X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrium polipowate.
Odpowiedz

Endometrium polipowate.

Oceń ten wątek:
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 21 marca 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orgametril ma w składzie progesteron. Po odstawieniu miesiączka przychodzi po 5-8 dniach. Zależy od organizmu. Mi zawsze przychodzi w 5 dniu od odstawienia.

    Jeśli koleżanka zaczyna brać orgametril w pierwsze połowie cyklu, to może nie być owulacji. Ja np biorę 15-24 dc, a owulacje mam 14 dc, więc mi owulacji nie wstrzymuje.

    Lady Jane lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie po histero wczoraj. w obrazie histeroskopu dalej nic nie widać, żadnych polipów ani struktur polipowatych. miałam pobrane trzy wycinki, bolało jak cholera.
    aha i miałam na antykach biopsję, ani mój dr ani w klinice gdzie było histero nie uznali, że to coś zmienia.

    mam nadzieję, że hist-pat będzie ok..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja melduję, że do transferu nie podchodzę, moje wyniki są złe :(

    odebrałam hist-pat po histeroskopii - mam dalej polipowate endometrium. czyli mam je od hiperstymulacji niezmiennie przez 1,5 roku. to co mówił mój dr nie sprawdziło się - jego zdaniem nie miałam już polipowatości ponieważ przez tyle czasu urósł by z tego jakiś polip. jak widać u mnie nic nie urosło, miałam cykl na luteinie i dwa na antykach i polipowatość jest dalej. jutro mam wizytę u lekarza, ale zapewne czeka mnie łyżeczkowanie, bo to ostatnia deska ratunku. boje się, ale czytam, że tylko to jest taką naprawdę skuteczną metodą leczenia..
    nie ukrywam, że się podłamałam..miałam nadzieję, że moje czekanie od grudnia właśnie się kończy, ale to nie mój czas jeszcze :(

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało nas tu z polipowatym endometrium. Prosze nie zapominajmy o tym wątku,jak tylko któraś z nas ma jakieś informacje dotyczące porad lekarskich, pomysłów lekarzy na polipowate endo, piszcie tu. Musimy sobie z tym poradzić.

    shooa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się wstępnie zdecydowałam, żeby w tą środę iść na zabieg łyżeczkowania. boję się okropnie ale muszę się zdecydować bo teraz i tak się nie udaje.

  • Marta_NE Koleżanka
    Postów: 111 15

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa a gdzie idziesz na to lyzeczkowanie? Ja niedlugo mam histeroskopie ciekawa jestem co tam wyjdzie..

  • Marta_NE Koleżanka
    Postów: 111 15

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 mi jedna dr dała lek Provera na 1 cykl na polipowate endometrium. Po tym cyklu mialam transfer i miałam ciąże biochemiczna;(

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 3 cyklu po łyżeczkowaniu i próbujemy ostatni raz inseminacje. Co będzie to będzie. Jak się nie uda odpoczywamy no w lipcu ślub. A po ślubie zaczynamy ivf. I pewnie znowu łyżeczkowanie...

    W tym cyklu zaczęłam pić Zioła Ojca Sroki gdzieś czytałam na ovufriends że dziewczyna z naszym endo po cyklu z Ziołami zaszła w ciążę bez żadnych innych leków. Może jakieś ziółko dobrze wpływa na endo. Nie wiem łapię się już wszytkiego :)

    Oprócz tego pędę miała puregon. Później zastrzyk na pęknięcie iui i progesteron i acard.

    Kurde chciałabym żeby to coś dało.

    Noi będę cały czas w domu bo narazie nie pracuję więc będę miała spokój :)

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shoa czy miałaś już abrazje?

    shooa lubi tę wiadomość

  • Marta_NE Koleżanka
    Postów: 111 15

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E a mozna te ziola przy procedurze in vitro?

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta_NE wrote:
    Lady_E a mozna te ziola przy procedurze in vitro?
    Ni mam pojecia... Trzeba poszukac w google

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie ( mało nas tutaj ale moze ktoś bedzie miał doświadczenie)
    Która z nas była leczona gestagenami na to endometrium? Gestageny czyli progesteron w drugiej fazie cyklu
    Ile trwało i czy po miałyście ewentulanie biopsje z wycinkami aby sprądzic?

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn ja ogólnie biorę progesteron w drugiej fazie cyklu. Ale nie ze względu na endo tylko w razie ciąży żeby progesteron był na dobrym poziomie.
    Moja Pani dr nie wspominała nic o gestagenach...

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sierpni lady w tylko trzeba mieć pewność ze obu była:) progesteron w drugiej dacie cyklu jak nie dojdzie do ciąży to o ile dobrze zrozumiałam hamuje przerost i wtedy jsknto się złuszcza to proszę endo się odbudowywuje. Jakoś tak. Gadam ciagle obtymmbo szukam kogoś kto takie leczenie przeszedł i daj Boże misę jeszcze pomogło;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po łyżeczkowaniu dzisiejszym. nie byłam uśpiona, tylko dostałam leki ogłupiające i przeciwbólowe w żyłę i znieczulenie w szyjkę.
    mimo tego bolało jak cholera...trafiłam w szpitalu na lekarki, które podważały moją dolegliwość, wpierały mi, że miałam podczas ostatniej histeroskopii łyżeczkowanie (chociaż im mówiłam, że tylko wycinki pobierał lekarz) i w ogóle nie zgadzały się ideologicznie z łyżeczkowaniem w przypadku polipowatości endometrium, uparcie były za dalszym leczeniem hormonami, choć u mnie to nie działa. na szczęście poprosiły z-ce ordynatora o konsultacje, który kazał robić to co zaleca lekarz prowadzący.
    Modlę się, żeby było dobrze, żeby się ładnie zagoiła macica..
    na fotelu przed zabiegiem dostałam takiego ataku histerii i łkania, że nie mogłam się uspokoić.
    Dziewczyny, dzisiejszy zabieg to chyba szczyt moich możliwości, więcej nie zniosę..

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shoa dasz radę, dasz i każda z nas da. Najważniejsze żeby już nie bylo potrzeby. Ile czasu będzie się regenerowac macica?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem..po łyżeczkowaniu po poronieniu szybko się zregenerowała bo w kolejnym cyklu na usg endometrium było ładne, ale teraz zeskrobali mi pewnie większą część tkanki więc chyba dłużej. idę do lekarza na początku maja z hist-pat, wtedy pewnie będzie usg i będę wiedziała jak odrasta endo.

  • Odeta Ekspertka
    Postów: 170 93

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Tak sierpni lady w tylko trzeba mieć pewność ze obu była:) progesteron w drugiej dacie cyklu jak nie dojdzie do ciąży to o ile dobrze zrozumiałam hamuje przerost i wtedy jsknto się złuszcza to proszę endo się odbudowywuje. Jakoś tak. Gadam ciagle obtymmbo szukam kogoś kto takie leczenie przeszedł i daj Boże misę jeszcze pomogło;)

    Ja miałam po histeroskopii 3 miesięczną kurację progesteronem, to było po łyżeczkowaniu. Dwa miesiące później udało się naturalnie zajść w ciążę, ale niestety nie udało mi się jej donosić.
    Teraz czekam na laparoskopię, bo moja dr chce sprawdzić dokładniej co się dzieje. (w międzyczasie miałam dwa transfery ivf nieudane)

    2018 nasz wyczekany cud z nami :) II IVF
    2019 nasz kropek niespodzianka - rośnij zdrowo :)
    iUWop1.png

    16uds65get28u929.png
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odeta czyli histeroskopia później łyżeczkowanie? A w jakim celu? Diagnostycznie?

  • Odeta Ekspertka
    Postów: 170 93

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Histeroskopia z usunięciem polipa i łyżeczkowaniem jednocześnie.W histopatologii wyszlo endometrium polipowate.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2017, 08:10

    2018 nasz wyczekany cud z nami :) II IVF
    2019 nasz kropek niespodzianka - rośnij zdrowo :)
    iUWop1.png

    16uds65get28u929.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ