Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr.Sydor immunolog aktualności
Odpowiedz

Dr.Sydor immunolog aktualności

Oceń ten wątek:
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 20 stycznia, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel_lika0 wrote:
    Dziewczyny czy u tego dr Sydora trzeba wykonywać badania w konretnej placówce jaką on zleci? Czy przyjmuje z wynikami jakie się bez konieczności robienia 2gi raz to samo?
    Zależy jakie badania, u mnie chciał żebym powtórzyła w konkretnym miejscu

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • Angel_lika0 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 21 stycznia, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Zależy jakie badania, u mnie chciał żebym powtórzyła w konkretnym miejscu
    Ja dostałam taka litanie do powtórzenia od innego lekarza. Do potworzenia w jego placówce, której jest właścicielem. I sie zastanawiam czy to normalne i naprawdę tak trudne aby otrzymać coś na immunologie. A jakie badania powtarzała Pani u Sydora?

    Moja litania:
    Pani
    Limfocyty T-reg
    Test IMK (CD3, CD19, CD4, CD8, CD16/56)
    Test CBA (równowaga cytokin Th1/Th2)
    Oznaczenie przeciwciał przeciw plemnikowych ASA
    Crossmatch FcxM -CD3/IgG+

    Antykoagulant tocznia
    ANA + profil ANA

    APL
    AKAR-G, AKAR-M
    B2GLIKO

    Partner:
    Test HLA locus C (HLA - C)

    Badanie og. Nasienia
    ASA z nasienia
    ASA – MAR test
    Posiew nasienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 07:19

  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 21 stycznia, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel_lika0 wrote:
    Ja dostałam taka litanie do powtórzenia od innego lekarza. Do potworzenia w jego placówce, której jest właścicielem. I sie zastanawiam czy to normalne i naprawdę tak trudne aby otrzymać coś na immunologie. A jakie badania powtarzała Pani u Sydora?

    Moja litania:
    Pani
    Limfocyty T-reg
    Test IMK (CD3, CD19, CD4, CD8, CD16/56)
    Test CBA (równowaga cytokin Th1/Th2)
    Oznaczenie przeciwciał przeciw plemnikowych ASA
    Crossmatch FcxM -CD3/IgG+

    Antykoagulant tocznia
    ANA + profil ANA

    APL
    AKAR-G, AKAR-M
    B2GLIKO

    Partner:
    Test HLA locus C (HLA - C)

    Badanie og. Nasienia
    ASA z nasienia
    ASA – MAR test
    Posiew nasienia
    Tylko cross-match w innym labie niż APC (i inną metodą, robiłam w labie w klinice Gyncentrum).

    Ja przed drugim transferem leczyłam się w Łodzi u Malinowskich i oni chcieli badania zrobione tylko u siebie, więc rozumiem o co chodzi😉

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 21 stycznia, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel_lika0 wrote:
    Moja litania:
    Pani
    Limfocyty T-reg
    Test IMK (CD3, CD19, CD4, CD8, CD16/56)
    Test CBA (równowaga cytokin Th1/Th2)
    Oznaczenie przeciwciał przeciw plemnikowych ASA
    Crossmatch FcxM -CD3/IgG+

    Antykoagulant tocznia
    ANA + profil ANA

    APL
    AKAR-G, AKAR-M
    B2GLIKO

    Partner:
    Test HLA locus C (HLA - C)

    Badanie og. Nasienia
    ASA z nasienia
    ASA – MAR test
    Posiew nasienia
    Rozumiem że dostałaś badania do zrobienia od innego Immuno.
    Wcześniej byłaś u Sydora czy dopiero teraz idziesz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 07:31

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Angel_lika0 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 21 stycznia, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Tylko cross-match w innym labie niż APC (i inną metodą, robiłam w labie w klinice Gyncentrum).

    Ja przed drugim transferem leczyłam się w Łodzi u Malinowskich i oni chcieli badania zrobione tylko u siebie, więc rozumiem o co chodzi😉
    Ok tylko, że mnie ani na to nie stać to potworzyć (jakieś 5 tysi jesli nie wiecej...) ani nie jestem aż taka desperatka aby się na to zapożyczać. Potrzebuję lekarza na online który da mi rzetelna informacje czy musze brać coś na immunologie czy nie. W formie sterydów. Bo na żadne szczepienia, immoglobiliny i tak się z meżem nie zdecydujemy i bez zbędnego naciągania na powtarzanie tego samego. Czy ten dr Sydor taki bedzie?

  • Angel_lika0 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 21 stycznia, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Rozumiem że dostałaś badania do zrobienia od innego Immuno.
    Wcześniej byłaś u Sydora czy dopiero teraz idziesz ?
    Od innego immuno z bociana.
    Zastanawiam się czy sie umówić online i czy można zaufać, ze nie bedzie naciągał na koszty? Jakieś jedne badania potworzyć można ale bez przesady taka litanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 07:39

  • meerici Autorytet
    Postów: 571 482

    Wysłany: 21 stycznia, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ile aktualnie kosztuje test IPLE?
    I czy ktoś mógłby napisać czy badanie wniosło coś pozytywnego w sytuację? Raczej słyszę, że i tak dr S. na postawie tego badania zleca praktycznie te same leki każdemu, jak to u Was wyglądało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 12:25

    🤵🏽‍♀️35
    ahm <0,1 / KIR BX, kilka nieobecnych / Allo mlr 0%
    🤵🏻‍♂️35 ⭐
    2019 - Angelius GM - amh 0,1;
    bakteria, po wyleczeniu -> Cud 👶💗
    2022 - Angelius MP - amh leci
    ✨ 11.2023 DuoStim -> 2 komórki
    -> jedyny ❄ 5BB -> nieudany FET ❌
    ✨ 9.2024 Stymulacja -> punkcja -> lipa
    ✨ 11.2024 Stymulacja przerwana, jajniki nie reagują
    ✨ 2.2025 Stymulacja -> punkcja -> lipa
    Decyzja o AZ 🔮
    FET 3BB 🌼-> ❌
    FET 2AA+2BA 🌷🌷 -> ❌
    FET 5AB + 4BB…
    5 dpt: 30
    7 dpt: 104 + plamienie
    9 dpt: 292
    11 dpt: 992
    14 dpt: 4730
    15 dpt: krwawienie🩸 / na usg pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 🍀
    16 dpt: 9400 / nadal plamienie
    18 dpt: 17510
    26 dpt: ❤️
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 21 stycznia, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meerici wrote:
    Hej, ile aktualnie kosztuje test IPLE?
    I czy ktoś mógłby napisać czy badanie wniosło coś pozytywnego w sytuację? Raczej słyszę, że i tak dr S. na postawie tego badania zleca praktycznie te same leki każdemu, jak to u Was wyglądało?
    Odpisałam na wątku "Immunoglobuliny" :)

    meerici lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 21 stycznia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel_lika0 wrote:
    Ok tylko, że mnie ani na to nie stać to potworzyć (jakieś 5 tysi jesli nie wiecej...) ani nie jestem aż taka desperatka aby się na to zapożyczać. Potrzebuję lekarza na online który da mi rzetelna informacje czy musze brać coś na immunologie czy nie. W formie sterydów. Bo na żadne szczepienia, immoglobiliny i tak się z meżem nie zdecydujemy i bez zbędnego naciągania na powtarzanie tego samego. Czy ten dr Sydor taki bedzie?
    Wydaję mi się, że nie. Ja tak jak pisałam, musiałam dla niego powtórzyć tylko jedno badanie, pozostałe zaakceptował🙂

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • Angel_lika0 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 21 stycznia, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Wydaję mi się, że nie. Ja tak jak pisałam, musiałam dla niego powtórzyć tylko jedno badanie, pozostałe zaakceptował🙂
    Wiesz czy dr przyjmuje online?

  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 21 stycznia, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel_lika0 wrote:
    Wiesz czy dr przyjmuje online?
    Pierwsza wizyta stacjonarna - Kraków lub Tarnów

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • LusiaKa Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 22 stycznia, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy którejś z Was po teście IPLE wyszedł brak limfocytów T regulatorowych (CD25+)?
    Czy dr. Sudor miał na to jakieś rozsądne, mało kosztowne rozwiązanie?

    44 l.
    Transfer 18.07.2025 nieudany KD
    Transfer 15.09.2025 AZ
    7 dpt beta <2,3
    Transfer 23.03.2026 AZ
    7 dpt beta <2,3
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 22 stycznia, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LusiaKa wrote:
    Dziewczyny, czy którejś z Was po teście IPLE wyszedł brak limfocytów T regulatorowych (CD25+)?
    Czy dr. Sudor miał na to jakieś rozsądne, mało kosztowne rozwiązanie?
    Mi wyszły obniżone Treg, w opisie wyników IPLE było wskazanie do immunoglobulin.

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • LusiaKa Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 23 stycznia, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Mi wyszły obniżone Treg, w opisie wyników IPLE było wskazanie do immunoglobulin.
    I jak to się skończyło? Miałaś podawane?

    44 l.
    Transfer 18.07.2025 nieudany KD
    Transfer 15.09.2025 AZ
    7 dpt beta <2,3
    Transfer 23.03.2026 AZ
    7 dpt beta <2,3
  • Adaa123 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 11 lutego, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    przygotowuje się do pierwszej wizyty do dr Sydora. Jakie badania najlepiej już mieć zrobione na tej wizycie? Nie chce tracić czasu.

    🙋‍♀️30
    AMH 7,64
    MTHFR 1286A>C homozygota
    PAI-1 4G/5G heterozygota
    Kariotypy prawidłowe
    Cross-match 41,9%
    Czynnik V Leiden G/G
    Homocysteina 4,55
    ANA1, ANA2 ujemne
    ANA 3(PM-Scl - pozytywny)
    P/c. p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM - ujemne
    Antykoagulant toczniowy - ujemny
    Mutacja 20210 G-A genu protrombiny - ujemny
    KIR AA
    Profil limfocytarny podstawowy (T, B, NK, T pom., T supr.) - wszystkie wyniki prawidłowe
    Jajowody obustronnie - niedrożne

    🙋🏻‍♂️ 30
    asthenoteratonecrozoospermia

    24.09 start stymulacji do procedury IVF w programie MZ
    02.10.2024 punkcja 4 ❄️(Gonal f 225, Pergoveris, Orgalutran, Gonapetyl daily)
    02.12.2024 transfer FET ❌ (Acard 150, Accofil, Cyclogest, Duphaston, Estrofem)
    💔 7dpt beta <0,2 mlU/ml
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 11 lutego, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LusiaKa wrote:
    I jak to się skończyło? Miałaś podawane?
    Dobrze🍀 miałam 2 wlewy, pierwszy 2 dni przed transferem, drugi w dniu usg serduszkowego.

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • Nova12 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 15 lutego, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma ktoś może do.oddania wizytę do Doktora Sudora Kraków/Tarnów?

  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 15 lutego, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy doktor zawsze przy allo 0 (3 tyg po krótkim biochemie) przepisuje coś , czy zdarza się że u którejś z Was nie widział wskazań?

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Mojra Autorytet
    Postów: 984 1712

    Wysłany: 16 lutego, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Czy doktor zawsze przy allo 0 (3 tyg po krótkim biochemie) przepisuje coś , czy zdarza się że u którejś z Was nie widział wskazań?

    Z tego co mówił dr Sydor i dr Jarosz w sumie też, to to, że są badania, które pokazują, że Allo 0%, nie jest przeszkodą w zajściu w ciążę i są badania, pokazujące że allo rośnie gdzieś pod koniec I trymestru.

    Jupiter lubi tę wiadomość

    👩'87👨'85👶'24
    📌On: tetraazooligospermia, morfologia 0%
    📌Ona: PCOS, insulinooporność, niedoczynność tarczycy +🐉immunologia- cross-match pozytywny 100% (USD Prokocim)

    🌜2019-2022 Starania naturalne
    🌜2022-2023 I procedura IVF (4/4 zarodki po PGT-A)🍀 córeczka
    🌜2026 II procedura IVF (1/2 zarodki po PGT-A)
    ⏳transfer (Diphereline, HCQ, ivig, accofill, encorton)


    "Wdzięczność zmienia to, co mamy, w wystarczające."
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2521 4654

    Wysłany: 16 lutego, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Czy doktor zawsze przy allo 0 (3 tyg po krótkim biochemie) przepisuje coś , czy zdarza się że u którejś z Was nie widział wskazań?
    Wydaję mi się, że za szybko zbadane. Dr na wizycie pokazywał mi różnice w allo u pacjentki w badaniach po chyba 4 i 8 tygodniach od transfer (jeśli dobrze pamiętam, ale mogę się mylić) i różnica była kolosalna😉

    Jupiter lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
‹‹ 53 54 55 56 57
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ