X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrium polipowate.
Odpowiedz

Endometrium polipowate.

Oceń ten wątek:
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 4 lutego 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Dziewczyny, czy u Was polipowatość była wykryta tylko w hist-pat czy cokolwiek było widać na usg/histero?
    U mnie też tylko w histopatologii tak to macica na oko czysta...

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 15 lutego 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja właśnie jestem po laparo z hist. i HSG. Podcza zabiegu okazlo się ze mam liczne polipy błony śluzowej macicy rozsiane po całej powierzchni. Dodatkowo zrosty w zatoce douglasa a kontrast przez jajowody przeszedł z dużym oporem. Polipy udalo się usunąć a na te najmniejsze, których nie dało się usunąć biorę orgametril.
    Po terapii bedziemy próbować 2-3x inseminacje. Później in vitro.
    Wcześniej staraliśmy się rok. Pozostałe badania z krwi Ok. A tu taka niespodzianka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 23:10

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 17 lutego 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam sporo nieudanych transferów. U mnie też tylko w histo-pato wyszło endo polipowate. Nie było tego widać gołym okiem na histeroskopii.
    Ja w marcu zaczynam stymulkę. Teraz biorę przez trzy cykle orgametril, od 15-24 dc (owulacje mam regularne w 14 dc), 2x1 tabletka na to endo. W ostatnim cyklu z orgametrilem, czyli w cyklu przed stymulacją, będę miała scratching endo. Dodatkowo lekarz wspomniał o jakimś antybiotyku podczas stymulacji, tez w związku z endo, tak że ostro z tym endometrium walczymy. Prowadzi mnie dr Lewandowski z novum.
    Generalnie mamy czynnik męski, więc każdy się na to nastawiał jako główny powód niepowodzeń. dr Lewandowski powiedział, że coś musi być nie tak dodatkowo, bo przecież zarodki są nie najgorsze, często blastocysty. I tak doszliśmy do tego endo. Genetykę mamy mocno przebadaną i jest ok. Jeśli chodzi o immuno, to miałam kilka transferów na intralipidzie i nic to nie dało. Na razie chcę przejść stymulację z ogromną nadzieję, że będzie parę zarodków zamrożonych. Jeśli pierwszy transfer nie wyjdzie, to wezmę się ostro za immunologię. Na razie nie chcę jej ruszać, bo widzę, że lepiej nie szczepić się przed stymulacją, gdyby była taka potrzeba, tylko mieć coś zamrożone. Już tu laski na forum pisały, że po szczepieniach stymulacja wychodzi często mniej korzystnie, niż przed.

    shooa lubi tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 17 lutego 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_PI,ten antybiotyk to zapewne doksycyklina. Dr Doniec przepisał mi go,też walczę z endo polipowatym jak wiesz.
    Jestem po antybiotyku,15 dni, w między czasie scratching. Dzisiaj mam 3 dc i zaczynam brać estrofem przed crio.
    Niestety nie jestem pewna,czy dojdzie do crio,gdyż w 27 dc Pani Dr T zobaczyła u mnie niepęknięty pęcherzyk. Jesli pęknie i endo się złuszczy to crio będzie.
    Poza tym byłam u immunologa,gdyż Dr Doniec prosił,nim zacznie mnie leczyć gestagenami( czyli orgametril,duphaston itp) . Wolałby wykluczyć immunolgię i dopiero zacząć.Jeśli chodzi o immunolgię to czekam na wyniki testu CBA, mam poza tym helicobaktera.A poza tym to ok
    Pani Dr Taszycka zasugerowała również akupunkturę, znalazłam bardzo fajną Panią dr. Okazuje się,że akupunktura ma bardzo dobry wpływ na zagnieżdzenie się zarodka. Poczytajcie.Najlepszy wpływ w dniu transferu.
    No więc chodzę ..

    shooa lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 17 lutego 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78, ja jak już wspomniałam, na razie immuno bardziej nie ruszam. Mam już sporo przebadane, choć nie jest to jeszcze full i na razie nie wyszło nic bardzo niepokojącego. Byłam u immunologa na Śląsku. U mnie nie było poronień, bo nie ma zagnieżdżenia. Będą mrożaki, to zastanowię się nad wizytą w Łodzi.

    To u mnie dr L odważnie podszedł do sprawy. Dał orgametril i już, antybiotyk pewnie taż da :)
    O akupunkturze właśnie słyszałam, ale strasznie się jej boję. Nie wiem dlaczego.
    Szkoda, że nie zrobisz usg przed estrofemem. Może nie ma po co brać, jak jest torbiel. Nie kazała Ci dr zrobić?
    "Helikoptera" nie mam na szczęście ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 11:51

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 17 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie torbieli to tak będę miała usg ale 6 dc tak mi kazała pani dr T. Jeśli będzie torbiel to nie idziemy dalej a jeśli jej nie będzie to nie stracę cyklu po scratchingu i doksycyklinie.Ostatnio Dr D. Robił jakàś prelekcje dla lekarzy w N. Odnośnie właśnie doksycykliny. Przez przypadek usłyszałam rozmowę dwóch lekarek na tez temat.mysle ze L ma takie samo podejscie jak Doniec. Zreszta oni się bardzo z Doncem w N. licza.
    Jesli chodzi o akupunkture to w ogóle ale to w ogóle nie boli. Spróbuj ponieważ wyniki akupunktury są zdumiewające.

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 17 lutego 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ciężko znaleźć informacje o tym w internecie, dlatego popytam Was bo widzę ze już cos na ten temat wiecie. Ja dopiero od tygodnia wiem ze mam polipowate endo.
    Ja dostałam orgametril na cały cykl 1xdziennie bez przerwy. Lekar powiedział ze musimy się spieszyć, zanim się odnowią polipy i zaproponował właśnie orgametril i później inseminacje.
    Sama już nie wiem co o tym myśleć. Byłam u lekarza tydzień temu z diagnoza po laparo i właściwie siedziałam i zbierałam informacje i nawet nie wiedziałam o co pytać.
    13-go marca mam kolejna wizytę. Boje się trochę, ze droga przez mękę przede mną :(

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 17 lutego 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety to jest dość złożona kwestia. Dla niektórych pacjentek nie przeszkadza to w niczyim zachodzą w ciaze z takim endo a dla niektórych niestety staje sie to przeszkoda. Lekarze proponują różne leczenie.orgametril to tzw gestageni ( oprócz Orgametrilu to także duphaston luteina czyli syntetyczne progesterony)
    Wydaje sie ze to najlepsze wyjście spotkałam sie z tym ze niektórzy lekarze proponują łyżeczkowanie macicy, ale mój ginekolog odradzał gdyż istnieje realne zagrożenie zespołem ashermana.
    U mnie leczenie wyglada tak ( ale nie jesteśmy do końca pewni czy to jest prycYna niepowodzeń)
    -doksycyklina na 15 dni ( druga połowa cyklu)
    -scratching w tymsamym cyklu
    - akupunktura która dodatkowo poprawis ukrwienie błony śluzowej macicy

    W miedzy czasie sprawdzam immunologie ( tzn częściowo bo to u mnie nie wyglada aż tak zle)
    Jesli w immunologii bedzie ok to dopiero po nieudanym najbliższym crio leczenie gestagenami

    Ale np ma_pi od razu jest leczona gestagenami a potem antybiotyk.

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 17 lutego 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, będę tutaj zaglądać :)
    Do 13-go marca biorę nieprzerwanie orgametril a później dam znać co lekarz zalecił w następnej kolejności.
    Dodam ze leczę się w Provicie w Katowicach.
    Trzymam za Was kciuki :)

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 17 lutego 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dodać, że ja mam 3 cykle z orgametrilem tylko dlatego, że nie spieszy mi się bardzo do stymulacji. Gdyby nie to, to pewnie tylko jeden cykl byłby z tym lekiem.
    U mnie z doksycykliną może być problem. Mam na nią uczulenie :-( Lewandowski o tym wie, więc może dlatego nie dostałam. Generalnie była obawa, że na orgametril też mam, bo brałam go raz po punkcji ze względu na groźbę hiperki i miałam wysypkę. Ale brałam wtedy również po raz pierwszy estrofem i fraxiparine. Stawiam na problem z tym ostatnim.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 18 lutego 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuuu nie fajnie, co do doksycykliny to bardzo szkoda ponieważ to bardzo dobry preparat, pewnie znajdzie ci cis z inna substancja czynna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja jestem drugi cykl na antykach, 24.03 mam hsitero z pobraniem wycinka endo (czyli będzie hist-pat i scratching w jednym) i jak będzie ok i wyniki immuno po szczepieniach ok to w kwietniu transfer.
    Ma_pi podoba mi się co piszesz o swoim lekarzu, widać, że fajnie się Tobą zajmuje. i popieram - stymulacja przed szczepieniami, jeśli będzie potrzeba. też tak zrobiłam a mój lekarz mnie w tym poparł.


    Aaaa78, interesująca ta aku. słyszałam, że warto iść właśnie ze wzgldu na lepsze ukrwienie ale się nigdy nie zagłębiałam w temat. najlepiej iść po transferze czy przed czy to nie ma znaczenia? i aku w dniu transferu nie zaszkodzi zarodkowi?

    ma_pi lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa, tylko nie daj sobie robić histo-pato podczas brania antyków. One wpływają na budowę endo i może Ci wyjść polipowatość tylko od nich, a w rzeczywistości nie będziesz jej miała.

    shooa lubi tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Dziewczyny, ja jestem drugi cykl na antykach, 24.03 mam hsitero z pobraniem wycinka endo (czyli będzie hist-pat i scratching w jednym) i jak będzie ok i wyniki immuno po szczepieniach ok to w kwietniu transfer.
    Ma_pi podoba mi się co piszesz o swoim lekarzu, widać, że fajnie się Tobą zajmuje. i popieram - stymulacja przed szczepieniami, jeśli będzie potrzeba. też tak zrobiłam a mój lekarz mnie w tym poparł.


    Aaaa78, interesująca ta aku. słyszałam, że warto iść właśnie ze wzgldu na lepsze ukrwienie ale się nigdy nie zagłębiałam w temat. najlepiej iść po transferze czy przed czy to nie ma znaczenia? i aku w dniu transferu nie zaszkodzi zarodkowi?

    Shooa, Pani Doktor do której chodzę pracuje właśnie w klinice leczenia niepłodności.Wygląda to tak.Kupiłam 10 wizyt. tak to zaplanowałam aby pochodzić przed criotransferem parę dni po kolei i to co najważniejsze koniecznie w dniu crio. Przed crio i po crio.
    Czyli " osaczam" crio akupunkturą.
    Pani Dr, która mnie prowadzi w Novum,mówiła,że kiedyś w Novum były akupunkturzystki,teraz niestety nie ma. I właśnie tak to się robi. No i co najważniejsze bardzo wzrastają szanse na ciąże co pokazują statystyki.

    Niestety na 5 dni przed crio transferem trfiłam do szpitala.Zatem miałam wszystko odwołane.
    Teraz jeszcze doszło leczenie immunosupresyjne przed crio.
    Zatem w najbliższym czasie to mam gąszcz procedur
    - leczenie immunosupresyjne 14 dni
    -potem leczenie ( drugo cykl) antybiortykiem doksycykliną 14 dni
    - po 13 dniach od zakończenia leczenia immunosupresyjnego będę miała scratching
    -w odpowiednim czasie zaczynam na początku kolejnego cyklu akupunkturę
    - i w końcu crio w okolicach 24-27 kwiecień




    shooa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi załamałaś mnie...jestem na antykach, tzn odstawię je dwa dni przed histero... :( czyli co nie ma sensu iść? nie nie nieeee :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma pi a to jakaś sprawdzona informacja o tych antykach?

    ma_pi lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 8 marca 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak mi mówił lekarz z novum, który robił mi histeroskopie. Dr Doniec, taki dość znany i ceniony fachowiec.
    Ale podpytaj w miejscu, gdzie robisz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 13:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotarłam do Twojego pamiętnika wczoraj późnym wieczorem i już wszystko wiem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapisałam się na aku, a co ;) zaczynam niestety dopiero parę dni przed crio bo terminy na maksa zawalone..

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 18 marca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.... pisze w imieniu kolezanki, miala robiona biopsje i wyszlo ze ma polipowate endo, stanu zapalnego nie ma a na histeroskopii wszystko bylo ok.. Lekarz zlecil na 2 miesiace leczenie orgametrilem.. to lek jak antykoncepcja? co to za lek? jak odstawi lek na troche to przyjdzie @? ma brac od ktores tam cyklu do ktoregos i odstawic.. ma przyjsc @ i znow ma brac lek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2017, 17:30

    ma_pi lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ