X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 24 września 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałaś kiedyś a TPO ?
    bo ja miałam sporo tych przeciwciał i do tego hipermagnezemia i właśnie na tej podstawie stwierdzono niedoczynność. Wiesz ważnę jest żeby znaleźć przyczynę a nie na ślepo brać leki bo czasami przyczyna może tkwić w całkiem innym miejscu. Wiem że dużo tych badań i kupe kasy trzeba w nie władować bo sama robiłm wększość na własną rękę i prywatnie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 22:56

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 24 września 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, zbadałam na własną rękę anty TPO mam ok. chcę jeszcze zbadać anty TG (moja przyjaciółka ma hashi i u niej tylko anty TG jest w kosmosie).
    staram się jakoś koszty rozkładać w miesiącu, ale lecą setki...wliczając leki i suplementy :P także każde małe skierowanie z nfz mnie cieszy :)

    ściskam Moniqe :)))

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 24 września 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie że masz możliwość na NFZ cieszę się że możesz trochę zaoszczędzić na tym :) ja mam właśnie chyba Hashimoto bo wszystko mi na to wskazuje ale nie używam tej nazwy bo lekarz tego nie powiedział. Ale jak to wiadomo my tu już jesteśmy na tym forum nieraz mądrzejsze od niejednego lekarza. Dobrej nocy :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • CassieMK Autorytet
    Postów: 729 865

    Wysłany: 25 września 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniqe wrote:
    Monitoring to dobra rzecz dobrze jest być świadomym czy ta wulacja wogóle jest. Mam zamiar w następnym cyklu pójść na monitoring.

    Mój lekarz nie praktykuje czegoś takiego jak monitoring, ale cieszę się, że akurat udało mi się pójść na wizytę w takim momencie, progesteron robiony w 8 dpo nie wskazywał u mnie w ogóle na owulację, a tak wiedziałam, że pęcherzyk był, tylko nie zdążyłam przed wakacjami sprawdzić, czy pękł. Ale jak widać, przynajmniej przyspieszyliśmy dzięki temu przytulanki i kto wie, może to zadziałało, bo kto by pomyślał, że to już w 9 dc trzeba się starać ;)

    Vesper, moniqe, sylwiunia lubią tę wiadomość

    oar89jcgzipdaets.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 25 września 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Monique, w sumie, z lekarzami na nfz jest różnie. bardziej zaawansowana diagnostyka, to tylko w szpitalu. Ale skoro mam ubezpieczenie, to staram się próbować z niego korzystać. W sumie działam na dwa fronty :P

    właśnie zrobiłam badania krwi. niestety, dostałam stresujący telefon tuż przed zrobienie prl po obciążeniu, obawiam się, że wynik będzie kosmiczny!

    sprawdziłam też serrapeptazę na allegro. trochę droga, ale zaryzykuję :)

    dobrego dnia <3

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • aiszza1 Koleżanka
    Postów: 63 5

    Wysłany: 25 września 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 25 września 2015, 17:43

    aiszza1
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 25 września 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper mam nadzieję że ten telefon na chwilę przed nic nie zmienił w prl może to tak od razu nie działa ja przed ostatnim badaniem też byłam wkorzona i trochę poszłam z łaską hehe a poza tym po 10 już było a prl powinno się robić max 1 po wstaniu z łóżka :D a pomimo to wyszła w normie kto wie może i lekko się podniosła ale nadal na bardzo ładnym poziomie :) będzie dobrze :) Serrapeptaza zadziałała u mnie bardzo szybko bo ból zniknął jak ręką odjął także warto spróbować nawet moja mama ją bierze :P

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 25 września 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CassieMK wrote:
    Mój lekarz nie praktykuje czegoś takiego jak monitoring, ale cieszę się, że akurat udało mi się pójść na wizytę w takim momencie, progesteron robiony w 8 dpo nie wskazywał u mnie w ogóle na owulację, a tak wiedziałam, że pęcherzyk był, tylko nie zdążyłam przed wakacjami sprawdzić, czy pękł. Ale jak widać, przynajmniej przyspieszyliśmy dzięki temu przytulanki i kto wie, może to zadziałało, bo kto by pomyślał, że to już w 9 dc trzeba się starać ;)

    Z tą owulacją różnie bywa dlatego u nas serduszkowania cały miesiąc nigdy nie należy zakładać kiedy są dni owulacyjne bo tego się nie przewidzi :D Fjnie że wam się udało myślę że to zasługa odpoczynku i relaksu i braku tej świadomości że to właśnie teraz trzeba się starać :)

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 25 września 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniqe wrote:
    Vesper mam nadzieję że ten telefon na chwilę przed nic nie zmienił w prl może to tak od razu nie działa ja przed ostatnim badaniem też byłam wkorzona i trochę poszłam z łaską hehe a poza tym po 10 już było a prl powinno się robić max 1 po wstaniu z łóżka :D a pomimo to wyszła w normie kto wie może i lekko się podniosła ale nadal na bardzo ładnym poziomie :) będzie dobrze :) Serrapeptaza zadziałała u mnie bardzo szybko bo ból zniknął jak ręką odjął także warto spróbować nawet moja mama ją bierze :P

    To odstęp czasowy zachowałam ;) zobaczymy, co wyjdzie. już ostatnio byłam na granicy normy i nie chciałabym, żeby dawka bromka (chyba) była tylko na podstawie tego ostatniego badania dobierana :P bo jednak byłam rozemocjonowana.

    Dzięki za wsparcie <3

    Mam nadzieję, że nie masz Hashi. Obie moje psiapsióły je mają (jedna ma podwyższone anty TG, a druga antyTPo i obie mają śliczne, zdrowie dzieci <3), więc myślę, że i Ty nie ma się co martwić.
    Serapeptazę kupię więc, postanowione.

    Dobrego dnia!!!

    moniqe lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 25 września 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pocieszenie :) wszystkie wkońcu będziemy miały dzieciaczki :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • CassieMK Autorytet
    Postów: 729 865

    Wysłany: 25 września 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniqe wrote:
    Z tą owulacją różnie bywa dlatego u nas serduszkowania cały miesiąc nigdy nie należy zakładać kiedy są dni owulacyjne bo tego się nie przewidzi :D Fjnie że wam się udało myślę że to zasługa odpoczynku i relaksu i braku tej świadomości że to właśnie teraz trzeba się starać :)

    Hehe no właśnie tym razem jak nigdy wiedzieliśmy, że teraz trzeba się starać, ale nie mieliśmy ani czasu, ani głowy do tego, żeby się zastanawiać, mąż zajęty początkiem budowy, ja organizacją babskich wakacji i wyszło jak wyszło :D

    oar89jcgzipdaets.png
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 25 września 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj miałam laparoskopię, okazało się że mam endometriozę I stopień :(

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 26 września 2015, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra, dziewczyny mają dzieci, pomimo endomendy, nie załamuj się. jak już wiesz, co to jest, to dzięki leczeniu wszystko się ułoży. wspieramy Cię!

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 26 września 2015, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    Dziewczyny wczoraj miałam laparoskopię, okazało się że mam endometriozę I stopień :(

    Ja to chyba wolę nie wedzieć który stopień ja mam :D Sandra wiem że na początku to wszystko jest takie straszne jeszcze kilka miesięcy temu płakałam po wyjściu z gabinetu gin a teraz się pogodziłam z tym zmieniłam dietę poznałam wiele ciekawych osób zmagających się z tym samym problemem i czuję się bardzo dobrze nawet psychicznie jestem spokojniejsza bo wiem że potrzebuję trochę więcej czasu na zajście niż zdrowe dziewczyny ale nie martw się napewno nam się wkońcu uda :) tak jak napisała Vesper najważniejsze że wiesz co Ci jest. Masz jakieś dolegliwości ? gdzie dokładnie jest zlokalizowana u Ciebie endo ? Będzię dobrze 3 mam kciuki za Wasze starania :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 26 września 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    Dziewczyny wczoraj miałam laparoskopię, okazało się że mam endometriozę I stopień :(
    Sandra a skąd wiedzą, że to już endometrioza, przecież chyba lekarz nie ma jeszcze wyniku hist-pat ?

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 26 września 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ginekolog widział to podczas laparoskopii, podobno moja endometrioza jest tak mała, że nawet nie wycinali ognisk, które są zlokalizowane w zatoce douaglasa i lewym jajniku. Podczas laparoskopii nie mogli mi sprawdzić też drożności jajowodów bo miałam 3 stopień czystości pochwy. Muszę się podleczyć i mam plan coby zrobić na własną rękę hsg. Nie mam żadnych torbieli tylko zrosty. Mam lewy jajowód podobno zrośnięty z jajnikiem. Na moje pytanie dlaczego nie pousuwali tego, powiedzieli że to jest tak mała endo, że 30 % kobiet tak ma, a każdy zabieg na jajnikach może obniżyć rezerwę. Ginekolog zalecił mi 3 inseminacje bez sprawdzenia drożności, bo podobno jajowody (szczególnie prawy) wyglądają dobrze, a hsg miałam w roku 2010 i oba były drożne. Poza tym mam synka 4 letniego, w czwartym cyku po tamtym hsg, więc on uważa że jajowody są drożne. Co byście zrobiły na moim miejscu?

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 26 września 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elciaa dobry lekarz stwierdzi endo po wywiadzie i bdaniu bez laparoskopii. Jeśli ma tak mało zmian to rzeczywiście pewnie jest to tylko 1 stopień zaawansowania.

    Sandra myślę że lekarz wie co robi i chyba to dobrze że nie chciał Ci naruszyć rezerwy. Po usunięciu zrostów bardzo często szybko powstają nowe więc może to by nie miało sensu jeśli nie dokuczają Ci one za bardzo. Może rzeczywiście za jakiś czas powtórz hsg ale nie rezygnuj ze starań może wszystko jest ok i hsg nie będzie Ci potrzebne :) Powodzenia 3mam kciuki :)

    sandra80, Vesper lubią tę wiadomość

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 26 września 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniqe wrote:
    Elciaa dobry lekarz stwierdzi endo po wywiadzie i bdaniu bez laparoskopii. Jeśli ma tak mało zmian to rzeczywiście pewnie jest to tylko 1 stopień zaawansowania.

    Sandra myślę że lekarz wie co robi i chyba to dobrze że nie chciał Ci naruszyć rezerwy. Po usunięciu zrostów bardzo często szybko powstają nowe więc może to by nie miało sensu jeśli nie dokuczają Ci one za bardzo. Może rzeczywiście za jakiś czas powtórz hsg ale nie rezygnuj ze starań może wszystko jest ok i hsg nie będzie Ci potrzebne :) Powodzenia 3mam kciuki :)

    Dzięki, też będę trzymać kciuki za każdą z Was, a na hsg szykuje się już w następnym cyklu, za gorąca krew jestem żeby czekać. Muszę tylko podleczyć swoją czystość ;)

    Vesper lubi tę wiadomość

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 26 września 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra koniecznie daj znać jak po hsg ! Powodzenia :)

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ przylazla... boliiiiii ;( od dziś vissane

‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ