X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Dr Paśnik

Oceń ten wątek:
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 10 września 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzik wrote:
    Cześć.
    Poradzicie mi, jakie badania wykonać przed pierwszą wizytą? Co myślicie o takim zestawie? Pakiet KIR + HLA-C u kobiety oraz HLA-C u mężczyzny ?
    Czy może coś innego? Chodzi mi, by być przygotowana na pierwszą wizytę, ale też żeby nie robić niepotrzebnie badań.
    Jestem po dwóch nieudanych transferach.
    A byłaś kiedy kolwiek.w ciąży?
    Ja nigdy nie bylam(staramy się naturalnie po prawie już 3 lat).
    Po.wywiadzie dr stwierdził że problem pewnie leży w implementacji.
    No i w sumie po.wykonaniu badan się nie pomylił, bo brakuje mi kirow I mam trm gorszy hlaptotyp kir aa.
    Badnaie jakie mi zlecil to: kir, ANA1(jeśli dodatnie to wtedy ana3), test imk, test cba. Mąż: hla-c.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2021, 08:39

  • Magdzik Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 września 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byłam nigdy w ciąży. To mąż kirow nie ma robić?

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 10 września 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzik wrote:
    Nie byłam nigdy w ciąży. To mąż kirow nie ma robić?
    U nas kiry kazal.tylko mi zrobić a mężowi hla-c bo to jakoś się sprawdza genotypowanie czy jakoś tak kirow żony i hlac męża.

  • Magdzik Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 września 2021, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie najlepiej zrobić takie badania?

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 10 września 2021, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzik wrote:
    A gdzie najlepiej zrobić takie badania?
    Ja robiłam w medgen w Warszawie, ale oni też realizują wysyłkowo te badania.
    Tutaj też mają wysyłkowo https://allergen.pl
    ANA robiłam w diagnostyce.

  • Magdzik Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 września 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję.
    Czy któras z Was robiła również takie badania, czy inne?

  • aneciaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 września 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam zalecone szczepienia, ale przed szczepieniami będę jeszcze mieć laparoskopię. Chciałabym zaraz po ściągnięciu szwów podejść do szczepień. Doktor podał listę badań, które musi wykonać mąż i które mam mu wysłać, a on wtedy wystawi skierowanie i mam zadzwonić umówić się na szczepienie. W związku z tym mam do Was pytanie. Ile czasu czeka się na szczepienie?

  • Jaaaga Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 12 września 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneciaa wrote:
    Witam. Mam zalecone szczepienia, ale przed szczepieniami będę jeszcze mieć laparoskopię. Chciałabym zaraz po ściągnięciu szwów podejść do szczepień. Doktor podał listę badań, które musi wykonać mąż i które mam mu wysłać, a on wtedy wystawi skierowanie i mam zadzwonić umówić się na szczepienie. W związku z tym mam do Was pytanie. Ile czasu czeka się na szczepienie?
    Około miesiąca od wystawienia skierowania. Nie wiem jak Twojej placówce ale we Wrocławiu szwy po laparoskopii są rozpuszczalne.

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 15 września 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dostałam wynik badania allo mlr wyszedł 34,4%, dobrze czy raczej za słabo? Z takim wynikiem doktor może zlecić szczepienia?

  • Róża_88 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 16 września 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w/g norm podawanych w APC na wynikach za wynik dodatni uważa się allo powyżej 25%.
    w/g niektórych lekarzy od invitro nie ma szans na utrzymanie ciąży jeśli jest poniżej 40%.

  • Róża_88 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 16 września 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaaaga wrote:
    Dr zaleca szczepienia najlepiej Moderną lub Pfizerem, najlepiej min 2 tygodnie przed leczeniem.

    A czy w/g docenta szczepienia mają jakiś wpływ na allo-mlr?
    jestem po szczepieniach limfocytami, chciałabym się zaszczepić na covid przed jesienią i nie wiem czy mogę.. :(

  • berberynka Koleżanka
    Postów: 137 10

    Wysłany: 16 września 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An33 wrote:
    Hej, dostałam wynik badania allo mlr wyszedł 34,4%, dobrze czy raczej za słabo? Z takim wynikiem doktor może zlecić szczepienia?

    An33 piszę,zeby Ci podniesc na duchu :) ja mialam 22,5% na razie jest dobrze 9 tydzien ciazy bliźniaczej, docent nie chcial szczepic. Trzymam najmocniej na swiecie kciuki.

    An33 lubi tę wiadomość

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 16 września 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    berberynka wrote:
    An33 piszę,zeby Ci podniesc na duchu :) ja mialam 22,5% na razie jest dobrze 9 tydzien ciazy bliźniaczej, docent nie chcial szczepic. Trzymam najmocniej na swiecie kciuki.

    u mnie jeszcze ANA wyszło 1:160 jąderkowe i komórki NK 18%, doc może zlecić immunosupresję? Ile taka immunosupresja najczęściej trwa?

  • kar_mag Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 16 września 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje allo-MLR to 21,5% i Docent zalecił szczepienia - póki co tylko mailowo, ale napisał, że chciałby to omówić. Dodatkowo mam KIR AA i podwyższone NK.

    Mam umówioną wizytę w Łodzi, ale dopiero na grudzień. Czy nie ma tutaj przypadkiem kogoś, kto chciałby się wymienić na termin?

    Jak znaczna część Forumowiczek, obserwuję Was już dłuuuugo i w końcu dołączyłam.

  • Jaaaga Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 16 września 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_mag wrote:
    Moje allo-MLR to 21,5% i Docent zalecił szczepienia - póki co tylko mailowo, ale napisał, że chciałby to omówić. Dodatkowo mam KIR AA i podwyższone NK.

    Mam umówioną wizytę w Łodzi, ale dopiero na grudzień. Czy nie ma tutaj przypadkiem kogoś, kto chciałby się wymienić na termin?

    Jak znaczna część Forumowiczek, obserwuję Was już dłuuuugo i w końcu dołączyłam.

    Ja mogę się wymienić, mam termin na 15.10, a potrzebuję późniejszy

    kar_mag lubi tę wiadomość

  • kar_mag Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 16 września 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo chętnie! Zaprosiłam Cię do przyjaciółek, bo chyba tylko tak mogę napisać do Ciebie wiadomość

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 19:40

  • kar_mag Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 17 września 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, od czego może zależeć, czy Docent zaleca szczepienia, czy nie w przypadku niskiego allo MLR. Czy wynik ok. 20% jest zły jeśli kiedykolwiek było się w ciąży, a dobry jeśli ciąży nigdy nie było? Czy to nie jest tak, że przy braku ciąży allo MLR zawsze będzie 0?

    Ja jestem po dwóch ciążach pozamacicznych i jednej biochemicznej i przy allo MLR na poziomie 21% mam zalecenie szczepień.
    Czy Ty, berberynko byłaś kiedykolwiek w ciąży przed badaniem allo MLR? Czy miałaś immunologiczne wspomagacze w szczęśliwym cyklu?

    Gratuluję ciąży bliźniaczej! I trzymam kciuki za nudne miesiące!

  • GorzkoGorzko Autorytet
    Postów: 2292 2351

    Wysłany: 17 września 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allo mlr tworzą się, kiedy dojdzie do zapłodnienia, żeby chronić zarodek. Jeśli nigdy nie było się w ciąży ani nie podchodziło do ivf, to allo mlr powinno wynosić 0.

    kar_mag lubi tę wiadomość

    cA3pp2.png

    👱‍♀️ '88, AMH 6,88 (10.2021)
    antytpo ⬆️ euthyrox 💊
    MTHFR hetero, PAI hetero, KIR Bx (brak 4 DS)

    OviKlinika od '02.2021:
    SonoHSG ✅
    2x cykl stymulowany ❌
    07.07.21 - 1IUI ❌
    05.08.21 - 2IUI ❌

    ICSI - protokół krótki - FET na cyklu sztucznym:
    02.11.21 - punkcja: 1x ❄ 3BB
    20.11.21 - histeroskopia ✅
    23.12.21 - usg: endo 11mm (11dc)
    30.12.21 - FET - embryoglue, AH (18dc)
    bhcg: 8dpt: 70, 11dpt: 252, 13dpt: 565, 18dpt: 3741

    25.01.22 (26dpt) - usg: CRL 6,8mm i ❤ (GA 6+4)
    03.03.22 - prenatalne + pappa - niskie ryzyka
    31.03.22 - usg: będzie chłopak ♂️ (GA 16+0)
    21.09.22 - 👶 4300g, 61cm
  • berberynka Koleżanka
    Postów: 137 10

    Wysłany: 17 września 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_mag wrote:
    Zastanawiam się, od czego może zależeć, czy Docent zaleca szczepienia, czy nie w przypadku niskiego allo MLR. Czy wynik ok. 20% jest zły jeśli kiedykolwiek było się w ciąży, a dobry jeśli ciąży nigdy nie było? Czy to nie jest tak, że przy braku ciąży allo MLR zawsze będzie 0?

    Ja jestem po dwóch ciążach pozamacicznych i jednej biochemicznej i przy allo MLR na poziomie 21% mam zalecenie szczepień.
    Czy Ty, berberynko byłaś kiedykolwiek w ciąży przed badaniem allo MLR? Czy miałaś immunologiczne wspomagacze w szczęśliwym cyklu?

    Gratuluję ciąży bliźniaczej! I trzymam kciuki za nudne miesiące!
    Tak, jest tak jak piszę GorzkoGorzko. To mój 8 transfer.
    W ciążę udalo sie zajsc dwa razy niestety zakonczone poronieniami. Bylam obstawiona i przy ostatniej ciąży i teraz tez. Trzeba zaufać docentowi on wie co robi chociaż to wszystko sie wydaje takie podobne jedno do drugiego.Dziękuję

  • cynamon Koleżanka
    Postów: 31 11

    Wysłany: 27 września 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak się dostać do grupy na FB Starając sie z pomocą doktora ,,P" .Immunologia???
    wysłałam prośbę o dołączenie już kilka razy, odpowiedziałam na pytanie i cisza... a potrzebuję pilnie termin na telewizytę, może jest wśród Was ktoś komu termin jest już szczęśliwie niepotrzebny...

    cynamonica

    ona 43 lat, on 43 lat

    7 ivf, 12 transferów...
    Invicta 2009: ivf po 3 latach starań ET :) pierwsze i udane, naturalny poród o czasie
    Invicta 2012 - ivf ET :) strata w 8tc,
    FET :(.
    Invicta IVF: 2017, FET :(, FET :(, FET :(, FET :(, FET :( c. biochemiczna
    zmiana kliniki Gameta 2019 1 x ET :(
    Invicta 2019 ET :(
    Novum 2021: ET :(

    po szczepieniach limfocytami w 2022:
    Bocian 2023
    7 IVF
    5 pęcherzyków, 7 komórek,
    blastocysta 5.1.1 oraz 2 zamrożone
    01.06.2023 ET 5.1.1
    6 dpt II
    7 dpt II
    9 dpt bhcg 165
    za duży pęcherzyk żółtkowy, Poronienie 8tcd

    13 FET:
    6 dpt bhcg 17
    8 dpt bhcg 31
    10 dpt bhcg 10 :(

    14 FET
    6 dniowa blastocysta:
    5 dpt cień II bhcg 12,7
    7 dpt słabe II a bhcg 101
    9 dpt bhcg 305
    13 dpt bhcg 1505
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ