Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr.Sydor immunolog aktualności
Odpowiedz

Dr.Sydor immunolog aktualności

Oceń ten wątek:
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 9 kwietnia, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AaylaSecura wrote:
    @krakowiankq @Mq1991 dziewczyny podacie mi dokładne namiary na to laboratorium na Prokocimiu (nie jestem z Krk niestety). Jutro będe w Krakowie a musze zrobić Allo i Cross + KIR. Skoro tam jest najtaniej to byśmy skorzystali z wizyty.
    Odpisalam Ci na wątku IVF po nieudanych IUI 😉

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 437 142

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem, czy fobrze zrozumjalam,.ale dr wczoraj analizowal moje wyniki biopsji endo i mam cd138 do 20/10dpw. Doktor stwierdzil, ze nir mam zapalenia, bo powyzej 2/1dpw by bylo, czyll powyzej 20/dpw.
    A co Wam dr S. o tym badaniu mowil?

  • Kiri86 Koleżanka
    Postów: 81 6

    Wysłany: 14 kwietnia, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy dr Sydor pomógł komuś w uzyskaniu blastocyst? Mam endometrioze i nie mogę ich uzyskać

    Kiri
  • Cara Autorytet
    Postów: 692 417

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, możecie zdradzic, jak dr Sydor zaleca przyjmować Accofil? Ja jestem u dr J.
    Też pierwsza dawkę macie 8 dni przed transferem, potem dzien orzed a potem co drugi dzień 1/3?
    I czy doktor zaleca Encorton czy raczej bardziej Prograf?

  • Loraa Autorytet
    Postów: 2552 3456

    Wysłany: 20 kwietnia, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara wrote:
    Cześć Dziewczyny, możecie zdradzic, jak dr Sydor zaleca przyjmować Accofil? Ja jestem u dr J.
    Też pierwsza dawkę macie 8 dni przed transferem, potem dzien orzed a potem co drugi dzień 1/3?
    I czy doktor zaleca Encorton czy raczej bardziej Prograf?
    Ja miałam na początek Encorton 7,5 mg
    Accofil 3 dni przed transferem 2/3 ampułki, następnie co 72 godziny 1/2 ampułki.

    Cara lubi tę wiadomość

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • Qwerty1983 Koleżanka
    Postów: 77 16

    Wysłany: 24 kwietnia, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiri86 wrote:
    Czy dr Sydor pomógł komuś w uzyskaniu blastocyst? Mam endometrioze i nie mogę ich uzyskać

    Immunolog może pomóc, ale raczej nie jest to kluczowy specjalista w przypadku braku blastocyst. Zazwyczaj problemy z uzyskaniem blastocyst wynikają z jakości komórek jajowych (co często zdarza się przy endometriozie), jakości nasienia lub samego protokołu stymulacji i warunków w laboratorium. Immunolog ma większe znaczenie przy problemach z implantacją lub poronieniami, gdy zarodki już są. Warto najpierw dokładnie przeanalizować sytuację z lekarzem prowadzącym (reproduktologiem), a dopiero później ewentualnie rozważyć konsultację immunologiczną

    Bunkierka lubi tę wiadomość

  • Kiri86 Koleżanka
    Postów: 81 6

    Wysłany: 24 kwietnia, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    Immunolog może pomóc, ale raczej nie jest to kluczowy specjalista w przypadku braku blastocyst. Zazwyczaj problemy z uzyskaniem blastocyst wynikają z jakości komórek jajowych (co często zdarza się przy endometriozie), jakości nasienia lub samego protokołu stymulacji i warunków w laboratorium. Immunolog ma większe znaczenie przy problemach z implantacją lub poronieniami, gdy zarodki już są. Warto najpierw dokładnie przeanalizować sytuację z lekarzem prowadzącym (reproduktologiem), a dopiero później ewentualnie rozważyć konsultację immunologiczną

    Dziękuję Ci bardzo za wiadomość. Masz może doświadczenia w tym temacie? Leczę się obecnie w Czechach, i oni nie biorą pod uwagę immunologii. Chcą robić po prostu kolejne stymulacje (a jestem już po 5 stymulacjach). Dlatego sama szukam. A wiadomo, że to wszystko bardzo dużo kosztuje, więc najpierw chce się rozeznać w temacie. Jeśli posiadasz jakieś informacje to byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się

    Kiri
  • Qwerty1983 Koleżanka
    Postów: 77 16

    Wysłany: 24 kwietnia, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiri86 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za wiadomość. Masz może doświadczenia w tym temacie? Leczę się obecnie w Czechach, i oni nie biorą pod uwagę immunologii. Chcą robić po prostu kolejne stymulacje (a jestem już po 5 stymulacjach). Dlatego sama szukam. A wiadomo, że to wszystko bardzo dużo kosztuje, więc najpierw chce się rozeznać w temacie. Jeśli posiadasz jakieś informacje to byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się

    U mnie też było 5 stymulacji (2 w Polsce i 3 w Czechach, Reprofit Ostrava). Dopiero w Czechach udało się uzyskać blastocystę. Miałam problemy z implantacją, w czym pomógł dr Sydor – trzeci transfer był udany.
    W jakiej klinice się leczysz? Bardzo polecają klinikę w Zlinie.

  • Kiri86 Koleżanka
    Postów: 81 6

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    U mnie też było 5 stymulacji (2 w Polsce i 3 w Czechach, Reprofit Ostrava). Dopiero w Czechach udało się uzyskać blastocystę. Miałam problemy z implantacją, w czym pomógł dr Sydor – trzeci transfer był udany.
    W jakiej klinice się leczysz? Bardzo polecają klinikę w Zlinie.
    A czy możemy na priv? Spróbuję dodać Cię do przyjaciółek :)

    Kiri
  • Qwerty1983 Koleżanka
    Postów: 77 16

    Wysłany: 25 kwietnia, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiri86 wrote:
    A czy możemy na priv? Spróbuję dodać Cię do przyjaciółek :)
    Dodałam. Jeśli masz pytania, śmiało pisz — postaram się na nie odpowiedzieć

  • Kejjt Przyjaciółka
    Postów: 70 40

    Wysłany: 30 kwietnia, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, przepraszam że tak wpadam i pewnie niektóre odpowiedzi są zakopane na tym i innych wątkach ale mam dość niewiele czasu.. a może któraś z Was jest na bieżąco i nie będzie to problem odpowiedzieć. Otrzymałam właśnie wyniki biopsji z histero i wyszło mi zapalenie endometrium. Na wyniki czekałam bardzo długo po wielu przygodach, ale na całe szczęście w styczniu na wszelki wypadek zapisałam się na wizytę u dr. Sydora która wypada właśnie na maj..
    mam tylko wyniki biopsji CD56 ok 25% komórek dodatnich w podścielisku i CD138 ok 30 komórek plazmatycznych/10 HPF.
    Będę jechać na wizytę z dolnego Śląska więc chciałabym mieć jak najwięcej badań już ze sobą.
    Jakie badania i z jakich laboratoriów powinnam mieć jeszcze ze sobą? Bo z wcześniejszych miesięcy kojarzę że laboratorium też może być jako kryterium.
    W maju mamy z mężem zacząć procedurę invitro, więc chciałabym już mieć jakieś odpowiedzi do tego czasu bo nie wiem co teraz 😔😔😔
    Bardzo bardzo proszę o pomoc 🙏🏼

    ⏳01.2025 👩🏽‍💻32 👨🏽‍💻33
    * cykle i owulacje regularne ☑️
    * drożność jajowodów (lewy poskręcany) ☑️
    * DFI 40% ✖️
    * żylaki powrózka ✖️

    🔜 inseminacja?
    🔜 wizyta u lek. niepłodności, androlog&ginekolog (ocena szans z obecnym DFI)
  • Kejjt Przyjaciółka
    Postów: 70 40

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na pierwszą wizytę dobrze będzie mieć badania - kariotypy (to mam), kir, ana1 ana2 ana3, test CBA i imk? Czy mogę te wszystkie badania mieć z diagnostyki? Czy zalecane jest inne laboratorium?

    ⏳01.2025 👩🏽‍💻32 👨🏽‍💻33
    * cykle i owulacje regularne ☑️
    * drożność jajowodów (lewy poskręcany) ☑️
    * DFI 40% ✖️
    * żylaki powrózka ✖️

    🔜 inseminacja?
    🔜 wizyta u lek. niepłodności, androlog&ginekolog (ocena szans z obecnym DFI)
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 30 kwietnia, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejjt wrote:
    Czy na pierwszą wizytę dobrze będzie mieć badania - kariotypy (to mam), kir, ana1 ana2 ana3, test CBA i imk? Czy mogę te wszystkie badania mieć z diagnostyki? Czy zalecane jest inne laboratorium?

    Zrób ANA1 albo ANA2 i jeśli któreś będzie pozytywne to dopiero dalej. Nie ma sensu robienia wszystkich od razu. Jak masz zapalenie endometrium to cytokiny będą i tak zaburzone, więc teraz to wg mnie szkoda kasy. Lepiej zrobić np anty TPO, anty TG, ewentualnie ASA, ale nie szalej z badaniami, bo doktor Ci zleci co będzie potrzebował

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Iwona88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 13 maja, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Byłam dzisiaj u dr Sydora pierwszy raz i wzięłam wszystkie badania jakie miałam. Pytał o choroby przewlekłe, leki. Co do tej pory było robione, jaka diagnostyka, czy były stymulacje. U mnie 2 poronienia i multum badań, w tym histeroskopia, przeleczenie stanu zapalnego, badanie drożności jajowodów, sprawdzenie czy nie mam problemów z krzepliwością. Jeśli chodzi o badania genetyczne czy autoimmunologiczne to ja miałam jedynie kir (ja), hcla (mąż), kariotypy, badania związane z krzepliwością krwii. Dodatkowo pytał o badania partnera jakie były robione. I na podstawie całego wywiadu zalecił nam obojgu jedno badanie na razie. I też w konkretnym miejscu. Także myślę że nie trzeba też robić wszystkiego przed wizytą np Ana, cytokin itd..

    Pozdrawiam!

  • Nana99 Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 25 maja, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Mama zalecenie od dr Syroda, żeby brać Accofil/ najpierw 2/3 ampułki potem 1/2 co 3 dni.
    Pytanie mam następujące jak to podzielić na dwa? Mam kłuć się dwa razy ta sama strzykawka? Nie dopytałam i trochę wydaje mi się to niejasne.

  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 118 53

    Wysłany: 25 maja, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz kupić w aptece strzykawki 'insulinówki' i do nich igły.
    Accofil wstrzykiwałam do nich dzieląc dawkę, zakładałam igłę w osłonce i chowałam do lodówki. Nie wiem Nana czy to jest dobrze.
    Jest/był też jakiś filmik na YT z dzielenia dawki. Ktoś linkował na forum, ale to było dawno.

    Starania od 2021

    wiek - 36
    AMH - od 0,8 do 1,6; FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - 3🥚, 2❄️, po PGT-a 1❄️
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton - nieudany
    09.2024 - 9🥚, po PGT-a 0❄️
    01.2025 - 7🥚, 3❄️, PGT-a OK, transfery nieudane
    11.2025 - 7🥚, 3❄️, PGT-a - ❌
    02.2026 - 10🥚, 6❄️, 3❄️PGT-a OK
    1.06.2026 - KET ❄️5AA
    4dpt ⏸️🤞

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • Nana99 Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 25 maja, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie lekarz o tym nic nie mówił nie napisał a czytałam że dziewczyny dzieliły.

  • mila Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 czerwca, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do odsprzedania 2 opakowania immunoglobulin Flebogamma DIF,
    Dawka i wielkość opakowania: 15g czyli dwa opakowania jedne po 10g oraz jedna 5 g.
    Zakupione w aptece w Czechach, data exp. ważne do 09.2026

    odbiór: jestem z Białegostoku - odbiór osobisty, bądź do dogadania Warszawa i okolice

    meil: [email protected]

‹‹ 53 54 55 56 57
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Globulki dopochwowe z mio-inozytolem – naturalne wsparcie w dniach płodnych

Szukasz prostego sposobu, aby naturalnie wspomóc Wasze starania o dziecko? Czy wiedziałaś, że odpowiednie wsparcie środowiska wewnątrz pochwy może ułatwić zadanie plemnikom partnera? Specjalne globulki z mio-inozytolem mogą poprawiać jakość śluzu i chronić komórki przed niekorzystnymi czynnikami. Dzięki temu plemniki mogą poruszać się szybciej i sprawniej w drodze do celu, co może zwiększać szansę na zapłodnienie. To łagodne rozwiązanie, które może stać się Waszym cichym sprzymierzeńcem w najważniejszych dniach cyklu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ