X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny orientujecie sie jakie badania trzeba wykonac przed laparo? Wiem ze wykonuje sie laparo przed owulacja

    U mnie termin laparo wyskoczyl 2 dni PO owulacji, teraz czekam i z ciekawoscia obserwuje jaka dluga bedzie druga faza. Na pewno zdecydowanie wzrosla mi temperatura :)

    TSH, grupa krwi.
    Z perspektywy czasu zaluje, ze nie zrobilam AMH..

    Trzymaj sie, wszystko bedzie dobrze i Twoje samopoczucie sie poprawi, badz pewna! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2016, 21:50

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam grupę krwi, szczepienie na żółtaczkę, ekg, krzepliwość, morfologia i AMH.
    Szczepienie i AMH na własny koszt, resztę na skierowanie ze szpitala.
    Laparo miałam przed owulacją, jeśli histerolaparoskopia to na pewno nie można mieć żadnego krwawienia i plamienia. Laparo można robić w terminie lub po owu, ale wtedy trzeba powstrzymać się od starań.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jeszcze posiew z pochwy, ale to ze względu na jednoczesną histeroskopię i sprawdzanie drożności jajowodów.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    Laparo można robić w terminie lub po owu, ale wtedy trzeba powstrzymać się od starań.

    A byl kiedykolwiek przypadek zajscia w ciaze w trakcie takiego cyklu, w kolejnosci: stosunek, owulacja, laparo i II kreski?! Nie noo, to wydaje mi sie jakos niemozliwe, nie wiem.

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego nie wiem,ale znając matkę naturę wszystko jest możliwe ;)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • szalonablondyna Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej zostałam tu zaproszona więc jestem :) już tyle się naczytałam w internecie, że już kupuję piżame do szpitala :-P chociaż tak naprawde jeszcze nic nie wiadomo co mi za obcy tam siedzi w jajniku. Gin mówi, że najprawdopodobniej torbiel endometrialna i zapisała mi lutenyl od 16 dc na 10 dni i MAMA DHA. Na wizycie podczas wywiadu mówiłam, że chciałam sie sprawdzić, bo chcielibyśmy się o dzidzie postarać, i że mam okres nie do końca regularny. I teraz nie wiem czy ten lek przepisała mi na torbiel czy na to żeby w razie W podtrzymał ciążę...byłam w takim szoku, że nie zapytałam jej się o nic :) No, ale na logike jeżeli nie mam regularnych @ no to i nie dokońca wiadomo co z tą owulacją, a czytałam, że jak się ten lek weźmie przed owulką...no to jej nie będzie...rozkładam już ręce na to

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na torbiel endometrialną raczej nie ma leku, chyba, że ciąża albo laparo. Rzeczywiście ten lek może zahamować owulkę, lepiej sprawdzić na monitoringu, progesteron przy endometriozie jak najbardziej wskazany w drugiej fazie. Najczęściej przy torbieli endo lekarze najpierw każą próbować zajść w ciąże, dopiero potem jest skierowanie na laparoskopię.

    szalonablondyna lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dzieki dziewczyny za informacje. Boje sie, ale jak trzeba to trzeba

    Damy radę :) Tyle kobiet już to przeszło... to i my musimy :>
    Kiedy masz termin laparo?

    Fakt,ktoś wyżej mi przypomniał, szczepionkę przeciw żółtaczce typu B też robiłam.

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • szalonablondyna Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie po @ mam przyjść na kontrolę, więc nie wiem co ona tam kombinuje i mam nadzieję, że się pomyliła...chociaż już nastawiam się na zabieg...może wtedy zaciąże :) Mój powiedział, że jak będę musiała iść do szpitala to chyba zawału dostanie, więc on wgl nie bierze tego pod uwage. Ta zmiana na jajniku ma 4x5 cm i mam nawet zdjęcie tego czegoś, ale w internecie nie moge znaleźć niczego podobnego. Czasami mi się wydaję, że jestem chodzącym nieszczęściem :)

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah miałam na myśli laparo z drożnością, wtedy na pewno jest zasada,że zabieg w pierwszej fazie, tak samo hsg. Raczej po tych zabiegach w tej kolejności dwóch kresek się nie ujrzy co najwyżej zarodek może zostać wypłukany z jajowodów. Znam z forum przypadki ciąży w cyklu z laparo,ale robionej przed owulką.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po okresie jeśli torbiel zniknie to wtedy czynnościowa torbiel a nie endo. Torbiel endo na usg ma charakterystyczny obraz. Polecam przeczytać ten wątek od początku, to kopalnia wiedzy!

    szalonablondyna lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • szalonablondyna Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) wiem wiem, ale to jest aż 135 stron :D Tzn ja byłam u innego w trakcie okresu, który notabene mnie zaskoczył, ale lekarz chciał mnie zbadać i ona już wtedy była i powiedział, że nie mam się przejmować bo to się wytnie...ryczałam jak bóbr całą droge i zapisałam sie na tydz później do innej bo tamten gin w sumie jak poczytałam za dobrych opinii nie ma...ale za to tej lekarce nic nie mówiłam, że byłam wcześniej u innego. Czyli pierwsze usg w 2dc a kolejne w 10 dc i to cały czas jest, więc jest to bardzo mozliwe, że to endo...a obraz usg to taka kula z szarym niejednolitym czymś w środku

  • szalonablondyna Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra szybka kąpiel i biorę się za czytanie :)

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się na zapas, torbiel endometrialna to nie koniec świata, jeśli lekarz chce zrobić laparoskopię to chyba nie ma co specjalnie czekać. To na prawdę nic strasznego, a pozwoli zajrzeć do środka. U mnie to jak widać bardzo pomogło.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka66 wrote:
    Damy radę :) Tyle kobiet już to przeszło... to i my musimy :>
    Kiedy masz termin laparo?

    Fakt,ktoś wyżej mi przypomniał, szczepionkę przeciw żółtaczce typu B też robiłam.
    Nie mam jeszcze terminu, lekarz mi powiedzial ze jesli 2 transfer nie da ciazy to bede musiala zrobic laparo czyli pewnie za ok.miesiac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 08:05

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    Jagah miałam na myśli laparo z drożnością, wtedy na pewno jest zasada,że zabieg w pierwszej fazie, tak samo hsg. Raczej po tych zabiegach w tej kolejności dwóch kresek się nie ujrzy co najwyżej zarodek może zostać wypłukany z jajowodów. Znam z forum przypadki ciąży w cyklu z laparo,ale robionej przed owulką.
    Miałam 2w1, laparo i drożność PO owulacji, dlatego wydaje mi się, że nie ma opcji na ciazunie ;) Będę się bacznie obserwować do końca cyklu, ale ziarenko niepewności sie zasialo w glowce..

    Szalona Blondyna- zrob sobie kawę i przeczytaj temat, dziewczyny dużo radzą w zakresie diety, suplementów, ćwiczeń fizycznych. No i pojawia się też temat akcji po zabiegu, wielu lekarzy proponuje kuracje horminalne, etc. Kopalnia wiedzy :)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • szalonablondyna Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah- no właśnie wczoraj doszłam do około 15 strony i jak narazie tylko wiem, że musze ginke zapytać o Visane czy jakoś tak żeby uśpić wszystko na jakiś czas jeżeli ten lutenyl nie pomoże...i coraz bardziej zaczynam w to wątpić

  • szalonablondyna Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z resztą zobaczymy co ona mi logicznego zaproponuje, ale na tą chwile już mniej więcej wiem jak z nią rozmawiać i się "bronić" w razie co :)

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona Blondi - w miarę możliwości doczytaj do końca. Jestem po zabiegu i będę się upierać o wspomaganie starań zanim zdecyduje się na cokolwiek hormonalnego. Visanne może wyciszyć endo, ale na jak długo? Trudno ocenić. Niektorym b.szybko odrosly torbiele po odstawieniu leku, inne z kolei po prostu zaszły w ciążę..

    No musisz doczytać, przemyśleć i współpracować z lekarzem, ktoremu ufasz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 13:48

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • szalonablondyna Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się okaże czy mu ufam :) A jak nie do niestety bez prywatnej wizyty się nie obędzie :)

‹‹ 118 119 120 121 122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ