rządowego Invicta Wrocław
    5,08,2015 Pick Up
    10,08,2015 Transfer odwołany
    Luty 2016r rezygnacja z Programu Rządowego Invicta Wrocław
    19.03.2016 pierwsza wizyta w Invimed Wrocław
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 października 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    Nadira będę mieć prośbę, wyślesz mi na priv listę z tymi badaniami z immunologii? Też się przymierzam do badania i mam swoją listę. No i na fragmentację DNA plemnika też męża wysłali.
    Wyślę jak tylko wrócę z pracy do domu :-)

    margo001 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    A ja byłam dziś u ginekologa żeby zerknęła jeszcze na nasz przypadek. I dostaliśmy z małżem cały stos badań, że jak naliczyłam na 1200 zł... Załamka. A tu trzeba będzie zbierać na dalsze leczenie bo z tą rządówką to niewiadomo jak będzie. Doktor zaleciła mi całą immunologię a Bartka wysłała na fragmentację DNA plemnika, bo u nas to raczej sens ma jedynie IMSI albo FAMSI...

    A bez tych badań nie ma szans na IMSI ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2015, 15:51

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 20 października 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takasobieja wrote:
    Super ze mowisz ;) maz mial tam laparoskopie na zylaki powrozka. Moglam miec w bizielu juz w tym cyklu ale znieczulenie w kregoslup :/. Mi wsio jaki miesiac ale raczej zostanie mi listopad/grudzien bo mam dlugie cykle 29-36 dni. A skad mialas skierowanie?? Bo na nfz do gina to tez graniczy z cudem zeby miec szybko. Ide teraz z pzu do gizinskich, moze tam sie uda szybko.
    Genesis to chyba poradnia genetyczna? My do ivf podchodzimy w gamecie rzgow

    My do inv tez podchodziliśmy w Gamecie w Rzgowie :) Skierowanie na histeroskopie też miałam właśnie od nich, a w Inie robiłam ją w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2015, 16:01

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 20 października 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza89 wrote:
    gorszy dzień ale myśl pozytywnie bedzie dobrze ,tyle z czas czeka na ten styczeń musi być dla Nas szczęśliwy ....

    Agnieszka A zrób progesteron odetchniesz:)

    Jeśli jutro się zbiorę i zajadę przed pracą do labu to zrobię choć nie wiem czy jest sens. Do @ jakieś 6 dni i dziś cały dzień pobolewa mnie jak na @ właśnie. Po owu jeśli była to byłby 8 dzień.
    Sama nie wiem czy sobie po prostu nie odpuścić i nie poczekać. Co będzie to i tak będzie.

  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 20 października 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa99 wrote:
    margo001 wróciłam do Was :) Miałam małą załamke po tym jak w dzień transferu zadzwonili do mnie z kliniki odwołać transfer bo zarodeczki nie przeżyły :( Teraz nastawiam się na ten styczeń, może 2016 będzie naszym szczęśliwym rokiem i każda z nas doczeka się w brzuszku swojej fasolki :) Niestety teraz wiem co jest przede mną ehh kolejne zastrzyki, nerwówka, punkcja :/

    Oby Nowy Rok był dla nas wszystkich szczęśliwy :(

    Do mnie z taką inf o zarodkach zadzwonili dzień przed criotransferem.. :(

  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 20 października 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa99 wrote:
    margo001 wróciłam do Was :) Miałam małą załamke po tym jak w dzień transferu zadzwonili do mnie z kliniki odwołać transfer bo zarodeczki nie przeżyły :( Teraz nastawiam się na ten styczeń, może 2016 będzie naszym szczęśliwym rokiem i każda z nas doczeka się w brzuszku swojej fasolki :) Niestety teraz wiem co jest przede mną ehh kolejne zastrzyki, nerwówka, punkcja :/


    No właśnie pamiętam, a wyjaśniło się dlaczego tak się stało?

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 października 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    A bez tych badań nie ma szans na IMSI ??
    Pani doktor powiedziała nam że ze względu na beznadziejne nasienie w naszym przypadku warto byłoby zrobić IMSI albo FAMSI. Żeby można było zrobić to w ramach programu, musimy wykonać test fragmentacji DNA plemnika i jeśli wynik będzie powyżej normy to lekarz na tej podstawie może wnioskować do MZ o dofinansowanie do IMSI a nawet FAMSI. Moje badania nie mają tu znaczenia.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane! ja rowniez chetnie zobacze liste badan z immunologi:)

    BOSZZ.. ta pogoda mnie dobije :(

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 października 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wysłałam na priv, ale upubliczniam dzisiejszą moją konsultację, może się komuś przyda.

    Wysyłam badania do zrobienia- cennik Invikta w Gdańsku.
    -antykoagulat tocznie 120zł
    -białko C 92 zł
    -białko S 112 zł
    -przeciwciałą anty-B2 glikoproteinie I IgG 84 zł
    -przeciwciałą anty-B2 glikoproteinie I IgM 84 zł
    -przeciwciała anty- kardiolipina IgG (ACAG) 70 zł
    -przeciwciała anty- kardiolipina IgM (ACAM) 70 zł
    -DHEAS 44zł
    Dodatkowo badania które dostałam od genetyka:
    -detekcja mutacji w genie MTHFR
    -detekcja mutacji Leiden w genie proakceleryny- czynnik V
    -detekcja mutacji G20210A w genie protrombiny- czynnik II
    Miałam wcześniej zlecone p/ciała ANA, i tarczycowe anty -TPO, anty-TG. Zrobiłam też subpopulacje limfocytów NK które wyszły mi poniżej normy i jakieś inne odchylenia więc ginekolog wysłała mnie do immunologa i kazała zrobić przed wizytą te wszystkie cuda na kiju.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 października 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda mnie dobija ale cennik tych badań + badania małża dobijają mnie jeszcze bardziej...

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 października 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poprawę komórek jajowych mam brać inofolik zamiast kwasu foliowego 2x1 i DHEA 40-50 mg
    Małż- cynk, selen, L-karnityna, koenzym q10, MACA. Dla facetów doktor poleciła suplementy ze sklepów sportowych, mają większą ilość składników.
    Histero z drapaniem mam zrobić w drugiej kolejności i będę robić w Invikcie na NFZ. Tyle z mojej wizyty.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Pani doktor powiedziała nam że ze względu na beznadziejne nasienie w naszym przypadku warto byłoby zrobić IMSI albo FAMSI. Żeby można było zrobić to w ramach programu, musimy wykonać test fragmentacji DNA plemnika i jeśli wynik będzie powyżej normy to lekarz na tej podstawie może wnioskować do MZ o dofinansowanie do IMSI a nawet FAMSI. Moje badania nie mają tu znaczenia.

    Dziękuję za informację, dopiero się przymierzam do ivf, więc jestem w tych tematach całkiem zielona :)

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 20 października 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Histero z drapaniem mam zrobić w drugiej kolejności i będę robić w Invikcie na NFZ. Tyle z mojej wizyty.

    Pewnie będziesz musiała zapłacić tylko za znieczulenie ;) Ale to pikuś w porównaniu do całej histeroskopii ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira, faktycznie masz pełne szaleństwo z badaniami..

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 października 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Pani doktor powiedziała nam że ze względu na beznadziejne nasienie w naszym przypadku warto byłoby zrobić IMSI albo FAMSI. Żeby można było zrobić to w ramach programu, musimy wykonać test fragmentacji DNA plemnika i jeśli wynik będzie powyżej normy to lekarz na tej podstawie może wnioskować do MZ o dofinansowanie do IMSI a nawet FAMSI. Moje badania nie mają tu znaczenia.

    Miałam IMSI 3krotnie rzadowo, mimo znakomitych wyników męża. Wnioskowanie o dofinansowanie jest kłamstwem. Kasa za procedurę jest wypłacana ryczaltem... Nie ma żadnych dofinansowań do tego.

    Nadira, Julita76, Tosia 1981 lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 października 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Miałam IMSI 3krotnie rzadowo, mimo znakomitych wyników męża. Wnioskowanie o dofinansowanie jest kłamstwem. Kasa za procedurę jest wypłacana ryczaltem... Nie ma żadnych dofinansowań do tego.
    Dzięki za informację.
    Tak mi dziś powiedziała. Inny lekarz w tej klinice, jak zapytałam o IMSI to odpowiedział tylko "czy pani jest świadoma że jest w programie rządowym"... I mowy nie było o IMSI...

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ