X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni555 trzymam kciuki :) też mi się podobał odlot przed punkcją :)

    Reni555, Agnieszka_A. lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    oo to ładnie
    oby były dojrzałe
    kiedy będziesz wiedziała?
    jutro mam mieć telefon
    w czwartek transfer

    Agnieszka_A. lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Mysza, Agnieszka, a Wy daje na forum? :( Miałam nadziję, że cieszycie się już brzuszkami.

    Ja czekam na marzec na laparo, a później na kwiecień/maj ;)

    A no niestety nie. W maju ciąża biochemiczna, we wrześniu nie doszło do crio.
    Czekam na 7 stycznia i ino czy już zaczynamy stymulację.

  • Tosia 1981 Autorytet
    Postów: 604 592

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jest już info o podziale środków

    http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/programy-zdrowotne/konkursy/program-leczenie-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia-pozaustrojowego/ogloszenie-w-sprawie-podzialu-srodkow-finansowych-pomiedzy-realizatorow-programu-zdrowotnego-pn.-program-leczenie-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia-pozaustrojowego-na-lata-2013-2016-w-2016-r.

    więc miejmy nadzieję że teraz kliniki ruszą pełną parą :-)

    triss, mysza89 lubią tę wiadomość

    1 ICSI :-( 4 x crio :-( 2 ICSI :-( 07.04.16 crio :-(
    17.05 scratching 3 ICSI :-) 11/2017 zabieramy ostatnie śnieżynki do domu 7 dpt beta 55,98 9dpt 149,50 czekamy na Alicję :)
    1usa20mmw64c3yjj.png
  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki, pozwoliłam sobie do Was dołączyć. Czekam na pierwszą procedurę... Dzwoniłam dzisiaj do kliniki, to usłyszałam, że w połowie stycznia może coś ruszy, ale żeby się nie nastawiać...
    Tosia 1981 to świetna wiadomość :)

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • Tosia 1981 Autorytet
    Postów: 604 592

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj atka666 - Agatka :-) w jakiej klinice czekasz

    1 ICSI :-( 4 x crio :-( 2 ICSI :-( 07.04.16 crio :-(
    17.05 scratching 3 ICSI :-) 11/2017 zabieramy ostatnie śnieżynki do domu 7 dpt beta 55,98 9dpt 149,50 czekamy na Alicję :)
    1usa20mmw64c3yjj.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak co roku Gameta Rzgów dostała największą kasę, nie sprawiedliwe :(

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    jak co roku Gameta Rzgów dostała największą kasę, nie sprawiedliwe :(
    To było do przewidzenia :)

  • Suomi Autorytet
    Postów: 489 661

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Weszłam na ten temat zupełnie przypadkiem, a tu takie miłe info, że środku już zostały przydzielone. Od Was naprawdę można się wiele dowiedzieć :) W związku z tym mam pytanie...
    Mamy z mężem stwierdzoną przyczynę niepłodności (czynnik męski) i zapłodnienie pozaustrojowe jako jedyne możliwe leczenie (lekarz z Invicta Wrocław). Zrobiliśmy też wszystkie badania itd., itp. Wszystko to działo się w zeszłym roku i poinformowano nas, że o leczenie z dofinansowaniem możemy się pytać dopiero w przyszłym roku ( o ile w ogóle ono będzie). Jak widać, jeszcze trochę środków zostało i w związku z tym mam pytanie, czy mamy szansę dostać się jeszcze do programu w którejś klinice, czy będą leczone tylko te pary, które zostały już zakwalifikowane lub są po 1 lub 2 nieudanych IVF? Może znacie jakieś szczegóły na ten temat? Po prostu nie wiem za bardzo jak to się odbywa w programie rządowym i czy jest w ogóle sens walczyć o rządówkę, czy od razu podchodzić komercyjnie?

    3.2014 - 8tc - puste jajo
    30.05 - transfer blastocysty 5AA :) + hiperka
    beta 3dpt <1,2, 7dpt - 21,15, 9dpt- 69,40, 15dpt- 1021, 17dpt- 1726
    uwo9rjjg1s064wip.png

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym kieruje się NFZ przyznając środki? Macie może taką wiedzę? Zastanawiam się właśnie czemu Gameta zawsze dostaje najwięcej ;)

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja dziś dzwoniłam do invicty, jak widać nie śledzą wieści na stronie MZ bo czekają do połowy stycznia na info.
    Dostali jedynie przykaz, że najpierw mają realizować procedury 3, potem 2, na końcu Ci co jeszcze nie podchodzili do procedury.
    Czyli cała kolejka poszła w cholere... i nie wiadomo czy w ogóle zrealizują pierwsze procedury...

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suomi wrote:
    Hej Dziewczyny! Weszłam na ten temat zupełnie przypadkiem, a tu takie miłe info, że środku już zostały przydzielone. Od Was naprawdę można się wiele dowiedzieć :) W związku z tym mam pytanie...
    Mamy z mężem stwierdzoną przyczynę niepłodności (czynnik męski) i zapłodnienie pozaustrojowe jako jedyne możliwe leczenie (lekarz z Invicta Wrocław). Zrobiliśmy też wszystkie badania itd., itp. Wszystko to działo się w zeszłym roku i poinformowano nas, że o leczenie z dofinansowaniem możemy się pytać dopiero w przyszłym roku ( o ile w ogóle ono będzie). Jak widać, jeszcze trochę środków zostało i w związku z tym mam pytanie, czy mamy szansę dostać się jeszcze do programu w którejś klinice, czy będą leczone tylko te pary, które zostały już zakwalifikowane lub są po 1 lub 2 nieudanych IVF? Może znacie jakieś szczegóły na ten temat? Po prostu nie wiem za bardzo jak to się odbywa w programie rządowym i czy jest w ogóle sens walczyć o rządówkę, czy od razu podchodzić komercyjnie?


    jeszcze niedawno dziewczyny były kwalifikoane w Artvimedzie w Krakowie. W invikcie chyba marne szanse na kwalifikacje i rozpoczecie procedury przed końcem programu.

    Urocza no jak to Invicta, zawsze ma swoje racje :/ ja w czwartek idę na wizyte i mam nadzieję ze nie dowiem się, ze nic jeszcze nie wiadomo. Jestem na antykach i nie chciałabym tego stanu przedłużac nie wiadomo jak długo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 12:32

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suomi wrote:
    Hej Dziewczyny! Weszłam na ten temat zupełnie przypadkiem, a tu takie miłe info, że środku już zostały przydzielone. Od Was naprawdę można się wiele dowiedzieć :) W związku z tym mam pytanie...
    Mamy z mężem stwierdzoną przyczynę niepłodności (czynnik męski) i zapłodnienie pozaustrojowe jako jedyne możliwe leczenie (lekarz z Invicta Wrocław). Zrobiliśmy też wszystkie badania itd., itp. Wszystko to działo się w zeszłym roku i poinformowano nas, że o leczenie z dofinansowaniem możemy się pytać dopiero w przyszłym roku ( o ile w ogóle ono będzie). Jak widać, jeszcze trochę środków zostało i w związku z tym mam pytanie, czy mamy szansę dostać się jeszcze do programu w którejś klinice, czy będą leczone tylko te pary, które zostały już zakwalifikowane lub są po 1 lub 2 nieudanych IVF? Może znacie jakieś szczegóły na ten temat? Po prostu nie wiem za bardzo jak to się odbywa w programie rządowym i czy jest w ogóle sens walczyć o rządówkę, czy od razu podchodzić komercyjnie?
    musisz dzwonić do klinik i pytać, ale raczej marne szanse na kwalifikacje, w invimedzie Wawa nie ma nowych kwalifikacji i nie przyjmują też z innych klinik już zakwalifikowanych par.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Tosia 1981 Autorytet
    Postów: 604 592

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza rozmawiałaś z koordynatorką czy panią z infolini ?

    1 ICSI :-( 4 x crio :-( 2 ICSI :-( 07.04.16 crio :-(
    17.05 scratching 3 ICSI :-) 11/2017 zabieramy ostatnie śnieżynki do domu 7 dpt beta 55,98 9dpt 149,50 czekamy na Alicję :)
    1usa20mmw64c3yjj.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Bociana też nie ma szans się przenieść, kliniki dostały mniej kasy niż się spodziewały i zajmują się tylko swoimi pacjentami, nie kwalifikują i nie przyjmują z innych klinik.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia 1981 wrote:
    Urocza rozmawiałaś z koordynatorką czy panią z infolini ?
    pani z infolini... nawet nie proponowała połączenia z koordynatorem, no nic czekam do 15 stycznia, może ogarną się do tego czasu, może zadzwonić i powiedzieć, że środki już przyznane i mogą dzielić ;)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Suomi Autorytet
    Postów: 489 661

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwilą dostałam maila z Invicty :

    W odpowiedzi na Pani maila chciałbym poinformować, iż na dzień dzisiejszy nie mamy odpowiedzi z Ministerstwa kiedy będziemy mogli kontynuować program. Na tę chwilę nie ma decyzji Ministra Zdrowia. Odpowiedź powinna dotrzeć do nas w drugiej połowie stycznia. Bez wytycznych z Ministerstwa nie jesteśmy w stanie umawiać żadnych wizyt. Jak będziemy mieć nowe informacje będziemy się z Państwem niezwłocznie kontaktować.

    Czyli jak zwykle - burdel na kółkach i wieczne czekanie ;/

    mysza89 lubi tę wiadomość

    3.2014 - 8tc - puste jajo
    30.05 - transfer blastocysty 5AA :) + hiperka
    beta 3dpt <1,2, 7dpt - 21,15, 9dpt- 69,40, 15dpt- 1021, 17dpt- 1726
    uwo9rjjg1s064wip.png

  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    pani z infolini... nawet nie proponowała połączenia z koordynatorem, no nic czekam do 15 stycznia, może ogarną się do tego czasu, może zadzwonić i powiedzieć, że środki już przyznane i mogą dzielić ;)
    jak zawsze invicta się niczym nie interesuje ciekawe co teraz zrobią z listą osób do kwalifikacji no i do 1 procedury ja usłyszałam ze 2 procedura ruszy w marcu ... choć jestem co raz bliżej zakończenia przygody z invictą i ivf byle tylko to ostatnie krio załatwić ...


    Suomi burdel na kółkach mało powiedziane .... i za to lubię Twój post ... nie wróżę im zbytniej kariery po zakończeniu programu ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 12:48

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suomi wrote:
    Przed chwilą dostałam maila z Invicty :

    W odpowiedzi na Pani maila chciałbym poinformować, iż na dzień dzisiejszy nie mamy odpowiedzi z Ministerstwa kiedy będziemy mogli kontynuować program. Na tę chwilę nie ma decyzji Ministra Zdrowia. Odpowiedź powinna dotrzeć do nas w drugiej połowie stycznia. Bez wytycznych z Ministerstwa nie jesteśmy w stanie umawiać żadnych wizyt. Jak będziemy mieć nowe informacje będziemy się z Państwem niezwłocznie kontaktować.

    Czyli jak zwykle - burdel na kółkach i wieczne czekanie ;/

    może wyślijmy im linka z podziałami środków ;),
    jak zwykle coś ściemniają, nie zdziwię się jak znowu będą kwalifikować

    mysza89 lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Suomi Autorytet
    Postów: 489 661

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem już sama, może czekają na jakieś oficjalne pismo i dopiero wtedy mogą z czymkolwiek ruszyć. Chociaż wg mnie to powinno wyglądać odwrotnie: najpierw informacje są przesyłane do klinik, a później udostępniane na stronie Ministerstwa, no ale w tym kraju już nic mnie nie zdziwi.

    3.2014 - 8tc - puste jajo
    30.05 - transfer blastocysty 5AA :) + hiperka
    beta 3dpt <1,2, 7dpt - 21,15, 9dpt- 69,40, 15dpt- 1021, 17dpt- 1726
    uwo9rjjg1s064wip.png

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ