X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • muriella Koleżanka
    Postów: 53 44

    Wysłany: 18 listopada 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam zamiaru sprawić nikomu przykrości to ze byliśmy kwalifikowani później to przecież nie moja decyzja że szybciej zaczynamy. Życzę wszystkim zeby ten czas oczekiwania przeleciał jak jeden dzień i żeby szybciutko nam beta rosła :-)

    triss, mysza89 lubią tę wiadomość

  • Abianka Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 19 listopada 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decyzja o kwalifikacji zależy od wyników naszych badań i przygotowania naszego organizmu. Możemy być pierwsze w kolejce, a w jajnikach okaże się coś nie tak w danym cyklu i czekamy tego nie przeskoczymy. Każda z nas jest indywidualnym przypadkiem musimy czekać na swoją kolej i być dobrej myśli. Tyle już każda z nas przeszła, że stajemy się silniejsze tym bardziej w grupie więc tego się trzymajmy. Napewno każdej z nas się uda zostać mamą w taki czy inny sposób i tego sobie i wam życzę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 10:28

    ewlinaaa85, józefka lubią tę wiadomość

  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 19 listopada 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muriella wrote:
    Nie miałam zamiaru sprawić nikomu przykrości to ze byliśmy kwalifikowani później to przecież nie moja decyzja że szybciej zaczynamy. Życzę wszystkim zeby ten czas oczekiwania przeleciał jak jeden dzień i żeby szybciutko nam beta rosła :-)
    ale ty nie masz wpływu na decyzje kliniki i nie masz za co przepraszać ....
    ja tez czekam przez decyzje kliniki a juz mogłam od sierpnia robic krio a oni to s**** !!!!

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • Abianka Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 19 listopada 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam klinike niedaleko siebie, a mimo to jeżdżę ponad 300km z myślą, że w końcu sie uda :)
    Józefka, jesli moge spytać gdzie, u kogo byłaś na karciochach?

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abianka na karciochach byłam u Niestrady - trafia się do niej pocztą pantoflową, bo nigdzie się nie ogłasza a i tak klientele ma dużąąąąąąąąąąąąąąąą.

    A teraz mało sympatyczne informacje z Łodzi. Byłam u koordynatorki osobiście i niestety czekają kliniki na podpisanie aneksów przez nowy rząd i nowego ministra :( a zabardzo im się nie śpieszy. Nawet jak podpiszą to czeka mnie długie czekanie bo par przede mną jest ogrom, pary zakwalifikowane ale które nie miały jeszcze ani jednej procedury praktycznie są bez szans :( Nowy rząd również planuje zmienić ustawę zakaz mrożenia zarodków czym to pachnie, że będą pobierali 2maksylanie 3 jajeczka i będą je zapładniać i komplet będzie aplikowany transferowany do macicy :(
    Mam nadzieje, że to tylko takie strachy ale jestem mega przerażona :(

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    Abianka na karciochach byłam u Niestrady - trafia się do niej pocztą pantoflową, bo nigdzie się nie ogłasza a i tak klientele ma dużąąąąąąąąąąąąąąąą.

    A teraz mało sympatyczne informacje z Łodzi. Byłam u koordynatorki osobiście i niestety czekają kliniki na podpisanie aneksów przez nowy rząd i nowego ministra :( a zabardzo im się nie śpieszy. Nawet jak podpiszą to czeka mnie długie czekanie bo par przede mną jest ogrom, pary zakwalifikowane ale które nie miały jeszcze ani jednej procedury praktycznie są bez szans :( Nowy rząd również planuje zmienić ustawę zakaz mrożenia zarodków czym to pachnie, że będą pobierali 2maksylanie 3 jajeczka i będą je zapładniać i komplet będzie aplikowany transferowany do macicy :(
    Mam nadzieje, że to tylko takie strachy ale jestem mega przerażona :(


    ale przecież skoro zakwalifikowali to muszą spełnić warunki no kurde :/ widzisz a invikta kwalifikuje nowych pacjentów :/

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno 2 i 3 procedura jest zawsze przed rozpoczęciem 1 tak jest u mnie w klinice przynajmniej :( dziewczyny może w innych klinikach jest inaczej.

    chciałam zrobić histero jakiekolwiek badania żeby być przygotowaną ale kazali się wstrzymać bo nie wiedzą czy ministerstwo da kase, ile i czy wogóle zdąrze :(

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam sama kierowniczka z invicty powiedziała ze pierwsze zaczynaja bo musza dopuscic kazda pare zakwalifikowana bo beda slone kary płacić. Ale byc moze dadza rade aby na raz robic wszystkie procedury grupami po pare osob z kazdej procedury, kij wie.. Moja znajoma idzie 23 listopada na wizytę to beda swierze info czy kwalifikuja bo ona tez będzie sie starac o kwalifikacje.

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 19 listopada 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny nie wiem, naprawde ja tylko przekazuje jak wygląda to w SALVE a z rozpoczęciem procedur czyli badania, antykoncepcja boją się zacząć bo nie mają pewności że dostaną kasę

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w invikcie kordynatorka powiedziała ze znów 2 i 3 procedury zaczynają lista nie jest jakos długa i w styczniu jesli krio sie nie uda to rusze ....mam wrażenie że mówią wszystko co dla nich dobre w sytuacji by tylko pacjent nie uciekł... bynajmniej w moim przypadku bo wiedzą ,że chce odejść...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 13:00

    Abianka lubi tę wiadomość

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza89 wrote:
    Mi w invikcie kordynatorka powiedziała ze znów 2 i 3 procedury zaczynają lista nie jest jakos długa i w styczniu jesli krio sie nie uda to rusze ....mam wrażenie że mówią wszystko co dla nich dobre w sytuacji by tylko pacjent nie uciekł... bynajmniej w moim przypadku bo wiedzą ,że chce odejść...
    Hehe dobre, faktycznie moze kazdemu co innego mowia,bo nam kierowniczka powiedziala ze kazda procedura ma swoja liste, normalnie wysiadam;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    dziewczyny nie wiem, naprawde ja tylko przekazuje jak wygląda to w SALVE a z rozpoczęciem procedur czyli badania, antykoncepcja boją się zacząć bo nie mają pewności że dostaną kasę
    Jozefka kochana pare stron temu w poscie z wczoraj napisalam jakie info uzyskalam od MZ wczoraj, gosciu powiedzial ze kasa na caly 2016 jest zamrozona i pod koniec grudnia chca wyplacac juz kase tylko czekaja na rozliczenie klinik za ten rok.

    Abianka lubi tę wiadomość

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 oby oby bo jakoś dziś mi cholernie smutno, że nawet jak dadzą kasę to nie wiadomo czy zdążą wszyscy zapsiani. Ale dałaś mi dzisiaj nadzieje

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie MZ powiedziało, że pierwszeństwo mają pary przed 2 i 3 procedurą. Myślę, że to wszystko wolna amerykanka, nie wiadomo komu wierzyć. Dodatkowo niestety MZ nie jest w stanie wszystkiego skontrolować i dopóki nie wyśle się oficjalnej skargi czy pisma to każdy przez telefon powie nam dokładnie to na co ma ochotę.
    Teoretycznie osoby zakwalifikowane mają gwarancję 3 procedur,w praktyce wiadomo, że pewnie z nich nie skorzystają. Myślicie, że MZ wyciągnie z tego konsekwencje? Zostaną tylko pozwy cywilne, tyle.

  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Hehe dobre, faktycznie moze kazdemu co innego mowia,bo nam kierowniczka powiedziala ze kazda procedura ma swoja liste, normalnie wysiadam;)
    każda procedura ma liste ?? a mi powiedzieli ze jest jedna ale nie bardzo długa i mam gwarancje 2 procedury nie no kosmos po prostu ...nic tylko strzelić sobie w łeb ...

    na prawde powinnam sie poważnie zastanowic nad tą skargą na nich ,bo jeszcze ruszy kwalifikacja i dopiero bedzie cyrk ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 13:37

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza89 wrote:
    Mi w invikcie kordynatorka powiedziała ze znów 2 i 3 procedury zaczynają lista nie jest jakos długa i w styczniu jesli krio sie nie uda to rusze ....mam wrażenie że mówią wszystko co dla nich dobre w sytuacji by tylko pacjent nie uciekł... bynajmniej w moim przypadku bo wiedzą ,że chce odejść...
    Nam też tak mówili no i że jest też lista osób czekających na kwalifikacje i one są w najgorszej sytuacji bo ta lista jest najdłuższa. Także mówią to co chce się usłyszeć a i tak robią po swojemu

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Abianka Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    Abianka na karciochach byłam u Niestrady - trafia się do niej pocztą pantoflową, bo nigdzie się nie ogłasza a i tak klientele ma dużąąąąąąąąąąąąąąąą.

    A teraz mało sympatyczne informacje z Łodzi. Byłam u koordynatorki osobiście i niestety czekają kliniki na podpisanie aneksów przez nowy rząd i nowego ministra :( a zabardzo im się nie śpieszy. Nawet jak podpiszą to czeka mnie długie czekanie bo par przede mną jest ogrom, pary zakwalifikowane ale które nie miały jeszcze ani jednej procedury praktycznie są bez szans :( Nowy rząd również planuje zmienić ustawę zakaz mrożenia zarodków czym to pachnie, że będą pobierali 2maksylanie 3 jajeczka i będą je zapładniać i komplet będzie aplikowany transferowany do macicy :(
    Mam nadzieje, że to tylko takie strachy ale jestem mega przerażona :(

    Byłam kiedyś u p. Grażyny Niestraty nic się nie sprawdziło.

    Ja też usłyszałam u siebie, że najpierw będą realizowane 2 i 3 procedury. Niektóre kliniki przyjmują akonto, moja już nie. Ja jeszcze nigdy nie miałam co mrozić :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 13:54

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 19 listopada 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abianka to Ty z Łodzi też w której klinice jesteś?

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Abianka Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 19 listopada 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józefka, tak w Łodzi mnie nic dobrego nie spotkało i uciekłam do innej kliniki. byłam w obydwu klinikach, w Gamecie tylko na konsultacji jak się w obecnej kasa skończyła ale się nie zdecydowałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 14:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z invicty wrocławskiej proponuje im podrzucić bombe i wysadzic w kosmos z dr J na czele ;)


    No chyba ze we wszystkich oddziałach invicty sa takie cyrki to tam tez proponuje wysadzic w kosmos ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 14:24

‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ