Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr.Sydor immunolog aktualności
Odpowiedz

Dr.Sydor immunolog aktualności

Oceń ten wątek:
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 17 lutego, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Wydaję mi się, że za szybko zbadane. Dr na wizycie pokazywał mi różnice w allo u pacjentki w badaniach po chyba 4 i 8 tygodniach od transfer (jeśli dobrze pamiętam, ale mogę się mylić) i różnica była kolosalna😉
    W sensie za szybko zbadane po biochemie?
    Ten transfer który pokazywał doktor był nieudany?

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy może któraś z was ma wizytę do doktora do odstąpienia wcześniej niż sierpień ? 🫣🍀

  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 17 lutego, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    W sensie za szybko zbadane po biochemie?
    Ten transfer który pokazywał doktor był nieudany?
    Tak, wydaję mi się, że zbadanie 3 tygodnie po to za szybko. Teraz już nie pamiętam, czy ten przykład od dr to był biochem czy wczesne poronienie.

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 17 lutego, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena1203 wrote:
    Cześć czy może któraś z was ma wizytę do doktora do odstąpienia wcześniej niż sierpień ? 🫣🍀
    Poszukaj na fb grupę „immunologia - starania z pomocą dr S”, może uda Ci się tam szybciej coś złapać🙂

    nick nieaktualny, Milena120392 lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2029 4673

    Wysłany: 17 lutego, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena1203 wrote:
    Cześć czy może któraś z was ma wizytę do doktora do odstąpienia wcześniej niż sierpień ? 🫣🍀
    Ja mam na 20.05 chętnie oddam jeśli wszystko pójdzie dobrze i jeśli to nie za późno.
    Sport Medicum Kraków

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego, 20:36

    nick nieaktualny, Milena120392 lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • brilka Autorytet
    Postów: 2656 5024

    Wysłany: 17 lutego, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Ja mam na 20.05 chętnie oddam jeśli wszystko pójdzie dobrze i jeśli to nie za późno.
    Sport Medicum Kraków
    Jeśli Milena nie będzie zainteresowana to chętnie przygarnęłabym ten termin 🍀

    White1 lubi tę wiadomość

    Starania od 04/24

    niedrożny kanał szyjki macicy, niedrożny jajowód, kir AA, ogniska adenomiozy, allo-MLR 0%, RIF, oligospermia

    08/25 - I ICSI ➝ 3 ❄️ po PGT-A
    3 x FET beta <0,2
    04/26 - II ICSI ➝ 2 ❄️ po PGT-A
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Ja mam na 20.05 chętnie oddam jeśli wszystko pójdzie dobrze i jeśli to nie za późno.
    Sport Medicum Kraków
    Mogę przyjąć zawsze to szybciej 🙏💋

  • Milena120392 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 18 lutego, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Ja mam na 20.05 chętnie oddam jeśli wszystko pójdzie dobrze i jeśli to nie za późno.
    Sport Medicum Kraków
    Tak jak wyżej pisałam chętnie przyjmę termin :) trzymam kciuki za powodzenie. Pisze jeszcze raz ponieważ musiałam usunąć konto i założyć na nowo bo aplikacja mi szwankowała :)

  • Believe Koleżanka
    Postów: 47 42

    Wysłany: 24 lutego, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, oddam termin do Dr Sydora, Tarnów 27.02 godzina 11:40 - któraś jest chętna?

  • Nana99 Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 6 marca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALLO MLR negatywny liczba przeciwciał 0%
    Nigdy nie byłam w ciąży.
    Jak to rozumieć czy to jest przyczyną? Czy dlatego tak nisko, że nigdy się nie udało?

  • AaylaSecura Przyjaciółka
    Postów: 91 100

    Wysłany: 6 marca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    jak któraś będzie miała termin do Sydora do oddania to chętnie przytulę :)

    GYNCENTRUM Bielsko-Biała -> Katowice

    👱🏻‍♀️ 32 lat
    AMH -
    2025- 0,82
    2026 - 1,85
    Jajowody - drożne
    Pozostałe wyniki badań☑️
    ⏳Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego - czekam na wizytę u hematologa

    🧔🏻37 lat
    Morfologia - 5%
    🦠Dwumiesięczna walka z bakteriami w nasieniu za nami 💪🏻

    KIR - Bx
    Cross-match ✅
    allo-mlr - 36,2%

    28.11 - I IUI🤞 -> ❌
    Lametta+Miovelia NAC ➡️ progesteron besins

    24.02 - II IUI OSTATNIA🤞🏻 -> ❌
    Lametta+Miovelia NAC➡️ progesteron besins+ Estrofen+ Neoparin

    I IVF - długi protokół
    24.03 - suplementacja: Oxigravide, Prenacare start, Miovelia NAC Booster, Testavan testosteron, Omega 3, DHA, wit. D, wit. PP 200, Ovulastan Forte
    28.03 - stymulacja: Gonapeptyl, Menopur, Gonal
    12.05 -PUNKCJA -> 12 🥚 -> ❄️ 1 zarodek zamrożony
    BIOPSJA ENDOMETRIUM
    CD56++ -> 71, CD56dim -> 29
    CD138 -> 5,7% Stan zapalny -> Unidox + Metronizadol
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 6 marca, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nana99 wrote:
    ALLO MLR negatywny liczba przeciwciał 0%
    Nigdy nie byłam w ciąży.
    Jak to rozumieć czy to jest przyczyną? Czy dlatego tak nisko, że nigdy się nie udało?
    Jeśli nigdy nie byłaś w ciąży to normalne, allo wychodzi wtedy 0%. Ale jeśli była ciąża (choćby biochemiczna), nieudany transfer to wynik powinien być większy niz 0%.

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 6 marca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AaylaSecura wrote:
    Hej Dziewczyny,
    jak któraś będzie miała termin do Sydora do oddania to chętnie przytulę :)
    Zajrzyj na grupę na fb🙂

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 9 marca, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Jeśli nigdy nie byłaś w ciąży to normalne, allo wychodzi wtedy 0%. Ale jeśli była ciąża (choćby biochemiczna), nieudany transfer to wynik powinien być większy niz 0%.

    Ja znowu byłam w ciąży i allo też mi wyszło 0, także nie wiem od czego to już dokładnie zależy. A badanie robiłam około pół roku po poronieniu

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Lays00 Przyjaciółka
    Postów: 61 26

    Wysłany: 12 marca, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam termin do dr Sydora na 17.03.26 na 15.00 a potrzebuję na koniec marca-początek kwietnia (Tarnów)-najlepiej w Katowicach.Ktoś chętny na wymianę?

    Angelius PJ od 2023
    Genotyp AA,nieprawidłowy PAI I
    1KIR implantacyjny, IO,nadciśnienie

    02.04.2024 1️⃣ ❄️ transfer KD 4AA
    12dpt 0
    06.08.2024 2️⃣❄️ transfer KD 4AA
    11dpt 0,33
    13dpt 0
    10.10.2024 3️⃣❄️ transfer KD 3BC
    8dpt 5,22
    11dpt 0
    17.04.2025 4️⃣ transfer świeży KD 4AA Accofil,Encorton,Accard,Glucophage,Prolutex,Estrofem,Clexane
    6dpt 23,17
    8dpt 33,91
    11dpt 15,33
    13dpt 15,58
    13.06.2025 5️⃣❄️ KD 4AA
    7dpt 21,14
    10dpt 14,59
    12dpt 3,33
    16.08.2025 6️⃣❄️
    8dpt 15.51
    10dpt 15.53
    7️⃣ Transfer GYN centrum K-ce dr G.
    19.01 transfer KD świeży 5AA(zero badan odrazu transfer)
    8dpt bhcg 0

    2026 Angelius dr MP💞💞+dr Sydor🙏😍🙏
    02.26 histeroskopia
    02.26-05.26 Diphereline,puregon,omnitrope
    04.05.26 USG cykl sztuczny
    18.05.26 USG ✔️
    25.08.26 8️⃣❄️ transfer AZ 3BB
    Besins Utrogestan Estrofem Prograf Accofil(mg,scopolan,spasmolina,relanium) Metformax 1500
    Bhcg
    7dpt 0
    9dpt 0
  • Maagdalenaa321321 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 marca, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lays00 wrote:
    Mam termin do dr Sydora na 17.03.26 na 15.00 a potrzebuję na koniec marca-początek kwietnia (Tarnów)-najlepiej w Katowicach.Ktoś chętny na wymianę?


    Hej,
    Ja mam termin do Dr Sydora na 14.04 na godzinę 19.00 w Tarnowie, czy taki termin interesuje Cię na wymianę ?

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 2 kwietnia, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy Allo-MLR to taka podstawa u dra Sydora? Jeśli tak to w jakim laboratorium (poza Prokocimiem) można je wykonać? Niestety nie mam możliwości ich zrobić ani tam, ani w Gyncentrum.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia, 16:21

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2416 4283

    Wysłany: 2 kwietnia, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie znam innych labów, które akceptuje.
    Nie mam też pewności czy wszystkim to zleca ale po kilku niepowodzeniach myślę, że będzie chciał sprawdzić.
    Może dalibyście radę pojechać razem wcześniej to Krakowa i rano przed wizytą zrobić to badanie w Prokocimiu? Na wyniki czeka się ok.2 tygodni ale zawsze byłoby już w toku. Dodatkowo cena allo i cross-match jest tam chyba najniższa na rynku.

    Mq1991 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil, heparyna-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807
    brak zarodka 8tc❌️

    FET VI 4.1.2 6.doba🍓 5dpt⏸️ 7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 2 kwietnia, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Krakowiankq dziękuję! Co prawda mam wizytę w Tarnowie, ale z Tarnowa do Prokocimia nie jest tak daleko. Szkoda tylko, że nie miałabym jeszcze wyników na wizycie, myślałam że uda mi się ogarnąć wcześniej badania. A co do cen to masz rację- w Prokocimiu allo kosztuje ok. 400zl, a w Diagnostyce ponad 900zl 🫣

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • AaylaSecura Przyjaciółka
    Postów: 91 100

    Wysłany: 9 kwietnia, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowiankq wrote:
    Niestety nie znam innych labów, które akceptuje.
    Nie mam też pewności czy wszystkim to zleca ale po kilku niepowodzeniach myślę, że będzie chciał sprawdzić.
    Może dalibyście radę pojechać razem wcześniej to Krakowa i rano przed wizytą zrobić to badanie w Prokocimiu? Na wyniki czeka się ok.2 tygodni ale zawsze byłoby już w toku. Dodatkowo cena allo i cross-match jest tam chyba najniższa na rynku.

    @krakowiankq @Mq1991 dziewczyny podacie mi dokładne namiary na to laboratorium na Prokocimiu (nie jestem z Krk niestety). Jutro będe w Krakowie a musze zrobić Allo i Cross + KIR. Skoro tam jest najtaniej to byśmy skorzystali z wizyty.

    GYNCENTRUM Bielsko-Biała -> Katowice

    👱🏻‍♀️ 32 lat
    AMH -
    2025- 0,82
    2026 - 1,85
    Jajowody - drożne
    Pozostałe wyniki badań☑️
    ⏳Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego - czekam na wizytę u hematologa

    🧔🏻37 lat
    Morfologia - 5%
    🦠Dwumiesięczna walka z bakteriami w nasieniu za nami 💪🏻

    KIR - Bx
    Cross-match ✅
    allo-mlr - 36,2%

    28.11 - I IUI🤞 -> ❌
    Lametta+Miovelia NAC ➡️ progesteron besins

    24.02 - II IUI OSTATNIA🤞🏻 -> ❌
    Lametta+Miovelia NAC➡️ progesteron besins+ Estrofen+ Neoparin

    I IVF - długi protokół
    24.03 - suplementacja: Oxigravide, Prenacare start, Miovelia NAC Booster, Testavan testosteron, Omega 3, DHA, wit. D, wit. PP 200, Ovulastan Forte
    28.03 - stymulacja: Gonapeptyl, Menopur, Gonal
    12.05 -PUNKCJA -> 12 🥚 -> ❄️ 1 zarodek zamrożony
    BIOPSJA ENDOMETRIUM
    CD56++ -> 71, CD56dim -> 29
    CD138 -> 5,7% Stan zapalny -> Unidox + Metronizadol
‹‹ 53 54 55 56 57
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ