X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr Laura Grześkowiak - Poznań
Odpowiedz

Dr Laura Grześkowiak - Poznań

Oceń ten wątek:
  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Instynktowna29 wrote:
    Tak , nadal jestem pacjentką dr Laury . Niebawem będę miała 4 kroplowke, leczenie wdrożone. Na mnie robi pozytywne wrażenie bo przez dwa lata trafiłam na lekarzy,którzy zalecali jedynie wypicie lampki wina i " wyluzowanie " przed zbliżeniem. Nie dostrzegali żadnego problemu, wmawiali ze wszystko że mną w porządku . Teraz u Pani dr naprawdę sporo rzeczy wyszło, czuje się bezpieczniej . Jestem pełna nadziei,że niedługo się uda ❤

    Tego Ci życzę 💕

    Instynktowna29 lubi tę wiadomość

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które jesteście pacjentkami dr Laury Grześkowiak dajcie znać jakie badania wam zapisała. Jestem umówiona na przeprowadzenie ankiety w lutym i wizytę lekarską w kwietniu ale chciałabym mniej więcej wiedzieć na co się szykować żeby zrobić jakiś research gdzie są dostępne badania i za ile.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Dziewczyny, które jesteście pacjentkami dr Laury Grześkowiak dajcie znać jakie badania wam zapisała. Jestem umówiona na przeprowadzenie ankiety w lutym i wizytę lekarską w kwietniu ale chciałabym mniej więcej wiedzieć na co się szykować żeby zrobić jakiś research gdzie są dostępne badania i za ile.
    fecadad3a2d2.jpg

    Instynktowna29, czekając_na_cud, Karolina9, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie :)

  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po czterech miesiącach leczenia u dr Laury zaszłam w ciążę. Staraliśmy się z mężem sześć lat, więc warto się do Niej wybrać i słuchać zaleceń. Wciąż jestem Jej pacjentką, prowadzi moją ciążę, ale też na miejscu mam swojego ginekologa.

    Instynktowna29 lubi tę wiadomość

    Irmina
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    Ciężko powiedzieć jskie badania będą potrzebne, ja miałam całą teczkę a i tak miałam zlecone jeszcze inne. Dr. Laura stosuje u nas wszystkich praktycznie te same leki , mam 2 znajome, które poszły tam po mnie i miały te same leki, tak samo rozpisane schematy, te same badania. Nie teoerdze że to źle, może ten schemat ma działanie u wielu dziewczyn. Ja kefnak się poddałam po 3 mc branua encorton i miliona innych suplementów bo nie przyniosło to efektu a na wizycie kontrolnej gdzie miałam sporo pytan okazało się, że pani dr nie ma, jest zastępstwo i nikt mnie naert nie poinformował:(
    Jeśli chodzi o meskie sprawy to chodziło mi o to, że u faceta jak jest problem to wychodzi w badaniu nasienie. U kobiety niestety często przyczyną nie zostaje ustalona...
    Wokół mnie pary gdzie był problem męski wszystkie są w ciąży, tam gdzie żeński niestety 1/3... I w tej 1/3 niestety jestem ja 😕
    Dzoewczyny, dziękuję Wam za tak niesamowicie duży odzew, jesteście super 🤩.

    Julitka123 napisałaś, że we wszystkich przypadkach, gdzie powodem był czynnik męski udało się. Możesz napisać co okazało się konkretnie problemem w tych parach? Źle wyniki nasienia to wynik, żeby wdrożyć leczenie trzeba znać konkretna przyczynę słabego nasienia 😞. Bardzo chciałabym znaleźć jakiś trop.... Czemu Ci faceci mieli słabsze nasienie? Jak udało się to poprawić/ wyleczyć? Wiesz może?

    Dziewczyny, trzymam za nas wszystkie 👍👍 🤗

    Instynktowna29 lubi tę wiadomość

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 03:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PozytywnaAna wrote:
    Dzoewczyny, dziękuję Wam za tak niesamowicie duży odzew, jesteście super 🤩.

    Julitka123 napisałaś, że we wszystkich przypadkach, gdzie powodem był czynnik męski udało się. Możesz napisać co okazało się konkretnie problemem w tych parach? Źle wyniki nasienia to wynik, żeby wdrożyć leczenie trzeba znać konkretna przyczynę słabego nasienia 😞. Bardzo chciałabym znaleźć jakiś trop.... Czemu Ci faceci mieli słabsze nasienie? Jak udało się to poprawić/ wyleczyć? Wiesz może?

    Dziewczyny, trzymam za nas wszystkie 👍👍 🤗

    W tych przypadkach, które znam to w pierwszym były usuwane żylaki jąder, w drugim wystarczyło podejście do ivf metodą gdzie embrionów wybiera najlepsze plemniki a w trzeciej pół roku suplementów plus zmiana trybu życia czyli rzucenie palenia i dieta. Suplementy dużo dają, nie twierdzę że w każdym przypadku ale wielu facetiw na po nich lepszy wynik w większym lub mnuejszym stopniu.
    Ja robiłam wszystko- dieta sport, iui, ivf, suplementów wzięłam całe mnóstwo, sterydy, wlewy, zrobiłam pełno badań, nawet akupunkture i nic 🥺 przyczyna nieznana

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    W tych przypadkach, które znam to w pierwszym były usuwane żylaki jąder, w drugim wystarczyło podejście do ivf metodą gdzie embrionów wybiera najlepsze plemniki a w trzeciej pół roku suplementów plus zmiana trybu życia czyli rzucenie palenia i dieta. Suplementy dużo dają, nie twierdzę że w każdym przypadku ale wielu facetiw na po nich lepszy wynik w większym lub mnuejszym stopniu.
    Ja robiłam wszystko- dieta sport, iui, ivf, suplementów wzięłam całe mnóstwo, sterydy, wlewy, zrobiłam pełno badań, nawet akupunkture i nic 🥺 przyczyna nieznana

    Julutka a robiłas badanie KIR, a mąż HLA-C.?

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dota25 wrote:
    Julutka a robiłas badanie KIR, a mąż HLA-C.?

    Szczerze mówiąc nie, wszyscy lekarze mówią że to badanie jest mi niepotrzebne, dr Laura też nie kazała tego robić wiec robiłam te badania, które mi zleciła. Teraz mam przerwę od starań bo po prostu mnie to przerosło ale jak nabiorę sił to pomysle, też o tym badaniu choć zastanawiam się czy jest sens je robic skoro i tak przy tym podaję się accofil więc bez tego też można ten lek zastosować 🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    Szczerze mówiąc nie, wszyscy lekarze mówią że to badanie jest mi niepotrzebne, dr Laura też nie kazała tego robić wiec robiłam te badania, które mi zleciła. Teraz mam przerwę od starań bo po prostu mnie to przerosło ale jak nabiorę sił to pomysle, też o tym badaniu choć zastanawiam się czy jest sens je robic skoro i tak przy tym podaję się accofil więc bez tego też można ten lek zastosować 🤔

    Dobrze zrobić, bo Accofil to powazny lek ingerujacy w szpik kostny, wiec zanim się go poda, to warto te KIRy zbadać. Z moich obserwacji wynika, ze jeśli nie ma implantacji, to warto zbadać immunologie, a jak intralipud i encorton nie pomaga, jesli jajowody są drozne i nie ma imnych przeszkód,.to warto zbadac KIR, bo tam czesto leży przyczyna.

  • Bułka z masłem Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 18 lutego 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pacjentką dr Laury i szczerze polecam ❤️ po pierwszej wizycie i przejrzeniu jeszcze niekompletnych wyników badań dr Laura wdrożyła leki i stwierdziła że za 3 miesiące widzimy się w ciąży. Problem był po mojej stronie - immunologia. Minęły 3 miesiące, to był nasz 20 cykl starań i zobaczyłam upragnione 2 kreski na teście ciążowym. Wizyta w przeciągu 48 godz i konfiguracja leków. Aktualnie zaczynam 13 tc i wciąż jestem pacjentką dr Laury, dodatkowo również mam na miejscu ginekologa.

    Bella93 lubi tę wiadomość

    19 CS
    Niedomoga lutealna
    Zespół jelita drażliwego
    Niedoczynność tarczycy
    Przewlekłe zapalenie zatok
    Zaburzenia immunologiczne ANA
    NK 17%
    Obniżony odsetek limfocytów T-CD8+ i B-CD19+
    MTHFR_1298A^C układ heterozygotyczne
    PAU-1 4G układ homozygotyczny
    HLA-1 dodatnie
    HLA-2 dodatnie
    Androstendion podwyższony
    TSH 2,89
    Progesteron 7dpo 4,06 ng
    AMH 41,44 pmol/l
  • Bułka z masłem Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 18 lutego 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    fecadad3a2d2.jpg

    Ja oraz mąż mieliśmy część badań do wykonania innych. One są zlecane na podstawie wypełnionych ankiet i predyspozycji do danych chorób w rodzinie, chociaż zapewne hormony itp to po prostu standard

    19 CS
    Niedomoga lutealna
    Zespół jelita drażliwego
    Niedoczynność tarczycy
    Przewlekłe zapalenie zatok
    Zaburzenia immunologiczne ANA
    NK 17%
    Obniżony odsetek limfocytów T-CD8+ i B-CD19+
    MTHFR_1298A^C układ heterozygotyczne
    PAU-1 4G układ homozygotyczny
    HLA-1 dodatnie
    HLA-2 dodatnie
    Androstendion podwyższony
    TSH 2,89
    Progesteron 7dpo 4,06 ng
    AMH 41,44 pmol/l
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 18 lutego 2022, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bułka z masłem wrote:
    Ja oraz mąż mieliśmy część badań do wykonania innych. One są zlecane na podstawie wypełnionych ankiet i predyspozycji do danych chorób w rodzinie, chociaż zapewne hormony itp to po prostu standard
    Dlatego Karolina pytała jakie mniej więcej są to badania🙂

    Gratuluję❤
    Możesz mi napisać jakie miałaś wartości HLA 1 i 2 i czy w związku z tym Pani dr wdrożyła jakieś leki?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 18 lutego 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za listy badań 😊. Jesteśmy już po pierwszej wizycie i czekam na swoja listę 😊. Wywiad był bardzo długi i szczegółowy. Jeszcze żaden lekarz tak nas nie przepytywal. Okazuje się, że każda choroba w rodzinie ma znaczenie.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Bułka z masłem Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 19 lutego 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Dlatego Karolina pytała jakie mniej więcej są to badania🙂

    Gratuluję❤
    Możesz mi napisać jakie miałaś wartości HLA 1 i 2 i czy w związku z tym Pani dr wdrożyła jakieś leki?

    HLA 1 miałam wynik MFImax 239, a HLA 2 MFImax 233. Wyniku tego badania nie miałam na pierwszą wizytę u pani dr tylko na kolejną. Usłyszałan że jest to do leczenia ale szczerze mówiąc nie dostałam po tym wyniku kolejnego leku. Miałam jeszcze dorobić badania na boreliozę igg i igm i na EBV również igg i igm żeby pani dr miała pewność że jest podstawa podjęcia leczenia tak jak ma to w zamyśle zrobić. Ale borelioza i ebv wyszły mi ujemne, może dlatego nie miałam tego leczonego. Mówiła jeszcze że większość pacjentek mając HLA1 i HLA2 dodatnie mają również pozytywny wynik na boreliozę i EBV.
    Następnie miałam wdrożony intralipid, byłam wtedy na początku cyklu i po 1 wlewie zaszłam w ciążę - nadal mam wlewy.

    19 CS
    Niedomoga lutealna
    Zespół jelita drażliwego
    Niedoczynność tarczycy
    Przewlekłe zapalenie zatok
    Zaburzenia immunologiczne ANA
    NK 17%
    Obniżony odsetek limfocytów T-CD8+ i B-CD19+
    MTHFR_1298A^C układ heterozygotyczne
    PAU-1 4G układ homozygotyczny
    HLA-1 dodatnie
    HLA-2 dodatnie
    Androstendion podwyższony
    TSH 2,89
    Progesteron 7dpo 4,06 ng
    AMH 41,44 pmol/l
  • Bułka z masłem Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 19 lutego 2022, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Dzięki za listy badań 😊. Jesteśmy już po pierwszej wizycie i czekam na swoja listę 😊. Wywiad był bardzo długi i szczegółowy. Jeszcze żaden lekarz tak nas nie przepytywal. Okazuje się, że każda choroba w rodzinie ma znaczenie.

    Super że jesteś zadowolona 🙂 byłaś na wizycie w Certusie?

    19 CS
    Niedomoga lutealna
    Zespół jelita drażliwego
    Niedoczynność tarczycy
    Przewlekłe zapalenie zatok
    Zaburzenia immunologiczne ANA
    NK 17%
    Obniżony odsetek limfocytów T-CD8+ i B-CD19+
    MTHFR_1298A^C układ heterozygotyczne
    PAU-1 4G układ homozygotyczny
    HLA-1 dodatnie
    HLA-2 dodatnie
    Androstendion podwyższony
    TSH 2,89
    Progesteron 7dpo 4,06 ng
    AMH 41,44 pmol/l
  • Jc94 Autorytet
    Postów: 450 262

    Wysłany: 19 lutego 2022, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bułka z masłem wrote:
    Jestem pacjentką dr Laury i szczerze polecam ❤️ po pierwszej wizycie i przejrzeniu jeszcze niekompletnych wyników badań dr Laura wdrożyła leki i stwierdziła że za 3 miesiące widzimy się w ciąży. Problem był po mojej stronie - immunologia. Minęły 3 miesiące, to był nasz 20 cykl starań i zobaczyłam upragnione 2 kreski na teście ciążowym. Wizyta w przeciągu 48 godz i konfiguracja leków. Aktualnie zaczynam 13 tc i wciąż jestem pacjentką dr Laury, dodatkowo również mam na miejscu ginekologa.

    Hej!

    Wysłałam Ci zaproszenie.

    Ja jestem pacjentką dr Laury od połowy października. Trafiłam do niej w ciąży ale niestety ją straciliśmy.
    Obecnie jestem w pierwszym cyklu w którym możemy się starać.
    Ufam jej ale ma do mnie jakieś inne podejście.
    Wizyty są szybkie o dość chaotyczne.
    Kilka tych wizyt było ale jeszcze nie usłyszałam od niej że będę w ciąży:(

    Cieszę się że są dziewczyny takie jak Ty. To daje nadzieję

    Dota25 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 94
    ❌ AMH 51,19 pmol/l ❌PCOS ❌LH/FSH 1.9

    🧔 92
    ❌ Teratozoospermia (2%) -> 1%

    💛 Początek starań -> maj 2021
    😔 Wrzesień 2021 - cykl bezowulacyjny, torbiel na jajniku
    🥳 Październik 2021 - ⏸️
    💔 Listopad - 18.11 - puste jajo - 27.11 - poronienie
    😔 Styczeń 2022 - 14.01.22 - torbiel na prawym jajniku
    💛Luty 2022 - wracamy do starań 💛
    ⏸️ 21.03.22 ⏸️
    🍀02.04.22 - beta HCG 13096,46 🍀
    p19u43r8e3z63ea2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jc94 wrote:
    Hej!

    Wysłałam Ci zaproszenie.

    Ja jestem pacjentką dr Laury od połowy października. Trafiłam do niej w ciąży ale niestety ją straciliśmy.
    Obecnie jestem w pierwszym cyklu w którym możemy się starać.
    Ufam jej ale ma do mnie jakieś inne podejście.
    Wizyty są szybkie o dość chaotyczne.
    Kilka tych wizyt było ale jeszcze nie usłyszałam od niej że będę w ciąży:(

    Cieszę się że są dziewczyny takie jak Ty. To daje nadzieję

    Do mnie dr też miała inne podejscie, nie było dokladnego badania, jak niektórzy pisza, pierwsza wizyta trwała może z 15 minut, gdzie dr w tempie blyskawicy przerzucila calą teczkę badań. Wszystko w pośpiechu.

    Jc94 lubi tę wiadomość

  • Jc94 Autorytet
    Postów: 450 262

    Wysłany: 19 lutego 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadal do niej chodzisz? Zmieniła podejście?

    Ja czuję się trochę zaniedbana. Niby coś robimy itd. Ale w tym pośpiechu czuję że za szybko i coś pomijamy.

    Owulacja była to super. Do domu. Proszę brać leki.

    A co dalej z resztą? Wyniki męża? Moje problemy z progesteronem?

    Nie wiem gdzie juz szukac specjalisty.

    👱‍♀️ 94
    ❌ AMH 51,19 pmol/l ❌PCOS ❌LH/FSH 1.9

    🧔 92
    ❌ Teratozoospermia (2%) -> 1%

    💛 Początek starań -> maj 2021
    😔 Wrzesień 2021 - cykl bezowulacyjny, torbiel na jajniku
    🥳 Październik 2021 - ⏸️
    💔 Listopad - 18.11 - puste jajo - 27.11 - poronienie
    😔 Styczeń 2022 - 14.01.22 - torbiel na prawym jajniku
    💛Luty 2022 - wracamy do starań 💛
    ⏸️ 21.03.22 ⏸️
    🍀02.04.22 - beta HCG 13096,46 🍀
    p19u43r8e3z63ea2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jc94 wrote:
    Nadal do niej chodzisz? Zmieniła podejście?

    Ja czuję się trochę zaniedbana. Niby coś robimy itd. Ale w tym pośpiechu czuję że za szybko i coś pomijamy.

    Owulacja była to super. Do domu. Proszę brać leki.

    A co dalej z resztą? Wyniki męża? Moje problemy z progesteronem?

    Nie wiem gdzie juz szukac specjalisty.

    Już nie chodzę. Byłam pacjentką pół roku i niestety mimo wyników nie dostałam tych leków, które powinnam, czyli heparyny, intralipidu, encortonu. Dr leczyla mi tylko mononukleoze, ktora przeszlam w dzieciństwie. Na odpowiedzi ma maile czekalam po 3 tygodnie. W koncu dalam sobie spokoj. Wem, ze niektore dziewczyny leczy z aangazowaniem. U mnie niestety trudno to nazwac leczeniem. Przykre to bylo w sumie, jak porownam jej podejscie do innych pacjentek.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ